Rzecznik PiS Elżbieta Witek w fenomenalny sposób odniosła się do pełnych hipokryzji zarzutów Europy, jakoby Polska nie była „solidarna” w sprawie uchodźców. To my „zatrzymaliśmy Turków oraz nawałę bolszewicką w 1920 roku. Ale nasze zasługi zostały zapomniane!” – powiedziała.

Ewa Witek była gościem programu „Gość Poranka” TVP Info. Powiedziała jasno, że to, co zaproponowała wczoraj Komisja Europejska w sprawie uchodźców to nie jest „solidarność”: to jest dyktat. Witek przypomniała, że Polska wielokrotnie stawała w obronie wolności Europy, nie raz wprost ratując ją przed zagładą:

 „Polacy przez setki lat pokazali, że dla nich wolność jest sprawą podstawową. Polacy walczyli o wolność Stanów Zjednoczonych, byli najwierniejszymi żołnierzami Napoleona, wyzwalali Belgię i Holandię, brali udział w bitwie o Monte Casino, zatrzymaliśmy Turków oraz nawałę bolszewicką w 1920 roku” – mówiła Witek.

Jak dodała, nasze zasługi zostały, niestety, zapomniane. I ma rację – Europa nie pamięta o wszystkich tych czynach, bo jest jej to po prostu na rękę. My jednak musimy mówić głośno i jasno: zawsze broniliśmy Europy przed barbarzyństwem i dzisiaj chcemy robić to samo. Dlatego nie ma polskiej zgody ani na islamizację Starego Kontynentu, ani na rozrost lewicowych kłamstw, które rugują chrześcijaństwo z naszej rzeczywistości! Europa albo będzie chrześcijańska, albo nie będzie jej wcale. 

bjad