Prezydent o profanacji figury Chrystusa: To był absolutnie naganny czyn - zdjęcie
06.08.20, 20:33Fot. screenshot - YouTube (Prezydent.pl), Twitter (Sebastian Kaleta)

Prezydent o profanacji figury Chrystusa: To był absolutnie naganny czyn

9

Prezydent Andrzej Duda, goszcząc dziś w programie „Gość Wydarzeń”, odniósł się do sprawy skandalicznej profanacji figury Chrystusa sprzed Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Jak podkreślił, był to absolutnie naganny czyn i sprawa ta powinna zostać rozpoznana przez właściwe służby.

- „Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek figura Chrystusa została przybrana w jakiekolwiek barwy, nawet państwowe, a tutaj została przybrana w barwy wyznawane przez ruch LGBT, który ma swoją specyfikę i z którym wiele ludzi się nie zgadza. To było głęboko nie fair i myślę, że wielu ludzi głęboko wierzących poczuło się urażonych” – powiedział Andrzej Duda.

Podkreślił, że w jego ocenie był to czyn „absolutnie naganny”. Zwrócił uwagę, że nigdy nie umieszczono tam nawet flagi narodowej. Jest to zdaniem prezydenta brak szacunku do osób wierzących i sprawa ta powinna zostać rozpoznana przez odpowiednie służby.

Andrzej Duda stwierdził, że to zachowanie nie ma żadnego związku z tolerancją i wyraził przekonanie, że również bardzo wiele osób o innej orientacji seksualnej jest oburzonych tego typu zachowaniem.

kak/Polsat News, wPolityce.pl

Komentarze (9):

XXX2020.08.9 1:58
Panie Dudo zapomniales,jak Rycerze Chrystusa Krola kilka dni przed wyborami prezydenckimi,przybyli z obrazem Matki Bozej Czestochowskiej do Sejmu .A ty jej nie przyjales ,tylko LGBT...Dales im pozwolenie na samopas.To jest Twoja wina...Zaplacisz za to.
Ali-baba2020.08.9 17:09
Bardzo proszę, przybliż te okoliczności, bo TV o tym ani mru, mru?
Bardziej naganny niż powieszenie takiej samej2020.08.7 10:30
"tęczowej szmaty" na elewacji ambasady USA?
pytajnik2020.08.6 21:26
Gdzie można znaleźć we Frondzie informacje o realizacji listu pasterskiego Episkopatu Polski: "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )? Gdzie znaleźć te ośrodki w poszczególnych parafiach/diecezjach? Jak wzrosła ich skuteczność? Gdzie osoby z problemami w ukierunkowaniu seksualności i ich rodziny mogą znaleźć pomoc w prawidłowej integracji do życia w rodzinie szkole/pracy i innych wspólnotach? Czy zaniedbania m.in. Pana Prezydenta nie są czynem absolutnie nagannym?
BiegunkaProrocza2020.08.6 23:22
Ostatnio widziałam w klozecie w kurii krakowskiej. Wetknięte za rurę spływową. Listem sobie podtarłam psiochę, a resztę zostawiłam za rurą, jakby ktoś miał ciężkie wypróżnienie (na ukojenie nerwów).
Sherlock Holmes2020.08.7 10:06
Wszystko się zaczyna trzymać kupy! Ksiądz Apb. Metropolita jest „bezradny’ w sprawie listu, który sam podpisał ( http://franciszkanska3.pl/aktualnosci/w-duchu-brata-alberta i komentarz), bo ma go w d… , a co wystawało zostawił w sanitariatach kurii. Reszta zapewne powoduje owrzodzenia jak tyfus i stąd „tęczowa zaraza”.
Portofino2020.08.6 20:54
Właściwą reakcja na wyczyny tej holoty jest pałowanie przez policję.
Natalja Siwiec2020.08.7 9:06
Na prezydenta zagłosowało 10mln obywateli, a ty nazywasz ich hołotą?
Przeciwko niemu drugie 102020.08.7 10:30
Jak ich nazwać?