Prezydent w Jędrzejowie: Bezpieczeństwo i dostatek Polaków - zdjęcie
19.06.20, 14:51Prezydent Andrzej Duda/FB/Andrzej Duda

Prezydent w Jędrzejowie: Bezpieczeństwo i dostatek Polaków

19

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Jędrzejów w województwie świętokrzyskim. Mówił tu o głównych założeniach swojego programu, a więc o bezpieczeństwie Polski, dostatnim życiu Polaków na poziomie krajów zachodnich oraz o szeroko rozumianym bezpieczeństwie rodziny i wsparciu dla rodzin.

W kontekście bezpieczeństwa narodowego prezydent powiedział:

- Dzisiaj jest rocznica dnia, w którym jako prezydent elekt odbyłem spotkanie z sekretarzem NATO Jensem Stoltenbergiem. On był wtedy z oficjalną wizytą w Polsce i przyszedł do mnie, żeby zapoznać się s prezydentem elektem. Powiedziałem mu, że Rosja napadła na Ukrainę, że Krym jest okupowany, że ludzie w państwach bałtyckich się boją. Podkreśliłem, że mam jedno oczekiwanie, że powstaną w Polsce bazy NATO, że chcę, żeby NATO było obecne w Polsce. Patrzył na mnie ze zdumieniem i niedowierzaniem. Podkreśliłem, że to niezbędne.

Dodał też:

- Pracowałem na tym do szczytu NATO w Warszawie praktycznie każdego dnia. Odwiedziłem wszystkich przywódców państw NATO. I to się udało. Mamy żołnierzy stacjonujących w Orzyszu. Traktujemy poważnie nasze zobowiązania, ale wreszcie zaczęli to czynić nasi sojusznicy. Nasze bezpieczeństwo jest nieporównywalnie większe, niż pięć lat temu

Prezydent podkreślił:

- Chcę pogłębiać sojusz z USA. Dziś jesteśmy jednym z najważniejszych sojuszników USA, co potwierdza to zaproszenie, które otrzymałem od prezydenta Donalda Trumpa. To będzie pierwsza wizyta prezydenta innego państwa w USA od czasu spowolnienia gospodarczego. To są symbole, ale one przekładają się na konkret

Nawiązując do rozwoju gospodarczego Polski oraz rozwiązań w tym obszarze powiedział:

- Chcę, żeby Polska była krajem rzeczywiście nowoczesnym. Chciałbym, by Polska opierała się w przyszłości na dwóch filarach - na nowoczesnej gospodarce i infrastrukturze. Ale, żeby państwo było silne, musi być oparte na tradycji, której nie możemy pozwolić sobie odebrać.

Dodał także:

- Wiemy doskonale, co pozwoliło nam przetrwać najtrudniejsze momenty. to była rodzina, która wychowywała dzieci, mówiąc o naszej tradycji, wierze, o korzeniach - nawet wtedy, kiedy było to zakazane. Ludzie to robili, dlatego przetrwaliśmy zabory, II wojnę światową, komunizm. Przetrwaliśmy to i zwyciężyliśmy. Dlatego polska rodzina wychowująca dzieci będzie na pierwszym miejscu, dopóki ja jestem prezydentem. Ta rodzina będzie trwała i będzie pielęgnowana. Zapewniam, że ta rodzina zachowa wszystkie świadczenia, które otrzymała.

Prezydent podkreślił i zapewnił:

- Dopóki jestem prezydentem, nigdy nie zgodzę się na to, aby świadczenia zostały odebrane. Obiecuję, że będziecie godnie reprezentowani na arenie międzynarodowej, z podniesioną głową. Ja nie liczę na pochwały. Wystarczy mi to, że nic nie będą mówili, a nawet, jak będą nas wyzywali. Kiedy oni się wściekają? Kiedy nie mogą nam nic zabierać, kiedy nie idzie po ich myśli. My powiedzieliśmy basta. Skończyło się. Obiecuję, że nie będę nikogo się bał, będę mówił, jaka była historia. Kto był mordercą, zdrajcą, a kto był bohaterem - tak, jak robiłem to przez ostatnie pięć lat

Oraz:

- Zobowiązaliśmy się wprowadzić program 500 plus. Jaki był krzyk, że rozwalą budżet, że są nieodpowiedzialni, że rozwalą system, nie ma pieniędzy – tak krzyczała opozycja. I co? Nie tylko dało się obniżyć wiek emerytalny, wprowadzić 500 plus, ale też można było poszerzyć ten program. Dało się? Dało się!

A także:

- To była wielka zasługa rządu pani premier Beaty Szydło. Ja dziś jestem tutaj, bo chce powiedzieć, że chcę, żeby taka polityka była w Polsce przez kolejne 5 lat. Uważam, że to dobra polityka, które naprawdę realizuje zapisy polskiej konstytucji

Prezydent wspomniał też o niespełnionych obietnicach rządów PO-PSL:

- Ja chciałem, żeby moi rodacy przekonali się, że to była kampania na poważnie, że być może po raz pierwszy od dawna, od czasu wielkiego kłamstwa wyborczego z 2011 roku, kiedy Donald Tusk obiecał, że nie będzie podnosił wieku emerytalnego, a zaraz po wyborach to zrobił. Ja obiecałem, że to zostanie zmienione, że Polska zostanie przywrócona na drogę uczciwości i to się stało

 

mp/fb/andrzej duda

Komentarze (19):

Jan Radziszewski2020.06.20 10:26
19.06.2020r. Godzina 10:04 Jezus: Moje drogie umiłowane dzieci. Dziś Rząd Polski daje wiele obietnic, lecz czy jakieś dotrzyma? Czy kieruje się troską o naród Polski? Kłamstwo jest złem i kłamstwem posługuje się zło. Czy chcecie słuchać obietnic nie do spełnienia? Każdy kto ma Duch Bożego wie, że czas jest już bliski i bardzo potrzebna jest wasza modlitwa za Polski naród, gdyż łaską pragnę obdarzyć każdego z was i tych co w Polsce mieszkają, i poza granicami kraju. Tak proszę byście modlili się 24 czerwca o łaskę dla narodu Polskiego według podanych intencji przez Mojego Proroka Grzegorza. Już niedługo przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy i będzie to czas oświecenia sumień. Każda dusza na całym świecie będzie zabrana do Nieba. I także ta co nie wierzy i myśli, że Boga nie ma. Już wkrótce odbędą się wybory prezydenckie i wielu zastanawia się kto wygra te wybory. Jednak wiedzcie, że wynik jest już ustalony. Tak po wyborach powrócą obostrzenia i wielka jest to manipulacja gdy prawdę się ukrywa o zachorowaniach, bo szczyt zachorowań już nastał. Módlcie się moje drogie dzieci za Rząd Polski bym ingerował w ich złe plany, by zło zostało zniszczone. Zwłaszcza to, które jest celowo rozprzestrzeniane w postaci smug na niebie, wirusów, zatruwania żywności i wody. Pamiętajcie wasze modlitwy wiele zmienić mogą i nie ma takiego zła, którego Ja Bóg nie pokonam. Ja sam troszczę się o was, o wasze rodziny, o całe zakony, o całą Polskę, o każdego z was co trwa w wierności Mojej. Bądźcie cierpliwi i wytrwali w modlitwie, ofiarach i postach. Ja jestem z wami i któż może wam zagrozić, kiedy moja moc i łaska was prowadzi. Dzieci moje choć czujecie się słabi lub wyczerpani Ja jestem waszą mocą i Moje Serce jest wam opoką. W Mym Sercu każda dusza odpocznie i znajdzie schronienie. Serce Moje jest Bramą Nieba i przez tą Bramę wkrótce przejdziecie. Sercu Mojemu powierzcie naród Polski, Polskę, wszystkie osoby konsekrowane, a szczególnie biskupów, kardynałów, Papieża Franciszka i wasze rodziny. Moje drogie dzieci dziękuje za wszystkie wasze modlitwy, posty i ofiary. Wiedzcie, że wciąż trwa walka. Dlatego nie ustawajcie w niczym, a zobaczycie jak wyprowadzę Polski naród. Serce Moje zatriumfuje tak jak zatriumfuje Niepokalane Serce Maryi, bo Ja jestem Panem i Bogiem a naród Polski perłą wśród narodów.
shadow2020.06.19 21:15
niech ktoś wymieni jedną dobrą rzecz którą PIS zrobił? bo ja wydaję 8 tys na miesiąc, zarabiam mniej więc się zadłużam bo inaczej żyć się nie da! życie stało się drogie i nie można żyć za 2 tys jak pis by chciał. zresztą swoich ludzi docenia dając im " wyrównanie" w postaci 70 tys premii. o to chodziło? dorwać się do koryta?
Szybka Randka sex2020.06.19 19:17
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
gość2020.06.19 17:37
Andrzej Duda – doktor nauk prawnych. Blisko społeczeństwa, blisko nas, spontaniczny, pragnący pięknej i dumnej Polski. Myślący o Polsce! Tylko polski prezydent Andrzej Duda!
Topek2020.06.19 16:19
Zdjęcie jak z podręczników dla szkoły podstawowej za PRLu
Saki Faki2020.06.19 16:06
Program Menel + się zbliża.
Michał Jan2020.06.19 16:00
Nie zapominajmy o programie "Żłób w każdej gminie".
fdf2020.06.19 15:49
Facet jest niesamowity zajął mi ulubioną tvp i nie chce wyleźć z niej. Prezydęcie opuście tvp bo tylko wkurw... ludzi.
katolicka kretynizacja polski2020.06.19 15:37
Dostatek polaków jest taki że po 5 latach rządów PiSdzielcy poziom ubóstwa wzrósł jak nigdy dotąd!
Konfederacja lubi petro-kopiejki.2020.06.19 15:25
Pytanie: A gdzie się podziała Konfederacja kiedy Putin Polska oskarża o wywołanie II WŚ? Pewnie się z nim zgadzą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z NATO? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni chcą wystąpienia Polski z UE? - Chcą! Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni kiedykolwiek skrytykowali carat Putina za okupacje Krymu i wywołanie wojny na Ukrainie? - Nigdy, nawet słówkiem nie pisknęli. Pytanie: Czy Konfederacja, Korwin, Bosak, Braun i inni nie udzielają wywiadów dla agencji Dmitry Pieskowa - Putina Hau Hau? - Ciągle. Zatem: Czyj interes Konfederacja reprezentuje? Wystąpienie Polski z NATO i EU oznacza kompletną katastrofę kompletną izolacje Polski na forum międzynarodowym. Cuchnie cała ta Konfederacja i ich "leszki" kremlowską prowokacją aby wprowadzić chaos. A gdzie chaos tam tylko obcy interes robi swój interes.
Micha\\305\\202 Jan2020.06.19 17:39
Brawo - zakwalifikowałeś się do pilotażowego programu Menelowe+
Menelowe+? - a może Menelove+?2020.06.19 18:13
But you Michaś, you can suck my pitbull's pecker at any time.
ladychapel2020.06.19 15:23
Napisz Frendzlu o dzisiejszym pogrzebie PKS Częstochowa
Precz z POPiSem!2020.06.19 15:23
Glapiński z Morawiecki zniszczyli oszczędności Polaków a ten POtłuczony UWol chrzani cos o dostatku!Kłamca albo kretyn.!Chce wmówić ,że bogactwo to najpierw zabrac a potem rozdać według wlasnego uznania. Jeszcze nigdy socjalizm nie Zbudował dostatku, tylko nNiszczy , vide Szwecja ,która za 20 lat będzie na poziomie 3 świata!
verizanus2020.06.19 15:01
Może zamiast 500+ zwolnić rodziny powyżej np 4+ dzieci z wszelkich podatków. Bo wartość 500 zł zależy od inflacji, no i biurokracja ma zajęcie a po co? A emerytura po 30 latach pracy i miejsce dla młodych.
anonim2020.06.19 16:09
Ja tam jestem za tym aby w ogóle znieść wszelkie podatki. Może w końcu Konfa by PiS pochwaliła? To byłby pniękny świat wg. najlepsiejszych rozwiązań korwinistów.
ktos2020.06.19 14:53
Dostatek partyjnych kacyków po przepisaniu majątku na żonę.
LUKA2020.06.19 15:05
Przepisywanie majątków to norma w cywilizowanym świecie i chyba okradanie własnego narodu przez POpapranców jest naganne i haniebne.
ktos2020.06.19 15:18
W odróżnieniu od okradania przez PiS i KK które są czynnościami sakramentalnymi