Premier Mateusz Morawiecki: Interesy Polaków na wyspach są niezagrożone - zdjęcie
24.02.19, 17:40

Premier Mateusz Morawiecki: Interesy Polaków na wyspach są niezagrożone

1

Premier Mateusz Morawiecki mówił dziś o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Polityk gościł w Egipcie, gdzie uczestniczył w dwudniowym szczycie UE-Liga Państwa Arabskich. Na konferencji prasowej zapewnił, że interesy Polaków na Wyspach są niczym niezagrożone.

,,Dla nas najważniejsze jest, że prawa naszych obywateli w W. Brytanii są niezagrożone, ale liczymy na to, że kolejne głosowanie w brytyjskim parlamencie będzie lepsze z punktu widzenia osiągnięcia kompromisu'' - powiedział.

Morawiecki wskazał też, że przed szczytem rozmawiał z szefem KE Jean-Claudem Junckerem oraz premier Wielkiej Brytanii Theresą May.

,,Tematem głównym w przypadku pani premier May była sprawa brexitu i tutaj staramy się skłaniać strony do tego, żeby wypracować jak najbardziej kompromisowe, kreatywne rozwiązanie, oczywiście utrzymując się jako Polska w ramach mandatu europejskiego i jestem w stałym kontakcie z naszym głównym negocjatorem po stronie KE Michelem Barnierem'' - powiedział Morawiecki.

,,Kolejne głosowanie w parlamencie brytyjskim to 12 marca i liczymy na to, że to głosowanie będzie lepiej przebiegało z punktu widzenia zdolności do znalezienia kompromisu. Dla nas ważne jest to, że prawa naszych obywateli na wyspach brytyjskich są niezagrożone, również prawa przedsiębiorców, handel, eksport, import - dbamy o to, żeby było to jak najlepiej zabezpieczone i będzie jak najlepiej zabezpieczone'' - dodał polityk.

Jak relacjonował, także rozmowa z Junckerem przebiegła dobrze, a szef KE ,,docenia rolę, jaką Polska pełni nie tylko w regionie, ale i w całej UE''.

bb/polskie radio 

Komentarze (1):

LudzieWracajcieBędziemyRozdawać2019.02.24 19:22
No, obiecaj im jaką jałmużnę na 200 czy nawet 230 złotych. Może wtedy wrócą na ojczyzny łono i z tkliwą wdzięcznością zagłosują na partyjnych rozdawaczy jałumużn?