Prof. Zdzisław Krasnodębski: Dezinformacja to wielkie zagrożenie. Jej głównym źródłem jest Rosja - zdjęcie
18.09.19, 10:15Screenshot Youtube

Prof. Zdzisław Krasnodębski: Dezinformacja to wielkie zagrożenie. Jej głównym źródłem jest Rosja

2

We wtorek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat obcych ingerencji w procesie wyborczym i rozpowszechnianiu dezinformacji w Europie. Jedną z osób biorących udział w dyskusji był europoseł Prawa i Sprawiedliwości profesor Zdzisław Krasnodębski.

Profesor Zdzisław Krasnodębski mówił o niebezpieczeństwach związanych z ingerencją państw trzecich w wewnętrzne procesy unijne przez dezinformację: „To wielkie zagrożenie dla procesu demokratycznego, dla podstawowych praw obywateli, wolności, rzetelnych informacji oraz dla suwerenności państw członkowskich” - powiedział. Eurodeputowany wskazał na Rosję, jako główne źródło europejskiej dezinformacji i zaznaczył, że nie tylko państwa Unii Europejskiej, ale też państwa Partnerstwa Wschodniego padają ofiarami takich kampanii. „Powinniśmy im pomagać w walce z tego rodzaju dezinformacją” - oświadczył poseł do Parlamentu Europejskiego. 

Europoseł zwrócił również uwagę, że źródłem fake newsów i dezinformacji są też inne podmioty, jak inne państwa, podmioty niepaństwowe, a także media państw członkowskich próbujące ingerować w procesy demokratyczne krajów sąsiednich. 

Profesor Krasnodębski wskazał, że obecnie zdarza się iż nadużywane jest pojęcie fake newsow i staje się narzędziem walki politycznej. „Dziś wyraźnie widać, że ci, którzy wcześniej zwalczali teorie konspiracyjne, obecnie sami im ulegają i widzą wszędzie Putina i jego trolli wtedy, kiedy mają do czynienia z wynikami wyborczymi, które nie odpowiadają ich gustom” - podkreślił eurodeputowany.

Informacja prasowa

Komentarze (2):

anonim2019.09.18 10:24
ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
oficer LWP2019.09.19 13:02
kopiujesz ten bełkot codziennie, nie stać ciebie na nic więcej?