Prezydent Duda: Nie wiedzieli, że to jest ich ostatnia droga, ostatnia droga w służbie ojczyzny - zdjęcie
10.04.20, 07:45Screenshot Youtube - TVP Info

Prezydent Duda: Nie wiedzieli, że to jest ich ostatnia droga, ostatnia droga w służbie ojczyzny

12

Mam nadzieję, że wszyscy dzisiaj, w szczególności dzisiaj będą pamiętali o tamtym dniu, ci którzy mogą, czują taką potrzebę bardzo proszę, by wspomnieli ich w modlitwie” - mówił dziś prezydent Andrzej Duda w Krakowie w dniu 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, w której zginęli między innymi Lech i Maria Kaczyńscy.

W rozmowie z dziennikarzami podkreślał:

Jestem tutaj, bo uważałem, że oczywiście jako ten, który pracował przy boku prezydenta Rzeczpospolitej pana profesora Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki dzisiaj także, a przede wszystkim jako prezydent RP powinienem oddać hołd prezydentowi, który zginął na służbie ojczyzny, jego małżonce i symbolicznie wszystkim tym, którzy zginęli, właśnie tutaj, przy grobie pary prezydenckiej, w tym szczególnym miejscu na wzgórzu Wawelskim, gdzie spoczywają Polscy królowie i znamienite postaci naszej historii, bohaterowie narodowi”.

Podkreślił, że ta szczególna rocznica przypada w Wielki Piątek, który dla wszystkich katolików jest dniem szczególnym, dniem zadumy, kiedy skupiamy się na tym, jak cierpiał za nas Jezus Chrystus. Zaapelował, aby w tym właśnie dniu pomodlić się również za tych, którzy z potrzeby serca polecieli do Smoleńska, aby oddać hołd polskim oficerom, którzy zostali bestialsko pomordowani przez Sowietów w Katyniu.

[…] nie wiedzieli, że to jest ich ostatnia droga, ostatnia droga w służbie ojczyzny” - mówił prezydent.

dam/TVP Info,Fronda.pl

Komentarze (12):

anonim2020.04.10 14:51
I od tego czasu zimny Lech nie musiał siadać na Tuska krześle, na spodkaniach Premierów w EU.
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.10 11:34
Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać! Nawet 1500zł w dzień  przez internet na stronie    --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wystarczy Ci do tego komputer czy tablet. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy! Doradcy zrobią wszystko za Ciebie! Koszt to jedyne 1000zł zwrot nawet do kilku H!
Adam2020.04.10 11:09
za po zgineło hyba z5 geherałów nieżle co
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.10 8:02
"Nie wiedzieli, że to jest ich ostatnia droga" Tak, to niesamowite, bo zwykle ludzie wsiadając do samolotu, który się rozbije, albo samochodu, który będzie miał wypadek, DOKŁADNIE o tym wiedzą. Wsiadają sobie z pełną świadomością. Mądry ten nasz Prezydent. Bardzo.
PO - polityczny, cuchnący trup2020.04.10 8:07
Zadzwoń do Dudy, bo pewnie nie wie, że jest mądry. Szkoda, by taki ekspert, jak ty ogłaszał swoje mądrości w zaściankowym portalu Frondy.
PO - polityczny, cuchnący trup2020.04.10 8:10
Tak Duda jest mądry, to jest truizm. Ale przyznasz, że Komorowski to był dopiero tytan intelektu! I tak marnie skończył... A TW-Bolek? Co głębia... I też się marnuje na jakimś zadupiu. Ach, te Polaczki. Nie umieją docenić ludzi... Ale pracuj dalej nad nim. Może się czegoś nauczą.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.10 8:30
PO to kretyni. Kidawa porażka. Mam ciągle to samo pytanie: Dlaczego w waszych ciasnych katolickich łbach, polityka podzielona jest zawsze na 2 światy: PiS vs PO? To dlatego, że wasz świat wierzeń też jest taki prosty: niebo vs piekło?
Michał Jan2020.04.10 8:37
Bo bez tego dualizmu wszystko by się rozsypało, jak domek z kart. Przez lata PiS miał poparcie tylko żelaznego <20% elektoratu i żadnej "zdolności koalicyjnej". Poparcie >40% nakręciło mu PO. Mimo wszelkich, od tygodni opowiadanych kidawizmów-błońskizmów, dr. Władysław dopiero teraz, nieśmiało wysuwa się na 2. miejsce. Autorka tychże musiała bardzo się starać, żeby stracić poparcie anty-PiS-u.
Agnieszka Dz. 2020.04.10 8:40
A to, że Komorowski się ośmieszał i był do niczego, czy że Kidawa zalicza wpadkę, za wpadką i jest plastikowa i nijaka, czyni Dudę mądrym, samodzielnym, odważnym? A może takim czyni go konto na TikToku?
Albert2020.04.10 8:58
Nie, raczej Ruchadło Leśne.
Michał Jan2020.04.10 8:54
Katastrofa CASY dotknęła ludzi, którzy odruchowo powinni dążyć do "rozśrodkowania". I nawet tamto doświadczenie, nikomu nic nie przypomniało. W porządnych firmach, zarządy nie podróżują jednym środkiem lokomocji, itd. A tu jeszcze, wszyscy lecieli z Prezydentem do kraju, w którym niewypowiedzianie był "persona non grata".
Irena2020.04.10 7:58
"Nigdzie spieszyć się nie muszą, czas upływa bez mijania" (Halina Surmacz). Niech Pan obdarzy Ich pokojem wiecznym i niech się wstawiają za nami w tym trudnym czasie.