Prof. Krasnodębski: Polsce zagraża raczej anarchia niż dyktatura - zdjęcie
01.12.20, 12:30Screenshot Youtube

Prof. Krasnodębski: Polsce zagraża raczej anarchia niż dyktatura

10

Można różnie oceniać reformy sądownictwa w Polsce. Ale każdy, kto zna ten kraj i nie porusza się tylko w sfanatyzowanych kręgach profesjonalnych hejterów PiS, dostrzeże wolność, pluralizm i różnorodność naszego życia publicznego” – powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości, prof. Zdzisław Krasnodębski.

W tekście opublikowanym na łamach „Die Welt” podkreślił też:

Polsce zagraża raczej anarchia niż dyktatura”.

Polityk zaznaczył, że ideologiczne zacietrzewienie polityków UE uniemożliwia im trzeźwy ogląd sytuacji i są tak gorliwi w staraniach o ratowanie planety czy ochronę „praworządności” w Polsce, że:

[…] odsuwają na bok każdy niewygodny fakt, każdy kontrargument. Ten, kto zaproponuje jeszcze ostrzejszy cel redukcji emisji na 2030 rok, kto żąda jeszcze szybszej rezygnacji z paliw kopalnych, kto ostrzej atakuje Polskę i Węgry, może liczyć na aplauz”.

Europoseł dodaje, że takim właśnie działaniem jest kwestia mechanizmu powiązania wypłat z budżetu UE z „praworządnością”. UE chce w ten sposób „zagłodzić” finansowo nielubiany polski rząd – pisze Krasnodębski. Podkreślił też, że to Polska w sporze z Komisją Europejską stoi na straży wartości, które dały początek Unii Europejskiej. Wskazał:

Dla nas jednak poszanowanie godności ludzkiej nie oznacza, że ludziom, także tym nienarodzonym, chorym albo niedołężnym można pomóc umrzeć w bardziej czy mniej «czynny» sposób. Demokracja oznacza dla nas to, że obywatele mogą swobodnie wybierać swoje rządy – bez aprobaty z zewnątrz”.

dam/dw.com,dorzeczy.pl 

Komentarze (10):

Pytajniczek2020.12.1 15:18
Panie Europośle: Dlaczego PiS ustawicznie nas oszukuje , straszy, bezprawnie więzi i niszczy nam nasze życie, biznesy i relacje międzyludzkie?Dlaczego nikt nie chce o tym porozmawiać ze społeczeństwem?Czy to już jest dyktatura NWO? "Portugalski sąd orzekł, że PCR nie jest wiarygodnym testem na obecność Sars-Cov-2, a zatem każda wymuszona kwarantanna na podstawie jego wyników jest niezgodna z prawem – donosi portal off-guardian.org. W orzeczeniu zasugerowano, że jakakolwiek przymusowa kwarantanna zastosowana wobec osób zdrowych, może naruszać ich prawo do wolności. Co więcej sędziowie orzekli, że pojedynczy pozytywny test PCR nie może służyć jako skuteczna diagnoza infekcji." h.t.t.p.s....//off-guardian.org/2020/11/20/portuguese-court-rules-pcr-tests-unreliable-quarantines-unlawful/
Do Partyjniaczka2020.12.1 22:58
Wal się złomie komunistyczny. Żuj jaja powska-bolszewicka dziwko. Jesteś idealnym reprezentantem tych swoich przyjebów. 🤣🤣 Przygłupie 😂😂😂
Anonim2020.12.1 14:41
Jak demontuje się katolicką Polskę? | Kowalewska .... https://www.youtube.com/watch?v=s2dRVKSFdo8
Anonim2020.12.1 14:37
Zagraża Polsce anarchia , dyktatura i szereg innych wyniszczających ją czynników . Te inne czynniki są dla niej najgroźniejsze .
Na zdarowie!2020.12.1 13:19
Premier Węgier Viktor Orban - jako jedyny przywódca państw UE - zamierza przeprowadzić szczepienia na COVID-19 rosyjskim preparatem Sputnik V. Unijne agencje nie zarejestrowały szczepionki z Rosji.
Szczepionka Putinshit20202020.12.1 13:26
zabiła kilka frajerów w Brazylii.
Anonim2020.12.1 13:46
Szczepionka + wirus, to aberracja, czy już depopulacja?
Anonim2020.12.1 14:31
Na razie to premier Węgier ma niemały problem, bo jego kolegę europarlamentarzystę przyłapano na homoseksualnej orgii.
Anonim2020.12.1 14:45
Piszesz tak, jakby w tej orgii brał udział premier Węgier? Jaki problem?
Anonim2020.12.1 23:02
Odp.. się bydle od mojego nicka! Wyp... na GWniane forum bo tam jest rezerwat dla pedałów!