Politico: Rosja dezinformuje w sprawie szczepionki na koronawirusa - zdjęcie
25.11.20, 11:38fot. pixabay.com/DimitroSevastopol,geralt

Politico: Rosja dezinformuje w sprawie szczepionki na koronawirusa

34

Politykę dezinformacji Kreml prowadzi od lat. Tym razem przedmiotem działań Rosji padły szczepionki – wszystkie oprócz rosyjskiej oczywiście. Działania dezinformacyjne szczególnie mocno nasilają się w krajach rozwijających się. Informacje na ten temat przekazali portalowi Politoco czterej eksperci w dziedzinie dezinformacji, pracujący dla kilku krajów oraz Unii Europejskiej.

Dezinformacyjne działania Kremla potwierdza także analiza mediów wspieranych przez Kreml, która została przygotowana przez zespół POLITICO.

Jak się okazuje media rosyjskie krytykują leki, które są produkowane na Zachodzie, ale wychwalają te rosyjskie. Po ogłoszeniu w odstępie jednego tygodnia dwóch sukcesów firm zachodnich w opracowywaniu szczepionki na COVID-19, radość była okazywana przez praktycznie wszystkie media oprócz rosyjskich - pisze Mark Scott z POLITICO.

Ma to na celu zaniżenie znaczenia szczepionek, które są opracowywane na Zachodzie – uważa Bret Schafer, specjalista do spraw mediów i dezinformacji w fundacji Alliance for Securing Democracy, która działa w ramach waszyngtońskiego think tanku German Marshall Fund.

 

mp/politico/onet

Komentarze (34):

Jan Radziszewski2020.11.26 6:25
Substancja syntetyczna PEG (glikol polietylenowy) w szczepionkach jest coraz bardziej kontrowersyjna z powodu gwałtownych reakcji układu odpornościowego. Stosowanie PEG w lekach i szczepionkach jest coraz bardziej kontrowersyjne z powodu dobrze udokumentowanych przypadków niepożądanych odpowiedzi immunologicznych związanych z PEG, w tym zagrażającej życiu. Minister Hugo de Jonge przyznał w liście do Parlamentu Europejskiego kilka dni temu, że nanocząsteczki w szczepionce Pfizer stanowią „ryzyko”, ponieważ obejmują nową technologię, która nigdy nie była stosowana w dotychczas zatwierdzonych szczepionkach. Mimo to rząd nie widzi sprzeciwu wobec prostego zezwolenia na dostarczenie tej szczepionki do UE. Amerykański dziennikarz pisze, że nanocząsteczki są „potencjalnie śmiertelne”, co można udowodnić tylko wtedy, gdy szczepionka zostanie faktycznie podana ludziom. Czy naprawdę chcą, żeby to zaszło tak daleko?’ „Brytyjski informator GSK: szczepionki koronowe zawierają adiuwanty, które w przeszłości sprawiły, że 97% kobiet stało się bezpłodne gdy otrzymały je w ramach badań klinicznych”’. Amerykański prezenter David Knight zacytował niedawno informatora giganta farmaceutycznego GSK , który ujawnił, że tak zwane adiuwanty „anty-HCG” (hormon) w szczepionkach koronowych powodują 97% bezpłodności . Podczas badania klinicznego szczepionki GSK 61 z 63 kobiet stałoby się bezpłodne. W wariancie opracowanym dla mężczyzn z anty-GNRH (hormonem) jądra skurczyłyby się, poziom testosteronu spadłby, a DNA w nasieniu zostałoby zniszczone, powodując bezpłodność. Mówi się, że zostało to wykryte podczas testów szczepionek na pawianach. Według brytyjskiego rzecznika Govote.org , z którego Knight pokazał klip wideo, doprowadzi to do masowej śmierci ludzi z powodu szczepionek Covid-19 w nadchodzących latach, podczas gdy praktycznie więcej dzieci się nie urodzi. „Jeśli taki jest ich zamiar, nastąpi ogromna redukcja populacji na świecie, o której Bill Gates mówi od lat”. Dlatego Govote.org chce, aby szczepionki były testowane w niezależnych laboratoriach. (Czy to może być prawdziwy powód, dla którego wywiad wojskowy Deagel przewidywał od lat, że około trzy czwarte populacji – a więc setki milionów ludzi – w USA i Europie zniknie do 2025 roku?
Jan Radziszewski2020.11.25 14:48
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘!
Jan Radziszewski2020.11.26 6:26
parchu nie wklejaj mojego nazwiska do swoich żydowskich postów
matis892020.11.25 13:53
Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Jan Radziszewski2020.11.25 13:41
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 𝐈 𝐖 𝐂𝐘𝐂𝐎𝐖𝐈𝐄. . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
Jan Radziszewski2020.11.26 6:27
parchu nie wklejaj mojego nazwiska do swoich żydowskich postów
Jan Radziszewski oraz2020.11.25 13:40
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄: 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀 𝐙 𝐊𝐑𝐀𝐉𝐔 𝐑𝐀𝐃 "𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐎𝐒𝐇𝐈𝐓𝟐𝟎𝟐𝟎" 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐀 𝐍𝐀 𝐄𝐔𝐓𝐀𝐍𝐀𝐙𝐉𝐄!
Jan Radziszewski2020.11.26 6:28
parchu nie wklejaj mojego nazwiska do swoich żydowskich postów
barbara umyła już raczki z krwi?2020.11.25 13:30
gdy umierało długo i tylko w teorii niedowiedzione statystykami ogólnymi 12 osób dziennie dochodziło do totalnej dewastacji służby zdrowia czego efekty sa teraz, nie tylko z covidem.. tak bardzo przeszkadzało ludziom prawdopodobieństwo śmierci jak wygrana w lotto- moje stare porównanie.. ludzie i władza w Polsce są gotowi podpalić bory tucholskie byle tylko uratować kwiatki, najwazniejsze że kwiatki poszły na wybory .............. półtorej osoby na 38 milionów, to tak jakby wygrać w lotto ale w drugą stronę Ba-ba 2020.09.10 19:27 Jeśli ci umrze na koronawirusa ojciec lub matka, powiem, że nie ma czym się przejmować, bo właśnie wygrali w totolotka. Czy nie rozumiesz, ze gdyby nie działania rządu ta proporcja byłaby zupełnie inna? We Włoszech zmarło kilkudziesięciu księży, którzy opiekowali się chorymi. Tu proporcja jest zupełnie inna. Anonim 2020.09.10 19:33 Ale ile w tym czasie umrze od nieleczenia nowotworow i innych chorob. Ile umrze bo wyrzucono w błoto 200 mld? Mam szczescie ze u mnie w rodzinie nie jedna osoba zdążyła wyleczyć nowotwory bo ideologia covid zabiła by ich jak tatę który nie znał słowa koronawirus i umarł na płuca. Siedz sobie w czerwonej strefie twoja wola a ode mnie i innych 3 ch.. w bok...... zdaniem takiej barbary wszyscy mamy zdechnac z glodu, przez zamkniecie na lancuch osrodkow zdrowia byle nie na koronawirus ...............przypomnijmy ze w wielu krajach słowianskich np ukrainie do tej pory nie dowiedziono dodatkowych zgonów .. w polsce na życzenie roznych barbarów zamordowano juz 35 tys osob
Anonim2020.11.25 13:37
przypomnijmy oficjalne na koniec padziernika efekty wunterwaffe "zostań w domu" i "zamknij wszystko co mozliwe" - między 1 stycznia a 31 października tego roku w Szwecji zmarło 79 309 osób. To o 4040 ZGONÓW więcej niż średnia dla analogicznego okresu w latach 2015–2019. W Polsce do 1.11 zmarło ok 25 TYSIĘCY osób ponad normy (sam październik 15 tys) a więc dużo więcej od Szwecji która podkreślmy że poza otwartą gospodarką i szkołami nie miała programu szczepień na gruźlicę (to jest ważne) i ma średnią życia dłuższą o 4 lata.. Liczba Szwedów, którzy zginęli w kwietniu i maju, wynosiła 19 149. To dużo, ale historycznie niewiele. Na przełomie miesiąca grudzień-styczeń więcej osób zmarło w latach 1995, 1993 i 1988 . Mówiąc względnie, nie jest to nawet jedna z 100 najbardziej śmiercionośnych par miesięcznych. ...https://www.scb.se/om-scb/nyheter-och-pressmeddelanden/an-syns-inte-smittspridningen-i-hostens-dodsstatistik/ brak jeszcze danych polskich i szwedzkich na listopad ale sa takie wzmianki - 16,1 tys. - tyle wyniosła liczba zgonów w pierwszym pełnym tygodniu listopada 2020. Przed rokiem w porównywalnym okresie liczba ta wyniosła 7,6 tys. Mowa zatem o wzroście aż o 112 proc
Anonim2020.11.25 13:40
najsmieszniejsze jest to ze morze glownie pisowskich imbecyli nadal uwaza ze to w szwecji jest zle .. nawet jakby pis zrzucil na teczowa warszawe bombe atomowa jak usa na japonie to pewnie porownali by to do aborcji i tez mowili ze w szwecji jest gorzej
AKTUALIZACJA danych szwedzkich2020.11.25 14:16
Wstępne statystyki dotyczące zgonów obowiązują do 13 listopada 2020 r. Szwedzki Urząd Statystyczny porównuje dane ze średnią z odpowiednich okresów w latach 2015–2019. Poziomy wyższe od średniej określa się jako nadmierną śmiertelność https://www.tv-helse.se/scb-smittspridningen-2020/ czyli do połowy listopada zmarło dodatkowo 4 tys Szwedów i 35 tys Polaków
Jan Radziszewski oraz2020.11.25 14:49
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄: 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 !
Jan Radziszewski2020.11.26 6:29
parchu nie wklejaj mojego nazwiska do swoich żydowskich postów
Anonim2020.11.25 12:59
Tak samo jak wszyscy inni . Ale skoro już mnie zmuszą do przyjęcia szczepionki to wybiorę rosyjską . Budzi moje największe zaufanie . Z wielu powodów oczywiście .
ag2020.11.25 11:53
Każdy ma swój rozum. Ja też nie ufam tym szczepionkom. Są niesprawdzone itp.
xyz1232020.11.25 11:56
nie sa sprawdzone bo tak ci wyszlo z "riserczu" po jutube? Szczepionka, ktora przeszla badania kliniczne i zostala certyfikowana JEST sprawdzona. Szczepionki nie zabijajO, nie powodujO bezplodnosci, nie powodujO autyzmu itp./etc. To wszystko to sa brednie i klamstwa domoroslych specow po uniwersytecie jutube z IQ<80, ktorzy przez swoje braki nie maja kontroli nad wlasnym zyciem dlatego zaczynaja foliowac. Foliozy sa rozne, a to plaskoziemcy, a to antyszczepiony, a to ludzie nie wierzacy w istnienie ptakow lub samolotow etc. Generalnie foliarzy winno sie leczyc psychiatrycznie ale nie bardzo jest sens. Lepiej aby robili za glupkow wioskowych XXI wieku :DDD
AleJajca2020.11.25 12:01
No fajnie :) A co z efektami ubocznymi które wyjdą na jaw za np dwa lata? Twój resercz po youtubie powiedział ci ze 5 miesiecy badań nad lekiem wystarczy?
katolik2020.11.25 13:54
Te szczpionki ingerują w ludzkie DNA. Oni chcą zamienić ludzi w jaszczury.
xyz1232020.11.25 14:17
hahaha no pewnie :D powyrastaja wam czulki :D:D:D
xyz1232020.11.25 14:17
za dwa lata bombelki foliarzy dostana autyzma :D i spadna z plaskiej Ziemi ;)))
Marysia znowu "zapomniała" napisać wszystkiego2020.11.25 11:48
Sputnik V jest testowany w Republice Węgierskiej.
xyz1232020.11.25 11:58
ruskie to moze jednak podziekuje bo jak czlowiek ich zna i wie jaka fuszere odstawiaja to jeszcze sie okaze, ze ta ich szczepionka zawiera nie za bardzo inaktywowanego sars-cov-2 i jeszcze w prezencie jakas ruska zaraze bo wanka na zmianie sie strzepal do glownego zbiornika. No badzmy logiczni co jest dobre: ruskie samochody czy europejskie?? Ruskie AGD czy europejskie itp./etc.
Lodówka "zdiełano w CCCP" działała 30 lat2020.11.25 12:15
Zamiast oddawać do recyklingu powinniśmy ją sprzedać Discovery Polska, bo twórcy serialu o polskich szpiegach nie byli w stanie znaleźć takiego rekwizytu do odcinka o Kuklińskim i rozpaczliwie próbowali zasłonić współczesnego Samsunga słomkową matą z epoki.
JaluKurek2020.11.25 12:21
Lodówka nazywała się Mińsk. Tak wiec był to białoruski wyrób.Istotnie działała ze to lat, w tym z 10 lat w altance na działce.
xyz1232020.11.25 14:19
tylko troszku nie za bardzo chlodzi, jak pracuje daje 100dB i pobiera megawat energii na godzine :D mialem do niedawna jeszcze tego szrota ale w sumie nie bardzo wiem po co i dlaczego...
Samogonov2020.11.25 12:19
Bałałajki?Samowary?
Posel Dziambor nie dezinformuje w sprawie covid2020.11.25 11:45
https://nczas.com/2020/11/25/artur-dziambor-o-przebytej-chorobie-i-postawie-grzegorza-brauna-jasne-stanowisko-ws-obostrzen/
xyz1232020.11.25 12:01
"Naszym zdaniem powinien być wprowadzony model szwedzki" ktory wg. Szwedow nie sprawdzil sie ani troche :) i to w SZWECJI, gdzie sasiad do sasiada samochodem musi jechac!! Takie cos w PL doprowadziloby w 2-3 miesiace do katastrofy. Ale spoooko dalej sluchaj dekli i foliarzy z tej smiesznej konfidentracji zalatujacej russka onuca fuuuu!!!
AleJajca2020.11.25 12:24
Szkoda czasu na polemiki z takim chłystkiem. Widać ze opłacony, bo szczeka jak wynajęty. PiSowe notowania lecą na twarz..tak więc internetowi szczwacze się uaktywniają.Mniemam , że nie za nic.
xyz1232020.11.25 14:23
zero argumentow i w chlystki sobie foliarz-dekielek konfedentracki leci :D oj oplacony i to bardzo kolego :D nawet nie bede pisac bo was tutaj by czerwien zalala... Wracajac do tego co piszesz: uwazam, ze wszystkich politykow wszystkich formacji razem z tym post-prlowskim systemem nalezy zaladowac zima na kre lodowa i kijaszkiem w kierunku rassyji odepchnac. ;))) ale dekli z konfy w pierwszej kolejnosci bo takich baranow to my w parlamencie jeszcze nie mielismy... Pseudoautorytety z pseudowyksztalceniem udajace pseudowolnosciowcow SIC!!!
Anonim2020.11.25 18:17
skoro w szwecji domy sa kilometr od siebie to skad sie bierze po 5 tys (na nasze 20 tys) zakazen dziennie ?
Anonim2020.11.25 18:19
xyz123 reprezentuje lobby medyczne ktore uchyla sie od swoich obowiazkow by leczyc, milion zakazow nie da tyle co regularne badania lekarskie i przyjmowanie lekow
verizanus2020.11.25 11:42
Taka dezinformacja nic. nie da bo mondre ludzie co to so w telewizji (ale nie ruskiej) nam prawde powiedzo ;)