Polskie sądy znów przyjazne rodzinom. Pomogliśmy Czeczenom - zdjęcie
05.12.19, 09:30

Polskie sądy znów przyjazne rodzinom. Pomogliśmy Czeczenom

13

Czeczenka wywiozła z Danii piątkę dzieci do Polski. Duńskie służby odebrały kobiecie potomstwo i umieściły w trzech osobnych rodzinach zastępczych. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zakończył to bestialstwo: orzekł, że dzieci pozostaną pod opieką rodziców.


Zalina Adzjeva i Artur Dombaev mieszkali w Czeczenii od lat. Wychowywali tam piątkę dzieci w wieku od 15 do 3 lat. Pod koniec roku 2017 małżonkowie posprzeczali się. Kobieta wniosła o rozwód, a dziećmi zainteresowały się służby socjalne. Wreszcie w lipcu 2019 roku urząd Borne-Ungeforvaltingen (odpowiednik niemieckiego Jugendamtu), zabrał rodzicom dzieci i umieścił je w trzech odrębnych rodzinach. Rodzice postanowili działać; matka zabrała dzieci i wyjechała do Polski. Stąd chciała wrócić do Czeczenii.

Polska Straż Graniczna musiała jednak zatrzymać kobietę i jej dzieci na granicy w Terespolu, bo Duńczycy umieścili dzieci w Systemie Informacyjnym Schengen jako osoby zaginione. Pełnomocnik rodziny wniósł wówczas o przywrócenie rodzicom pełnej władzy rodzicielskiej. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Sąd orzekł, że dzieci pozostaną pod opieką rodziców.

"Pełne władze rodzicielskie zostały przywrócone. Po raz kolejny polski sąd stanął w obronie rodziny i jej podstawowych praw, zachowując ich razem" - skomentował rzecz pełnomocnik rodziny, mec. Babken Khanzadyan.

Niedawno doszło do podobnej sytuacji, gdy w Polsce schronienia przed opresją tym razem szwedzkich służb socjalnych szukał Rosjanin Denis Lisov. Szwedzi odebrali mu trzy córki i oddali do rodziny muzułmańskiej. Lisov zabrał je i uciekł do Polski. Szwedzi oskarżyli go o porwanie własnych córek (sic!) i wydali za nim europejski nakaz aresztowania.

Polski sąd nie zgodził się jednak na wydanie Lisova Szwedom, decydując o pozostawieniu rodziny razem. Lisov wniósł wówczas o azyl w Polsce, ale ten nie został mu przyznany, bo zgodnie z prawem azyl przysługuje tylko osobom prześladowanym w kraju pochodzenia, a w Rosji Lisowowi nic nie groziło.

Mężczyzna wraz z córkami dzięki pomocy mec. Babkena Khanzadyana oraz mec. Batosza Lewandowskiego z "Ordo Iuris" wyleciał do Rosji.

bsw/tvp info

Komentarze (13):

JedynyPrawdziwyQuetzalcoatl2019.12.5 15:01
Allah jest wielki! hehehehe
ImperatorPalpatine2019.12.5 14:09
HETERONORMATYWNYM RODZINOM!
Piotr Nowak2019.12.5 12:50
Pierwsza kadencja PIS była, można powiedzieć, kadencją wstępną. Kadencja druga musi być głęboką orką; orką w celu uporządkowania państwa. Druga część reformy sądownictwa nastąpi od 2020 roku: - w maju odejście niemki Gensdorf w tzw. stan spoczynku i wybór nowego prezesa i sędziów SN, - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych.
Tadeusz 2019.12.5 13:17
A potem taki @Piotr Nowak będzie miał zatarg/wypadek/ poszkodowanie z jakimś radnym/politykiem/ członkiem rodziny PIS i taki PISowiec zadzwoni i załatwi sobie praworządny wyrok u kolegów bo sądy są z nadania partyjnego. Piotr Nowak zostanie z ręką w nocniku albo uzna swoją winę.
ZERR02019.12.5 11:46
Skala "odbierania" dowodzi, że w większości jest to zwykły kidnaping. Część przypadków, na pewno zdecydowana mniejszość, kwalifikuje się do rodzin zastępczych. Ale większość to zbrodnia podobna do hitlerowskich - bestialska i bezkarna. Oby dobry Bóg dał nam siłę i możliwość, abyśmy neohitlerowców pogromili i pokarali, i aby żaden zbrodniarz nie był pewny dnia ani godziny gdy stanie przed nim funkcjonariusz polskiej Policji Państwowej z nakazem aresztowania i dostarczenia do niezawisłego sądu.
D2019.12.5 11:38
Tak przyzjazne rodzinom, ze dzieci polskich rodzin LGBT z Zachodu nie moga miec polskiego obywatelstwa :D Ale "ZAKAZ ABORCJ, CHRONMY SPERMEI!!!!!" :D
Michał Jan2019.12.5 13:18
Albo rodzina, albo LGBT. Tertium non datur.
Andrzej2019.12.5 10:56
I oby tak dalej. Dobra zmiana.
Pisowiec2019.12.5 10:18
Brawo PiS!!!! Mamy to!!!! Czeczenom trzeba pomagać, to naród uciemiężony przez sowietów!!!!
Po prawej Ty po lewej ja2019.12.5 10:07
Ani słowa o tym czy matka nie zaniedbała swoich dzieci. Nic, tylko złe służby rozbijają rodziny. Zabierają dzieci bez powodu. Ściek informacyjny.
Michał Jan2019.12.5 10:18
W cywilizowanym kraju, żeby zabrać rodzicom dzieci, trzeba im wpierw odebrać prawa rodzicielskie - sądownie! Jeżeli robi to pracownik administracyjny, to jest to bezprawie, czyli lewo.
Sebastian Lorenc2019.12.5 18:20
Wcale tak nie jest.Nie masz racji. Zabiera się dzieci od rodziców w różnych sytuacjach. Głównym i najważniejszym powodem jest bezpieczeństwo dzieci. Jeśli dziecko jest zaniedbane, głodne, bite, molestowane. Jeśli rodzice małego dziecka są pijani, a dziecko pozostaje bez opieki, jeśli rodzice odmawiają leczenia chorego dziecka.Dziecko trafia do placówki. Jednak rodzice nadal nie są pozbawieni praw rodzicielskich, a jedynie czasowo pozbawieni możliwości sprawowania opieki nad dzieckiem. Praw rodzicielskich pozbawia się naprawdę bardzo rzadko. Rodzic musi kompletnie nie interesować się odebranym dzieckiem, nie wykazywać chęci ponownego zaopiekowania się nim. Nawet rodzice odsiadujący długoletnie wyroki mają prawa rodzicielskie jedynie ograniczone.
Otto2019.12.5 9:34
Dlaczego pseudopolski/pseudopatriotyczny rzad wspólnie i w porozumieniu wspiera niesłowiańskie/muzułmańskie rodziny? co nas obchodzą mieszkańcy Kaukazu wyznania muslimskiego? Czyli kolejni muzułmańscy imigranci w polin. taka to polityka pisraelitów.