Premier: wybory prezydenckie planujemy na 28 czerwca - zdjęcie
21.05.20, 14:01

Premier: wybory prezydenckie planujemy na 28 czerwca

11

- Wybory planujemy na 28 czerwca, późniejszy termin nie byłby wskazany ze względu na upływającą kadencję obecnego prezydenta - powiedział w czwartek Mateusz Morawiecki.

Premier wskazał, że "6 sierpnia kończy się kadencja Andrzeja Dudy i z terminów, które potem wynikają z prawa mogłoby to oznaczać, że ogłoszenie ostateczne wyborów, czy zatwierdzenie wyborów przez Sąd Najwyższy przeciągnęłoby się poza ten termin".

Premier otrzymał również pytanie o uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej dotyczącą wyborów prezydenckich.

- Tutaj dokonują się na pewno analizy, które są ważne po to, żeby wiedzieć dokładnie, czy w obecnych okolicznościach, już teraz jest ten moment, żeby ta uchwała została opublikowana - powiedział.

W uchwale z 10 maja PKW stwierdziła, że w wyborach zarządzonych na 10 maja brak było możliwości głosowania na kandydatów. Wskazano, że Marszałek Sejmu w terminie 14 dni od opublikowania uchwały wyznaczy nowy termin wyborów.

g/pap

Komentarze (11):

Jan Radziszewski 2020.05.25 13:05
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. . Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec
Henryk C.2020.05.21 16:23
Mimo wszystko, sam się nazwałeś........! Napisałeś, że "....byle szybko......bo ....Duda koryto straci..."! Nie sadzisz, że ten kto to napisał jest wredną świnią, będącą przy prawdziwym korycie .....! W tym wypadku nie chcę obrazić tej własciwej swinki, co z koryta jada!
widz2020.05.21 15:35
To są wybory Prezydenta RP ,a nie Platformy Obywatelskiej!!!!PO miała takie same szanse jak wszyscy,nie potrafi brać udziału w wyborach,to niech spada i nie rozbija systemu konstytucyjnego. Oni sa bez honoru i znów cos wymyśla,zeby przeszkodzić.A na Grodzkiego zawsze mogą liczyć." Ciecia osoba"!!!
katolicka kretynizacja polski2020.05.21 14:45
Świetnie! szykuje się wyPAD PADalca z pałacu!!!
Henryk C.2020.05.21 16:35
NIE WIESZ CO PISZESZ! KRETYNIE..... ! PRZECIEŻ SAM JESTEŚ NAJWIĘKSZYM PADALCEM, WĘŻEM PEŁNYM JADU! Już niedługo z wami pedofilami wszystkimi zrobią porządek! Będzie u was wypad! Dlatego tak was p. Duda boli, oj boli bardzo! Aj, waj, pedziu!
#NieGłosujęNaPiS2020.05.21 14:32
Każdy, byle nie #Duda, #długoPiS.
Mark III2020.05.21 15:27
Dobrze wiesz że nie masz racji. I gdy pomyślisz o konsekwencjach wyboru kogoś z pozostałej masońskiej trójki kandydatów, oczywiście Biedroń się nie liczy, to będziesz namawiał wszystkich znajomych do głosowania na Dudę. Nie możemy ryzykować naszego dobrobytu i obecnej wysokiej pozycji Polski. W ciągu ostatnich lat PiS w sejmie pokazał jak należy sprawnie rządzić i współpracować z prezydentem.
Adv2020.05.21 14:22
Ta pandemia dobitnie pokazała nieudolność i złodziejstwo władz na wielu płaszczyznach... tylko koryto i nepotyzm ich interesuje.
jan2020.05.21 16:33
Rzucać oskarżenie to każdy d...k potrafi. Pokaż konkrety, fakty, a nie bezsensowne i głupie pomówienia.
anonim2020.05.21 14:20
Byle szybko, bo jeszcze Duda koryto straci.
Andrzej2020.05.21 14:19
No to wybieramy Andrzeja Dudę. Tylko Andrzej Duda!!!!