Prof. Ryba o próbie wywołania zamieszek w Polsce: ''Oni mają chyba jakieś zlecenie zewnętrzne, żeby robić to szybko i robią to za szybko'' - zdjęcie
09.08.20, 18:35fot. yt/telewizja trwam

Prof. Ryba o próbie wywołania zamieszek w Polsce: ''Oni mają chyba jakieś zlecenie zewnętrzne, żeby robić to szybko i robią to za szybko''

16

Do gorącego tematu odnoszą się i media i osoby prywatne, ale sporo nowej treści wnoszą także eksperci. Dla portalu wPolityce.pl wypowiedział się prof. Mieczysław Ryba, politolog z KUL.

Profesor skomentował sytuację związaną ze skazaniem i aresztowaniem Michała Sz. („Margot”). Według niego to, co się dzieje wokół tej sprawy jest wtrącaniem się przedstawicieli UE w polski system sądowniczy. Teraz nawet w pojedyncze wyroki sądów. Jest to próba podporządkowywania sądów w różnych krajach pewnej ideologii oraz określonym układom politycznym.

Wyjaśniając mechanizmy tej sytuacji prof. Ryba stwierdził:

- Ponieważ były to układy prounijne i ideologia właśnie rewolucyjna, to bardzo dobrze. Natomiast jeśli wprowadza się jakieś zmiany w sądach w kierunku oderwania ich od ideologii i od pewnych uzależnień, dawnych uzależnień partyjnych, to następuje atak. Tu nie chodzi o prawdę, tu chodzi po prostu o władzę. A wiemy, że władza sądowa jest potężna. Żaden przecież prezydent, żaden premier, żaden parlament nie jest w stanie nikogo pozbawić wolności, a sąd - owszem. Dopóki sądy wyrokują i za poglądy skazują ludzi, którzy krytykują ideologię LGBT, to jest wspaniale, natomiast kiedy za chuligaństwo aresztuje się aktywistę LGBT, to jest prześladowanie. Ta retoryka dokładnie ilustruje, gdzie Europa zabrnęła.

Dodał też:

- Wszystko jest robione w przyspieszony sposób, to znaczy Polska ma być pod tym względem dostosowana do tego, co się dzieje na zachodzie w ciągu kilku lat, więc wszystkie pośrednie etapy są pomijane i w tej chwili rzeczywiście jest próba rozniecenia takich zamieszek, jak na przykład we Francji w 1968 roku – w Paryżu, w maju. Próbuje się wywołać tego typu rzeczywistość. Pewnie kalkulują, że te głosy, które padły na Trzaskowskiego są „tęczowe”, „półtęczowe”, „ćwierćtęczowe” i da się z tego zrobić rewolucję. Wydaje mi się, że to nie jest jeszcze ten etap, natomiast oni mają chyba jakieś zlecenie zewnętrzne, żeby robić to szybko i robią to za szybko.

 

mp/wpolityce.pl

Komentarze (16):

WRÓG!!!!!!!!! wszedzie WRÓG!!!!!!!!2020.08.10 8:56
za granizcami, wewnatrz, w EU, ekolodzy, geje, rowerzysci, pielegniarki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...................... KTONIE Z NAMI TEN WROG NARODU!!!!!!!!!!............................................. pisiury!!!! was wystarczy postraszyc nieznanym i gryziecie i lejecie po gaciach na zawolanie wladzy!!! ..................... pozyteczni idioci wladzy................................... NIC SIE NIE ZMIENILO OD PRL................................... nadal lud pracujacy z powiatów wybiera se komuchów na góre!!!!!! bio nie trzeba yslec i scigac sie z tymi miastowymi po studiach!!!!!!! TERA MOZNA BYC DUMNYM POWIATOWYM WSIOKIEM!!!!! super!!!!!
Apateista2020.08.10 8:30
Ach ci "Oni" to dopiero jest ideologią. Jak daleko nie sięgnę pamięcią zawsze byli "Oni" To słowo jest jak zmienna w matematyce. Można pod nią podstawić każdą wartość. Komentarz pana Ryby jest bezcenny. Doskonale oddaje stan (nie) świadomości. Nie jeden socjolog napisałby na tym przykładzie pracę doktorską.
jula2020.08.10 8:06
To są te same siły co finansują fundację Kramka, co szybko, skutecznie i profesjonalnie utworzyły KOD, czarne parasolki, walczyły o zniszczenie Puszczy Białowieskiej i doprowadziły do śmierci profesora Szyszko permanentną nagonką na niego. Do nich podłączają się zdegenerowane władze samorządowe próbujące doprowadzić do rozbicia Polski na dzielnice aby dalej prowadzić swoje geszefty.
Natalja Siwiec2020.08.10 7:49
Ależ ta ryba jest zepsuta,
ceramik2020.08.10 6:39
Czy tak trudno jest śledzić fasę i konta?
Marek2020.08.10 5:21
Ma rację. Ten zgniły zachód od 1980r. infekuje nasze zdrowe społeczeństwo. Jakieś kapitalizmy, prawa człowieka. Nie będą nam tu w obcych językach......
AntySzwab2020.08.9 20:17
dziś wytarłem tyłek papierową tęczową flagą
AVI2020.08.9 20:07
Nie rozumiem. gdzie są polskie służby? Dlaczego pozwalają hulać po Polsce bojówkom nie wiadomo przez kogo finansowanym i dowodzonym? Kto finansuje wszystkie KODy a teraz to łajdactwo? Czy polskie służby działają nadal tak, jak przed katastrofą smoleńską? oprócz gospodarki są i inne ważne obszary, panie Premierze!!!!
grimm2020.08.10 8:56
jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. leją się pieniądze strumieniami, bo drukowane i produkcja ich jest tania. Rządzący potrzebują pieniędzy by przekupywać wyborców i by utrzymac sie przy władzy, więc przyjmują ten strumień na pohybel społeczeństwu.
katolik2020.08.9 19:35
nie chyba, tylko na pewno masoni ( zewn i wewn) wdrażaja plan po przegranych wyborach, gdyby wygrali nie musieliby tego robić, wszystko przebiegało by w sposób dla dna PO naturalny
ryszard2020.08.9 19:15
Nie tyle może że za szybko, tylko wygląda na to, że (z jakiegoś powodu) bandyci pożarli się o przyszły łup, któremu na imię Polska. Jest niezwykle frapującą zagadką (przynajmniej dla mnie - co to za powód).
katolik2020.08.9 19:36
powód jest jeden zapanowanie i wdrożenie planu( w tym są różne rzeczy) masonów dla reszty świata
NaziBarbi2020.08.9 19:12
Tęczowi bezpłciowi pseudo-ludzie nic nie zrobią. Ich autorytet ma poziom... nazwałabym porównywalnym do autorytetu macicy prostytutki.
To są narzędzia bardzo niebezpiecznyvh sił2020.08.9 20:11
które chcą Polskę sobie podporządkować. Tylko głupie narzędzia.
Anonim2020.08.9 18:49
Schetyna w 2015 r. zapowiedział, że PeŁowiaki będą "opozycją totalną" i wykorzystają wszelkie możliwe metody w ramach "ulica i zagranica". Nowość polega tylko na tym, że dokooptowali do tego Konfederację, która robi za patriotów... jak "księża patrioci".
NieUrban2020.08.9 19:15
Konfederacja jest spalona. Tylko idioci na nią głosują.