07.09.19, 09:27zdj. screen Youtube

Piotr Misiło-PO KO: 'Jako katolik dopuszczam aborcję, oczywiście'

Słuchacze Polskiego Radia 24 mogli dziś rano nie tylko dowiedzieć się, że poseł PO-KO Piotr Misiło jest katolikiem, ale też, że to rzekomo ze względu na wiarę polityk dopuszcza możliwość aborcji. 

Poseł Misiło, który kandyduje do Sejmu z 24. miejsca listy KO w Szczecinie, pytany był o „sześciopak Schetyny”. Liczni politycy i kandydaci Platformy Obywatelskiej (nie wyłączając lidera tej partii, Grzegorza Schetyny) nie potrafili wymienić poszczególnych punktów tego "sześciopaku". Czy poseł Misiło "uratował" sytuację PO-KO?

"Znam, niekoniecznie chcę wymieniać. Możemy porozmawiać o tym, co jest najważniejsze w naszym programie"-stwierdził polityk, przekonując, że szef PO nie ma "żadnego problemu" z wymienieniem „szóstki”.

Nie zabrakł również rozmów na tematy światopoglądowe, takie jak aborcja. Piotr Misiło stwierdził, że jest katolikiem. Co więcej, doskonale zdaje sobie sprawę, jaki jest stosunek Kościoła do zabijania dzieci nienarodzonych. Dlatego polityk PO-KO zabezpieczył się, mówiąc, że jest katolikiem, "ale...":

"Aborcja jest dla Kościoła grzechem, ale mam w tym temacie inne zdanie"-stwierdził Misiło. Gość Polskiego Radia powołał się przy tym na papieża Franciszka, który „mówi, że w określonych okolicznościach, należy wybaczyć także kobietom usuwającym ciążę”. Cóż z tego, że wybaczenie nie jest równoznaczne z wspieraniem aborcji. Nie mówiąc o tym, że "wybaczamy" to, co jest złe: np. grzech, obrazę, kłótnię czy zabójstwo bliskiej osoby. Innymi słowy, piękna manipulacja ze strony posła PO-KO. 

"Ja jako katolik dopuszczam możliwość aborcji, to jest dla mnie oczywiste. To dla mnie bardzo trudne, dzisiaj bliżej mi do agnostyków niż do katolików"-stwierdził ostatecznie Piotr Misiło. 

yenn/Polskie Radio 24, Fronda.pl

Komentarze

Hanna2019.09.9 1:03
Taki"mądry" inaczej nawet nie wie co to znaczy być katolikiem- a Credo znasz?
obserwator2019.09.8 19:33
To że myśli że jest katolikiem ,jaki katolik?. Kto tak rozumuje to jest winny zbrodni ,tak jak człowiek który pomaga w przestępstwie
Walenty2019.09.8 8:54
na litość Boga- każdy komuch określa się katolikiem ! Tego nie da się słuchać. Ludzie bezrozumni.
Mejer2019.09.7 23:21
coś jak... jestem kartoflem ale dopuszczam że jestem truskawką :D
M..2019.09.7 17:46
Człowieku nie tylko grzeszysz sam ale mówiąc te słowa namawiasz innych do grzechu. To jest podwójne złamanie przykazań dekalogu..
killpedryll2019.09.7 16:58
Jego twarz nieskalana myśleniem zawsze kojarzy mi się z pyskiem spoconego, śmierdzącego psa. Też tak macie?
Zenon2019.09.7 15:48
Malowany katolik!! A gdzie piąte przykazanie - nie zbijaj!? Pewnie nawet nie wie, ze jest dziesięć przykazań, jak inny nie wiedział ilu jest króli, którzy składali hołd Nowonarodzonemu!!
leszczyna2019.09.7 16:40
A Ty wiesz, ilu króli składało hołd małemu Jezusowi? Ewangelia św. Mateusza tego nie wie, mówi o mędrcach, a samo zdarzenie umieszcza w czasie do dwóch lat po Jego narodzeniu.
Maria Blaszczyk2019.09.7 22:51
Piąte przykazanie w ogóle nie dotyczy po pierwsze pogan, a po drugie - płodów. Nawet żydowskich. Np. w II Księdze Mojżeszowej mamy taki fragment: „Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców”. Czyli za zabicie płodu wyznacza się grzywnę. Tymczasem za zabicie człowieka, nawet kobiety, kara jest inna: "Jeżeli zaś poniesie dalszą szkodę, to wtedy da życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę". Nie powołuj się więc na przykazanie, które zupełnie czego innego dotyczy, bo jest to po prostu nieuczciwe. Zwracam uwagę, że ten drugi cytat jak najbardziej promuje zabijanie - w tym wypadku za nieumyślne zabójstwo. Ale sytuacji, w których bóg Jahwe nakazuje mordować, jest całe mnóstwo. Do tego teza o dziesięciu przykazaniach jest mocno ryzykowna, biorąc pod uwagę katolickie na nich manipulacje i fakt, że nie wiadomo, jak to niby miało być podzielone.
Grażyna2019.09.8 1:03
Proszę, Nie słuchajcie wywodów Marii! One nie są w/g naszej Wiary ! Przyznała się kiedyś , że jest lewaczką, więc co ona nas może nauczyć? Znacie ją, wiecie jak zawsze kręci wszystko na odwrót.Specjalnie tak dobiera wywody, aby niektórym zrobić wodę z mózgu! Niedoczekanie jej !
Agnieszka2019.09.7 15:30
No i jak tu nie wierzyć, ze oni wszyscy i z władzy i opozycji, to jedno i to samo. Drugi Kaczyński normalnie. Wie czym karierę robić mordercom światowym się podlizując. Panie Kaczyński - masz pan godnego siebie następcę.
wychowawczyni2019.09.7 14:45
Hmm.. A czy jako katolik dopuszcza kradzież, cudzołóstwo i oszustwo?
tango2019.09.7 22:05
Ale tylko wtedy kiedy na tym nie traci.
Tomasz2019.09.7 13:44
Misiłło JEST ATEISTĄ NIE JEST WIERZĄCY! Kto odrzuca 10 PRZYKAZAŃ DANYCH PRZEZ BOGA TEN JEST ATEISTĄ !! I to jest prawda!
Maria Blaszczyk2019.09.7 22:54
Ale przykazania nic nie mówią o aborcji. Ciekawe jest zresztą, że np. katolicy odrzucają to przykazanie o tworzenu wizerunków. To znaczy, ze są wg Ciebie niewierzący? A inne fragmenty z Biblii wskazują na to, że płody nie są dla boga Jahwe tym samym, co ludzie, więc w ogóle przykazania się do nich nie odnoszą.
anonim2019.09.7 23:37
https://www.fronda.pl/a/co-mowi-biblia-o-zabijaniu-nienarodzonych-prawda-jest-bezlitosna,102007.html
Maria Blaszczyk2019.09.8 0:15
No rzeczywiście. Zwłaszcza powoływanie sie na apokryfy w artykule pod tytułem Co mówi Biblia o zabijaniu nienarodzonych? Prawda jest bezlitosna" jest tak żałosnym zabiegiem, że ręce opadają. Natomiast fragmenty pochodzące z Biblii w żaden sposób nie mówią o prawach płodu i że bóg Jahwe uważał je za pozostające pod szczególną ochroną. żaden z nich nie mówi o legalności - lub nie - przerwania ciąży. Żaden nie zrównuje aborcji z zabójstwem. Skądinąd, o czym należy pamiętać, piąte przykazanie w ogóle nie dotyczy większości ludzi. Izraelita miał prawo zakatować niewolnika na śmierć, zabijać ludzi z innych plemion, zabijać ludzi, bo zbierali w szabat patyki itd...
Cezary2019.09.8 0:57
Mario B. Od kiedy to aborcja nie jest zabójstwem, jak wyżej piszesz? ! Tylko używacie ładnego zwrotu , aby nie nazywać, że to zabójstwo ! Lewaczko jedna ! Powiedz, jeżeli aborcja , to nie zabójstwo, to znaczy że co, dziecko po aborcji żyje .? Nie zabili go? Tak ??? Bezmózgowie się znalazło, nie kobieta! Przyszła nas pouczać ! A poszła ty swoich pouczać! Możesz pouczyć np. siostrę o innej orientacji seksualnej, ale nie nas !
ja2019.09.7 13:23
z niego taki katolik jak z koziej du* y trąba, z szacunkiem dla kozy.
Oloo2019.09.7 13:14
A co w tym dziwnego? Politycy PiS też dopuszczają aborcję,bo ustawy do dziś nie zmienili,pomimo większości parlamentarnej.
Renata2019.09.7 15:09
Ustawa jest odpowiednia i niech taka pozostanie. Obecnie matka niechciane dziecko, może zostawić w szpitalu oddając do adopcji, może zostawić dziecko w oknie życia, a jednak dalej noworodki są pakowane do zamrażarek, do beczek z kapustą, wyrzucane do śmietnika, zakopywane w ogródku. Tak, tak , tak się dzieje, bo żadną ustawą nie zmieni się sumienia.
izydor2019.09.7 13:13
Misiło z ciebie katolik jak z koziej d..y trąba.
Michał Pasierb 2019.09.7 13:01
Od wybaczania to jest PAN BÓG a nie p. Misiło-PO-KO. Ale jest jeden jedyny warunek : żal za ten straszny grzech....A Miłosierny BÓG nigdy nie "zmęczy" się przebaczaniem...I jakże ochoczo posługują się wyjętymi z kontekstu słowami Papieża unikając przytaczania tego co naprawdę mówi Franciszek na temat aborcji. Panie M., katolicyzm ,agnostycyzm a może jednak gnostycyzm??
Ewa B.2019.09.7 12:33
Aborcja to wielkie nieszczęście wszystkich, którzy w niej uczestniczą. Czy jest większa zbrodnia niż ta, gdy matka zabija własne dziecko ? Poczęte w jej ciele, w miejscu wybranym przez Boga za najbardziej bezpieczne ?
Maria Blaszczyk2019.09.7 22:23
Bóg sie na temat aborcji nie wypowiadał, a spowodowania śmierci płodu nie uważał za zbrodnię. W prawie danym osobiście przez Bogaw Biblii, znajdziemy taki przepis: „Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców”. (2Moj 21:22) Czyli za zabicie płodu sprawiedliwą karą jest grzywna. Tymczasem zabicie człowieka, nawet kobiety, albo nawet uszkodzenie jej ciała, kara jest dużo poważniejsza - choć i tak nie sądzę, byś aż tak poważnie traktowała prawa dane ludziom przez boga Jahwe, by się do nich stosować: "Jeżeli zaś poniesie dalszą szkodę, to wtedy da życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę" (2Moj 21:23 – 2Moj 21:24) Najwyraźniej, wbrew temu co piszesz, płody nie są pod szczególną ochroną tego boga. Czyżbyś uważała, że wiesz lepiej od niego, co jest zbrodnią, a co nie?
anonim2019.09.8 0:34
https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/biblia_aaborcja.html
Celina2019.09.8 0:42
Mario! Jak śmiesz wchodzić w słowa Boga i mówić, czy się wypowiadał, czy nie ! ODBIŁO CI DO KOŃCA BABO ! OPAMIĘTAJ SIĘ ! TO ŻE NIE WIESZ, NIE ZNACZY ŻĘ BÓG NIE MÓWIŁ! Przecież dziecko -to Dar Boży! Życie dziecka nienarodzonego w Piśmie Sw, traktowane jest jako życie ludzkie. Podstawowe Przykazanie: "Nie zabijaj", odnosi sie do każdego człowieka od poczęcia do śmierci! " Biada tym, co bezbożne wydaja ustawy i tym, co ustanowili ustawy krzywdzące najsłabszych" /Izajasz 10,1n/. A któz jest słabszy od dziecka nienarodzonego? Życie od początku dla Boga jest Swiętościa! Księga Wyjścia 21:22-25 określa , że kto zabił dziecko w łonie matki zasługuje na taką samą kar śmierci, jako morderca ! A więc,widać, że nie można zabijać i robić nawet z tego biznes !
leszczyna2019.09.7 12:22
Piotr Misiło to poseł, który kotwicę Polskiego Państwa Podziemnego umieścił na fladze gejowskiej na okoliczność rocznicy Powstania Warszawskiego. Poseł PO umieścił znak Polski Walczącej na tęczowej fladze ... https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-07-29/posel-po-umiescil-znak-polski-walczacej-na-tle-tec Symbol Polski Walczącej na tle tęczowej flagi - Tok FM http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25038121,symbol-polski-walczacej-na-tle-teczowej-flagi-po
Beno2019.09.7 11:51
Nie wiem co to za człowiek ten Piotr Misiło, ale z tego co wiem, nie znam żadnej religii chrześcijańskiej, która dopuszcza (nie chodzi o zagrożenie życia matki) aborcję. Nisiło, ty musisz stać się najpierw chrześcijaninem, a do katolicyzmu, to już w ogóle ci bardzo daleko. Kłania się cała nauka św. papieża Jana Pawła II w tym temacie.
diag2019.09.7 11:48
A ja jako członek PO zalecam głosowanie na PiS. Taki on katolik ja ja KOwiec
Piekielnik2019.09.7 11:07
Czas ucieka ... Piekło czeka ...
I'm from Londres Nova2019.09.7 10:53
Ja również jako katolik dopuszczam aborcję, a to dlatego że nie ma technicznej możliwości na formalne zaprzestanie bycia katolikiem. A od mojej matki się ustosunkuj, zanim zdecydowała się mnie urodzić usuwała ciążę dwukrotnie. Wówczas, w latach 70 to był zwykły zabieg, wykonywany w państwowej przychodni, nikt nie robił wokół tej kwestii sztucznych problemów.
tango2019.09.7 22:03
Nie masz się czym chwalić. Niedaleko jabłko pada od jabłoni.
anonim2019.09.7 10:52
PiS też dopuszcza aborcję! i pomimo to katole na nich głosują a kościół ich wspiera!
Gnostyk2019.09.7 12:37
Tu masz rację. Jego poglądy są takie same jak Jarosława Kaczyńskiego. On też w pewnych wypadkach uważa, że aborcja jest konieczna. Czemu Fronda nie krzyczy,że Kaczyński to heretyk czy coś ? Oczywiście dlatego, że się to politycznie nie opłaca.
slawomir2019.09.8 6:13
W domu wszyscy zdrowi? Bo widać po wpisie że nie.
cyborg 252019.09.7 10:48
zadnej aborcji , j
Jahu2019.09.7 10:38
Tak wygląda debil..który myśli,że jest katolikiem
orgi2019.09.7 10:34
a dla mnie osobnik misiłło idealnie pasuje do osobniczki senyszyn ......mietła i Lysa Góra
Toni2019.09.7 10:30
Misiło każdy katolik przestrzega 10 przekazań, jaki z ciebie katolik ze 5 przekazanie Nie zabijaj omijasz i mówisz,że jesteś za zabijaniem bezbronnych dzieci.Nie ściemniaj jesteś zwykłym oszustem.
Oloo2019.09.7 13:17
Jeżeli politycy PiS są przeciwko aborcji to dlaczego tej haniebnej ustawy nie zmienią? Maja wiekszość parlamentarną i mogą to zrobić w 2-3 godziny. Czyżby tak jak napisałeś byli oszustami?
prima2019.09.7 19:05
On jest trochę katolikiem a trochę nie. Zależy na którą stronę wiatr zawieje. Sześciopaku nie zna, bo go nie ma. Każdy pojedynczo pytany co innego przytacza.
Maria Blaszczyk2019.09.7 22:17
Piąte przykazanie nie dotyczy pogan. Ani płodów, nawet żydowskich. Np. w II Księdze Mojżeszowej mamy taki fragment: „Jeżeli dwaj mężowie się biją, a przy tym uderzą kobietę brzemienną tak, że poroni, ale nie poniesie dalszej szkody, to sprawca zapłaci grzywnę, jaką mu wyznaczy mąż tej kobiety, a uiści ją w obecności rozjemców”. Czyli za zabicie płodu wyznacza się grzywnę. Tymczasem za zabicie człowieka, nawet kobiety kara jest inna: "Jeżeli zaś poniesie dalszą szkodę, to wtedy da życie za życie, oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę". Nie powołuj się więc na przykazanie, które zupełnie czego innego dotyczy, bo jest to po prostu nieuczciwe. Zwracam uwagę, że ten drugi cytat jak najbardziej promuje zabijanie - w tym wypadku za nieumyślne zabójstwo.
Celina2019.09.7 23:39
Mario! Skoncz! Nie pouczaj nas , jak sama jesteś zdeklarowaną lewaczką! Nas obchodzą nasze Przykazania Boże: - Piąte Przykanie Mówi: " NIE ZABIJAJ ! Tyle i Kropka ! My wiemy co znaczy! Tłumacz tak jak piszesz innowiercom ! Od nas strzałka !!
slawomir2019.09.8 6:09
Te ty tak na poważnie?
MYMŁON2019.09.7 10:11
Każdy powinien decydować za siebie. Nie widzę uzasadnienia dla stanowiska, że zgodę na łyknięcie tabletki poronnej przez Zośkę od Wściekliców musi wyrazić cała wieś.
cyborg 252019.09.7 10:51
kazde dziecko to boze ,jak zbudujec robota to mozec w nim manipulowac . Za kazde pieprzenie ze to moja d i cialo ,to jak umrze bedzie rozliczony z tego zachowania jakie prowadzil jak zyl
MYMŁON2019.09.7 11:08
I gitara - MYMŁON pilnuje swoich interesów a cyborg 25 - swoich.
Jahu2019.09.7 11:59
jak nie jesteś w ciąży to żryj tabletki poronne na śniadanie, obiad i kolację, wtedy decydujesz o swoim życiu, (Pamiętaj,że samobójstwo jest wbrew woli Bożej i jest grzechem śmiertelnym), ale jak nosisz pod sercem nowe życie to te tabletki zabijają nie twoje życie tylko twojego dziecka.
2019.09.7 13:23
Jahu — hebrajski B ó g.
ks. spowiednik2019.09.7 14:47
A czy widzisz uzasadnienie, by na zabicie męża agresywnego alkoholika wyraziła zgodę cała wieś?
MYMŁON2019.09.7 17:58
O co pytasz?
katecheta2019.09.7 10:08
Św. Paweł napisał: "mogę wszystko, ale nie wszystko się opłaca" Bóg dał ci wolną wolę więc możesz mówić i robić każdą głupotę w swoim życiu i nawet dla lepszego samopoczucia powiedzieć na koniec że jesteś katolikiem.