Prof. K. Kik: Opozycja nie ma programu ani nawet przywódcy - zdjęcie
08.04.21, 14:10Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Prof. K. Kik: Opozycja nie ma programu ani nawet przywódcy

21

Kolejne sondaże odbierają opozycji resztki nadziei. Już nawet wśród jej zwolenników coraz mniej osób wierzy, że opozycja jest gotowa na przejęcia władzy. Komentując ostatnie sondaże prof. Kazimierz Kik ocenia, że są one wynikiem tego, iż opozycja nie ma ani programu, ani lidera.

Prawdziwym hitem stał się dziś wpis senator PO Barbary Zdrojewskiej. Zdaniem parlamentarzystki to nie opozycja nie jest gotowa na przejęcie władzy, ale społeczeństwo nie jest gotowe na rząd, który ciężko pracuje.

- „Zamiast pytać tylko, czy opozycja jest gotowa do przejęcia władzy, zastanówmy się też, czy społeczeństwo jest gotowe na rząd, który obieca ciężką pracę i wyrzeczenia. Nie można pomijać tego, co PiS zrobił ludziom w głowach swoim nieodpowiedzialnym populizmem”

- napisała Barbara Zdrojewska na Twitterze.

O komentarz do jej słów portal tvp.info.pl poprosił prof. Kazimierza Kika, politologa z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ekspert zauważa, że politycy Platformy Obywatelskiej wciąż nie dostrzegają, iż społeczeństwo pamięta ogromne powiększenie nierówności ekonomicznych w czasie ich rządów.

- „Pani senator przed napisaniem tych słów powinna sięgnąć pamięcią do lat 2007-15. Światłe elity były wtedy u władzy, ale Polska była niestety rozkradana”

- podkreśla prof. Kik.

Politolog odniósł się również do oskarżeń o populizm.

- „PO mówi teraz różne rzeczy, bo nie chce zniechęcać wyborców. Ale prawda jest taka, że ta partia ma zupełnie inne poglądy niż duża część działaczy PiS. Niezależnie od tego, jaki jest poziom ideowości, to mamy dwa zupełnie różne spojrzenia na porządek gospodarczo-społeczny w Polsce. PO nazywa wizję Zjednoczonej Prawicy populizmem, a to jest po prostu wersja socjalna

- stwierdził.

Rozmówca portalu tvp.info zauważa też, że wśród wyborców opozycji są ludzie inteligentni, którzy choć sprzeciwiają się Prawu i Sprawiedliwości, to dostrzegają, że nie ma w Polsce alternatywy.

- „Mamy coraz mądrzejszych wyborców. Myślą coraz bardziej racjonalnie. Wśród zwolenników opozycji jest wiele osób inteligentnych i widzą, że król jest nagi. Mogą być przeciwni PiS-owi, ale patrzą racjonalnie i dostrzegają, że opozycja nie ma pomysłu na Polskę ani nie ma przywódcy, choć ma lidera”

- zauważa.

kak/tvp.info.pl

Komentarze (21):

man.of.Stagira2021.04.8 19:24
I WTEDY Pan Bóg zesłał im Sars-cov-2....ale PO-KO-muchy nawet TO nieudacznicy..spieprzyli. //
Anonim2021.04.8 17:46
Stary komuch dalej lize dupę pisiorom, dajcie mu jakieś koryto bo się dziad wykończy
b,zdrojew2021.04.8 17:21
nadaje się do Tworek
Anka2021.04.8 16:37
ta komunistyczna stara ciota dała dudy już każdemu. Zapalczywa komucha.
jezd - był i będzie2021.04.8 15:27
Krzywousty Dyplom nie Płacz
Grizzly2021.04.8 15:22
Jak nie ma? Gotowy program razem z przywódcą jest w Berlinie!
Anonim2021.04.8 15:19
Ależ Panie profesorze, najpierw dowiedzmy się co oni zrobili ze swoim intelektem bo póki co to opozycja wygląda mi na brakujące ogniwo ewolucji pomiędzy człowiekiem a kijem do szczotki
matis892021.04.8 15:17
Platforma Obywatelska ustami Pomaski zdemaskowała lewacki PIS, że dostajecie szczepionki za darmo, dlatego nie są wasze, więc gdzie rozchodzą się miliardy które wydajecie na darmowe szczepionki ????????????????
Anonim2021.04.8 15:20
matis89, a ty kurcze dalej jedziesz z koksem, lepiej jeszcze od Pomaski :):)
matis892021.04.8 16:39
Jak coś kupujesz i za to płacisz to jest to Twoją własnością. Platforma Obywatelska ustami Pomaski powiedziała że szczepionki nie są PISu, a więc dostają je za darmo. Więc się pytam gdzie rozchodzą się miliardy które PIS wydajecie na darmowe szczepionki ????????????????
niech żyje I sekretarz KC POplatfy2021.04.8 15:09
charyzmatyczny łysek
jest przecież POniekąd, ex ante, vice wersal2021.04.8 15:06
młody Cyrankiewicz - Czaczkowski
K........M........2021.04.8 14:58
"Temu układowi trzeba dać zgnić i dopiero na tym gnijącym trzęsawisku opozycja może sięgnąć po władzę. Oczywiście, że szkoda Polski i Polaków, ale jeżeli opozycja tego nie wytrzyma i weźmie teraz władzę, to za 4 lata Kaczyński(o ile dożyje) wygra wybory prezydenckie i parlamentarne. Kaczyński musi ponieść odpowiedzialność polityczną i utopić się w tym piwie, którego nawarzył, a potem także odpowiedzialność karną za to wszystko, co jego ludzie tu powyprawiali"– mówi prof. Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.
Anonim vel AAAtomek vel masa innych nicków2021.04.8 14:55
Nadal i z coraz większym przekonaniem uważam, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam się uda aborcją i LGBT!!!
AAAtomek2021.04.8 15:29
Ależ prawiczku-katoliczku to oczywiste, że dla ciebie prawaka, idolem był, i jest Adolf Hitler????
Po11...dick.of.Stagira2021.04.8 14:43
Szabes jutro szmondaku.
man.of.Stagira2021.04.8 14:41
I WTEDY Pan Bóg zesłał im Sars-cov-2....ale PO-KO-muchy nawet TO nieudacznicy..spieprzyli. //
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.8 14:24
Towarzyszu Kik kup se 'Merdol" i nie pyerdol! Opozycji brak nie lidera a spin doktora! Do ludzi nie dociera program, ale hasła. PIS obiecywało 500+, 300+, mieszkanie +, auta elektryczne i inne brednie, ale ostało się tylko 500+, które eksploatują ile wlezie, ale teraz jako hasło "jesteśmy skuteczni, jesteśmy wiarygodni". KO powinna zatrudnić profesjonalistę (może więcej niż jednego), który będzie potrafił przełożyć aktualną sytuację społeczno-polityczną do stworzenia retoryki skutecznej w walce z PIS. Żyjemy w czasach, kiedy nawet najbardziej pozytywistyczny przekaz nie ma szans w dobie manipulacji, przekupstwa i populizmu. Trump wygrał na Florydzie pośród emigrantów z Kuby, bo jego przekaz brzmiał: Biden wprowadzi wam rządy podobne do Fidela Castro. Na podobne w swej niedorzeczności hasła PIS np. "LGBT jest zagrożeniem dla POLSKIEJ RODZINY" trzeba mieć gotowy przekaz, a nie opowieści, że to bzdura, że prawa mniejszości, wolność, wartości unijne. Tego suweren nie rozumie!
Gudłaj Keller-Krawczyk marzy, żeby być Hamerykan.2021.04.8 14:42
Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyc o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyc o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyc o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyc o USA . . . . Gudłaju Keller-Krawczyk nawet NIE masz co marzyc o USA . . . .
Emeryt- hiena w todze2021.04.8 14:23
To co zrobiła 10 letniemu dziecku i jej rodzicom to potworne. Jakim trzeba być " człowiekiem" aby nie potrafić wyczuć granicy , której nie należy przekraczać.
Mim22021.04.8 16:09
To nie P.Prof. to zrobiła dziecku tylko Rodzice. A może Rodzic 1 i Rodzic 2?