Plan ataku na Ukrainę już dobija rosyjską gospodarkę. Inwestorzy uciekają   - zdjęcie
23.11.21, 15:37Fot. kremlin.ru CC 4.0/Pixabay - ulianapinto

Plan ataku na Ukrainę już dobija rosyjską gospodarkę. Inwestorzy uciekają

11

Amerykańskie i europejskie służby alarmują o możliwość rosyjskiej agresji na Ukrainę. To przekłada się na stan rosyjskiej gospodarki. Jak donosi „Rzeczposposlita” – „fala doniesień medialnych o przygotowaniu przez Rosję kampanii wojskowej przeciwko Ukrainie wywołała panikę wśród inwestujących w rosyjskie aktywa”.

Waszyngton i europejskie stolice ostrzegają o możliwym ataku Rosji, która koncentruje swoje wojska na granicy z Ukrainą. Kreml stanowczo temu zaprzecza, jednak jego zapewnienia nie uspokajają inwestorów. „Geopolityka załamała rosyjski rynek” – przekonuje w rozmowie z RIA Nowosti analityk Finam, Siergiej Kaufman.

W ciągu jednego dnia wartość rynkowa największych rosyjskich firm spadła o równowartość 15 mld dolarów. Wczorajszy dzień moskiewska giełda zamknęła spadkiem indeksu RTC o 5,5 proc.

- „Rubel osłabł w rekordowym w tym roku tempie; rynek długu publicznego osiągnął nienotowane od dwóch lat dno. Akcje doświadczyły wyprzedaży, której nie widziano od początku pandemii w kwietniu 2020 roku i jednej z największych od dekady”

- informuje „Rzeczpospolita”.

kak/rp.pl

Komentarze (11):

Skrzypek na dachu2021.11.25 13:17
Smutne moskale dalej pija denaturat do nieprzytomnosci i czasem mrucza se " Nas eto mnogo . "
kowalski2021.11.23 21:38
Rosja to zbjeckie państwo gdzie caly jej "rozwój" opierał się na podboju i eksploatacji sąsiadów.Teraz jest najbardziej niebezpieczna bo demograficzna katastrofa zafundowana przez Jelcyna i jego następcow uniemozliwi w nastepnych latach nawet rozbudowywanej obecnie armii.
Dziwne2021.11.23 18:49
Zawsze się ogromnie dziwiłem , że ktokolwiek tam inwestuje, w barbarzyńskim kraju .
Będzie to koniec Moskwy jaką znamy .2021.11.23 16:53
Armia ChRL zrobi z Moskwą porządek wkraczając na Syberię i przejmując tamtejsze bogactwa naturalne , które zresztą Moskwa nie umiała racjonalnie wykorzystać dla wzbogacania swojego społeczeństwa .
Chińczycy już tam są2021.11.23 17:08
ruSSkie wydzierżawiły Chińczykom tysiące kilometrów kwadratowych na wiele lat. Oni już stamtąd nie wyjdą. Głownie to ziemie rolnicze, ale nie tylko.
"ruSSka gospodarka" to oksymoron2021.11.23 16:22
No chyba, że za "gospodarkę" uznajemy handel ludźmi, terroryzm oraz przemyt wódy, fajek i narkotyków. Coś pominąłem?
matis892021.11.23 16:11
Artykuł to czysta lewacko-ruska propaganda, mający na celu ukrycie planowanej inwazji rusko-chińskiej na UE. Tak jak lewackie trolownie POPIS dla interesu Rosji każdego kto mówi prawdę mają wyzywać od ruskich agentów, choć sami nimi są. To znana strategia lewactwa z Ruskiej UE od Niemców.
matis892021.11.23 16:06
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Ciekawe, kto skupuje akcje....2021.11.23 16:02
To może być sprytny ruch by pozbyć się niechcianych inwestorów.... Jeszcze parę tygodni napięcia i ... putin wycofa wojska i ktoś sporo zarobi... miliardy.
konfederata2021.11.23 15:58
wy sami wierzycie w te brednie co tu publikujecie?
Transport2021.11.23 15:56
towarów z Chin też może być zagrożony - Chiny powinny przywołać Putina do porządku.