Premier na szczycie V4: Mówimy nie centralizmowi w UE! - zdjęcie
09.07.21, 17:33Fot. Krystian Maj/KPRM, via: Twitter (Kancelaria Premiera)

Premier na szczycie V4: Mówimy nie centralizmowi w UE!

8

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczy dziś w szczycie Grupy Wyszehradzkiej i Słowenii w Lublanie. Przywódcy spotkali się, aby omówić niektóre kwestie związane z Unią Europejską. Rozmowy mają dotyczyć m.in. polityki klimatycznej, migracyjnej i azylowej, odporności Unii Europejskiej na kryzys wywołanym pandemią, a także cyberbezpieczeństwa.

W czasie swojego wystąpienia szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki podkreślał, że zarówno państwa V4, jak i Słowenia, są przeciwne trwającym dążeniom Komisji Europejskiej do centralizacji władzy w UE i odbieraniu kompetencji państwom członkowskim.

- „Jesteśmy przeciw centralizacji, przeciw centralizmowi. My wiemy doskonale, nasze państwa, co to jest taki centralizm, nadmierny centralizm i opowiadamy się za silną rolą rolą państw suwerennych jak najbliżej współpracujących ze sobą na polu gospodarczym”

- zaznaczył.

Podkreślał, że wszystkie państwo członkowskie Unii Europejskiej są równe.

- „W UE nie ma miejsca dla członków lepszej czy gorszej kategorii. Wszyscy jesteśmy równi. Ale też wszyscy jesteśmy suwerenni i w ocenie reform wewnętrznych nie wolno stosować podwójnych standardów. Bardzo mocno doświadczamy tego w krajach Europy Środkowej”

- wskazywał.

Mateusz Morawiecki odniósł się również do kwestii cyberbezpieczeństwa. Przekonywał, że Unia Europejska powinna bardziej skupić się na zapobieganiu atakom hakerskim

kak/300polityka.pl, DoRzeczy.pl

Komentarze (8):

Filip2021.07.10 7:57
Andrzej Duda w uzgodnieniu z Jarosławem Kaczyńskim dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przy obecnych rządach Jarosława Kaczyńskiego z powodu łamania praworządności Polska nie zostałaby przyjęta do Unii Europejskiej. Przestrzeganie praworządności przez rządzących jest powiązane z przekazywaniem dotacji z Funduszu Odbudowy. Polityka Jarosława Kaczyńskiego może doprowadzić do wstrzymania dotacji dla Polski z tego Funduszu, a nawet do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Politycy z PiS-u prowadzą narrację nacjonalistyczną, ale jednocześnie szkodzą interesom naszego kraju. Wymyślają kolejne kłamstwa na Donalda Tuska ku zadowoleniu mniej inteligentnej i mniej wykształconej części naszego społeczeństwa. Mateusz Morawiecki jest byłym wieloletnim doradcą Donalda Tuska i krytykuje te decyzje, które wcześniej sam wcześniej firmował swoim nazwiskiem. Celem umieszczonych artykułów we Frondzie jest otumanienie czytających i skłonieniu ich na popierania polityków szkodzących naszemu krajowi.
Izydor2021.07.10 0:45
Pinokio, z nadania Jarozbawa, premier krainy w europie b odpowiadającej za jakieś 3% PKB Unii Europejskiej się nie zgadza. Cała Unia zamarłą w przerażeniu. Jak udobruchać Jarozbawa? Francuzi wysłali najpiękniejsze kobiety. Trochę nie wyszło, podobno Jarozbaw gra dla przeciwnej drużyny. Niemcy wysłali swoje najlepsze samochody, tutaj pewne problemy administracyjne jak brak brak prawa jazdy. Sytuacje postanowili uratować Szwajcarzy z przelewem stu milionów euro tylko nie było wiadomo gdzie je wysłać. Putin wysłał walonki i Jarozbaw je mu z ręki.
Monika.2021.07.9 21:18
Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam faceta do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i coś więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów . Jeżeli jesteś zainteresowany – proszę, odwiedź mój profil a napewno się dogadamy. Numer telefonu i moje prywatne zdjęcia wrzuciłam na swój profil tutaj: www.cutt.ly/monika89
Ziomal2021.07.9 20:14
Mówimy nie centralizmowi w UE, centralizm może być tylko w naszym kraju rządzonym przez bolszewicki PISowiski układ. Kontrolę może mieć tylko jedna partia i myśl polityczna narzucająca swoją wolę i wizję świata wszystkim dookoła i tak się szczęśliwie składa że ja jestem w tej partii. PISzewizm w czystej potaci. Niech żyją!!! Pomożecie?
jle_ffm2021.07.9 19:31
Morawiecki: przymróżone oczka zza okularów, ustka wykrzywione, łapki podniesione i machające a za plecami prezentacja. I dawaj, jedziemy ze ściemą.
Popatrz na siebie!2021.07.9 20:02
Jesteś groteskowy fizycznie, taka żydowska Jabba the Hutt. "Wewnętrznie" podobnie. Wrak.
Pinokio !!! my "Naród Polski" mówimy wam żydom2021.07.9 18:08
3 X NIE !!!
cynik2021.07.9 17:51
Premier średniej wielkości rozwijającego się kraju europejskiego w otoczeniu kilku krajów z europejskiej drobnicy opowiada o przeciwstawieniu się "centralizmowi" krajów UE, z których każdy ma większą gospodarkę niż cała ta grupka... No ale jego wyborcy uwierzą w wszystko. No może poza tym,że trzeba najpierw zbudować silną gospodarkę by coś znaczyć w Europie a to się socjalistom takim jak on nigdy nie udaje...