Premier: Podpisanie umowy na dostawę szczepionek w najbliższą środę - zdjęcie
09.11.20, 20:13fot. pixabay.com

Premier: Podpisanie umowy na dostawę szczepionek w najbliższą środę

21

- W środę nastąpi podpisanie umowy na dostawę szczepionek. Poprzez umowy, do których przystąpiliśmy z UE, mamy równe prawo korzystania z szczepionek przeciw COVID-19 – powiedział podczas konferencji prasowej na temat podpisania umowy na dostawę szczepionek premier Mateusz Morawiecki.

Chodzi o firmy Pfizer i BioNTech SE, o których już dzisiaj informowały media. Podano, że szczepionka jest już prawie gotowa, a producenci zapewniają, że jest skuteczna w 90 procentach.

Premier dodał także:

- Nie jest to szczepionka, którą natychmiast, tu i teraz możemy dystrybuować, ale oznacza to, że jesteśmy bliżej do tego momentu niż wyobrażaliśmy to sobie jeszcze niedawno.

Oraz:

- Chcemy mieć ponad 20 milionów szczepionek. Pewnie nastąpi to wiosną przyszłego roku, może wcześniej.

 

mp/pap/tvp info

Komentarze (21):

krystyna2020.11.10 9:11
Poco komu 20 mln. ? Przy 5 % ludnosci zakazonej z 38 mln. wystarczyloby ok. 4 do 5 mln. przy dwukrotnym szczepieniu. Nie wylewac pieniedzy w bloto, ktore jeszcze nie jest sprawdzone na uboczne skutki.
Jan2020.11.10 15:19
Krysiu lekarze już o tym wiedzą. Na korona wirusa można chorować ponownie już po 4 miesiącach.
czekista2020.11.10 6:57
Na ciul nam szczepionki na covid19, zezeli juz mamy covid21?
Jerzy2020.11.10 3:39
a gdzie ty, żydku, znajdziesz 20 milionów idiotów do "wyszczepienia"??? w Galilei???
Anonim2020.11.9 21:25
są nieoficjalne statystyki ONZ z Białorusi stawiające ten kraj niemal na równi ze Szwecją, znaczy i tak lepiej od Polski przy 100% wolności jakiej nie mają też do końca Szwedzi
Pandemiczny2020.11.9 21:24
Post ten nie jest przeznaczony dla czytelników, których zdanie na temat pandemii koronawirusa pokrywa się z narracją prezentowaną przez najbardziej wpływowe ośrodki medialne oraz przez większość oficjeli władz państwowych. Tekst zaprezentowany poniżej jest prawdziwym zapisem rozmowy, która odbyła się w kwietniu 2013 roku. Mateusz Morawiecki: Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa... Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała. (…) My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier*** i rowy, ku*** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy (…) wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć emerytury. Mniejsze oczekiwania. Bogusława Matuszewska: No, ale to jest trudne. Morawiecki: To... To jest trudne. To będzie... To (…) dziesięć do dwudziestu lat lub wojnę. Matuszewska: Tak. Morawiecki: Nie chcemy tej wojny, więc to, co robi Merkel, jak się nazywa... Obama, prawda i tak dalej, fantastyczna robota. Matuszewska: Przyzwyczaić się do lepszej sytuacji jest daleko łatwiej niż do gorszej. Morawiecki: Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut.
Pandemiczny2020.11.9 21:25
Morawiecki: Jestem po tych... Po takim moim, wiesz, tournee po tych hedge fundach, inwestycyjnych funduszach i tak dalej, nie. Ciekawe doświadczenie, ale tak samo bardzo smutne. Ku*** siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Siedzą w swoich głębokich, wiesz, fotelach. Mają nakumulowane tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować. Jeszcze się prosisz oczywiście o ten kapitał, nie? Oni oczywiście w tej swojej chciwości... Ja cały czas tak patrzę na ten świat z punktu widzenia geo i historycznego trochę. I mi się wydaje, że popełniają błąd […] Jakby nie dokonuję pewne redystrybucji tego. Świat po koronawirusie? Niewiele się zmieni. Poza tym, że „OBNIŻĄ SIĘ NASZE OCZEKIWANIA”, a : 1) Wielkie korporacje i media staną się potężniejsze; będą więcej kłamać, cenzurować, manipulować, dzielić, patologizować społeczeństwo przez propagowanie wzorców antykulturowych oraz metodycznie wzniecać panikę, chaos, zarządzać emocjami. 2) Świątynie Kościoła Rzymsko Katolickiego będą masowo pustoszeć z powodu braku wiary hierarchii, wiernych, braku powołań. Puste świątynie zostaną zamknięte i oddane w prywatne ręce. Kościół będzie systematycznie tracił na znaczeniu. 3) Bogaci, „we the people”, staną się zamożniejsi i bardziej wpływowi. 4) Średnio zamożni i biedni, aby żyć będą zmuszeni „zapier… za miskę ryżu”. 5) Zgodnie z nowym prawem wszyscy będą poddani większej inwigilacji. 6) Ludzie w większości staną się bardziej obojętni na los słabych, starych, a relacje międzyludzkie i rodzinne będą mocno zdekomponowane. 7) Celebryci regularnie będą promować społeczne akcje w mediach: „Pomóż najbardziej potrzebującym – pomóż z nami”, 8) Kupno i sprzedaż oraz wszystkie transakcje „dla ułatwienia życia” będą odbywać się w systemie bezgotówkowym. 9) Stopniowe pozbawianie mienia prywatnego zwyczajnych obywateli.
Anonim2020.11.9 21:06
Nie dam się - a jak będzie przymus uciekam albo walczę.
Serio2020.11.9 21:35
Hehe..dobre. A gdzie uciekniesz? Jak się przeciwstawisz policji albo zandarmom wojskowym? Jedyna mozliwość obrony to działanie zespołowe aby wykopać psychopatów . Ale kto sie odważy, skoro Polacy boją się :D. Boją się wszystkiego i wierzą we wszystko co im pokażą media głównego ścieku. Dzielny i waleczny naród zamienił się w stado przerazonych baranów :D. A niech was wszystkich zaszczepią tym szajsem.Nie zasługujecie na nic lepszego.
Bianka2020.11.9 21:04
Przecież eksperci twierdzą, że covid już zmutował i występuje już w wielu różnych zmienionych formach, a my mamy się szczepić szczepionkami, które nie wiadomo jakie będą przynosić skutki uboczne.... Morawiecki, człowieku, co Ty WYPRAWIASZ?? KTO CI ZA TO PŁACI??
Anonim2020.11.9 21:07
Jak zaczniemy drążyć przepływ pieniądza, to zawsze na końcu sznureczka pojawia się banda Rotschildów.
feldkuratkatz2020.11.9 20:51
W pierwszej kolejności szczepić tych z genem "Yitzhak Shamir". Fenolem!
Anonim2020.11.9 20:40
jednoczesnie za stary i za młody jestem by sie szczepic, wsadzcie to sobie w doope
XYZ2020.11.9 20:26
Niemiecką szczepionkę,o nie.
feldkuratkatz2020.11.9 20:25
Szumowski już pewnie plącze, że się pośpieszył i taka kasa kolo nosa przejdzie... Tyle do zajumania i tak mało czasu...
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.9 20:21
szykuje się kolejna kasa do wyrwania przez PiSdzielców, ktoś przytuli na strzykawkach i igłach!
Anonim2020.11.9 20:20
Najpierw nich rząd się zaszczepi i poczekamy na skutki.
Przeciw kretynom2020.11.9 20:44
OCZYWIŚCIE! To znaczy usłyszysz, że każdy z nich się zaszczepił, może nawet będzie filmik jak kłują tego i owego placebo, żebyś jak mułek zrobił to samo. Dobijam prawie do 50ciesiątki i nigdy nawet nie przeszedłem jakiejś ostrej formy grypy, nie szczepiłem się też na nią a mam rzucić się na nowy preparat antycovidowy. Sorry ale nie zaryzykuję!
Po 11 ...2020.11.9 20:19
Jak w środę??? W środę jest święto. Praca w święto to grzech!
Anonim2020.11.9 20:19
Bez mojej zgody na piśmie nie możecie szczepić. Poza tym covida juz przeszedłem i jest to zbędne w moim przypadku.
TakaPrawda2020.11.9 21:31
No, Kolego, nie znasz aktualnego stanu prawnego.W zeszłym tygodniu weszła w życie ustawa antykowidowa, która zdejmuje wszelką odpowiedzialność z urzedników i lekarzy za wyrządząne ci krzywdy-na hasło kowid.Poza tym można cie zaszczepic siłą, w razie potrzeby uzyć przeciwko tobie policji, stazy miejskiej, żandarmerii wojskowej.Zaszczepienia moze dokonać felczer. Oprócz tego, w stanie wyższej koniecznosci, można pozbawić cię twojego mienia.Tyle w temacie wolnosci i kowida, Moi Kochani.