PiS: To Polska obroniła Europę przed Turkami i bolszewią. O tym trzeba pamiętać! - zdjęcie
10.09.15, 08:58

PiS: To Polska obroniła Europę przed Turkami i bolszewią. O tym trzeba pamiętać!

8

Rzecznik PiS Elżbieta Witek w fenomenalny sposób odniosła się do pełnych hipokryzji zarzutów Europy, jakoby Polska nie była „solidarna” w sprawie uchodźców. To my „zatrzymaliśmy Turków oraz nawałę bolszewicką w 1920 roku. Ale nasze zasługi zostały zapomniane!” – powiedziała.

Ewa Witek była gościem programu „Gość Poranka” TVP Info. Powiedziała jasno, że to, co zaproponowała wczoraj Komisja Europejska w sprawie uchodźców to nie jest „solidarność”: to jest dyktat. Witek przypomniała, że Polska wielokrotnie stawała w obronie wolności Europy, nie raz wprost ratując ją przed zagładą:

 „Polacy przez setki lat pokazali, że dla nich wolność jest sprawą podstawową. Polacy walczyli o wolność Stanów Zjednoczonych, byli najwierniejszymi żołnierzami Napoleona, wyzwalali Belgię i Holandię, brali udział w bitwie o Monte Casino, zatrzymaliśmy Turków oraz nawałę bolszewicką w 1920 roku” – mówiła Witek.

Jak dodała, nasze zasługi zostały, niestety, zapomniane. I ma rację – Europa nie pamięta o wszystkich tych czynach, bo jest jej to po prostu na rękę. My jednak musimy mówić głośno i jasno: zawsze broniliśmy Europy przed barbarzyństwem i dzisiaj chcemy robić to samo. Dlatego nie ma polskiej zgody ani na islamizację Starego Kontynentu, ani na rozrost lewicowych kłamstw, które rugują chrześcijaństwo z naszej rzeczywistości! Europa albo będzie chrześcijańska, albo nie będzie jej wcale. 

bjad

Komentarze (8):

anonim2015.09.10 9:02
To ta spryciula, co o Katyniu i pakcie Ribbentrop-Mołotow uczyła się z przedwojennych gazet?
anonim2015.09.10 9:08
Gdyby Turcy przyszli jako ''uchodźcy'' to już dawno bylibyśmy Beylik'iem
anonim2015.09.10 9:13
Teraz sami widzicie, że my Frondowcy mieliśmy rację, gdy mówiliśmy że Niemcy stosują dyktat względem swoich sąsiadów. Jest to dopiero początek dyktatu Niemieckiego, który coraz bardziej będzie pogrążał i uzależniał słabsze państwa. Widać czują się wystarczająco mocni bo zdominowali ekonomicznie, gospodarczo, politycznie państwa członkowskie UE. Niemcom trzeba powiedzieć zdecydowane NIE!, to my mamy decydować o swoim państwie a nie wy.
anonim2015.09.10 9:27
Powoływać się na zdarzenie sprzed 300 lat, to naprawdę żałosne jest. Mamy inny świat i innych Turków, którzy niczego podbijać nie zamierzają. I jak narazie to oni stanowia przedmurze Europy przed państwem islamskim. Używając takich argumentów, robimy z siebie posmiewisko.
anonim2015.09.10 9:28
Merkel powinna uczyć się od Kevina Rudda. To tak jak przychodzi do was osoba i prosi was o nocleg. Gdy wyraziliście zgodę, zaczyna rządzić się w waszym domu a nawet grozić domownikom, bo mu się nie podoba to lub tamto. Tak postępują Muzułmanie względem niewiernych, tak uczy Koran.
anonim2015.09.10 9:34
A na GW w dalszym ciągu całkowity zakaz komentowania pod artykułami o uchodźcach. Szkoda, że podobnego nie wprowadzają pod artykułami na temat Kościoła czy duchowieństwa... Ale tego swoistego geniuszu na polski rozum nie rozbierzesz... No, może poza Krzysztofem Kłopotowskim(?) ;-)
anonim2015.09.10 10:21
Niezłe bzdurki. A teraz ja w "fenomenalny" sposób się do nich odniosę. Czy pani Witek pamięta, który kraj nigdy nie uznał rozbiorów Polski? Oczywiście Turcja! Sułtan zawsze oczekiwał na ambasadora z Polski. Był to oczywiście jedynie polityczny gest, niemniej ważny. Jesteśmy więc winni im pomoc i przejęcie części imigrantów, którzy do nich spływają. Proste. Jeśli będziemy się taką logika kierować w rozwiązywaniu dzisiejszych spraw, to daleko nie zajedziemy.
anonim2015.09.10 11:02
co za bzdury. Pod wiedniem to polacy wogole byli tylko czescia koalicji. Jedna bitwa, inne kraje kontynuowaly wojne, tak dostawialismy od muslimow w d* przez wieki