Podwyżki dla rządzących. Schetyna o działaniach PO: To polityczne samobójstwo! - zdjęcie
17.08.20, 07:50Fot. Europeans People Party via Flickr, CC BY 2.0

Podwyżki dla rządzących. Schetyna o działaniach PO: To polityczne samobójstwo!

7

Poparcie przez opozycję projektu ustawy zakładającej podwyżki dla polityków było według byłego lidera PO „politycznym samobójstwem”. Wygląda na to, że głosowanie w Sejmie może poważnie zaszkodzić KO i widzą to również jej politycy.

W rozmowie na antenie TVN24 Schetyna stwierdził, że celem Jarosława Kaczyńskiego jest obecnie uderzenie w największą partię opozycyjną, która „[…] jako jedyna może stworzyć konstrukcję budowy koalicji antypisowskiej w następnych wyborach”.

Zdaniem byłego lidera PO – wpisywanie się w ten scenariusz i podejmowanie negocjacji z Kaczyńskim czy wicemarszałkiem Sejmu Ryszardem Terleckim jest „politycznym samobójstwem”. Dodał:

Jestem zdumiony, że nie byliśmy w stanie w racjonalny, logiczny, przyzwoity sposób na to zareagować”.

Schetyna stwierdził, że on sam od głosu się wstrzymał, co zapowiadał przed głosowaniem i o czym poinformował sekretarza klubu:

[…] powiedziałem, że nie będę głosował za tym projektem i gorąco namawiam, aby go odrzucić, bo to są ogromne polityczne koszty i prowokacja przeciw opozycji”.

Co więcej, on sam jest zaskoczony, że tak ważnej decyzji nie podjęto na poziomie zarządu krajowego. Teraz – zdaniem Schetyny – trzeba wiele zrobić, aby naprawić sytuację, a przede wszystkim przeprosić Polaków.

Dziś jest posiedzenie klubu senackiego KO, musimy jako największa partia opozycyjna wyjść z tego kryzysu”.

Wyraził nadzieję, że senatorowie „zachowają się przyzwoicie” i projektu odrzucą w pierwszym czytaniu.

dam/PAP,TVN24 

Komentarze (7):

Walter2020.08.17 12:04
Ustawa dotycząca podwyższenia uposażenia dla posłów i rządzących przewidywała m. in. podwyższenie uposażenia dla notorycznie łamiącego konstytucję Andrzeja Dudy, dla notorycznie kłamiącego Mateusza Morawieckiego i wynagrodzenie w wysokości 18 tys zł dla nic nie mówiącej Agaty Dudy. Należy pamiętać, że inicjatorem tej ustawy byli politycy z PiS-u, a nie z opozycji.
Wstrzymałem się od głosu...2020.08.17 9:00
Tylko czy się odważę pozostać przy dotychczasowym uposażeniu, a przegłosowaną podwyżkę co miesiąc zwrócę do budżetu? Mocni w gębie... Panie Schetyna, żeby być wiarygodnym trzeba mówić B jak się powiedziało A.
Elektor2020.08.17 8:47
Wiadoma sprawa! PiS< PO< PSL< SLD to Banda Czworga. Ich cele to trzymać koryto i okradać Polaków. Mnie nie zaskoczyli. Każdy kto myśli że opozycją dla PiS jest KO, PSL albo Lewica to, mówiąc oględnie, dał się zrobić na szaro:) Wszyscy oni wzajemnie się wspierają w okradaniu Polaków i w umacnianiu naszej zależności od UE. Takich bezczelnych gnoi i złodziei jak PiS to u władzy nie było od 30 lat, pobili wszelkie wyśrubowane przez PO standardy złodziejstwa, ale "opozycja" dalej ich wspiera. Jedyna obecnie opozycją dla złodziei pisowskich jest Konfederacja. Stąd zaciekłe ataki PiS i ich wspólników PO, PSL i Lewicy. Dziękuję.
jula2020.08.17 8:47
Każdym zdaniem PO/KO szydzi z Prezesa Jarosława Kaczyńskiego i tak się te mądrale dały podprowadzić? Nie są zwyczajni do jawnej polityki, co innego ustalić coś u Sowy, w Tczewie, na cmentarzu, przy śmietniku. U siebie.
Krakus2020.08.17 8:44
Koryto +
leo2020.08.17 8:29
Członkami KO w większości są "członkami" ale za to w PiS nie będzie problemu. Ludziom obniżają pensje, zwalniają a nam się to należy w dobie koronawirusa i niezbyt sprzyjającej koniunktury. Bravo Wy...
leo2020.08.17 8:32
Sorry. zamieszałem się w pierwszym zdaniu. Okazało się, że większość Parlamentu to "członki".