Prof. Hrynkiewicz: Działania PBK ws. emerytur są śmiechu warte - zdjęcie
20.05.15, 17:12fot. nowiny24.pl

Prof. Hrynkiewicz: Działania PBK ws. emerytur są śmiechu warte

2

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że zaproponuje Sejmowi reformę emerytalną. Chodzi o wyjście naprzeciw postulatom społeczeństwa i umożliwienie wcześniejszego przechodzenia na niższą emeryturę. Wszystko to, oczywiście, gra wyborcza. Komorowski nie interesował się tym tematem w czasie swojej prezydentury, nie licząc, oczywiście, podpisywania ustawy podnoszącej wiek emerytalny. Zignorował też wniosek o przeprowadzenie referendum podpisany przez ponad 2,5 miliona Polaków.

Złudzeń co do szczerości inicjatywy Komorowskiego nie ma poseł prof. Józefina Hrynkiewicz z sejmowej komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W rozmowie z „Radiem Maryja” stwierdziła, że rozwiązanie zaproponowane przez prezydenta prawie nic by nie zmieniło.
„Pan prezydent obiecuje wszystko, bo nie chce opuścić pałacu prezydenckiego. Jest mu tam dobrze i niczego nikt od niego nie chciał przez 5 lat, więc bardzo się zdziwił i teraz mówi o jakichś ustawach. To po prostu śmiechu warte” – powiedziała Hrynkiewicz.

„To kryterium zakłada, że ktoś przez 40 lat ani jednego dnia nie będzie chory – bo jeśli jest chory, to nie płaci się za niego składki. 40 lat to jest naprawdę bardzo dużo. Polska jest liderem w Europie, jeśli chodzi o umowy śmieciowe, szczególnie dla ludzi młodych, więc ci młodzi ludzie do 30-35 roku życia nigdy nie mieli żadnej normalnej umowy. To kiedy oni będą mieli 40 lat stażu pracy? W 75. roku życia czy w 80.?” – dodała profesor.

bjad/radiomaryja.pl

Komentarze (2):

anonim2015.05.20 17:42
Nie ufam Dudzie, bo wykazuje za mało walki z antypolonizmem, za mało sprzeciwia się wrogom Narodu Polaków. Ale i tak na niego zagłosuję bowiem komozydowski już został zmierzony i już pokazał, że jest żarówką, która mruga antypolskim światłem, zaś Duda jeszcze się nie ujawnił z działalnością. Dzisiaj rano w TVP ponoć info jakaś łysa pała od komożydowskiego podjęła próbę wzburzania w publice oburzenia na niejasności w sprawie bycia Dudy wykładowcą na jednej z poznańskich uczelni prywatnych. Otóż drodzy wyborcy - i ty łysa pało - Duda nic nie ukradł, zarobił za wykonanie pracy i jak się okazuje nie blokuje etatu na UJ. Owszem ma to poukładane w sposób niestandardowy, lecz neutralny i nieszkodliwy, a 200 tys. za wykłady on zarobił, a nie zapieprzył jak Blida z ciężkiej pracy Górnika. Po prostu łysa pało kręcisz aferę dla totalnych ignorantów. co mnie obchodzi, że Duda zakombinował skoro nie wyrządził nikomu krzywdy, wyciągając przy tym spora kasę, ale za pracę. Mnie obchodzi, to że twój komozydowski popiera wszelki zamordyzm - strzelanie do górników, zakazy zgromadzeń, czyli jak się patrzy popiera niszczenie wszelkiej komunikacji między bydłem niewolniczym. Dalej - obchodzi mnie to, że ten chwast podający się za Polaka popiera sprzedaż naszych lasów, robi wszystko by sprzedać za złamany grosz polską ziemię, wszelka jego inicjatywa pcha Polskę w niebyt, a Polaków do obozów pracy. O to mnie interesuje, a nie, że Duda wykładał. On wykładał, a wy czerwone szmaty sprzedajecie Polaków do wyzysku, aby mieć na kampanie i roczny sezon waszej propagandy w TV.
anonim2015.05.20 19:33
Sprawiedliwie? D..a za d..ę?