Prawybory: PO mruga okiem do radykalnej lewicy - zdjęcie
25.11.19, 21:15Zdj. Cephoto, Uwe Aranas, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons, edytowane, screen Youtube, AAR Gambit, CC BY SA 3.0, edytowane

Prawybory: PO mruga okiem do radykalnej lewicy

20

"Autorem całego scenariusza związanego z prawyborami jest Grzegorz Schetyna, który próbuje mrugać okiem do lewej strony sceny politycznej i bardziej lewicowego elektoratu"-stwierdził w rozzmowie z TVP Info senator Prawa i Sprawiedliwości, Jan Maria Jackowski. 

Politycy różnych partii komentowali w rozmowie z telewizją publiczną z pozoru tylko zaskakującą deklarację prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Kandydat w prawyborach prezydenckich Platformy Obywatelskiej jednoznacznie poparł dziś "małżeństwa" homoseksualne.

"Próbuje zdobyć przychylność lewej strony partii, ale PO sama siebie postawiła po stronie radykalnej lewicy podczas wyborów europejskich. Stworzyła wielką koalicję, podniosła z grobu nieboszczkę SLD, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT"-powiedział minister Michał Woś. Zdaniem polityka, jest to kolejny krok w platformerskim "marszu na lewo", rozpoczętym jeszcze za czasów Donalda Tuska. Zdaniem senatora PiS, Jana Marii Jackowskiego, największe wyzwanie dla Platformy Obywatelskiej stanwi obecnie rosnąca w siłę lewica. 

"Autorem całego scenariusza związanego z prawyborami jest Grzegorz Schetyna, który próbuje mrugać okiem do lewej strony sceny politycznej i bardziej lewicowego elektoratu"-stwierdził senator. 

Okazuje się, że nie wszyscy politycy KO zachwyceni są tak śmiałą deklaracją Jacka Jaśkowiaka w kwestii "małżeństw" homoseksualnych. 

"Sądzę, że w pytaniu dziennikarza i odpowiedzi prezydenta Poznania zabrakło podstawowych danych: od kiedy, jaki miałby być proces dochodzenia"- wskazał poseł Marcin Kierwiński, jednocześnie zaznaczając, że prezydent Poznania wyraził swoje poglądy, a on stara się nie komentować czyichś poglądów. Pytany o adopcję dzieci przez pary homoseksualne, polityk PO odpowiedział: 

"Mam wielki dystans do tego typu rozwiązań". 

Partyjny kolega Kierwińskiego, Michał Szczerba podkreślił, że Jaśkowiak 7 grudnia weźmie udział w debacie prezydenckiej organizowanej w ramach prawyborów w PO i wówczas zaprezentuje swoje poglądy. Sam Szczerba deklaruje się jako "absolutny zwolennik związków partnerskich i równości małżeńskiej". 

"Równość małżeńska to pojemne określenie, które przedstawiłem"-dodał w rozmowie z TVP Info. Co na kandydaturę Jaśkowiaka mówią politycy Lewicy? Zdaniem Krzysztofa Śmiszka, "Platforma idzie po rozum do głowy", gdyż dotychczas raczej nie przejawiała większego zaangażowania  w kwestie równościowe, stąd głos prezydenta Gdańska jest w tej partii wyjątkowy. 

"To jest rozmowa na temat standardów konstytucyjnych. Ja osobiście jestem za. Wiele osób w parlamencie z Lewicy uważa, że należy dbać o dobro dziecka. Wiele dzieci rodzi się i wychowuje w związkach jednopłciowych. Trzeba zadbać o ich dobro"-przekonywał poseł Śmiszek. Na uwagę dziennikarza TVP Info, że w polskiej konstytucji małżeństwo definiowane jest jako związek kobiety i mężczyzny, polityk stwierdził:

"Prawo i Sprawiedliwość zawsze naginało konstytucję tak, żeby im to pasowało pod prowadzenie radykalnej polityki. My trzymamy się wykładni najlepszych i najbardziej uznanych w Polsce konstytucjonalistów".

"Deklaracja prezydenta Jaśkowiaka mnie w ogóle nie dziwi. 60 proc. społeczeństwa dostrzega potrzebę zmian przepisów, jeśli chodzi o związki homoseksualne. 60 proc. społeczeństwa popiera związki partnerskie"-stwierdziła posłanka Lewicy, Anita Sowińska. Odnosząc się do exposé premiera Morawieckiego i częstego używania słowa "normalność", oceniła, że związki homoseksualne są tak samo normalne, jak heteroseksualne. Polityk porównała homozwiązki do leworęczności, która nie jest anomalią, ale osoby leworęczne są w mniejszości. 

"Dużo lepiej dla Polski byłoby, gdyby nawet w ramach PO z Małgorzatą Kidawą-Błońską rywalizował ktoś o bardziej konserwatywnych od niej poglądach"-powiedział z kolei poseł Konfederacji, Krzysztof Bosak. Jak zauważył, mogłoby to być korzystniejsze także dla PO. 

"To nielogiczne, że wystawili kandydata bardziej lewicowego niż pani Kidawa"-powiedział. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze (20):

Gawron2019.11.26 9:34
Chłopaki z tęczowych fundacji już w działaniu. Rozwalają fora we frondzie swoim jadem. Tęczowa tolerancja w praktyce.
anonim2019.11.26 6:52
Który z kandydatów na prezydenta POruszy problem refundacji pampersów dla pederastów?......
Klerbasters2019.11.25 23:38
Ludzie uciekajcie od kościoła i prawicy bo atakują bogu ducha winnych gejów a księża wykorzystują dzieci, gwałcą do tego robią im stres strasząc piekłem i jeszcze każą ujawniać własne prywatne sprawy w tzw. spowiedzi.Uciekajcie by ta instytucja diabelska szybko znikła z życia Polaków
B522019.11.25 22:04
kiedyś na nogę skoczył mi kundel i próbował zaspokoić swoje żądze zasadziłem kopa z trepa i kundel znormalniał doszedłem do wniosku że mogę leczyć zboczenia nabyłem nowe oficerki zapraszam zainteresowanych
Anna2019.11.25 23:41
Jesteś durniem szkoda że stara cię nie utopiła po porodzie bo chyba ją przelecieli w psychiatryku
anonim2019.11.26 8:53
Zeszłaś właśnie poniżej poziomu kundla!.
Ciekawy2019.11.25 22:04
Widzę ze opinia o tym rasistowskim portalu zabolała polpecznikow czarnych pedofili
B522019.11.25 22:16
widzisz czerwony śmieciu tu się nie musisz logować i piszesz bzdury spróbuj coś napisać na lewackim portalu nie podając adresu poczty albo tel taką macie swobodę wypowiedzi
TAK Z INNEJ BECZKI.....2019.11.25 22:02
https://www.rmf24.pl/fakty/news-ponad-40-letnie-wyroki-dla-ksiezy-z-argentyny-gwalcili-dziec,nId,3354220
B522019.11.25 22:21
różnica między mną a tobą jest taka ty mówisz zamykać pedofil w sutannach a ja mówię wszystkich
Cool2019.11.26 8:47
I znów sie potwierdza ... 85% pedofilii w Kościele to dzieło środowisk LGBT!
Albert2019.11.25 21:48
Ja pie-rd-olę, Jacuś Jaśkowiak z Poznania musi obronić Polskę przed A. Dudą ! Powiedzcie, że taki przygłup jest prezydentem dużego miasta. To się nie mieści w głowie ! Do redaktorów normalnej prasy: Jakiś artykuł o Jacusiu ? Tylko nie mówcie mi, że ten PO-je-b jest czysty, bo wszyscy wiemy, że w tej formacji politycznej nie ma czystych, a wszyscy są umoczeni – gąównie korupcją !
Lennon2019.11.25 21:48
Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Przecież ty nadajesz się jako kolejny do programu "Cela plus". Jeszcze raz - czekam krśtki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!!
Mirek T2019.11.25 21:46
Hej szczochy drugigo sortu, wasze dominujące kiedyś geny normalnego myślenia zmutowały, głównie pod wpływem TVN, GW i innych ścierwomediów – na geny recesywne. Taka mutacja powoduje albo zanik myślenia, albo jednostronne myślenie ukierunkowane manipulacjami i tkwienie w tak blokowanej głupiźnie. I trwanie bez końca !!!
ridado2019.11.25 21:46
Ten cymbył Jacuś myśli, że jak na niego zagłoszje śmiszek, biedroń i rabiej to wygra wybory. Tam w tej PO same LGBT zajoby. Jacuś a co z zoofilami ?!
JanPapierzTrzeci2019.11.25 21:42
PiSS mruga do pedofilów w sutannach - taka troska o rodzine!
Mirek T2019.11.25 21:47
Uwaga znowu debil na portalu. Prosimy nie komentować !
B522019.11.25 22:24
a co powiesz na to żeby zamykać wszystkich pedofil a nie tylko tych w sutannach i pozostałych zboków
Leon Zawodowiec2019.11.25 23:25
Racja bo pozostałych zamykają a tych w sutannach nie
Cool2019.11.26 8:54
Roman Polański nosi sutannę?! :-(