Początek wojny hybrydowej z Polską? - zdjęcie
16.04.15, 14:08Nocne wilki (fot.media)

Początek wojny hybrydowej z Polską?

11

Po ostrej reakcji wielu opiniotwórczych środowisk w Polsce wykład odwołano na Uniwersytecie Jagiellońskim ambasadora Federacji Rosyjskiej, teraz przez nasze terytorium ma przejechać rajd rosyjskich motocyklistów dla zamanifestowania poparcia dla imperialnej polityki Kremla. Jego członkowie odgrażają się, że bez względu na protesty i tak przejadą przez Polskę i deklarując, że za nic  mają zdanie na ten temat Polaków, którzy „służyli jako strażnicy w żydowskich gettach”.

Przez Polskę ma także przejechać rosyjski rajd samochodowy.  Planująca go DOSAAF (organizacja w strukturach Ministerstwa Obrony Rosji, którą od grudnia 2014 r. kieruje były wiceminister obrony, generał-pułkownik Aleksandr Kołmakow), chce przejechać szlakiem wojennego frontu w 70. rocznicę zwycięstwa ZSRS nad Niemcami. Inicjatywę wspiera Kreml i rosyjskie MSZ. Start zaplanowano na 18 kwietnia … w Smoleńsku – donosi portal Kresy22.pl.

Przypominamy, że rok temu, w maju, Litewska Służba Graniczna nie wpuściła rosyjskiego pociągu z Obwodu Kaliningradzkiego „okraszonego” sowieckimi symbolami, a zezwolono dopiero dopiero po usunięciu zakazanej symboliki. Ciekawe jakie „ozdoby” będą wieźli na motorach i samochodach rosyjscy „rajdowcy” przez Polskę? - zastanawiają się Kresy24.pl.

All/Kresy24.pl

Komentarze (11):

anonim2015.04.16 14:15
Frondo bez jaj grupę motocyklistów sympatyzujących z Putlerem to jeszcze nie zielone ludziki.
anonim2015.04.16 14:21
Dopóki nie będą organizowali rajdu czołgistów to nie mąćcie ludziom w głowach głupotami.
anonim2015.04.16 14:36
A to, że ten „gang motocyklowy” ma zamiar najpierw złożyć kwiaty w hołdzie pomordowanym polskim oficerom w Katyniu, to wam przez klawiatury nie może przejść? Najgorszą jednak wiadomością dla was jest to, że zamierzają również zrobić to samo w Warszawie w hołdzie ofiarom Wołynia i to jest problem dla banderowskiej swołoczy w Polsce.
anonim2015.04.16 14:53
"teraz przez nasze terytorium ma przejechać rajd rosyjskich motocyklistów dla zamanifestowania poparcia dla imperialnej polityki Kremla. Jego członkowie odgrażają się, że bez względu na protesty i tak przejadą przez Polskę ..." Rajdowcy nie otrzymają wizy wjazdowej do Niemiec - zresztą, jak dotąd jeszcze się o takową nie ubiegali. Jedyna możliwa wersja, że przyjadą do Polski w ramach ruchu bezwizowego i.. wtedy władze rzeczywiście będą miały problem.
anonim2015.04.16 15:11
@panYurek Nie byłbym taki pewny - popatrz na te maszyny wojenne: http://www.kolyaska.pl/broniecykl_Grochowskiego.jpg http://www.twojewiadomosci.com.pl/sites/default/files/galeria/109/200.jpg http://www.specops.pl/vortal/technika/wachowski/motocykle_wojskowe/Ural-2.jpg Przecież "oni" zrobią nam tu zaraz inwazję ! ;)
anonim2015.04.16 15:38
Co Wy bierzecie w tej redakcji? :D Wykład i killkunastu motocyklistów to wojna hybrydowa? A jak nasze zloty jeżdżą do Katynia to co to jest? Może my tą wojnę zaczęliśmy już dawno temu?
anonim2015.04.16 15:54
Sztucznie nadmuchiwana historia, dajcie spokój tym motocyklistom przestańcie judzić bo już niedobrze się robi jak się czyta taką propagandę w internecie .Teraz dokładnie widać komu najbardziej zależy na konflikcie z Rosją i to raczej nie jest ze strony Rosjan, a to że Polacy i Rosjanie za sobą nie przepadają wiadomo od zawsze(chyba nikt się temu nie dziwi kto zna choć odrobinę historię Polski), ale teraz specjalnie jest to podkręcane i wykorzystywane w wiadomych celach.
anonim2015.04.16 16:37
Nie sprawdziły się wasze alarmy, że III wojna światowa wisi na włosku, nie sprawdziły się histeryczne krzyki, że Putin pustoszy Donbas, to teraz straszycie Polaków "motocyklistami Putina" - to przecież jest żenujące.
anonim2015.04.16 21:35
//Prowokacja goni prowokację. // To po co Fronda daje się sprowokować? Milczenie jest złotem. Ale Fronda robi się ściekiem.
anonim2015.04.17 0:14
Przecietniak napisał: "killkunastu motocyklistów to wojna hybrydowa?" Tutaj nie chodzi o przejazd kilkunastu motocyklistów. Niemieckie media podawały, że pocztą elektroniczną wysłano zapytanie dotyczące warunków pozwolenia na przejazd przez Berlin kolumny 60 pojazdów. Jeden z ich plakatów, wygląda tak: http://prntscr.com/6unaca *** " - Ci panowie, którzy się zwą motocyklistami, moim zdaniem nimi nie są. To są zwykli anarchiści, którym w głowach tylko rozróby rodem z amerykańskich filmów. To jest nie grupa, ale gang motocyklowy, który ma się nijak do motocyklistów z kwi i kości. Moim zdaniem nie powinni dostać wiz na przejazd, bo obietnicom - jeśli już mieliby obiecać, że nic nie zrobią, tylko chcą przejechać z puntu A do punktu B, nie wierzyłbym. To nie są tacy ludzie, którym warto wierzyć i warto ufać - mówi Łukasz Galios. " " Nocnych Wilków nie zabrakło także w Donbasie oraz na Krymie tuż przed aneksją. Załdostanow zapowiadał wtedy, że "Krym to dopiero początek. Dojedziemy do Kijowa". " http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3824433,nocne-wilki-jada-gang-motocyklowy-putina-obserwuja-polscy-motocyklisci-wideo,2,id,t,sa.html *** Nie mam wątpliwości, że gdyby "Wilki" rozpoczęły wojnę hybrydową, to wśród Polaków uzyskają wcale niemałe poparcie. I wtedy mogło by się okazać, że Polska utraciła część swojego terytorium na rzecz Moskwy.
anonim2015.04.17 8:16
@Klara (oporna uczennica Pańska) 60 pojazdów i plakat - gdzie tu problem w ogóle? (nie wiem co jest napisane na plakacie ale ciągle początków wojny hybrydowej nie widzę) Sianie paniki, której konsekwencje poniosą co najwyżej zwykli ludzie, jak choćby nasi motocykliści jeżdżący na rajdy do Rosji.