Powodzie w Niemczech. Prezydent Duda pisze do Steinmeiera - zdjęcie
16.07.21, 19:39Fot. Marek Borawski/KPRP via: Prezydent.pl

Powodzie w Niemczech. Prezydent Duda pisze do Steinmeiera

9

Prezydent Andrzej Duda skierował list do prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, w którym przekazuje wyrazy współczucia dla rodzin ofiar i wszystkich poszkodowanych w wyniku powodzi.

Liczba ofiar powodzi w zachodnich Niemczech wzrosła już do 106 osób. W Nadrenii Północnej-Westfalii zginęły co najmniej 43 osoby, a w Nadrenii-Palatynacie co najmniej 63. Nadal poszukiwanych jest 1300 osób.

List do prezydenta Niemiec skierował Andrzej Duda.

- „Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o licznych ofiarach śmiertelnych nawałnic i powodzi, które w ostatnich dniach dotknęły Pański kraj. Wierzę, że służbom ratunkowym, których odwaga i poświęcenie zasługują na najwyższe uznanie, uda się odnaleźć wszystkich zaginionych i udzielić niezbędnej pomocy poszkodowanym”

- napisał prezydent.

- „Chciałbym przekazać na Pana ręce, w imieniu moich rodaków oraz własnym, wyrazy współczucia dla rodzin ofiar i wszystkich poszkodowanych. Zapewniam również o naszej solidarności i gotowości, jeśli zajdzie taka potrzeba, do udzielenia wszelkiej możliwej pomocy”

- dodał.

kak/prezydent.pl

Komentarze (9):

Piotr Nowak2021.08.9 9:29
Hej zalani w Polsce ! Macie pod dostatkiem sprzętu do osuszania ścian ?! Pytam, bo podobno strażacy wywieźli wszystkie agregaty do Noemiec ?!!
Skrzypek na dachu2021.07.25 14:13
Kazdy kto rozmawial z takim smiesznym ozzydojczkiem wie , ze on sie obraza kiedy mowisz na niego wschodni , krzyczy " Heer ist Mittedojczland , aber ostdojczland ist in Polen heute . " Ale glupie i gburne te germance .
Anonim2021.07.17 11:30
Zawsze lepsza powódź niż PiS i tak Niemcy mają lepiej os Polaków.
YORK2021.07.17 8:22
Byloby lepiej siedziec cicho i nie narzocac sie nikomu , jak poprosza to pomoc.
kibic2021.07.17 9:26
Później w ramach wdzięczności Niemcy przyślą nam czołgi !!!
Anonim2021.07.17 6:28
Z Dudy na starość się zrobi drugi Wałęsa. Jeden uratował Polskie od komuny, drugi Niemcy od powodzi...
harry2021.07.16 23:45
Rozumiem, nie współczuję. Gdy ich dziarscy dziadziusiowie i tatusiowie w pośpiechu opuszczali Polskę w 1945 roku, ofiary i zniszczenia jakich tu okrutnie dopuścili się na Polakach i mieniu były nieporównywanie większe. Są na to fotografie, filmy dokumentalne, ludzkie relacje. Nie ma żadnego znaczenia, że upłynęło od tego kilkadziesiąt lat. Tak jak i nie ma na ten temat niemieckiej refleksji. Jako Polacy borykamy się z nimi do dziś. Do tego dochodzi za to pół wieku ich obłudnej i oszczerczej kampanii choćby o „polskich obozach śmierci”. Nie mam powodów współczuć, podobnie jak oni nie mają od pół wieku żadnych wyrzutów sumienia wobec Polaków. A nawalne deszcze nadal będą na nich spadać. Na straty popowodziowe wydadzą jedyne trochę mniej euro z tych i tak przeznaczonych na budowany przeciwko Polsce czy Ukrainie wspólnie z Putinem Nord Stram-2 czy na ściąganych do siebie masowo nachodźców w kolorze kawy i jakoś będzie. Nie mam czego i kogo żałować. Niekiedy natura przewrotnie sama kompensuje ludzką nieprawość, obłudę, niesprawiedliwość. Niech ich płucze dalej.
O tym nie dowiesz się od kaka2021.07.16 21:43
Ktoś groził Joannie Scheuring-Wielgus i księdzu Rafałowi Cudokowi. Z zamówionej przez posłankę ekspertyzy ma wynikać, że za groźbami stał kanclerz kurii opolskiej. Duchowny zaprzecza. "Nigdy nie prowadziłem rozmów, które są mi przypisywane, lecz zostały spreparowane po to, by zdyskredytować moją osobę, a pośrednio Biskupa Opolskiego i całą opolską kurię" - czytamy w oświadczeniu. W piątek w Sejmie została zorganizowana konferencja dotycząca gróźb, które kierowano wobec księdza Rafała Cudoka i posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Przypomnijmy sprawę ks. Cudoka, byłego proboszcza parafii w Chałupkach (woj. opolskie). W 2018 roku duchowny miał wyjechać do Włoch. Jak twierdzi, kuria zablokowała wyjazd, bo nie zgodził się na propozycje seksualne, kierowane rzekomo przez wysoko postawionych duchownych diecezji opolskiej. Po odmowie ks. Cudok miał być szykanowany, dostawał telefony i SMS-y z groźbami. Diecezja opolska utrzymuje, że powodem braku zgody na wyjazd do Włoch były zastrzeżenia parafian wobec ks. Cudoka. W sprawę zaangażowała się posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która już 18 marca tego roku informowała na konferencji, że ktoś grozi duchownemu. Wkrótce groźby miały padać również pod jej adresem. Posłanka zawiadomiła o tym prokuraturę, sprawa jest w toku.
bitcoinpoland.pl2021.07.16 20:21
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcoinpoland.pl