Profanacja kościoła jak... malowanie znaku Polski Walczącej?! Skandaliczne słowa działaczki PO - zdjęcie
12.10.20, 06:15Screenshot Twitter - Dariusz Matecki @DariuszMatecki

Profanacja kościoła jak... malowanie znaku Polski Walczącej?! Skandaliczne słowa działaczki PO

39

Skandaliczne słowa pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego z Platformy Obywatelskiej. Bogna Czałczyńska przyrównała sprofanowanie szczecińskiego kościoła do… malowania znaku Polski Walczącej!

Chodzi oczywiście o dewastację w parafii pw. św. Krzyża w Szczecinie, która miała miejsce w nocy z czwartku na piątek. Na murze świątyni znalazł się napis „Macie krew na rękach”. Oblano go także farbami w kolorze tęczy.

Tymczasem jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”:

Przestępczą działalność aktywistów LGBT, którzy zdewastowali kościół w Szczecinie chwali na swoim profilu Facebooka pełnomocniczka Olgierda Geblewicza marszałka województwa zachodniopomorskiego z Platformy Obywatelskiej przyrównując to co się stało, do malowania symbolu Polski Walczącej”.

Zacytowano skandaliczny wpis Czałczyńskiej:

Znak Polski Walczącej, hasła wypisywane w latach 80. na murach, murale Banksy'ego na ścianach izraelskiego apartheidu w Betlejem, mury gett, mury podzielonego Berlina i w końcu mury kościołów czy władz Państwa, o ile to one są postrzegane jako sprawcy opresji. A w Polsce niestety tak się dzieje”.

dam/"Gazeta Polska Codziennie",Fronda.pl

Komentarze (39):

Skąd pochodzą ??2020.10.12 11:38
Skąd przybyli przodkowie Bogny ? Ze wschodu bolszewickiego ?? Na sowieckich tankach ??
Kanalie PO-UBeckie są wśród Polaków .2020.10.12 11:34
Niestety, wśród Polaków są i tacy .
Jan Radziszewski2020.10.12 10:23
++++ niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż +
Anonim2020.10.12 9:52
Co za koszmar! Mamy krew na rękach, a jak wiadomo, taka krew jest źródłem wielu groźnych chorób (hiv) i pasożytów. Pamiętajcie o bezpieczeństwie i higienie pracy.
Natalja Siwiec2020.10.12 8:37
Społeczeństwo otwiera oczy na fałsz i obłudę Kościoła Katolickiego. Brawo mały sabotaż!
Anonim2020.10.12 9:53
Społeczeństwo otwiera oczy na fałsz i obłudę dewiantów seksualnych.
Jan Radziszewski2020.10.12 10:26
za niedługo a budiet w PIEKLE a tam radochy co niemiara w sex Sado Macho w raju Buddy majtreja !!
Ja, Szatan2020.10.12 7:53
Instrukcja dla moich wiernych pachołków, pogrobowców faryzeuszy i neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je, i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na obrońców dzieci. ----- 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach? Te ołtarze kapiące od złota? A nowy samochód proboszcza?”) ----- 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki, Eucharystię jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- 7. Szczególnie mocno próbujcie podważyć autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ----- (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam”
abc2020.10.12 7:46
bojówki UBTL nie znają żadnej świętości
Olo2020.10.12 7:03
Wmawianie wszelkiej maści pederastom że nie są zaburzeni skończy się tym co na zachodzie, ogromny wzrostem przestępstw seksualnych, szczególnie przeciwko dzieciom, będzie też jak w UK mnóstwo przypadków prób samobójczych wśród młodzieży, bo jak się dzieciakom wmawia że płeć jest płynna lub jak w szkołach ideolodzy LGBT mówią że jak nie spróbujesz z tą samą płcią to jesteś homofob!!!
Anonim2020.10.12 7:05
Podasz jakieś dane co do tego ogromnego wzrostu przestępstw?
Olo2020.10.12 9:08
Chcesz dane baranie danych, jak lewactwo wszystko zakłamuje, mieszkałem tak długo w faszystowskim UK że wiem co mówię z obserwacji, mój brat mieszka tam 17 lat, nareszcie dotarło do niego jaki to syf i wraca! W poprzedniej szkole mojego bratanka w ciągu 2 lat 3 samobójstwa dzieciaków bo wmówiono im że mogą płeć wybrać, teraz chodzi do prywatnej katolickiej i nie ma problemu, co najśmieszniejsze chodzi z nim sporo muzułmanów z tych bogatszych domów. Znajdź w statystykach 1200 dzieci które zostały zgwałcone pod Manczesterem, przez szajkę pedofilów, a jedyna osoba skazana to Anglik który to ujawnił, jak rodziny które od lat zgłaszały na policje ten proceder były odsyłane i mówiono im żeby nie siali nienawiści. Pamiętam jak jeszcze tam pracowałem to siostra kolegi z pracy niespełna 16 po 4 skrobankach, typowa 20-25 latka 4 dzieci każde z innym , brat mówi że teraz jest jeszcze gorzej bo zazwyczaj nie znają ojców dzieci, wynik edukacji seksualnej. Coś chyba nawet i tam drgnęło bo chcą wyrzucić ideologów ze szkół.
Anonim2020.10.12 9:14
Ach, no tak. Dowody anegdotyczne oraz "przecież wszyscy wiedzą". Koronne argumenty prawactwa. PS. 17 lat na stwierdzenie, że mieszka się w syfie? Chyba twój brat nie za bardzo jest bystry. Czy funciki wynagradzają wszelkie niedogodności polskiemu robakowi?
Olo2020.10.12 9:52
Do tej pory przeważało to że ma tam domy, ma działalność którą budował, ale też dzieci i to przeważyło, trochę koronka mu tą decyzje przyspieszyła!!! Mam też znajomych anglików którzy bywali u mnie i ostatnio się pytają czy trudno by im było u nas znaleźć prace i ile by zarabiali.
Anonim2020.10.12 10:00
To ci mityczni "uchodźcy z zachodu uciekający do Polski przed marksizmem"? xDDD już się nie kompromituj, potwierdziłeś tylko wizerunek polskiego popychadła na emigracji, co zniesie wszystko za kilka funtów na godzinę, a sam najgłośniej będzie krzyczał "Polska dla polaków"!
Olo2020.10.12 9:54
Sam jesteś szmato robakiem, dla lewaków to nawet chyba nie obraza!
Anonim2020.10.12 10:02
Chyba trafiłem w czuły punkt :) nie martw się, w Polsce też potrzebują ludzi do zamiatania ulic. Co prawda nie za funty, ale jakoś dacie sobie radę.
Anonim2020.10.12 11:56
Co za półgłupek! Lewaki zawsze tak mają - strzel takiego w pysk ogólnie znana prawdą, szeroko opisywaną w prasie, wiadomościach TV, wszędzie - a lewak i tak zacznie coś tam bełkotać "pokaż źródła". Czyli - albo jesteście klinicznymi analfabetami, nie czytacie, nie słuchacie, nie myślicie, albo jesteście intelektualnymi oszustami. https://www.independent.co.uk/topic/grooming-gangs
Torchwood2020.10.12 7:10
Za ogromną liczbę przestępstw seksulanych przeciwko dzieciom, tych przestępst tuszowania i chronienie przestępców, to odpowiada Kościół Katolicki.
Michał Jan2020.10.12 7:28
Jak "ogromną"? Słynna "mapa" posłanki JSW miała tylko 80 punktów, z czego wiele było zdublowanych lub dotyczyło osoby tylko związanej z danym kościołem. Księży jest 30 tys.
Anonim2020.10.12 9:46
Księży i zakonników jest 45.000
Olo2020.10.12 9:57
Nawet w filmie Sekielskich to przecież byli ludzie LGBT, na 4 przypadki 3 to pederaści, jeden bi bo gwałcił i chłopców i dziewczynki.
Gość2020.10.12 10:16
Ty na prawdę jesteś takim debilem?
Anonim2020.10.12 11:59
Naprawdę jesteś takim kretynem, że myślisz, że jak nazwiesz osobę mówiąca prawdę per "debil", to prawda schowa się i ucieknie? A prawda jest taka - 60-81% przestępstw pedofilnych to dzieło pederastów. Pedofile w sensie medycznym to raptem kilka procent sprawców, reszta działa w pełnej zgodzie ze swoją "orientacją".
Anonim2020.10.12 12:06
Raptem 0,45% sprawców można łączyć ze strukturami Kościoła. Trudno tak marginalny problem nazywać "ogromną liczbą". Nikt również nie chronił sprawców - każdy ofiara miał prawo złożyć przewidziane prawem zawiadomienie o przestępstwie. Nigdy żaden Biskup nie próbował wpływać na organa ścigania ani utrudniać postępowania. Biskupi nie są prokuratorami, aby ścigali sprawców, jak sugerują lewaki. Biskupi robili to co należy - informowali osoby podające się za ofiary o adresie najbliższej komendy policji.
Liczby2020.10.12 15:14
Powyżej podana zostało przez kogoś liczba 45 000 jako ogólna liczba zakonników i księży w Polsce. Według danych na rok 2017 liczba polaków w wieku produkcyjnym to 23,5 mln osób. Zatem szybko policzmy na bazie tych danych. Oznacza to, że księża i zakonnicy stanowią 0,1875 % społeczeństwa. A jednak odpowiadają według Ciebie za 0,45% przypadków molestowania. Oznacza to, że prawie dwa i pół raza częściej Księża i zakonnicy molestują dzieci niż przeciętny statystyczny Polak. Dodam, że do liczby 45 000 wliczani są także Księża i mieszkańcy zakonów powyżej wieku produkcyjnego, zatem po tej korekcie liczba stałaby się jeszcze większa. A ile ta liczba tak naprawdę wynosi trudno powiedzieć, ze względu na zamiatanie spraw pod dywan, czy choćby status księdza w mniejszych społecznościach (gdzie bardzo często ofiary i rodziny ofiar same decydują się na milczenie ze względu na lęk przed ostracyzmem) i w zasadzie nie ma na bazie czego spekulować, ale nie sposób nie podejrzewać istnienia możliwości zaburzeń w tych statystykach. Zatem 0,45% to nie "raptem", ale "aż".
Liczby2020.10.12 16:07
"Nigdy żaden Biskup nie próbował wpływać na organa ścigania ani utrudniać postępowania." Jest to niezgodne z prawdą. ----- Np. Kardynał Nycz wpływał na organy ścigania, dążąc do złagodzenia postępowania dla molestującego księdza gwarantując nadzór, do którego nie doszło i rzeczony ksiądz kontynuował proceder. Przypadków gdzie taki proceder został ujawniony jest więcej i nie jest to tajemnicą. Nawet członkowie kościoła wskazują na jego istnienie, a w wielu państwach proceder taki został ujawniony jako funkcjonujący na wielką skalę. ------ "Nikt również nie chronił sprawców" - przenoszenie z parafii do parafii, opłaty za milczenie, dyskredytacja ofiar, ostracyzm, a nawet w odpowiedzi na oskarżenia propagowanie poglądów o tym, że ta cała sprawa z molestowaniem w Kościele to nagonka, a w ogóle to grupa X też molestuje i odwracanie kota ogonem. To wszystko "chronienie" sprawców. ------ "Każda ofiara miała prawo złożyć przewidziane prawem zawiadomienie o przestępstwie". Lęk przed innymi wiernymi i przed sprawcą oraz jego władzą w niektórych społecznościach, to dostateczny powód, dla którego wiele ofiar boi się mówić. Dochodzi jeszcze wpływ traumy i wstyd przed ujawnieniem, iż jest się ofiarą molestowania. Rozumiem, że to nie łatwe do zrozumienia, ale jeśli nie jest się pozbawionym sumienia i empatii psychopatą, bez wątpienia jednak mozliwe. -------- Wystarczy, że wyobrazisz sobie, że jesteś w pozycji osoby, żyjącej w miejscu, gdzie wierzacy są niemal wszyscy (w tym Twoja rodzina), do kościoła chodzą wszyscy, zapatrzeni w Kościół są wszyscy, księdza dobrodzieja zna każdy i każdy się z nim koleguje, z lokalną Policją na czele, no i wielokrotnie już słyszałeś opinię o tym, że cała sprawa z molestowaniem przez Księży to spisek, a o osobach zgłaszających molestowanie mówi się, że są kłamcami, albo że sami się o to prosili (bo i tak bywa). Mało tego, sam podzielasz część z tych poglądów i jesteś bardzo blisko życia parafialnego. I nagle bum. Zostajesz ofiarą. Mając rozum ludzki nie da się nie zrozumieć jaka ciąży na takiej osobie presja i jak potwornym ciężarem jest decyzja, aby się ujawnić. Bo powiedzmy sobie szczerze - czy stanąłbyś przed kimś takim jak Ty sam (o takich poglądach i mentalności) i spodziewałbyś się, że wszystko pójdzie dobrze jeśli powiesz co się stało? Odpowiedz sobie sam. Niepublicznie nawet. W ciszy - Przed Bogiem.
Michał Jan2020.10.12 7:02
Wszystkim poprzednikom mającym poczucie bycia okupowanym przez Watykan, serdecznie życzę sympatyczniejszego spojrzenia na otaczający nas świat. A jeżeli macie przeczucie, że ktoś za Wami chodzi lub słyszycie jakieś głosy, to zgłoście się do specjalisty - albo od głowy, albo od wykrywania podsłuchów. Tylko przypomnijcie sobie, kto w Polsce może zakładać podsłuchy i kto tym "okupantom" zamknął kościoły na Wielkanoc (łącznie z nasyłaniem siepaczy na niepokornych).
Felek2020.10.12 6:56
Zgolić jej włosy. To będzie prawdziwy znak Polski Walczącej!
Senny2020.10.12 6:41
O, o, o, no właśnie. Zwalczajmy kościół, a popierajmy zdegenerowanych zboczeńców.
Gość2020.10.12 6:45
W Polakistanie popiera się zdegenerowany kościół.
Darek2020.10.12 6:32
Porównanie idealnie adekwatne - tylko okupant się zmienił z niemieckiego na watykańskiego.
Michał Jan2020.10.12 7:32
Tak właśnie jest. Ostatnio, w moim mieście, "watykańczycy" zrobili łapankę i wobec braku poprawy w obyczajności mieszkańców (liczne cudzołóstwa), wszystkich złapanych zakładników, przykładnie, na środku rynku, spalili na stosach.
Torchwood2020.10.12 6:24
Ma rację. Kiedyś walczono z niemieckim okupantem, teraz walczymy z watykańskim okupantem.
Lekarz2020.10.12 7:10
Zmień tabletki.
Gość2020.10.12 6:24
Toż to zwykła walka z okupantem!
Tutejszy2020.10.12 7:12
Naprawdę musisz być gościem na polskiej ziemi.
Gość2020.10.12 7:20
Bo nie podoba mi się polski rząd na kolanach i na usługach kleru?
Michał Jan2020.10.12 11:42
W czasie Wielkanocy kler ograniczył posiedzenia rządu do 5 ministrów.