PO podzielona ws. aborcji. ,,Część posłów w środę posypie głowy popiołem. Przyjdzie otrzeźwienie'' - zdjęcie
15.02.21, 11:05Screenshot Youtube - Telewizja Republika

PO podzielona ws. aborcji. ,,Część posłów w środę posypie głowy popiołem. Przyjdzie otrzeźwienie''

10

W dalszym ciągu nie wiemy, jakie stanowisko ws. prawa dotyczącego aborcji ma zamiar zająć Platforma Obywatelska. Choć zespół PO kierowany przez Małgorzatę Kidawę-Błońską ma zamiar zliberalizować kierunek partii, u części posłów wywołuje to poważny sprzeciw. RMF FM informuje o 20 posłach, którzy nie chcą skrętu PO w lewo.

Barbara Nowacka, której Inicjatywa Polska jest częścią Koalicji Obywatelskiej zaatakowała europosła Andrzeja Halickiego, który również jest przeciwko ostremu kursowi PO. Na Twitterze napisała:

Beznadzieja i obłuda zgrywać europejczyka w PE gdy jest się za średniowieczem dla Polek w kraju”.

W obronę wzięła go Joanna Kluzik-Rostkowska pisząc:

Nie zgadzam się, by ktoś mówił do Andrzeja Halickiego, że ma spadać”.

Jak widać, w PO w kwestii aborcji jest coraz goręcej.

W rozmowie z portalem TVP.Info poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Uściński powiedział:

To próba łamania prawa. Konstytucja chroni życie każdego człowieka. Ten zapis konstytucyjny został już na przestrzeni lat kilkukrotnie potwierdzony przez TK, w różnym składzie Trybunału. Jest więc oczywiste, że rozszerzanie aborcji i możliwości zabijania nienarodzonych dzieci będzie sprzeczne z prawem”.

Odnosząc się do kryzysu w PO dodał:

Znam w PO wielu polityków, o których wiem, że są za ochroną życia. Do tej pory ciężko im było, ale często siedzieli dość cicho. Myślę jednak, że w takiej sytuacji przestaną milczeć i w obliczu propozycji zabijania dzieci nienarodzonych zabiorą głos”.

Stwierdził również:

Mamy początek Wielkiego Postu. Przecież część posłów PO przyznaje się do wiary katolickiej. Myślę, że gdy w środę pójdą do kościołów posypać głowy popiołem, jakieś otrzeźwienie do nich przyjdzie”.

dam/TVP.Info,Fronda.pl

Komentarze (10):

Figo Fago2021.02.15 18:53
Czytam i czytam o tej walce o wolność kierownictwa nad swoja macicą i nie doczytałem się skąd się ta kandydatura na ofiarę skrobanki bierze . Bo przecież gdzieś tam w kącie siedzi mężczyzna , który po pomocy przy przeżyciu orgazmu właścicielki macicy , został odstawiony na boczny tor . albo do kąta.
Foster2021.02.15 18:00
Tym lepiej dla Lewicy.
AAAtomek2021.02.15 17:31
Niestety w konstytucji nie ma żadnej wzmianki o płodach i życiu płodowym.
AAAtomek2021.02.15 17:30
Konstytucja nie chroni ludzi w Polsce. Przykład, ponad 70000 więcej zgonów w Polsce w 2020, pomimo zapisu w konstytucji Art. 68. Prawo do ochrony zdrowia Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. 1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia. 2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa. 3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku. 4. Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska. 5. Władze publiczne popierają rozwój kultury fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.
jurek2021.02.15 16:42
Kiszczak i Jaruzelski nie żyją, ale Urban mógłby się jeszcze do ruchu Hołowni zapisać.
MaxFiend2021.02.15 13:57
Znowu stek bredni. Jak niby konstytucja chroni życie nienarodzonych, skoro to matka ma całkowite prawo do decyzji o tym, czy chce urodzić lub nie? Jeżeli przerwie ciążę w dowolnym momencie, nie ponosi za to żadnych konsekwencji.
XYZ2021.02.15 13:20
Gdyby PIS+przystawki nie byli podzieleni w tym temacie to już dawno by przepchneli nową ustawę,a tak cisza.Dobre jest to że czas ucieka i ta sprawa nie załatwiona lub załatwiona na ostatnią chwilę odejmie PISowi elektorat.
wkurzony2021.02.15 13:14
PO to hipokryci!! Już mieli Polskę Łagiewnicka i co z tego wyszło!? Klasycznym przykładem jest Ras Jest przeciw aborcji, ale są inni którzy mają odmienne zdanie i trzeba kompromisu! Taki z niego katolik!!!!
Mim22021.02.15 11:36
W KO (PO + (N + IP + Z)) wystarczy że PO wyjdzie poza nawias i sprawa jest rozstrzygnięta - i będzie pozamiatane!
Nieźle2021.02.15 11:30
Krety Kaczyńskiego przejdą do PiS. A kret Gowin do PO.