Prezydent: Budżet nie zawalił się od tego, że wreszcie coś zostało zrobione w Polsce dla ludzi - zdjęcie
19.06.20, 17:25Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Prezydent: Budżet nie zawalił się od tego, że wreszcie coś zostało zrobione w Polsce dla ludzi

21

-„Nie zawalił się budżet państwa ani od 500 Plus, ani od obniżenia wieku emerytalnego, ani się nie zawalił od 300 Plus, ani od 13. emerytury i renty, ani się wreszcie nie zawalił od uczciwych waloryzacji emerytur i rent” – mówił dziś ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda na spotkaniu w Kielcach.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Kielce, gdzie w swoim wystąpieniu poruszył kwestię programów socjalnych wprowadzanych przez Zjednoczoną Prawicę. Jak podkreślał, wbrew krzykom opozycji, budżet państwa nie zawalił się przez to, że państwo pomaga obywatelom:

-„Nie zawalił się budżet od tego, że wreszcie coś zostało zrobione w Polsce dla ludzi” – stwierdził Andrzej Duda.

Prezydent mówił, że jego celem było to, aby państwo zaczęło myśleć o Polakach i ten cel osiągnął. Dodał, że teraz chce dalej realizować „to wielkie zadanie, jakim jest zmienianie Polski w zamożny, zachodnioeuropejski kraj”.

Andrzej Duda przypomniał, że druga prośba, jaką słyszał startując w wyborach prezydenckich 5 lat temu, dotyczyła tego, aby w Polsce stworzono warunki, dzięki którym młodzi Polacy będą mogli wrócić z zagranicy:

-„Musieli wyjechać, bo nie było pracy, bo nie było godnej płacy, bo nie było żadnej perspektywy. My zaczęliśmy to zmieniać. Dlatego właśnie najniższe wynagrodzenie z 1750 zł w 2015 r. wzrosło do 2600 zł teraz, o 850 zł. To dlatego proszę Państwa średnie wynagrodzenie przez te pięć lat wzrosło o ponad 20 proc. Tak, właśnie dlatego, żeby Polakom żyło się lepiej” – mówił.

kak/tvp.info, PAP

Komentarze (21):

ww.662020.06.20 3:59
Zgadzam się. Budżet nie zawalił się z powodu programów socjalnych. Załamał się z powodu przemysłowego okradania go przez krewnych i znajomych polityków prawicy, przez pieniądze wyrzucane na budowę stępki promu, kopalni bursztynu czy łąki pod Baranowem.
Klapaucjusz2020.06.19 19:38
-„Nie zawalił się budżet od tego, że wreszcie coś zostało zrobione w Polsce dla ludzi”. Prezydent Data osobiście zna tych ludzi oraz ich małżonki, na które ci ludzie przepisali swoje (skromne) majątki.
kasikas2020.06.19 19:09
a PO-wcy pamiętam za swoich rządów tak mówili....nie ma pieniędzy,,,zaciskać trzeba pasa....i nic innego ,,,a sami zarabiali krocie!
Krzysztof2020.06.19 18:52
Panie prezydencie, nie 2600 PLN , a jakieś 1800 PLN rzeczywiście wynosi pensja minimalna, bo lwią część WY ludziom zabieracie. A co do średniej krajowej to nie jest ona miarodajna, bo znacznie zawyżają ją administracja publiczna i sopólki skarbu państwa, a zwłaszcza kierownicy i prezesi.
aspiring educationalist2020.06.19 18:10
Co prawda to prawda. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/panstwowe-miliony-dla-firmy-marcina-szumowskiego-bedzie-wotum-nieufnosci-dla-lukasza/5k68700
fekalia trzaskowskiego2020.06.19 18:38
powody kretynizmu twojego .... ojciec pijaczyna matka pijaczka HIV syfilis niedorozwoj obojga !!! 0 0 Odpowiedz
you don't speak one fuckin' word of English2020.06.19 19:38
Zdanie w języku polskim również zawsze zaczynamy dużą literą.
realista2020.06.19 17:52
Najbardziej to wspieracie siebie złodziejskie nasienia A jego kancelaria wydała tyle co pozostali od 1989 roku
Nienawidzisz wszystko i wszystkich?2020.06.19 17:43
Mamy dla ciebie miejsce. Kołchoz "katolicka kretynizacja polski " ma otwarte członkostwo. Kryteria przyjęcia: stwierdzony, patalogiczny kompleks niższości, robolo-chłopskie pochodzenie, zabużanskie, żydowskie oczywiście oraz wszelkie ofiary, jak ci "Operacji Wisła". Jak do tej pory dumnymi kołchoźnikami zostali: "Leszek" Keller-Krawczyk, OBOJETNY-Nesse-Naczelnik, Stachu, Pietia Nowaczek, Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic, itp. Nie wahaj się i wstąp, zostań członem nawet większym niż już jesteś. Ale pamiętaj, twój PRL już nie wróci. I szczepionki zabijają!
MT(*)2020.06.19 17:43
Jestem mocno podbudowana dzisiejszym spotkaniem przedwyborczym prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kielc. Kilka dni wcześniej, w tym samym miejscu Kielc – na Placu Artystów w centrum miasta – miał spotkanie Trzaskowski. Oglądałam je również niejako bezpośrednio bowiem ów plac jest przy samym deptaku i każdy, idąc nim, ma wgląd na miejsce spotkań obu polityków. W spotkaniu z Trzaskowskim uczestniczył tłum mieszkańców. Byłam tym przygnębiona. Ale naprawdę bardzo duży tłum ludzi widać było dopiero na dzisiejszym spotkaniu Andrzeja Dudy z kielczanami. To było ze trzy, może cztery razy więcej uczestników niż na spotkaniu Trzaskowskiego. Ludzie nie tylko wypełnili szczelnie cały Plac Artystów, gromadzili się również we wlotach ulic dochodzących do placu. Po prostu nie wszyscy mogli dostać się na sam plac, zabrakło na nim miejsca. Na spotkaniu z Trzaskowskim tego nie było a i na samym placu pozostawało sporo wolnego miejsca ponieważ tłum nie był aż tak gęsty. Prezydent Duda miał znakomite, dynamiczne wystąpienie co raz przerywane oklaskami i okrzykami. Skonkludował trafnie całą prawdę znaną Polakom z obiektywnie istniejących faktów o ośmiu latach okradania Polski przez ekipę PO-PSL. Powiedział o ogromnej skali antypolskich, zdradzieckich działań „totalnej” opozycji u jej obcych mocodawców, mówił o buncie środowisk prawniczych wobec podjętej i realizowanej konsekwentnie reformy sądownictwa. Poprosił wzruszająco o głos, by nie zmarnować tego co już osiągnięto i nie cofać Polski – być może na długie lata lub nawet bezpowrotnie - do lat patologii rządów PO-PSL. To spotkanie na pewno dało nadzieję wątpiącym, zaszczutym niejako psychicznie przez publikowane co raz sondaże. One dopiero są szczytem obłudy, jako takie mają zaprogramować zwolenników reelekcji prezydenta Dudy na rezygnację z głosowania na niego i pozostania w domach, bo „to i tak już nic nie da”. Jest zupełnie inaczej. Trzeba jedynie udać się na te wybory, tak ważne, jak mówią starsi, bodaj najważniejsze od tych w 1989 roku. Wierzę, że uda się dokonać reelekcji prezydenta Dudy oraz pozbawić nieuzasadnionego i niezasłużonego apetytu „totalnych” na prezydenturę RP w pierwszej turze. Będzie to bardzo sprawiedliwe. Antypolscy renegaci, twórcy państwa teoretycznego powinni pozostać w miejscu gdzie aktualnie są, sami je zresztą określili jako „h---j, d---pa i kamieni kupa”. To dla nich miejsce najwłaściwsze.
wicek2020.06.19 18:11
super komentarz. Rzadko jest okazać czytać takie komentarze na Frondzie
tomasz bucko2020.06.21 5:12
tylko Krzysztof BOSAK NA PREZYDENTA!!!
katolicka kretynizacja polski2020.06.19 17:39
Budżet się nie zawalił ale co powstało nowego za czasów PiS? autostrady, fabryki ,nowe szpitale itp.? Nic! bo wszystkie pieniądze rozdaliście nierobom...
fekalia trzaskowskiego2020.06.19 18:37
powody kretynizmu twojego .... ojciec pijaczyna matka pijaczka HIV syfilis niedorozwoj obojga !!!
Leszek2020.06.19 17:39
Muszę przeprosić pijawki, bo to zwierzątko wysysa zatrutą krew, a urzędnicza gnida psuje krew Polakom, gdyż inne nacje cieszą się przywilejami wyjątkowymi.
Idź na głosowanie,2020.06.19 17:39
ostatnia szansa aby zobaczyć Bosaka przed jego wyjazdem do Moskwy. Na druga turę.
Leszek2020.06.19 17:41
Czy będzie sprawdzał tam serwery które Pisiory wynajeły.
Arnold2020.06.19 17:39
Rację ma! A jak zabraknie pieniędzy, to się dodrukuje i też będzie dobrze!
Leszek2020.06.19 17:36
Bo dalej możecie zadłużać Polaków. Wy nic nie dajecie bo nie pracujecie kanalie. Żyło by się lepiej jak by kanalie urzędnicze wzięły się do uczciwej pracy. To darmozjady i komunistyczne pijawki.
mENELOWE +2020.06.19 17:33
Tylko oprocentowanie oszczędności w bankach zerowe bo pisie drukują bezwartościowe pieniądze i powodują następne podatki dojące Polaków ! Pomoc dla NIEROBOTNYCH TO GRZECH CIĘŻKI
verizanus2020.06.19 17:33
W takim układzie budżet się nigdy nie zwali. Co najwyżej niektórzy podatnicy i pokolenia spłacające długi ;)