,,Prezydent porażka'' - zawiedzione nadzieje PO - zdjęcie
07.11.19, 17:30(fot. wikipedia/Michał Józefaciuk_Artur Andrzej/CC BY-SA 4.0)

,,Prezydent porażka'' - zawiedzione nadzieje PO

19

Aleksandra Dulkiewicz poziomem nie różni się od Ewy Kopacz, Bronisława Komorowskiego, czy Ryszarda Petru. Zamiast pokazać się jako inteligentna, prężnie działająca prezydent, stała się symbolem kompromitacji, zaliczając skandaliczne wpadki.

Na sympatyzującym z panią Dulkiewicz portalu Onet ukazał się artykuł pt: "Ciężkie początki Aleksandry Dulkiewicz", jednak gdyby ktoś oczekiwał rzeczowej analizy pierwszych miesięcy rządów prezydent Gdańska, może się rozczarować. Zresztą, na początku września media ujawniły, że koncern Ringier Axel Springer Polska, wydawca „Newsweeka”, „Faktu” i „Onetu”, wystawił urzędowi miejskiemu w Gdańsku fakturę za „usługę wywiadu i publikacji” na kwotę 49 tys. 200 zł

Według „Gazety Gdańskiej” władze miasta „pomiędzy 17 a 27 maja 2019 r. w trybie zwykłym wykupiło u RASP usługi reklamowe o łącznej wartości 156 600 zł”. Urząd zaś twierdzi, że faktura została „źle opisana”. Trudno jednak oczekiwać rzetelnego artykułu w polskojęzycznym niemieckim medium. 

- Pierwsze miesiące rządów Aleksandry Dulkiewicz w Gdańsku nie obyły się bez gaf i wpadek. Zabrakło też sukcesów, którymi można było pochwalić się w Polsce. Prezydent jednak przetrwała to, co wydawało się najgorsze i ma jeszcze cztery lata, by pokazać, na co ją stać. - czytamy w Onecie

Na co stać Aleksandrę Dulkiewicz?

Oprócz opłacania z pieniędzy podatników artykułów promocyjnych dotyczących własnej osoby, prezydent Gdańska słynie z gaf.
W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Gdańsku prezydent Dulkiewicz, miał odbyć się "radosny pochód" i tańce z delegacją niemiecką. Wspaniały pomysł na uhonorowanie ofiar niemieckiej napaści na Polskę.

1 września podczas debaty "Solidarność i pokój. Miasto jako europejska wspólnota". prezydent Gdańska określiła zagranicznych prelegentów mianem "egzotycznych" gości. Muzułmański burmistrz Londynu Sadiq Khan nie krył zdziwienia.

Aleksandra Dulkiewicz przez siedem lat była radną. W marcu 2017 r. została wiceprezydentem Gdańska, a funkcję tę pełniła niespełna dwa lata. Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza została prezydentem miasta.

Walka z dziennikarzami

Kilka dni przed zaprzysiężeniem do sieci trafiło nagranie z Biedronki, na którym Aleksandra Dulkiewicz w asyście ochroniarzy kupowała wódkę. Dziennikarz, który udostępnił film dostał wezwanie na policję. Za "umieszczenie w interesie publicznym filmu na TT z prezydent Gdańska" grozi mu 2 lata więzienia.

To nie jedyny dziennikarz, który jest zastraszany przez władze Gdańska. Krzysztof Koprowski z portalu Trojmiasto.pl zagłosował w imieniu Dulkiewicz w budżecie obywatelskim, by pokazać nieszczelność systemu. Co zrobiło miasto? Oczywiście zapowiedziało zgłoszenie go do prokuratury. Sprawa dopiero ucichła, jak zrobiła się afera.

Wpadki i gafy

Aleksandra Dulkiewicz, prócz rasistowskiej gafy, zaliczyła również wpadkę geograficzną.

"30 rocznica pokojowej rewolucji w Lipsku, Gdańsk specjalnym gościem. Jestem szczęśliwa, że dzisiaj, kiedy nie dzieli nas żelazna kurtyna, gdy jesteśmy wolni i zjednoczeni we wspólnocie europejskiej, z dumą możemy powiedzieć o sobie: ich bin eine Europäerin, ich bin ein Europäer!" – napisała

Pani prezydent zapomniała, że Lipsk nigdy nie był odgrodzony od Polski żelazną kurtyną.

Dulkiewicz zaliczyła również "petruizm". W tzw. "Święto Wolności i Solidarności" prezydent Gdańska szefa polskiego rządu nazwała... Tadeuszem Morawieckim.

To w tym czasie doszło również do medialnej ustawki i prowokacji, której celem był atak na Mateusza Morawieckiego. Premier przyjechał do Gdańska na zorganizowaną przez NSZZ „S” konferencję naukową pt. „Obudził w nas Solidarność. W 40. rocznicę Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny”. Dulkiewicz w obecności kamer wyszła naprzeciwko szefowi rządu.

„Dzień dobry Panie premierze, witam pana serdecznie w Gdańsku. Dziękuję, że jest pan na Święcie Wolości i Solidarności. Zapraszam do okrągłego stołu” – powiedziała prezydent Gdańska do przechodzącego Mateusza Morawieckiego.

Nieprzychylne Prawu i Sprawiedliwości media z tego wydarzenia uczyniły pretekst do ataku na partię Jarosława Kaczyńskiego, sugerując, że Mateusz Morawiecki zlekceważył Aleksandrę Dulkiewicz. Wiadomym jest, że spotkania wyższego szczebla ustalane są z dużym wyprzedzeniem, a nie w świetle kamer w stylu jarmarcznej przekupki.

LGBT i profanacje

W maju ulicami Gdańska przeszedł V Trójmiejski Marsz Równości, zorganizowany przez środowisko LGBT pod hasłem “Miłość może tylko łączyć”. W marszu wzięła udział również prezydent miasta. Jak podkreślała po marszu, "jest dumna i zaszczycona", że mogła brać w nim udział.

- "Miłość może tylko łączyć". Pamiętacie, kto powiedział te słowa? Wiem, że pamiętacie. Bardzo się cieszę z tego, widząc ile jest tu rodzin, bo to w rodzinie rozpoczyna się nauka równości, a potem kiełkuje w naszym dorosłym życiu - mówiła otwierając manifestację

Jak się okazało, podczas marszu "pełnego tolerancji i miłości" doszło do ataku na katolików. Uczestnicy sparodiowali procesję Bożego Ciała. Jedna z osób niosła rysunek przedstawiający waginę, który imitował Najświętszy Sakrament.

Kilka dni po wydarzeniu, dopiero po wybuchu medialnej afery, Aleksandra Dulkiewicz wydała oświadczenie, w którym odniosła się do profanacji w wydaniu osób LGBT.

"Skąd tyle czynnej agresji wobec drogich chrześcijanom symboli? Jak można oczekiwać szacunku, skoro samemu odbiera się szacunek innym?” -zastanawiała się

Pytanie, czy gdyby nie medialny nacisk, prezydent Gdańska odważyłaby się na słowa krytyki?

Westerplatte

4 lipca Sejm uchwalił specustawę ws. budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce na półwyspie zbudować muzeum plenerowe oraz zrekonstruowane obiekty zniszczone w czasie wojny. PiS wytyka władzom Gdańska szereg zaniedbań.

– Uważam, że powinniśmy naprawdę milczeć i wstydzić się wszyscy jako Polacy za to, jak upamiętnione jest to miejsce w tej chwili – mówił prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

To właśnie specustawa stała się kolejnym pretekstem do wywołania medialnej antypisowskiej histerii.

- Za waszymi plecami napis »Nigdy więcej wojny«. Nie wiemy, czy on tu zostanie, czy nie. Za moimi plecami pomnik. Nie wiemy, czy on zostanie, czy nie. Wiemy jedno – że metodami siłowymi, bo za takie należy uznać specustawę – państwo, które mieni się państwem polskim, ale jest de facto państwem jednej siły politycznej, która chce wykorzystywać pamięć historyczną do bardzo konkretnego interesu politycznego. To boli. To bardzo smutne – mówiła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz na konferencji prasowej na Westerplatte rano 5 lipca 2019.

Tymczasem prezydentem Gdańska od 1998 roku - 2019 był Paweł Adamowicz. Po nim funkcję przejęła Aleksandra Dulkiewicz. Westerplatte w tym czasie niszczało.

Archeolodzy na terenie gdańskiego Westerplatte odnajdują szczątki ofiar. Badania archeologiczne prowadzone są obecnie w ramach V sezonu rozpoczętego w połowie września. Ich celem jest ustalenie lokalizacji miejsc i obiektów związanych z Wojskową Składnicą Tranzytową i wydobycia artefaktów związanych z jej bohaterską obroną w 1939 roku.

Archeolodzy poza szczątkami dziewięciu osób w trakcie tegorocznych prac odkryli także kilkaset złożonych chaotycznie w ziemi kości.

Co na to Aleksandra Dulkiewicz? Jak twierdzi Radny Miasta Gdańska Dawid Krupej, "gdański ratusz i podległe służby blokowały badania i wyrzucały archeologów z Westerplatte". 1 listopada prezydent Gdańska zmieniła zdanie i zaznaczyła, że władze miasta chcą zorganizować uroczysty pochówek polskim obrońcom znalezionym na półwyspie.

- Część dziennikarzy ogólnopolskich mediów stara się przekonywać, że prezydent Gdańska powinna startować na urząd prezydenta kraju, bo zasłużyła na to swoją dotychczasową postawą i niezłomnością. Rzeczywiście, w politycznych sporach sprawdza się nieźle - pisze portal Onet

Skoro prezydentem mógł być pilnujący żyrandola spec od bigosu, czemu "prezydentką" miałaby nie zostać Aleksandra Dulkiewicz -"prezydent porażka"?

Boże strzeż Polskę od tego typu polityków...

Portal Fronda.pl

Komentarze (19):

emi2019.11.10 0:06
No doszła do władzy na fali szoku po zabójstwie Adamkiewicza a okazała się kobietą skrojoną na miarę sołtysa, czy kierowniczki sklepu albo poczty.
Urszula2019.11.10 13:20
Czyli coś jak Szydło
jork2019.11.9 18:55
ta pani odzwirciedla stan umysłu tzw jelit i odszczepiencow
Observer2019.11.8 12:25
Śledząc po w mediach wizerunek pani Dulkiewicz po śmierci Adamowicza oczekiwałem po niej, że będzie spokojnym, merytorycznym włodarzem Gdańska. Stało się inaczej bo ambicje polityczne Pani Prezydent wychodzą poza miasto, którym zarządza. A że "jaki koń jest każdy widzi", to mamy, to co mamy.
diki2019.11.8 10:25
se Gdańszczanie wybrali "blondynkę" to mają.. z jednej strony Gdańsk to wiodące miasto przemysłu i uczelni ..a z drugiej strony ... se wybierają prezydenta o inteligencji plastusia.. taka wola suwerena... a ja mam pytanie : czy Gdańscy wyborcy wymusza np. wykupienie od Niemców zakładu oczyszczania ścieków..
XXX2019.11.8 8:24
Zasoby intelektualne ludzi PO są wielkie. Podziwiam ich rozum, wiedzę i poziom IQ. Wiernie wdrażają w życie hasło D. Tuska - "Polska to nienormalność". Determinacja w tyn ich jest tak wielka, że przerastają mega mózgami swoją epokę!!!!!!!!!!!! Ludzie PIS to przy nich małe i nijakie konserwatywne i katolickie oszołomy. Tylko jedno pytanie - jakiej PO-wcy chcą Polski? Bez Boga, z eko-terrorem i homo-wyuzdaniem? To trochę mało. Przypominają się czasy króla Stasia, który od Katarzyny brał miliardowe łapówki a ambasadorowie ościennych państw wręczali polskim posłom mieszki złota - byle tylko głosowali na sejmach pod ich dyktando.
qwerty2019.11.8 8:03
Miłujący bliźniego katolicy-fani Frondy PAMIETEJCIE !!! TAK JAK DZIEŃ ŚWIETY ŚWIĘCIĆ Dzień bez oplucia, znieważenia, ... Dulkiewicz, lub Trzaskowskiego jest dniem straconym.
Marian2019.11.8 7:38
Na wielu zdjeciach mozna zauwazyc ze zona Adamowicza nie nosi taloby,ubiera sie kolorowo a jego kochanka Dulkiewicz bardzo czesto pokazuje sie w czerni.Panowie prosze nie wyciagajcie z tego zbyt pochopnych wnioskow,moze to tylko taka lewacka patologia.
marek2019.11.8 5:59
obserwuje. co to jest ta Pani. Wiem kto jej płaci. Wiem ze nikt mnie pozwie bo wiem ze to udowodnie
anonim2019.11.8 3:49
"Ma "haryzmę". Coś jak nauczycielka klas 1-3." Nie obrażać nauczycielek. Haryzma pani prezydentki niewątpliwa.....
anonim2019.11.8 3:46
"Ma "haryzmę". Coś jak nauczycielka klas 1-3." Nie obrażać nauczycielek. Haryzma prezydentki niewątpliwa....
aldek2019.11.8 0:06
Ktoś, na takim poziomie, może sobie urzędować w liczącym 450 tys. mieszkańców Gdańsku , a i to na wyrost funkcja, natomiast do rządzenia 38 milionowym narodem trzeba czegoś więcej i to bardzo więcej. Komorowskim-bis mówimy stop.
Cool2019.11.7 23:02
Przede wszystkim Tusk zawiódł wasze nadzieje - na łatwe zwycięstwo Dudy.
anonim2019.11.7 19:30
Ponad 217 mln, tyle wynosi dług "wdzięczności" dla o. Rydzyka za poparcie PiS w wyborach... http://dlugwdziecznosci.pl/
JANOSIK2019.11.9 1:39
Gosciu ,wnet swieta i ponoc na choinke na srodek rynku w Toruniu ma dostac 400,toc ty jak moje lowiecki, glubse jak barany
tremolo2019.11.7 18:14
Niewiasta z "haryzmą" mnie rozbroiła. Czeba głosować!
Mirek T2019.11.7 17:51
Schetyna zaś, mówi o zwolennikach PO: Okradliśmy ich z miliardów, podnieśliśmy im podatki i wiek emerytalny, doprowadziliśmy wiele polskich rodzin na skraj ubóstwa, zdradzaliśmy ich kraj w UE, doprowadziliśmy do bezrobocia ponad 10% i „wyeksportowaliśmy” za granicę ok. 3 mn Polaków, wiele afer korupcyjnych hulało po kraju systematycznie – a oni i tak na nas głosują !!! To niebywałe ! To zdumiewające ! Powszechnie mówi się, że głupszymi od członków PO są ich wyborcy ! I to prawda.
Urszula2019.11.7 17:49
Słusznie, ma haryzmę ! Twierdzę, że powinna wystartować w wyborach prezydenckich, zamiast Kidawy kompletnie bez haryzmy, kobiety oślizłej i nierozpoznawalnej. Ta cała Dulkiewicz zastąpiłaby godnie Niemca Tuska i miałaby wielkie szanse ogłosić Gdańsk wolnym miastem niemieckim !
Sprytny ninja 2019.11.7 17:38
Ma "haryzmę". Coś jak nauczycielka klas 1-3.