Prof. Tettenborn dla ,,The Spectator'': UE będzie żałować swojej prawnej napaści na Polskę - zdjęcie
17.07.21, 19:37fot. pixabay.com/yt/talkradio

Prof. Tettenborn dla ,,The Spectator'': UE będzie żałować swojej prawnej napaści na Polskę

132

- "Rządząca w Polsce partia Prawo i Sprawiedliwość jest w Brukseli serdecznie znienawidzona. Jej polityka, która jest dość popularna lokalnie, jest przekleństwem dla liberalnej i kosmopolitycznej euronomenklatury" – pisze na łamach brytyjskiego tygodnika "The Spectator", Andrew Tettenborn, profesor prawa na Uniwersytecie w Swansea.

Jak podkreśla prof. Tettenborn, „Unia Europejska będzie żałować swojej prawnej napaści na Polskę, bo jeśli Warszawa będzie utrzymywać nieprzejednaną postawę, z punktu widzenia Brukseli nie ma dobrych rozwiązań”.

Podjęte z entuzjazmem, a nawet euforią argumenty przeciwko Polsce, obrócą się przeciwko Unii – podkreśla ekspert. A chodziło przecież o "techniczne zmiany w warunkach powoływania sędziów wyższej instancji", które zostały wprowadzone przez rząd w roku 2015 i miały na celu jedynie powstrzymanie korupcji. Poprzez swoje działania UW – jak stwierdza profesor – chce nałożyć Polsce kaganiec, a to „nie jest sprawa UE” – dodaje.

Co więcej, Bruksela stwarza precedens, w którym „przepisy te pozbawiają polskich stron procesowych, które chciały powołać się na prawo UE, dostępu do bezstronnego sądu” – pisze ekspert.

W środę Europejski Trybunał Sprawiedliwości nakazał Polsce natychmiastowe zawieszenie stosowania przepisów krajowych, które odnoszą się do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Dzień później natomiast, bo już w czwartek, TSUE uznał formalnie, że system odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów w Polsce jest niezgodny z prawem UE.

Z kolei środę polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zgodnie z polską Konstytucją sąd UE nie posiada kompetencji ani też nie ma prawa do ingerowania w skład polskiego sądownictwa, co oznacza, że każdy europejski wyrok w tej sprawie musi zostać de facto zignorowany.

- Cała ta napaść UE ma wyraźnie polityczny wydźwięk; mianowanie sędziów w danym kraju jest przecież obszarem, o którym można by pomyśleć, że powinien być rozstrzygany w ramach krajowego procesu demokratycznego – zauważa publicysta. - Czy naprawdę UE powinna wtrącać się w takie sprawy?" - pyta dalej autor tekstu.

Pomimo zachwytu elit brukselskich, trudno oprzeć się wrażeniu, że „prawdziwym celem Komisji jest oddanie strzału w kierunku kilku niezależnych państw Europy Wschodniej, takich jak Polska, Węgry i Rumunia, których rządy mają uparcie konserwatywne poglądy” – pisze prof. Tettenborn.

Jak dalej pisze autor, takie działania TSUE mają prowadzić „ku wartościom elit w Brukseli i jednoczeniu Europy”. - Jej niedawna decyzja stanowi wyraźny zamiar kształtowania prawa w kierunku rozszerzenia uprawnień interwencyjnych UE" – dodaje.

Jak dalej pisze Tettenborn, jeśli nieprzejednana postawa Polski będzie się utrzymywać dłużej, to UE znajdzie się w bardzo kłopotliwym położeniu i jeśli nic z tym nie zrobi, to "gnicie będzie się rozprzestrzeniać", bo "Węgry są co najmniej tak samo krnąbrne jak Polska, jeśli nie bardziej". W efekcie filar władzy UE zacznie się kruszyć, a po niedługim czasie także inne państwa zaczną kwestionować wyroki TSUE.

- Niemcy już to zrobiły, ku konsternacji Brukseli" - zauważa autor.

Ukaranie Polski grzywną za niepodporządkowanie się nakazom taktuje on jednak jedynie w kategoriach hipotetycznych, ponieważ to rodziłoby kolejne problemy, ponieważ Polska zapewne zaprzeczyłaby w ogóle prawu UE do ingerencji i mogłaby odmówić zapłaty.

Z kolei wstrzymanie środków unijnych – choć teoretycznie możliwe – także okazałoby się zgubne, ponieważ wzmogłyby się euroentuzjastyczne nastawienie większości Polsków.

- "Ostatnią rzeczą, jakiej UE potrzebuje po klęsce w kwestii brexitu, jest przeprowadzony w złej atmosferze polexit, o którym teraz otwarcie się mówi, wraz z utratą prestiżu, jaka by się z tym wiązała" - podkreśla Tettenborn.

 

mp/pap/niezalezna.p/wpolityce.pl/the spectator

Komentarze (132):

LGBT zabronic i bedze spokoj2021.07.21 9:06
Abu Dabi ,Dubaj ,Singapur itd. sa bardzo kosmpopolityczne ale zboczency z LGBT sa tam nie tolerowani i o to chodzi
Anonim2021.07.21 8:05
Główne wytyczne z góry (za ich realizację mam niezłe profity) są takie: 1. Wszyscy księża to pedofile, 2. Wszyscy księżą są pazerni, 3. PIS zmierza do PRL, 4. Wzorcem dla Kaczyńskiego jest Łukaszenka i jego reżim. Wiadomo, że to wszystko są bzdury, ale metodą szatana, któremu służę, jest kłamstwo. Nieważne fakty, ważna skuteczność. Już Goebbels to przetestował, a dziś kontynuuje m. in. Michnik i Wyborcza. A moim ostatecznym "argumentem" jest obleśny rechot i wulgaryzmy.
Mariusz2021.07.21 5:39
„Pewien cwaniak z Żoliborza, Głosił wszem od gór do morza, Że ubeków pokasuje, A i mieszkań coś zbuduje. Da mieszkania za darmochę, No i żarcia sypnie trochę. To i „ciemny lud to kupił”, Tak ten cwaniak ich upupił. Uwierzyły babcie, dziadki, W te bajeczki i w te gadki, Do urn dziarsko poczłapały, Aż się zdumiał światek cały. No i teraz polski ster, Dzierżył w dłoni bohater, Co to wszystkim wszystko da, No i dwie lojalki ma. Tak się w tym zamotał wreszcie, Że pół rządu miał w areszcie, A po drodze tak od siebie, Zrobił Blidzie miejsce w niebie. Wyszła z tego niezła draka, Przepędzono więc cwaniaka Ostał po nim niezły smród, Ale to i tak jest cud.”
Grizzly2021.07.21 3:20
Nie jestem prawnikiem...stąd pewnie głupie pytanie : Jeżeli po ogłoszeniu wyroku oskarżony poinformuje sąd, że właściwie to wyrok ma w doopie... bo nie przekazał sądowi kompetencji do zajmowania się sprawą jaka była przedmiotem wyroku...to co się stanie?
Skrzypek na dachu2021.07.20 17:41
Brawo Pan Prof Andrew Tettenborn . Masz 100% racje .
Filip2021.07.20 17:26
Jarosław Kaczyński zmusił Beatę Szydło do głosowania przeciwko kandydaturze Donalda Tuska na stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. Prezes PiS-u wynik tego głosowania uznał za zwycięstwo. Chcąc uzasadnić bezprecedensowy przypadek w UE polegający na głosowaniu przeciwko własnemu obywatelowi, propaganda pisowska zarzuciła Donaldowi Tuskowi "zdradę", choć nie potrafiła określić na czym to "zdrada" miałaby polegać. Politycy z PiS-u zorganizowali nagonkę na Donalda Tuska, po;legająca na wymyślaniu na niego kolejnych pomówień. Donald Tusk zaproponował Jarosławowi Kaczyńskiemu publiczną debatę, jednak Prezes PiS-u odmówił. Debata taka skończyłaby się znokautowaniem Jarosława Kaczyńskiego, dlatego Prezes PiS-u nigdy się nie zgodzi. Prasa popierająca PiS będzie wymyślała kolejne kłamstwa na Donalda Tuska, ku zadowoleniu mniej inteligentnej i mniej wykształconej części społeczeństwa. Politycy z PiS-u wielokrotnie złamali Konstytucję i prawo europejskie, a Donald Tusk chce przywrócić praworządność. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych i wygrał wybory prezydenckie na drugą kadencję dzięki głosom wyborców z wykształceniem podstawowym. Jeśli opozycja wygra wybory parlamentarne w 2023 roku, to Andrzej Duda przez dwa lata, do końca swojej kadencji będzie bruździł rządowi. Polsce na skutek łamania praworządności przez rządzących grozi zawieszenie dotacji z Funduszu Odbudowy, a w dalszej perspektywie polexit. Jarosław Kaczyński chcąc przejąć TVN planuje pozbawić opozycję możliwości przekazywania wiadomości nie korzystnych dla rządzących. Ma nadzieję na poprawienie swoich spadających sondaży do 2023 roku, tj. wyborów parlamentarnych.
abc2021.07.20 17:52
Ależ Polacy wiedzą kim jest p. Tusk, przynajmniej ci co pamiętają jego osiągnięcia. Tak, moim zdaniem każdy przyzwoity człowiek, niezależnie od poglądów, powinien być za wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej. Oddanie śledztwa można nazwać zdradą choćby tych którzy tam zginęli - zdradą Państwa Polskiego. Skąd my to znamy .. choćby pierwszy przykład z brzegu, tragedia żołnierzy wyklętych, rotm. Pileckiego. Za to że walczyli o ojczyznę, że coś znaczyło dla nich "Bóg, honor i ojczyzna" - odwróciło się od nich ówczesne Państwo Polskie, czy to na pewno było Państwo Polskie? bo to jest .. nieprawdopodobne jak wiele było w tym zła. Oj jest więcej tych przykładów w historii Polski. No i te delikty, że niby naruszenia. Może zabrzmi to złośliwie ale UE miała być związkiem odrębnych narodów.. wcześniej EWG.. jej założyciele, cztery polityki.. szczegółowo określone kompetencje. Nikt się nie zgodził na mieszanie się w wewnętrzne sprawy Polski - to co teraz widać bardzo dobrze. Bardzo łatwo wrócić do tych czasów 2004 r. traktaty akcesyjne - jeśli ktoś chce być obiektywny niech sprawdzi.
kaka2021.07.20 14:22
nie sprzedawać duszy za michę euro- soczewicy
Foster2021.07.20 14:06
Tez tak myślę, nie znacie Polaków, musi to na Rusi, a w Polsce jak kto woli.
fcuk piss2021.07.20 13:44
belkoczacy brexitowiec bardzo obiektywne zrodlo
Skrzypek na dachu2021.07.20 1:28
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
Skrzypek na dachu .2021.07.20 17:40
Asio oszuscie wymysl sobie swoj wlasny nick .
Skrzypek na dachu2021.07.19 19:51
Brawo Pan Profesor Prawa Pan Andrew Tettenborn . TSUE podkopuje wlasny wiarygodnosc kiedy wydaje wadliwe , na podstawie wybiurczej interpretacje wyroki . Najnowsze prawo Unijne jest sprzeczne z istniejacym prawem i Traktatem Lisbonskim , tak jak Fundusze Ratunkowe Eurostrefy sa bezprawne wedlug regulaminow finansowych Unii . Nie majac konstytucji , Unia Europejska jest zakladnikiem kazdego doraznego prawnego bubla wymyslonego i narzuconego przez KE , zamkniete waskie grono nie wybierane przez nikogo .
Filip2021.07.19 19:42
Jarosław Kaczyński chce powrotu do PRL-u. PiS ma być przewodnią siłą narodu. Wyroki mają zapadać na polityczne zamówienia, a niezależni sędziowie mają być karani i wyrzucani z zawodu. Tworzy się nowa pisowska oligarchia, której wolno kraść i kłamać. Wszystkie afery pisowskie mają być ukrywane przed społeczeństwem. Politycy z opozycji mają być fałszywie oskarżani o korupcję przez podstawionych świadków. Polska ma wyjść z Unii Europejskiej, żeby PiS mógł fałszować wybory. Jarosław Kaczyński ma o wszystkim decydować, co dzieje się w kraju. Pieniądze z Funduszu Odbudowy za łamanie praworządności mają zamiast do Polski trafić do innych krajów. Krytykowanie PiS-u będzie karalne. Cenzura polityczna ma dotyczyć wszystkich mediów. Tego chcą wyborcy PiS-u i głosując dążą do tego!!! Według Frondy PiS ma monopol na dobro, mądrość, nieomylność, a za wszystko musi być wina Tuska!!! Jarosław Kaczyński rozbija Unię Europejską realizując strategiczne cele Władimira Putina.
oj filip, filip ...2021.07.20 9:59
... faktycznie wylazłeś z konopi ... weź wytrzeźwiej, bo jesteś na haju ...
Izydor2021.07.19 14:52
Polaczki odpowiadają za 3% PKB UE i maja nadwyżkę eksportową w okolicach dwudziestu miliardów euro. Unia zniknięcia polaczków nawet nie zauważy a polaczki jak to polaczki lubią żyć pod cudzym butem. Wujaszek Putin już czeka.
profesor2021.07.19 18:03
Bredzisz!
Izydor2021.07.19 19:03
Profesor radio co ma ryja czy kul?
Saki Faki2021.07.19 21:23
Izydor a zbiłeś już konia? teraz kolej na gadżet Palikmiota w tył.
Skrzypek na dachu2021.07.19 13:34
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
Skrzypek na dachu2021.07.19 19:22
Asio , oszuscie , wymysl sobie swoj wlasny nick .
Art2021.07.19 12:00
Czy ktos w redacji w ogole przeczytal ten tekst? Wypowiedz tego czlowieka nie ma zadnego sensu. Jest nielogiczna, bo oparta na jego widzimisie, a nie na faktach. Ile razy mozna to walkowac. A wystarczy przeczytac, dlaczego TSUE wydal takie orzeczenie. Pomijam juz to zabawne gdybanie, ze Unia nic nie moze zrobic i w ogole sie ropadnie z powodu Polski. Ech, szkoda gadac. Ile razy juz ta Unia miala upasc wg Spectatora? Co najmniej 10! Ostatnio z powodu Brexitu. Nie ma to jak bajdurzenie ludzi bez zadnej wiedzy o Unii.
Skrzypek na dachu .2021.07.19 7:27
Tsue traci wiarygodnosc kiedy przedstawia wadliwe I bezpodstawne prawne interpretacje .
Skrzypek z sąsiedniego dachu2021.07.19 9:31
Na szczęście polski TK obsadzony starymi komuchami jest wiarygodny uchylając nieistniejące zapisy w prawie [sprawa po.RPO] czy uznając polską Konstytucję mówiącą o parytecie ratyfikowanych umów międzynarodowych nad polskimi ustawmi za niezgodną z konstytucją [ostatnia sprawa zabezpieczenia TSUE wobec IDSN].
Prześliczna wiolonczelistka2021.07.19 11:04
Po tym co napisałeś najlepiej będzie jak skoczysz z tego sąsiedniego dachu na główkę.
ten sam skrzyperk2021.07.19 11:19
Po co piszesz, skoro nie masz nic mądrego do napisanie?
Prześliczna wiolonczelistka2021.07.19 12:24
To jest gorzej niż myślałem. Faktycznie nie skacz. Lepiej będzie jak schowasz się w kominie. I nie wychodź z niego przed zmrokiem.
ten sam skrzypek2021.07.19 12:37
Współczuję.
skrzypek gej2021.07.19 21:24
Czemu, czemu nie ma dżemu?
skrzypek pedał2021.07.20 11:46
O jej, o ojej, jam jest pedał, a nie gej
Skrzypek na dachu izlamista2021.07.20 17:46
Jak was dorwe to zlatujecie z siodmego pientra .
fcuk piss2021.07.20 13:49
napisal piotrowicz
ala wilk2021.07.19 6:48
Wielka Brytania po brexicie zabroniła Polakom pracy w Wielkiej Brytanii i wjazdu na dowód dlatego pisowcy uwielbiają WIelką Brytanię. Natomiast pisowcy nienawidzą UE która pozwala Polakom na pracę i na wjazd na dowód.
profesor2021.07.19 18:08
bredzisz!
Filip2021.07.19 5:08
Mimo decyzji TSUE Izba Dyscyplinarna SN nie zamierza zaprzestać działania - na poniedziałek zaplanowana jest rozprawa dotycząca uchylenia immunitetu sędziemu sądu wojskowego Takiej właśnie działalności wprost zakazał Izbie unijny Trybunał Sprawiedliwości - jednak I Prezes SN Małgorzata Manowska postanowiła wyrok i postanowienie TSUE zlekceważyć W wydanym w piątek oświadczeniu prof. Manowska stwierdziła, że czeka na ruch rządzącej większości, która powinna zmienić zakwestionowane przez TSUE przepisy o Izbie Dyscyplinarnej Tyle że - jak oświadczył w piątek rzecznik rządu - PiS nie zamierza zmieniać prawa po decyzji TSUE. Władza postanowiła ją zignorować Jakie mogą być tego konsekwencje? Potężne, łącznie ze wstrzymaniem unijnych funduszy dla Polski. Stawką w tej grze jest blisko 800 mld zł z funduszu odbudowy.
Skrzypek na dachu2021.07.19 1:10
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
Skrzypek na dachu2021.07.19 7:23
Asio oszuscie wymysl sobie swoj wlasny nick .
Skrzypek na dachu2021.07.18 21:35
Brawo Panie Profesorze Pan Andrew Tettenborn , masz 100% racje . TSUE jest przegrane .
złośliwy2021.07.19 9:38
Nie. Przegrane jest polskie społeczeństwo, które zostało wzięte na zakładników przez polski rząd łamiący polskie prawo i polską Konstytucją a potem próbujący uciec od odpowiedzialności przy pomocy polskich trybunałów obsadzonych przez siebie politykami i nominatami partyjnymi, wydającymi wyroki na zamówienie, niezależnie jak są absurdalne w świetle polskiego prawa. TSUE podobnie jak Europa poradzą sobie bez naz. Świetnie sobie radzili wcześniej. Za to wszystko zapłaci postkomunistyczne polskie społeczeństwo, nieświadome w większości o co w ogóle toczy się ta gra. Potem będzie płacz i szukanie winnych poza sobą. A rząd jak mówił Urban "sam się wyżywi".
Skrzypek na dachu2021.07.19 19:55
Nic bez nas o nas .
złośliwy2021.07.20 8:23
Wszystko o was bez was. Sami wybraliście sprzedając swoją wolność za zapomogi socjalne typu 500+.
Filip&matis89 takie se kurwisko żydowskie2021.07.18 17:37
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chca zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
cd2021.07.18 17:38
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
cd2021.07.18 17:39
Kto pamięta Bolesława Piaseckiego? Działacz ONR-u, po wojnie na usługach NKWD - UB -SB, założyciel kolejnego "polskiego narodowego kościoła" pod nazwa "księża patrioci". Na usługach bolszewizmu oczywiście. "Księża patrioci" pewnie do dzisiaj gdzieś po kątach piją wódkę, może nawet z tymi z Loży Polin. . . . A Bolesław Piasecki? Zamordowali mu syna, za grzechy ojca. A kto? Żydzi nazwiskiem Szyja Szewc, Rodziewicz i chłopcy z SB Kossowski, Toruńczyk i Kostański którzy znaleźli schronienie .... w Izraelu.
Filip2021.07.18 16:13
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas prezentacji planu Polskiego Ładu w Otyniu musiała reagować na okrzyki osób niezadowolonych z rządów obozu PiS. - Jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła - mówiła Witek wyraźnie zdenerwowana. Zaskakujące słowa Elżbiety Witek. "Bez skrupułów bierzecie i narzekacie" Mimo wakacji politycy Prawa i Sprawiedliwości prezentują założenia Polskiego Ładu podczas spotkań w całym kraju. Jak relacjonuje TVN24, w sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek uczestniczyła w spotkaniu na otwartym powietrzu z mieszkańcami Otynia w woj. lubuskim. Na miejscu stawili się jednak nie tylko zwolennicy koalicji pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego. Za sceną z działaczami PiS widać było transparent skierowany przeciwko przekazom TVP, a przemówieniom towarzyszyły okrzyki; "Demokracja", "Gdzie jest prawo?" czy "Konstytucja". Figura bez boczków? To pomaga "wyłączyć" uczucie głodu i wypalanie zbędnych kilogramów. Zobacz Zaskakujące słowa Elżbiety Witek. "Bez skrupułów bierzecie i narzekacie" Marszałek Witek starała się zachować spokój, ale w pewnym momencie zaczęła niezadowolonym z rządów obozu PiS wypominać świadczenia socjalne. - Warto by się było unieść honorem i od tego "wrednego" rządu PiS-u tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie - stwierdziła, wskazując wcześniej na programy 500 plus czy 300 plus. Skoro politycy z PiS-u wielokrotnie złamali Konstytucję i prawo europejskie, to zgodnie z tą logiką Elżbiety Witek, powinni zrezygnować z pieniędzy z Funduszu Odbudowy! Politycy z PiS-u narzekają i biorą pieniądze z UE. Dla nich UE to tylko bankomat!!!!
abc2021.07.18 20:07
UE może być nawet bankomatem. Jest coś takiego jak wyższość interesów narodowych nad (tu można by długo wymieniać). Jest jeszcze coś co przynajmniej w teorii powinno funkcjonować że minister, rząd to sługa narodu. To zostało szkaradnie wypaczone za rządów PO (choćby p. Kopacz ze swoim metr przekopaniem. albo p.Nowak ze swoimi "lewymi" milionami i jakieś tam pareset milardów które wtedy "zniknęły"). Jest jeszcze coś takiego jak styl sprawowania władzy. Z moich obserwacji pewien styl miał SLD i postkomuna, gdy dorwali się do władzy ludzie pokroju Tuska to pojawił się "antystyl" - głoszenie że polityka musi być brudna. Było to widać na każdym kroku a najbardziej na załatwieniu sprawy Smoleńska to znaczy przekazaniu śledztwa pomimo tego że zginęli tam polscy obywatele nieważne o jakich poglądach. Za czasów PIS jednak powracają wartości w polityce. Karanie łapówkarzy polityków, kolesiostwa, olbrzymie programy socjalne.
Filip2021.07.19 5:16
Propaganda pisowska w dużym stopniu polega na okłamywaniu wyborców, żeby na nich głosowali. Donald Tusk jest najbardziej oczernianym politykiem w Polsce. Jeszcze żadna ekipa nie zaszkodziła Polsce tak bardzo jak PiS., zarówno w polityce międzynarodowej, jak i wewnętrznej. Katastrofa w Smoleńsku była wynikiem nie przestrzegania procedur. Organizacją lotu do Smoleńska zajmował się Jacek Sasin. Bracia Kaczyńscy przed wylotem wielokrotnie zwracali się do rządu, o nie ingerowanie w organizowanie wizyty. Antoni Macierewicz powołał podkomisję ds katastrofy w celu okłamywania dyletantów, nie mających pojęcia o katastrofach lotniczych. Politycy z PiS wielokrotnie złamali Konstytucję, jak i prawo europejskie. PiS ma największe poparcie wśród wyborców o wykształceniu podstawowym, którzy są łatwi do zmanipulowania i okłamania.
Filip2021.07.19 9:23
Styl sprawowania władzy przez PiS polega na wielokrotnym łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego w imię tzw. "suwerenności". Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pod względem korupcji PiS przebił wszystkie dotychczasowe ekipy. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Austriak Gerard Birgfeller zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura nie zajęła się sprawą. Lech Kaczyński poinformował Donalda Tuska po tzw. incydencie gruzińskim, że teraz sam będzie decydował o lądowaniu. Wiadomo jakim skutkiem to się skończyło w Smoleńsku. Andrzej Duda publicznie powiedział, że "Unia Europejska to jest wyimaginowana wspólnota z której nic nie wynika". W związku z wielokrotnym łamaniem praworządności przez polityków związanych z PiS-em Polska może stracić pieniądze z Funduszu Odbudowy, a nawet doprowadzić do polexitu. Czy tego chcą wyborcy PiS-u?
abc2021.07.20 17:34
Można mieć różne poglądy polityczne a nawet je precyzyjnie umotywować, ale są też pewne fakty które są po prostu oczywiste. Zwolennicy PO i jego główny wódz czyli p.Tusk pokazywali i pokazują bardzo dobrze na co ich stać. Widać to po sposobie debaty - świadczą o tym wypowiedzi np p. Niesiołowskiego, p. Pitery i mnóstwa osób nie związanych może legitymacją partyjną ale przynależących do tego samego sposobu myślenia. Świadczy o tym postawa śp. Adamowicza i jego nadużycia. Robienie polityki przez powrót do "wolnego Gdańska"? Świadczy o tym chociażby postawa p.Tuska do p.Nowaka. Czy ktoś wykształcony może powiedzieć że sporządzenie aktu oskarżenia. Wielotomowe akta, dowody (słowo dowody nie poszlaki) zostały sfabrykowane? Takich przykładów jest bardzo dużo i ludzie o tym wiedzą. To własnie jeszcze niedawny monopol Michnika, tvn prawie doskonałe zakłamywanie rzeczywistości. A teraz wielkie larum bo nadaje tvp info. Co to ma być ? jakaś jedna objawiona prawda Michnika i długo, długo nic? Tak twierdzą niby ludzie wykształceni? Tak się składa że mówiąc skrótowo ani Wałęsa ani ciemna era Tuska nie zrobili nawet odrobiny tego dla zwykłych Polaków co zrobiło PIS i tego nie da się już zakłamać choćby nawet tego chciało TSUE.
Anonim2021.07.20 2:07
Największe złodziejstwo PiSu to jego nepotyzm i 5 bilionów państwowego długu.
Filip&matis89 takie se kurwisko żydowskie2021.07.18 13:02
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chca zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Skrzypek na dachu2021.07.18 13:01
Przyznaje sie , ze jestem osoba o niskiej inteligencji , chora psychicznie , ze sklonnosciami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjecie dziecka sasiadki) , bez podstawowej wiedzy o swiecie , jestem skrajnie oglupiona nienawiscia , zwykla kürwa , prostaczka , prymitywną zydowa .
Skrzypek na dachu2021.07.18 21:32
Asio niedorozwoju , wymysl sobie swoj wlasny nick .
Skrzypek na dachu2021.07.18 12:33
Brawo Pan Profesor Andrew Tettenborn .
Filip2021.07.18 12:30
Jarosław Kaczyński wpadł w panikę po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. W ostatnim sondażu PiS ma 29% poparcia i nie ma widoku na wzrost. Postanowił przejąć TVN, żeby kłamać, manipulować, indoktrynować i ukrywać pisowskie afery. Brak niezależnych mediów spowoduje, że wyborcy nie dowiedzą się o faktach niekorzystnych dla rządzących. Prezes PiS-u ma nadzieję, że zakup czołgów Abrams w Stanach Zjednoczonych za 27 mld zł spowoduje przyzwolenia amerykanów na przejęcie TVN-u. Dla swoich chorych politycznych ambicji, gotowy jest zapłacić wysoką cenę naszymi pieniędzmi. Przejęcie władzy przez opozycję w 2023 roku może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności karnej i konstytucyjnej Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Zbigniewa Ziobry, Beaty Szydło. Dlatego Prezes PiS-u gotowy jest na każde świństwo, w celu utrzymania się przy władzy po 2023 roku.
Skrzypek na dachu .2021.07.18 12:46
Mylisz sie Filipciu w kazdym zdaniu . Dlaczego tak sie osmiszasz nieuki postempowopoprawny , chyba ze jestes bezbozny globalista .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.18 12:49
Ten Filip to nowy agent rzadu federalnego Niemiec,zeby wzmocnic emeryta Tuska,ktory ,jak widac,po prostu nie wyrabia..
neron2021.07.18 12:25
Oby PiS się ugiął pod naporem tych euro-sodomitów
neron2021.07.18 12:26
oby się NIE ugiął miało być
Skrzypek na dachu2021.07.18 12:49
neron mialo byc zeron
heniek2021.07.18 11:59
znalazł się facet z konopi
anonim2021.07.18 12:52
100%
Filip&matis89 takie se kurwisko kremlowskie2021.07.18 11:47
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chca zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Filip2021.07.18 9:58
Prawo europejskie jest zgodne z naszą Konstytucją. Politycy z PiS-u łamią zarówno Konstytucję, jak i prawo europejskie. Unia Europejska domaga się przestrzegania praworządności, która jest przez rządzących w Polsce wielokrotnie łamana, co jest sprzeczne z traktatem akcesyjnym. Powołanie Izby Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym jest sprzeczne zarówno z Konstytucją, jak i z prawem europejskim. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Artykuły umieszczone we Frondzie przeznaczone są dla osób, które nie mają pojęcia o prawie. Można to nazwać wciskaniem ciemnoty. Łamanie praworządności przez rządzących może doprowadzić do zamrożenia pieniędzy z Funduszu Odbudowy, a nawet do polexitu.
max2021.07.18 10:28
Weź te brednie wklejaj w wyborczej tam pełno federalistów antypolaków i tam szukaj ciemnoty.
Filip2021.07.18 12:10
@ "max. Jestem absolwentem m. in. Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Według ciebie Polakami są tylko tacy, którzy głosują na PiS i wierzą we wszystkie kłamstwa wymyślone przez rządowe media. Patriotyzm w wykonaniu PiS-u polega na szkodzeniu własnemu krajowi. Według polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. W twoim wpisie brak jest treści merytorycznych. Czy brak inteligencji i wykształcenia nie pozwala tobie odnieść się merytorycznie do mojego wpisy?
Skrzypek na dachu2021.07.18 12:41
Filipciu twoje wysmary to bida i nendza bo z takim skrajnie postempowopoprawnym wyksztalceniem nadajesz sie tylko zbierac smiecie na ulicy .
Filip2021.07.18 17:48
@ "Skrzypek na dachu". Czy ty chociaż skończyłeś podstawówkę? Gdybyś ją skończył, to nie pisałbyś takich bzdur!!! :)
Skrzypek na dachu2021.07.18 21:43
Przeczytaj jeszcze raz Filipciu ale powolnie i na glos to zobaczysz ze mam racje a ty sie mylisz o 100% .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.18 12:51
Filip to agent wywiadu niemieckiego,klamac to nie nas Polakow,ty szwabie swinski.
Skrzypek na dachu2021.07.18 12:57
Bardzo dobry komentarz , masz 100% racje kdP
Cynik2021.07.18 10:33
Ten komentarz dotyczący podporządkowania naszej Konstytucji napisał Filip? Ten z konopii? A nie jest tak, że te akurat sporne dotyczące sądownictwa czy np organizacji służby zdrowia, wojska i szereg innych pozostają nadal w gestii rządu. Czyli niby prawda ale nie do końca.
cynik2021.07.19 9:49
A propos "prawdy" to polska Konstytucja uznaje zwierzchność ratyfikowanych międzynarodowych aktów prawnych nad polskimi ustawami. Sprawy działania sądownictwa są w gestii parlamentu uchwalającego Konstytucję a nie rządu, stanowiącego jeden z 3 niezależnych rodzajów władzy. PiS łamał zapisaną w Konstytucji RP niezależność sądownictwa właśnie przy pomocy ustaw, bo nie ma bezwzględnej większości w Parlamencie pozwalającej na zmiany konstytucyjne. A ustawy jak najbardziej podlegają ocenie europejskich trybunałów, których zwierzchność zgodnie z Konstytucją RP wynika z ratyfikowanych traktatów. W tym wszystkim chodzi wyłącznie o unikanie odpowiedzialności za łamanie POLSKIEGO prawa przez rządzących.
Ktoś2021.07.18 20:48
Zgodnie z Konstytucją o tym, co jest zgodne z Konstytucją rozstrzyga Trybunał Konstytucyjny, a Konstytucja jest najwyższym prawem w Rzeczpospolitej Polskiej.
ubawiony2021.07.19 9:40
Ostatnio TK orzekł, że polska Konstytucja jest niezgodna z polską Konstytucją. Śmieszniej się nie da.
Józef Bonkzdupytuska2021.07.18 9:30
Ale rudy ciągle uważa UE za cud. Mi przychodzi z trudem nazywanie gówna cudem.
JacekK2021.07.18 8:22
Niemcy nigdy nie pozwolą na polexit. Cała ta szopka ma obalić kłopotliwy rząd i powołać bardziej spolegliwy. Tak naprawdę PIS prowadzi realną politykę zgodną z oczekiwaniami Niemiec. Jednak Niemców drażnią nawet pozory niezależności pojawiające się w ich strefie kolonialnej. Nie po to tyle zainwestowali w swoje stronnictwa i media żeby słyszeć, że coś się komuś tu nie podoba. Jedyne co Niemcom może zaszkodzić to, że będą chcieli za dużo i za szybko.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.18 12:54
Jestes antypolskim prowokatorem,.jednak na szczescie bardzo glupim. Po prostu debil Chwala Bogu !
schabowy zamiast robali2021.07.18 8:05
Polexit staje się konieczny. Im szybciej, tym lepiej. A UE niech sobie ratuje planetę, ale nie naszym kosztem!
Kaczka basta!2021.07.18 7:23
UE pożałuje! Taki potentat w dziedzinie produkcji jagody kamczackiej wstał z kolan i nie pozwoli, aby egzekwować od niego podjęte zobowiązania!
Po 11 ...2021.07.18 7:09
Fajne nazwisko. Polecam sprawdzić znaczenie "tetten" po holendersku :)
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.07.18 7:32
fajniejsze jest "das Po"
Po 11 ...2021.07.18 6:51
A jaka jest prawda? Tu link do artykułu: https://www.spectator.co.uk/article/the-eu-will-regret-its-legal-onslaught-against-poland
Anonim2021.07.18 7:13
Gdy lewacy mówią o prawdzie, to trzeba pamiętać, że dla leakwów obiektywna prawda nie istnieje - każdy lewak może sobie sam uznać co jest prawdą. Z tego wynika ich bredzenie o płciach. Ciekawe co zrobią z matematyką, jak sobie poradzą z 2+2=4?
Palestyna2021.07.18 7:20
To tak jak użydow
Po 11 ...2021.07.18 7:30
2+2=4 to nie Matematyka, to rachunki. Od razu widać, że twoja edukacja zakończyła się w podstawówce. A jeśli chodzi o twoje równanie, to dziś już wiemy, że Bóg stworzył świat probabilistyczny, a nie deterministyczny. Nawet coś takiego jak "żelazna" logika wali się w obliczu odkryć mechaniki kwantowej (ta sama cząstka może być w tym samym czasie w 2 miejscach, cząstki powstają z niczego itp)
Skrzypek na dachu2021.07.18 12:31
Mylisz sie kompletnie PO11ciu bo teoria kwantowa tylko dotyczy rozmiarow gdzie mozna uwzgledniac mechaniki kwantowej . Nie odwracaj kota Szrodingera ogonem bo Federacja Unijna nie ma konstytucji dlatego dorazne prawo Unijne napisane po Traktacie Lizbonskim moze byc sprzeczne z istniejacym prawem Unijnym a tak jest napewno najnowsze Fundusze Ochrony Eurostrefy Odbudowy oszukanej .
Filip2021.07.18 6:41
Jarosław Kaczyński ogłosił wielkie zakupy od USA. Polska ma wydać na czołgi 20 mld zł. Do tego tematu odniósł się Radosław Sikorski w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski. - Jako militarysta i były minister obrony narodowej (...) powinienem się cieszyć - powiedział w rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem. - Kaczyński w tej chwili potrzebuje wielu wrzutek, aby przykryć powrót Donalda Tuska - stwierdził polityk. Sikorski przekazał również, że ma pewne wątpliwości, jeśli chodzi o zakup czołgów przez Polskę. - Europa się rozbroiła. To jest fakt. Niemcy mają jakieś 250 leopardów (czołgi niemieckie - przyp. red.), Francuzi około 240, Brytyjczycy 200. My mamy z daru niemieckiego mniej więcej tyle leopardów, ile sami Niemcy sobie zostawili. Mamy do tego około 700 sztuk sowieckich czołgów. Rosja ma 13 tysięcy czołgów. Nawet jak połowa z nich nie działa, to i tak ma gigantyczną przewagę - powiedział były szef MSZ. - Chciałbym wiedzieć od zwolenników PiS-u, czy naprawdę głosując na PiS spodziewali się, że naczelnik wyśle ich na wojnę jednocześnie z Unią Europejską i ze Stanami Zjednoczonymi. I to na wojnę o pietruszkę - powiedział Radosław Sikorski, komentując temat braku ambasadora USA w Polsce.
Palestyna2021.07.18 7:22
Ty z tej samej gminy żydoskiej co Radek Apfelbaum -militarysta
Skrzypek na dachu2021.07.18 6:26
Brawo Pan Profesor Andrew Tettenborn . Masz 100% racje . Tez takie swojskie nasze to nazwisko , pewnie tam pradziadek chyba uciekl z Wolynia , moze nawet przed Pierwsza Wojna .
Anty jewrokołchoz !!2021.07.18 6:10
Polexit!!
Anonim2021.07.18 6:59
Albo wyrzucić Niemcy z Unii - będzie spokój.
krzysztof2021.07.18 5:56
KRYTYKA LEWACTWA KOMUNY I ESBEKÓW JEST BLOKOWANA NA TYM PORTALU
Skrzypek na dachu2021.07.18 5:54
Polska Konstytucja z 1997 , chyba nie doskonala , ale jest po to aby zaden Rzad nie narzucal dorazne prawa , nakazy , ukazy czy rozporzadzenia , ktore bezprawnie wymysla jakikolwiek urzednik panstwowy , bo wbrew konstytucji jest Lockdown czy grzywne za brak maseczki . Przez to ze UE nie ma Konstytucji , a Traktat Lizbonski tym nie jest tak samo jak Oszukane Fundusze Ratunkowe Eurostrefy tez nie sa najwyzszym prawem Unijnym przez to ze KE jest jedynym zrodlem prawa Unijnego to TSUE przedstawia wadliwe interpretacje ze kazde prawo Unijne jest wyzsze , bo kazdy traktat unijny wymienia ktore kompetencje nalezy do Brukseli a ktore nie nalezy , a Unia jeszcze nie przywlaszczyla sobie prawo do prostowania wszystkich bananow i ogorkow .
sisi z WSI2021.07.18 4:49
Kiedy w 2004 roku zgodziliśmy się żeby na wspólnym rynku rolnym nasz rolnik dostawał tylko 35 procent dopłat unijnych zgodzoliśmy się na role unijnego wasala-i w tej hańbie funkcjonujemy do dzisiaj .
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.07.18 5:30
Kiedy uczciwie pracujący ludzie zgodzili się żeby na wspólnym rynku wsiok, (tzw. rolnik) dostawał jakiekolwiek dopłaty, zgodziliśmy się na powrót komuny.
Skrzypek na dachu2021.07.18 6:20
Dawno dawno temu , po 1989 ale przed 1997 , Narod tworzy Panstwo , ktore prawnie ma bronic wolnosc i wlasnosc kazdej osoby , ale Unia teraz chce federacje gdzie wszyscy sa uzaleznione od centrali i nie maja zaden wklad , ani wlasnosc , ani wolnosc bo po to jest KE i TSUE aby tworzyc prawo i wydawac interpretacje . Mozliwe , ze najpierw przed 2024 rozsypie sie eurostrefa , ale Unia tez nie wytrzyma w obecnym ksztalcie kiedy maltretuje normalnych , biednych , uczciwych ludzi , odrzucajac godnosc 99% , a biorac strone promila od promila umyslowo chorych menszczyzn w sukienkach , w postempowym bezboznym szalenstwie i absurdalnie nazywajac to rownosc .
Anonim2021.07.17 21:11
co sie angol wpier..la w nieswoje sprawy ,masz swoja staruche elke i nia sie zajmij ciulu ,przyjaciel sie raptem z d... wyjęty znalazł
Klara2021.07.18 4:37
może coś merytorycznie a nie bluzgi i inwektywy
OTUA2021.07.18 5:06
Merytorycznie KONSTYTUCJA
Anonim2021.07.17 20:45
Jeżeli nie zejdą z obłoków na ziemię, zmiecie ich ogólnoświatowa rewolucja przygotowywana przez mesjanistów. Niestety nie tylko ich i dlatego warto podjąć reformę chorego, zgubnego systemu.
Lost in translation2021.07.17 20:22
Polecam przeczytać artykuł w oryginale. Można przekonać się jak grafomani z tego portalu manipulują tłumaczoną treścią.
JANO2021.07.17 20:47
JAK ZWYKLE BREDZISZ
Lost in translation2021.07.17 20:50
Bardzo merytoryczna uwaga. Ale rozumiem, że język polski był wystarczająco trudny do opanowania.
Well, dick,2021.07.18 0:40
Show me your English! Show me what you can do!
Reader2021.07.17 21:47
Bredzisz. Artykuł wiernie przetłumaczony. Niewielkie skróty. Mnie w oryginale nasunęły się spostrzeżenia, że autor nieco pokręci, nieco nie wie. Pisze, że zmiany w Izbie Dyscyplinarnej były w 2015 (były dopiero w 2 kadencji). Starcie z KE początkowo było na gruncie przymusowej dystrybucji tzw. nachodźców i Obsady Trybunału Konstytucyjnego. Zabrakło w tłumaczeniu, że w Polsce jest obecnie 70% poparcia dla UE i jak KE i TSUE zacznie podskakiwać to więcej straci niż zyska - poparcie poleci w dół
How about you Reader, habla inglés?2021.07.18 0:42
Don't be shy, show me what you got!
Lost in translation2021.07.18 10:40
[A chodziło przecież o "techniczne zmiany w warunkach powoływania sędziów wyższej instancji", które zostały wprowadzone przez rząd w roku 2015 i miały na celu jedynie powstrzymanie korupcji.] - sprytne przewlekanie cytatów ze wzbogaconą parafrazą, faktycznie, bardzo wiernie i rzeczowo tłumaczy istotę tej publicystyki. "Back in 2015, PiS introduced technical changes to the terms of appointment of the Polish higher judiciary, including a disciplinary chamber with political connections armed with powers in certain cases to sanction judges. The measures were aimed at halting corruption. But these changes were seen by the opposition as an attempt to muzzle the courts. Inevitably, Brussels enthusiastically took up the opposition’s case. " Podobnie jak pomijanie niewygodnych elementów... "The PiS government certainly isn’t everyone’s cup of tea. There are reasons to be sceptical about how independent its courts are"
Yo... shithead!2021.07.18 13:00
I want to see YOUR English NOT some shitty quote!
Skrzypek na dachu2021.07.17 20:14
TSUE , KE i PE Unijne to same nawiedzone bezbozne globalisci .
Seba2021.07.17 20:30
Kocham Prawo i Sprawiedliwoś, głosowałem na ś.p. Prezydęta Lecha Kaczyńskiego (Panie świeć nad jego duszą) i za Naszego Przywudcę będę walczył do końca! Polska dla Polaków!
Grizzly2021.07.18 5:06
Mafia pisowska przy pomocy starych komunistów chce przywrócić ustrój komunistyczny!
Grizzly2021.07.18 6:22
Won k... od mojego nicka!
Grizzly2021.07.18 7:12
Won pisowska k... od mojego nicka!
Palestyna2021.07.18 7:28
Seby i Karyny to wyborcy Platfonsow coś POkręciłes
ceramik2021.07.17 20:06
Dosyć panowania koszernych sędziów.
Pawlak2021.07.17 20:31
Sądy sądami ale Sprawiedliwość musi być po Naszej stronie!
ryszard2021.07.17 20:03
To się w historii powtarza. Polska kontra faszyzm, tym razem światowy faszyzm finansowy wspierany przez brukselskich najemników.
Karol2021.07.17 20:32
Rychu!? Weź już lej se pół.
Laki2021.07.18 7:22
Rychu jak mam wybierać to wybieram tych faszystów, bo z bolszewikami nie chce mieć nic do czynienia.
ryszard2021.07.18 8:58
Ciemny jesteś, nie poszło po bolszewicku to dawni bolszewicy przechodzą na faszyzm aby utrzymać już posiadany świat a resztę uczynić niewolnikami.
Anonim2021.07.18 8:52
Morawiecki pokazał mojrę, to nabrali odwagi żeby raz na zawsze zgnoić Polskę.
Po 11 ...2021.07.17 19:55
A tymczasem uchodźcy atakują Niemcy: "41-letni katolik, Mariusz T. z Polski w poniedziałek śmiertelnie zgwałcił swoją 92-letnią podopieczną. Emerytka tego dnia wróciła do domu po operacji. Mieszkała ze swoim opiekunem, któremu niemal bezgranicznie ufała.... Jednak katolicy to fiutki.
Po 11 ...2021.07.17 19:56
https://www.o2.pl/informacje/niemcy-polak-zgwalcil-emerytke-kobieta-nie-zyje-6662197894400800a
Po 12 ...2021.07.17 23:02
Pewnie taki katolik jak Hołownia, Tusk i Biden.
Simon2021.07.18 3:24
Przeczytałem. Jakieś bzdury wyssane z lewackiego palca Polak to Polak tamto a dobroć muzułmańska niesie pociechę i promyk nadziei dla uciśnionych i zahukanych.
Portofino2021.07.18 5:52
Babcia tego Polaka została w czasie PW zgwałcona przez Niemca i zamordowana. To był czyn patriotyczny.
Viking2021.07.18 6:09
usłyszał głosy mojżesza które kazały mu to zrobić ...
Skrzypek na dachu2021.07.18 6:41
To nie Polak , tylko folksdojcz , ani katolik tylko bezbozny , bo glosowal na SLD i Leppera .
J*bac tuska i bruksele...2021.07.17 19:48
...piekna nasza Polska cala ..bez pedalow i rafala bez donaldka vermahcika niemieckiego szabrownika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA .....
PRAWDA2021.07.17 19:44
Niemcy atakuja ze wszystkich stron aby niszczyć Polski Przemys ł jaki pozostal --- to bestie
William2021.07.17 20:34
Niech ryczy z bólu ranny łoś, Zwierz zdrów przebiega knieje. Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś, To są zwyczajne dzieje.