Potwierdzają się ustalenia portalu Fornda.pl! Konsul zaangażuje się ws. odebrania dzieci Polce - zdjęcie
20.08.20, 17:12Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Potwierdzają się ustalenia portalu Fornda.pl! Konsul zaangażuje się ws. odebrania dzieci Polce

8

Potwierdzają się wcześniejsze ustalenia portalu Fronda.pl. W sprawę 22. letniej Polki, której niemiecki urząd odebrał dwójkę dzieci, zaangażuje się konsul RP, który weźmie udział w jutrzejszej rozprawie.

O sprawie informowaliśmy dziś już [TUTAJ]. Pochodząca z Wadowic Klaudia Majewska mieszkająca w Niemczech zgłosiła się w 2018 roku do urzędu socjalnego w Bad Salzuflen, z prośbą o znalezienie mieszkania dla jej rodziny. Mieszkała wówczas u swojej matki i potrzebowała lepszych warunków dla swoich dzieci. Niemiecki urząd jednak zamiast pomóc kobiecie odebrał jej dwoje dzieci, trzyletnią dziś córkę i dwuletniego syna. Dzieci katoliczki zostały oddane pod opiekę muzułmańskich rodzin. Sprawą zajęło się już Polskie Stowarzyszenie Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech.

Jutro w Sądzie w Lemgo odbędzie się rozprawa w tej sprawie. Nieoficjalnie informowaliśmy, że weźmie w niej udział polski konsul, który jednak nie będzie miał możliwości składania wniosków i wypowiadania się. Teraz informacje te potwierdza attache prasowy Dariusz Pawłoś z ambasady RP w Berlinie.

Potwierdził on, że na życzenie matki i za zgodą sądu w charakterze obserwatora w rozprawie weźmie udział konsul RP Lidia Białek.

- „Chciałbym jednocześnie wyjaśnić, że z uwagi na właściwość terytorialną (Lemgo leży w okręgu Detmold) sprawa podlega Konsulatowi Generalnemu RP w Kolonii i jest monitorowana przez Konsula Generalnego, pana Jakuba Wawrzyniaka, który zgodnie ze swoimi uprawnieniami informuje o niej Ambasadora RP w Niemczech, pana Andrzeja Przyłębskiego” – powiedział Dariusz Pawłoś.

Głos w sprawie zabrało już też polskie ministerstwo sprawiedliwości.

- „To, co w tej sprawie jest dla nas istotne, to aby zabezpieczyć dobro dzieci. Na pewno nie powinno dojść do rozdzielenia tego rodzeństwa, nawet tymczasowo” – powiedział wiceminister Michał Wójcik.

kak/PAP, wPolityce.pl, niezależna.pl, Fronda.pl

Komentarze (8):

Tiago2020.08.21 10:59
Spójrzmy na to biedne dziewczę, co to w katolickim duchu wychowuje swoje niebożęta. 22 lata, każde dziecko inny ojciec, nie jest w związku z żadnym z nich. Jak ktokolwiek mógłby chcieć rozbijać tak modelową, poprawną rodzinę?
Anonim2020.08.21 17:02
Polską rodzinę.Hahahahaha
szwabskie tluki precz stad2020.09.5 22:07
do swoich
Aga Dziedzic💘🏳️‍🌈2020.08.20 20:46
Z wiadomości tzw. govvno wartych, ale prawdziwych. - - - Naukowcy z School of Veterinary Medicine w UC Davis przeprowadzili wielololetnie badania: Dlaczego koty pokazują ci doopę? Okazało się, że jest to o co podejrzewano koty od wieków. Koty tą "mową doopą" pokazują ich "włascicielom", że .... mają ich w doopie. Niemniej, naukowcy rozróżnili dwie grupy kotów "pokazicieli doopy"; jedna to "mam cię w doopie", druga, charakterystyczna dla tłustych kotów, to "pocałuj mnie w doope". Więc, jeżeli masz kota zwróć na to uwagę, czy kot ma cię "w doopie", czy chce abyś go "w doopę pocałował". - - - - Jeżeli nie masz kota, Fronda jest twoim "kotem" i pokazuje ci doopę albo mówi jednoznacznie, pocałuj mnie w doopę.
Po 11 ...2020.08.20 20:09
Ale ojcowie, to muzułmanie. Turek i Tunezyjczyk. Dzieci są więc w rodzinach zgodnych z wiarą rodzica, noooo, tego ważniejszego. Co tam słyszę od katolików, że racja? Tak, tak. Kobieta ma być podległa mężowi :)
Po 11 ...2020.08.20 20:23
Tzn., nie mężowi, ale egzotycznemu zapładniaczowi.
Elwira2020.08.20 18:42
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.20 17:34
Dużo polaków mieszka w Niemczech i nikt mi nie powie ,ze normalnie funkcjonującej rodzinie ktoś zabiera dzieci, w tym przypadku widocznie matka sobie na to zasłużyła! Ciekawe co na rozprawie powie TW Wolfgang, gdy usłyszy fakty? Uderzy w ton patriotyczny wielce zatroskany? Chce wywrzeć nacisk na sąd, zgodnie z poleceniem jakie dostał z Warszawy? A co do rodziny zastępczej to dzieci trafiły do rodzin zbliżonych kulturowo czyli pochodzenia ojca który był turkiem i w tureckich rodzinach dzieci mogą być szczęśliwe. Jak to się dzieje,że gdziekolwiek odbiorą dzieci polskiej matce to zaraz robi się z tego narodowo-patriotyczną sprawę a dobro dzieci schodzi na plan dalszy!