W środę Polska zagra ze Szwecją w Euro 2020 po zremisowanym 1:1 meczu z Hiszpanią. Zwycięstwo zapewni polskiej reprezentacji wyjście z grupy na turnieju. Bardzo kontrowersyjny wpis na Twitterze zamieściła z tej okazji Krystyna Pawłowicz.

"Szwedzi!! Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie" - napisała Pawłowicz, podlinkowując dodatkowo artykuł z portalu Ciekawostki Historyczne.

Jeden z internautów zwrócił jej uwagę na to, żeby nie mieszać polityki do sportu. Pawłowicz jednak była w swych twierdzeniach nieugięta. "Jest dobra okazja by Szwedom przypomnieć, bo rabowali Polskę jak dzika barbaria, jak Rosjanie i Niemcy, a teraz w swych muzeach chwalą się w  polską kulturą i jej skarbami. Nic nie lepsi od pozostałych złodziei pamiątek narodowych, a udają dziś niewiniątka. Ale Polacy pamiętają…" - odpowiedziała internaucie.

Na koniec Pawłowicz stwierdziła oczywiście, że wszystkie wpisy miały żartobliwy charakter, chociaż ich lektura nie pozostawia takiego wrażenia. Zamieściła na Twitterze również własne zdjęcie, na którym wskazała, co z jej rąk będzie czekać "niedbających o polskie interesy,dziedzictwo narodowe,szydzących nawet z żartobliwego przedmeczowego wpisu o zwrocie przez Szwecję zagrabionych dóbr RP,nienawidzących Polski".

jkg/twitter