Postępujcie drogą miłości, bo Chrystus was umiłował!   - zdjęcie
26.10.20, 08:16Fot. via: Pixabay

Postępujcie drogą miłości, bo Chrystus was umiłował!

4

PIERWSZE CZYTANIE

Postępujcie jak dzieci światłości

Ef 4, 32 – 5, 8

Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Efezjan

Bracia:

Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni. Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg wam przebaczył w Chrystusie.

Bądźcie więc naśladowcami Boga, jako dzieci umiłowane, i postępujcie drogą miłości, bo i Chrystus was umiłował i samego siebie wydał za nas w ofierze i dani na woń miłą Bogu.

O nierządzie zaś i wszelkiej nieczystości albo chciwości niechaj nawet mowy nie będzie wśród was, jak przystoi świętym, ani o tym, co haniebne, ani niedorzecznego gadania lub nieprzyzwoitych żartów, bo to wszystko jest niestosowne. Raczej winno być wdzięczne usposobienie.

O tym bowiem bądźcie przekonani, że żaden rozpustnik ani nieczysty, ani chciwiec – to jest bałwochwalca – nie ma dziedzictwa w królestwie Chrystusa i Boga. Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowami, bo przez te grzechy nadchodzi gniew Boży na synów buntu. Nie miejcie więc z nimi nic wspólnego!

Niegdyś bowiem byliście ciemnością, lecz teraz jesteście światłością w Panu: postępujcie jak dzieci światłości.

Oto słowo Boże.


EWANGELIA

Uzdrowienie w szabat

Łk 13, 10-17

✠ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus nauczał w szabat w jednej z synagog. A była tam kobieta, która od osiemnastu lat miała ducha niemocy: była pochylona i w żaden sposób nie mogła się wyprostować. Gdy Jezus ją zobaczył, przywołał ją i rzekł do niej: „Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy”. Włożył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się i chwaliła Boga. Lecz przełożony synagogi, oburzony tym, że Jezus w szabat uzdrowił, rzekł do ludu: „Jest sześć dni, w które należy pracować. W te więc przychodźcie i leczcie się, a nie w dzień szabatu”. Pan mu odpowiedział: „Obłudnicy, czyż każdy z was nie odwiązuje w szabat wołu lub osła od żłobu i nie prowadzi, by go napoić? A tej córki Abrahama, którą szatan osiemnaście lat trzymał na uwięzi, nie należało uwolnić od tych więzów w dzień szabatu?” Na te słowa wstyd ogarnął wszystkich Jego przeciwników, a lud cały cieszył się ze wszystkich wspaniałych czynów, dokonywanych przez Niego.

Oto słowo Pańskie.

 

Komentarze (4):

Jezus ten biedny zapłakany koziołek ofiarny.2020.10.26 14:33
skoro dla wszystkich świętych światło jest bałwochwalstwem , niech wyrzekną się swoich twarzy całkowicie - są one esencjami tożsamości -czyli pychy i zaprzeczania instynktowi stadnemu -który w głupocie i strachu nazywają miłością. Niech będą kulami energii i wszelkie stworzenie - humanoidy, rośliny, zwierzęta, budowle - też niech będą kulami energii. Wtedy życie będzie miało sens. Bo jak nie to samo bałwochwalstwo.
Obrzydliwa prawda co wyzwala.2020.10.26 14:14
Obawiam się że synowie buntu nienawidzący zdobywania żon w miłosierdziu, są jedynymi właściwymi synami - a że chcą wyglądać jak greccy herosi tacy z nich chciwcy i bałwochwalcy - świadczy o tym, że wąsaty i brodaty bałwan wcale nie jest bogiem miłosierdzia.
Paweł2020.10.26 11:19
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate.
Po 11 ...2020.10.26 8:52
Drodzy katolicy. Jezus nigdy nie bratał się z władzą. Nie łaził na imprezy do Poncjusza Piłata, nie brał dotacji od Heroda, nie pracował w rzymskiej "szkole",nie wspierał propagandy Tybertiusza, nie zmieniał prawa, tylko ... nauczał. Teraz też powinien to robić. Postępować drogą miłości, nie nienawiści do LGBT, wrogów politycznych, kobiet. Jak się nie słucha Jezusa to się kończy w piekle.