,,Próba wypchnięcia nas z koalicji’’. Porozumienie nie zgodzi się na dołączenie Bielana do ZP - zdjęcie
21.06.21, 13:13Fot. screenshot - YouTube (RMF24, TVP Info)

,,Próba wypchnięcia nas z koalicji’’. Porozumienie nie zgodzi się na dołączenie Bielana do ZP

11

W warszawskim Kinie Palladium zorganizowano wczoraj Zjazd Republikański, w czasie którego europoseł Adam Bielan oficjalnie ogłosił powstanie Partii Republikańskiej, która skupia m.in. tzw. frakcję Bielana z Porozumienia Jarosława Gowina. W spotkaniu uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyńscy, a politycy nowego ugrupowania zapowiadają podpisanie umowy koalicyjnej ze Zjednoczoną Prawicą. Na to jednak nie chce zgodzić się Porozumienie Jarosława Gowina.

Powstanie nowej partii skomentowała w rozmowie z portalem wPolityce.pl rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka.

- „Działania naszych byłych kolegów z Porozumienia do pewnego momentu były śmieszne. Teraz dla mnie pozostają dalej śmieszne, ale w mojej ocenie jest to na pewno sygnał z ich strony, że spór o to, czyje jest Porozumienie, został przegrany przez Adama Bielana. Gdyby nie był, to nie nastąpiłoby to odnowienie Partii Republikańskiej”

- stwierdziła parlamentarzystka.

Dodała, że Porozumienie traktuje założycieli nowej partii jako zdrajców.

Innego zdania musi być jednak prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wziął udział we wczorajszym spotkaniu i wygłosił przemówienie, podkreślając radość z powstania nowej inicjatywy.

- „Jarosław Kaczyński pewnie traktuje tę formację jako partię satelicką PiS-u. Oczywiście każdy ma prawo budować swoją partię i działać zgodnie ze swoim programem. Ta partia w mojej ocenie będzie bardzo blisko PiS-u”

- oceniła rozmówczyni wPolityce.pl.

Magdalena Sroka zapowiedziała też, że Porozumienie nie podpisze umowy koalicyjnej z Partią Republikańską.

- „W mojej ocenie jest to próba wypchnięcia nas z koalicji. Od dłuższego czasu mówimy, że są osoby w obozie Zjednoczonej Prawicy, które chciałyby wypchnąć z niego Porozumienie. Działania podejmowane przez kolegów z Partii Republikańskiej właśnie do tego zmierzają”

- przekonuje.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (11):

Templar2021.06.22 20:06
Ludzie skupieni wokół Gowina to "genetyczni peowcy z liberalnym zacięciem". Jedyne co umieją generować w ZP to "smród". Ktoś, kto ich tam zaprosił nie wiedział co czyni. Malkontenci zorientowani na siebie, jak Gowin i Sośnierz senior, tak naprawdę nigdzie się nie nadają, nie otrzymają synekur według swego życzenia i zaczynają rozróby. Pognać ich i nigdy więcej w polityce. Polsce potrzebny jest spokój.
Sroka?2021.06.21 16:34
Paniusiu, was już NIE MA. Gówin was załatwił.
miki2021.06.21 13:51
do końca kadencji "nie wypchnie" ale przy następnych wyborach na 100% "wypchnie .. " kto ma racje ? to nie wiem .. nie mniej Gowinowi trochę jednak odbija .. np. ostatni problem z niewybranym rzecznikiem ... czasy idą trudne (a może i już są trudne.. po zdradzie o świecie) więc nie ma przestrzenie na "cymbalenie" przez Gowina
Maciej Piwowar2021.06.21 13:50
,,rzeczniczko" Was--Porozumienie Jarosława G. JUŻ NIE MA w Zjednoczonej PRAWICY.CO SWĄ obecnością POTWIERDZIŁ prezes J.K.
Japa2021.06.21 13:32
Za co ta pani Sroka ma Polaków . Zdechły wróbel wie kto jest winien tej sytuacji ale żywa pani Sroka nic a nic nie kapuje Albo myśli tak o Polakach.
POdPIS2021.06.21 13:28
Bielan jednoznacznie przegrał konfrontacje z Gowinem i nawet Kaczyński to dostrzegł nie przygarniając go i Bortniczuka pod własne skrzydła ale pozwalając im zaistnieć jako przystawka do zgrilowania .
Maciej Piwowar2021.06.21 13:53
@ POdPIS MYŚL bo nie boli.Ta tzw ,,przystawka' "to WYKOPANIE Porozumienie J.Gowina.
POdPIS2021.06.21 14:20
Ależ Gowin czeka żeby go wypchali . Tylko co z większością ? Ona wisi na worku z dolarami czy grajku który o tym śpiewał ?
Krzysztof2021.06.21 13:27
Gowin jest przychlastem. Kompletnie niegodny zaufania.
Portofino2021.06.21 13:23
To wasz szef Gowin was wypycha. Nikt inny.
...2021.06.21 13:23
Zdrajcami to jest Gowin ze swojmi poplecznikami .