Premier: W UE mamy do czynienia z podwójnymi standardami - zdjęcie
05.09.20, 18:31Fot. via: Flickr

Premier: W UE mamy do czynienia z podwójnymi standardami

36

Premierzy Polski, Słowenii, Chorwacji, Węgier, Czech, Włoch, Serbii i Bułgarii spotkali się w ramach Forum Strategicznego w Bled. Rozmowy dotyczyły sytuacji w Unii Europejskiej po brexicie i pandemii koronawirusa. Komentując to spotkanie premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że w Unii Europejskiej istnieje problem podwójnych standardów i dostrzegają to inne kraje.

Jak zauważa szef polskiego rządu, Europę Środkową atakuje się dziś pod pretekstem rzekomego podważania zasad demokracji, bo się rozwija i staje się konkurencją dla Zachodu.

Mateusz Morawiecki wezwał Unię Europejską do respektowania zasady swobody przepływu usług. Jak podkreślił, kiedy faworyzujące kraje zachodnie trzy pozostałe swobody: przepływu kapitału, ludzi i towarów są w pełni respektowane, to utrudnia się swobodny przepływ usług, na którym korzysta Europa Środkowa.

- „Z całym przekonaniem możemy powiedzieć, że w Europie Środkowo-Wschodniej żyje się coraz lepiej: nie tylko szybko nadrabiamy dystans gospodarczy, ale także żyje się u nas bezpiecznie, a demokratyczny spór o idee i politykę jest znacznie bogatszy niż w wielu krytykujących nas krajach Europy Zachodniej” – napisał premier na Facebooku.

kak/PAP, niezależna.pl, Facebook

Komentarze (36):

niezależny2020.09.6 18:38
Czyta te wpisy i myślę,że Polacy /niektórzy/ nie maja poczucia wartości - nikogo tak nie krytykują jak siebie a świat z tego korzysta UWIERZ W SIEBIE !
grimm2020.09.6 9:35
Panie Morawiecki pan też stosuje podwójne standardy. Co innego mówisz w Polsce co innego robisz w Unii. Choćby nie podjęcie prawa veta w stosunku do pakietu klimatycznego. Mówisz o wartościach chrześcijańskich tu w Polsce, ale utrzymujecie konwencję stambulską Jesteście zupełnie niewiarygodni , wręcz niebezpieczni jako zydokomuna.
Np. CO?2020.09.6 13:39
"Co innego mówisz w Polsce co innego robisz w Unii."
przecież kałczyński to żyd2020.09.6 16:34
i to czerwony
Szybka Randka2020.09.6 7:30
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Viking2020.09.6 7:09
a co byście chcieli co być na poziomie świętych wielkich Niemiec ? jesteście żałośni cały wschód i południe od Niemiec to....
tymczasem w prawdziwym świecie2020.09.6 6:36
Badania kliniczne pierwszej i drugiej fazy wykazały, że rosyjska szczepionka przeciwko COVID-19 wytworzyła przeciwciała u biorących w nich udział ochotników - poinformował w piątek prestiżowy magazyn "Lancet".
Jerzy2020.09.6 6:56
czy ty naprawdę wierzysz, że zapijaczony naród analfabetów zwany kacapami jest w stanie cokolwiek wymyślić???
Anonim2020.09.6 7:01
czy ty naprawdę wierzysz, że zapijaczony naród analfabetów zwanych cebulakami jest w stanie cokolwiek wymyślić??? https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,polacy-pracuja-nad-szczepionka-na-koronawirusa,artykul,00200524.html
Jerzy2020.09.6 7:15
nie wiem kto zacz cebulaki, co do kacapów to do tej pory trwają spory czy uznawać to azjatyckie stado bydła za ludzi czy nie... kacap nic nigdy niczego nie wymyślił - co najwyżej przywłaszczył sobie odkrycie po zamordowaniu odkrywcy.... to bydło, nie ludzie, bydło....
SŁUSZNIE PRAWI2020.09.6 5:02
No - nie we wszystkich krajach UE - ale jeden taki kraj jest - Mateusz jest jego premierem.
nowoczesnosc czyli wciskanie ciemnoty2020.09.6 2:30
do ekoterroru, promowania zahivionych ruchaczy dzieci i masowych allahowych migracji dolącza powoli kult szczepionek sezonowych a nikt nie udowodni ze istnieje skuteczna na grypę (rinowirusy i koronawirusy lapiemy czesto, grype bardzo rzadko stad połowiczna "skutecznosc" ) na covid tez nie bedzie szczepionki skutecznej powyzej placebo 10% ale debilom bedzie sie wmawiac ze ratuje sie w ten sposob zycie
meanwhile in Russia2020.09.6 6:37
Badania kliniczne pierwszej i drugiej fazy wykazały, że rosyjska szczepionka przeciwko COVID-19 wytworzyła przeciwciała u biorących w nich udział ochotników - poinformował w piątek prestiżowy magazyn "Lancet". Brakuje jednak wyników testów trzeciej fazy, które dopiero niedawno się zaczęły. Badania rosyjskiego preparatu o nazwie "Sputnik V" przeprowadzono w czerwcu i lipcu 2020 r., objęto nimi 76 ochotników. Okazało się, że u wszystkich z nich doszło do wytworzenia przeciwciał, które powinny chronić przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2. W publikacji, autorstwa grupy rosyjskich naukowców, podkreślono, że jak dotąd nie zauważono żadnych niepożądanych objawów szczepienia.
katolik2020.09.6 6:38
szczepionki są nową formą masońskiego oddziaływania na ludzi, bo masoni wiedzą, że ludzie uwierzą, że ich zdrowie jest w rękach masonskich szczepionek na przeziębienia, katary, dają się nabierać masonom, Głupcy !!! Jeszcze brakuje szczepionki na nieoddawanie kału, bo to naprawdę bardzo niezdrowe i niehigieniczne.
katolik2020.09.5 22:32
Jezeli to prawda, to masońska chołota rządzaca zrobiła test ogólnoświatowy, jak daleko i jakimi metodami zniewolić ludzkość
katolik2020.09.5 22:14
MASONI jeszcze tego nie ogłosili?- podobno( wg Planeta) WHO stwierdz, że te przeklęte szczepionki już nie są potrzebne, co na to mądrzy uczeni masonscy, zawiedzeni? !!! Jeżeli to prawda, to pokazało to ludzkości że nie może mieć żadnego zaufania do lekarzy profesorów ,którzy nie mają w ogóle się znajomości medycyny, a zaciekle bronią masonów, polityków masonów i w ogóle do wielu instytucji, którzy opowiadali się za cenę śmierci spoleczeństw za kłamstwem w żywe oczy , kłamstwem masonów!!! Masońska Medycyna Śmierci(MMS)- szczepionki będą powodować choroby i będą czipem !!!
katolik2020.09.5 22:23
zawsze zostaje jeszcze inna opcja, że zrobili już wystarczająco dużo eksperymentów na ludziach... Będą czekać na efekty
katolik2020.09.5 22:30
Jeżeli to prawda, to boją się, że prędzej uchodżcy w Europie zaszczepiliby masonów niż oni ich
fronda.pl2020.09.5 20:58
Na przykład polski rząd protestuje, gdy ktoś zwraca uwagę na to, że nie przestrzegają prawa, do czego Polska się zobowiązała, a z drugiej strony chcą obalać wychwalanego przez siebie dyktatora.
ASTOM2020.09.5 21:11
A jakiego to prawa opisanego w traktatach ojropejskich się w Polsce nie przestrzega?
Anonim2020.09.6 6:42
The new law on the judiciary undermines the judicial independence of Polish judges and is incompatible with the primacy of EU law. Moreover, the new law prevents Polish courts from directly applying certain provisions of EU law protecting judicial independence, and from putting references for preliminary rulings on such questions to the Court of Justice. After carrying out an analysis of the legislation concerned, the Commission concluded that several elements of the new law violate EU law:First, the Commission notes that the new law broadens the notion of disciplinary offence and thereby increases the number of cases in which the content of judicial decisions can be qualified as a disciplinary offence. As a result, the disciplinary regime can be used as a system of political control of the content of judicial decisions. The new law violates Article 19(1) of the Treaty on European Union read in connection with Article 47 of the Charter of Fundamental Rights of the European Union, which establish a right to an effective remedy before an independent and impartial court. It is incompatible with the requirements of judicial independence as established by the EU Court of Justice. Second, the Commission notes that the new law grants the new Chamber of Extraordinary Control and Public Affairs of the Supreme Court the sole competence to rule on issues regarding judicial independence. This prevents Polish courts from fulfilling their obligation to apply EU law or request preliminary rulings from the EU Court of Justice. The new law is incompatible with the principle of primacy of EU law, the functioning of the preliminary ruling mechanism as well as with requirements of judicial independence. Third, the Commission notes that the law prevents Polish courts from assessing, in the context of cases pending before them, the power to adjudicate cases by other judges. This impairs the effective application of EU law and is incompatible with the principle of primacy of EU law, the functioning of the preliminary ruling mechanism and requirements of judicial independence. https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_20_772
Hamer2020.09.6 9:53
Ty to chyba ciota jesteś:):)
gracz2020.09.5 20:49
No coś podobnego panie Morawiecki, EUREKA!!!!.Choć złośliwi twierdzą,że Archimedes wk.rwiony na hydraulika,krzyknął PRZECIEKA!!!!.
sok z banana2020.09.5 20:24
przecież ue to RWPG bis
Jarosław Karłowaty2020.09.5 19:34
przecież szanowny pan premier też stosuje podwójne standardy, jedne do oceniana i krytykowania bandytów Putina i Łukaszenki i inne standardy do chwalenia i błogosławienia bandy Trumpa a jeszcze inne standardy dy przyjdzie oceniać reżim Arabii Saudyjskiej gdzie zamordowanie dziennikarza na terenie ambasady Arabii w Turcji czy też tradycyjne obcinanie głów kobietom w tym standardzie pisowskim należy dyplomatycznie bo przecież nie można tego arabskiego bandyctwa potępić bo to są najlepsi przyjaciele USA i Izraela i wrogowie Iranu
verizanus2020.09.5 19:33
A to się pan premier obudził. Jak zauważy resztę to utoniemy w długach ;).
ZNAWCA STANDARDÓW SIĘ ODEZWAŁ2020.09.5 19:19
W POLSZU TEŻ MAMY PODWÓJNE STANDARDY. INACZEJ SIĘ TRAKTUJE KLESZYCH ZBRODNIARZY A INACZEJ ZWYKŁYCH PRZESTĘPCÓW. WIĘC PINOKIO NIE PYERDOL GŁUPOT. DOSTAŁEŚ SZMAL ZA NIC OD FRAU MERKEL? TO SIĘ K,URWA CIESZ BO GDYBY TO ODE MNIE ZALEŻAŁO TO BYŚ DOSTAŁ KOPA W TEN SWÓJ ZAKŁAMANY CHAZARSKI RYJ!
ryszard2020.09.5 19:07
".. bo się rozwija i staje się konkurencją dla Zachodu."" To nie to. To nie dlatego że się rozwija, tylko dlatego że z uwagi na silną tożsamość chrześcijańską staje się barierą wysiłków faszystowskiej j finansjery na rzecz wprowadzenia światowego neoniewolnictwa .
CIESZ SIĘ ŻE ŚREDNIOWIECZE2020.09.5 19:23
SIĘ SKOŃCZYŁO BO BYŚ SIĘ NA WŁASNEJ SKÓRZE PRZEKONAŁ CO TO ZNACZY BYĆ NIEWOLNIKIEM ZAPYERDALAĆ U BISKUPA W POLU
ryszard2020.09.6 7:55
Pocieszyciel z ciebie. Hitler tez zatrudniał takich co to na rampie pocieszali, że "Arbeit macht frei".
katolik2020.09.5 18:49
Panie Prezydencie Duda masoni( ci załośni w wiedzy wielcy uczeni i ci z polityki), ci obok Pana, będą brać Pana pod włos, w postaci różnych wypowiedzi,ale prosze nie ulegać !!! Masonska Medycyna Śmierci(MMS) szczepionki będą powodować choroby i będą czipem.
katolik2020.09.5 18:46
Panie Prezydencie DUDA proszę jako człowiek nie ulec zmuszeniu Pana do szczepionek przez masonów, światowych i polskich . Masońska Medycyna Śmierci(MMS)- szczepionki będą powodować choroby i będą czipem !!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.5 18:46
Mosze Morawiecki powie dzięki komu w Europie Środkowo-Wschodniej żyje się coraz lepiej! gdyby nie UE polska nadal byłaby takim "rozwiniętym" krajem jak białoruś!
ALBO UKRAINA2020.09.5 19:26
RZECZYWIŚCIE MORAWICKER JAK KAŻDY Z PIS-ARNI JEST LEKKO OBŁĄKANY I ŻYJE JAKIMIŚ MITAMI
Po 11 ...2020.09.5 18:42
Bo w UE są różne rodzaje państw. Są te normalne i te. ... LGBT - Lewackie, Goowniane, Bardzo Tradycyjne. Niestety jesteśmy pośród tych LGBT. No i nie mamy pełni praw.
AntySzwab2020.09.5 18:38
Rabiej z ue spłyną czajką