Patryk Jaki: UE chce zmusić Polskę do kupowania gazu od Putina - zdjęcie
23.05.21, 17:00Fot. screenshot - YouTube (RMF24)

Patryk Jaki: UE chce zmusić Polskę do kupowania gazu od Putina

36

Europoseł Patryk Jaki skomentował w rozmowie z portalem wPolityce.pl skandaliczną decyzję TSUE, który nakazał Polsce natychmiast wstrzymać wydobycie węgla w Kopalni Turów. Były wiceminister sprawiedliwości wyjaśnia, że zamknięcie kopalni oznacza konieczność kupowania gazu od Rosji.

W piątek Trybunał Konstytucyjny nakazał natychmiast zaprzestać wydobycia węgla brunatnego w Kopalni Turów. Zastosowany środek tymczasowy ma związek ze sporem między Polską a Czechami, które uważają, że wydając koncesję na dalsze wydobycie Polska złamała przepisy unijne. Zgodnie z orzeczeniem Polska nie może wydobywać węgla w tej kopalni aż do czasu rozstrzygnięcia sporu.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl europoseł Patryk Jaki zaznacza, że właśnie mamy do czynienia z realizacją scenariusza, przed którym jego środowisko ostrzegało od lat. To federalizacja Unii Europejskiej, w której Polska ma stać się państwem drugiej kategorii. Większość decyzji w tym tworze nie będzie należała do państw członkowskich, ale podejmować je będą brukselscy urzędnicy, którzy nie są wybierani w żadnych wyborach.

- „Powoli, po cichu tracimy suwerenność. Bardzo ważny problem sprowadza się do banalnego, dychotomicznego spojrzenia pod tytułem: czy jesteś za, czy przeciw Unii Europejskiej. Przez to uproszczenie nie ma w Polsce miejsca na poważną dyskusję o sprawach fundamentalnych”

- podkreśla polityk.

Patryk Jaki zaznacza, że podejmując decyzję w sprawie Kopalni Turów Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej po raz kolejny przywłaszczył sobie kompetencje należące do polskiego państwa. Ponadto decyzja ta nie ma żadnego uzasadnienia w faktach. Badania potwierdzają, że polska kopalnia nie ma związku z wysychaniem wód terytorialnych Czech.

Tymczasem, jak wyjaśnia rozmówca portalu wPolityce.pl, wyłączenie kopalni odpowiadającej nawet za 10 proc. zapotrzebowania na polski prąd oznaczałoby, że Polska musiałaby zdobyć ten prąd w inny sposób.

- „Jeśli nie będziemy mogli korzystać z węgla, to pozostaną nam dwa stabilne źródła energii: gaz albo atom. A ponieważ atomu jeszcze nie mamy i bardzo długo mieć nie będziemy, pozostaje nam tylko gaz, który będziemy musieli kupować z Nord Stream 2. Innymi słowy, zmusi się Polaków decyzjami administracyjnymi do tego, aby nie mogli korzystać z własnych zasobów, tylko żeby musieli kupować gaz od Rosjan

- podkreśla polityk Solidarnej Polski.

- „Znaleźliśmy się dziś w takiej sytuacji, gdzie Polskę traktuje się jak kolonię, której wydaje się jakieś polecenie i można powiedzieć jednego dnia, że zamykamy dużą część polskiej energetyki, posługując się przy tym hasłami ekologicznymi. W praktyce wszystko sprowadza się do tego, aby Polacy kupowali dużo drożej gaz od Putina”

- dodaje.

Zaznacza, że będzie to oznaczać zwiększenie kosztów życia Polaków i pogorszenie konkurencyjności polskiej gospodarki.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (36):

Dam2021.05.24 12:02
1. Olewaj problem zgłaszany przez Czechy miesiące temu 2. Olewaj wołanie opozycji, żeby się tym zająć 2 miesiące temu 3. Czechy mają dosyć czekania i wysyłają skargę do TSUE. 4. TSUE wydaje wyrok. 5. Płacz, że świat jest niesprawiedliwy. Polityka zagraniczna PIS w pigułce.
Cezet2021.05.24 11:39
Pan Jaki stosuje stare jak świat triki aby odwrócić uwagę od sedna problemu poprzez zapodawanie teorii spiskowych. Natomiast cały problem z kopalnią Turów to efekt tego jak rządzą nami nacjonaliści, którzy myślą tylko o własnej racji stanu i mają gdzieś głęboko rację stanu innych! Prawdziwy patrioci, którymi nie są, myślą o sobie oraz o interesie sojuszników, jakim niewątpliwie są Czechy! To co? Już zapomnieli o Grupie Wyszechradzkiej? A co z tym wielkim Trójmorzem? Polska mogła się dogadać z Czechami, dojść do porozumienia, ale nie... stanęli jak ość w gardle, oświadczali, że mają rację i co Czechy zrobiły? Normalnie skierowali się do sądu międzynarodowego, który jest naszym wspólnym sądem. Nacjonalizm to jest dobry na czas wojny. Na czas pokoju tylko patriotyzm i wspólne granie do bramki. Teraz jeżeli Polska szybko się nie dogada z Czechami, albo nie zatrzyma kopalni, to grożą nam kary. A jak nie będziemy płacić kar, to oczywiście mechanizm praworządności zostanie naruszony i cała kasa na Plan Odbudowy pójdzie do piachu.
MaxFiend2021.05.24 10:42
Przecież mamy tani gaz z USA przez terminal LNG (tak twierdzi PiS). W czym problem?
Przemyk2021.05.24 1:19
Szkoda czasu na czytanie tych bzdetów.
Pozdrów brata Jaki2021.05.24 0:01
jw.
Böno2021.05.23 21:11
Dlaczego UE miałaby nas zmuszać, abyśmy kupowali gaz od Putina. Przecież usamodzielniliśmy się. Będziemy sprowadzać drogą morską gaz z USA i krajów Arabskich, podobno tańszy. A z drugiej strony kilka tygodni temu pisaliście, że będziemy tym gazem jeszcze inne kraje zaopatrywać, a tu nagle nawet dla nas nie starczy. Ach ta propaganda, gorsza niż za PRL-u.
Anonim2021.05.23 20:02
Czeski nóż w plecy.
allahu akbar2021.05.23 19:52
czy jego syn jest tez taki inteligentny ?
c.d.2021.05.23 20:17
Najlepsze sa kozy palestynskie do dupczenia. Z kolei psy mnie yebia bo jestem parchem
fcuk piss2021.05.23 20:40
lubie szczerych ludzi
6969692021.05.23 20:48
To jest wasz poziom - szczyt podłości i nie na temat.
Ja myślę że...!2021.05.24 1:30
Pytając go o to, to widać, że u ciebie nie ma za grosz rozumu!... Czyżby ci już całkiem wysechł? Głupio pytasz i się całkiem ośmieszasz!
infor2021.05.24 8:40
Napluć ci w mordę - śmieciu - powinno być obowiązkiem każdego Polaka
Szczepionki mRNA RATUJĄ ŻYCIE!2021.05.23 19:39
SŁUCHAJ NAUKOWCÓW! - - - - Nie ma takiego lekarstwa, takiej szczepionki, takiego zioła, rodzaju pokarmu by komu w czymś NIE SZKODZIŁO! ..... Penicylina uratowała miliony ludzi, ale i zabiła kilkaset tych z uczuleniem na penicylinę. ............. Każdy z nas ma inny, tzw. genetic make up dlatego różnimy się od siebie w szczegółach, tym m.in. w reakcjach po przyjęciu lekarstw nawet PO WYPICIU MLEKA! ........... Szczepionki dzisiaj produkowane NIE MAJĄ sobie równych z tymi sprzed choćby 10 lat. Nauka zrobiła dramatyczny postęp w genetyce.
matis892021.05.23 18:51
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
matis892021.05.23 19:37
WAŻNE !!!! NIE ZWRACAĆ UWAGI na TEGO ŁUKASZENKI TROLLA !!!! - - - PODSZYWKA !!!! - - - - A co będzie jak się zaszczepisz? - - - - - - Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
paweł2021.05.23 18:30
EU chce restytucji Paktu Warszawskiego o otrzymania wpier...lu jakiego nie widziała historia.
Prawda2021.05.23 18:06
Za 5 lat Rosja Kaput -bo nie kupią Gzu ani Ropy ----Główny bedzie w świecie ==Wodór a Gs z Norwegi i Afryki dla Europy a Niemcy chcą sprzedawać Gas Ruski Polsce drożej ==
Topek2021.05.23 17:51
Jaki nijaki orzeł polskiego prawa po zjedzeniu kilograma cebuli i kilograma fasoli może dwa dni ogrzewać dom wyprodukowanym przez siebie gazem i nie być uzależnionym od nikogo
Anonim2021.05.23 17:59
Heheheh dobre uśmiałem się!:) Panna Krysia zaś ksywa "profesor" po takim samym paliwie zasili 2 mieszkania przez 2 dni.
mlody2021.05.23 18:06
Ale wy zydki jestescie beszczelni. Czego wy w Polsce szukacie?
Anonim2021.05.23 18:14
Jak na Polaka piszesz fatalnie. "Bezczelni". Poza tym żydki trzymają z PiS, nigdy nie mieli lepszej bandy u władzy niż obecnie.
AAAtomek2021.05.23 17:37
Doktor nauk więziennych może nie wie, ale Polska cały czas kupuje rosyjski gaz, ropę i węgiel.
Anonim2021.05.23 17:42
I będzie kupować od Niemców, z prowizja do nich:) Polscy mistrzowie geopolityki. Kurrrrrrr. Dużo kosztuje nas ich złodziejstwo bardzo duzo!
AAAtomek2021.05.23 17:50
Gdyby gazociąg przebiegał przez Polskę, zawsze byłby pod naszą kontrolą... Ale cóż, pisdowaty znaczy głupi.
Anonim2021.05.23 17:58
Ale omijałby przyjaciół pisowskich głupków - Ukrainę. Dla pisowskich zdrajców miarą patriotyzmu nie jest korzyść dla Polaków tylko nienawiść do Rosji. Te typki za możliwość potarmoszenia ruskiej nogawki gotowi są oskubać Polaków do gaci.
AAAtomek2021.05.23 18:15
Wschodnie służby specjalne mają profile psychologiczne polityków z PiS (innych też). W momencie kiedy politycy nie kierują się polską racją stanu, polskimi interesami i przyszłością tego kraju, wtedy do gry wkracza bezlitosny algorytm podpowiadający służbom, w jaki sposób najcelniej docisnąć i wykorzystać takiego delikwenta... Selekcja negatywna pod rządami tego ugrupowania będzie miało swoje konsekwencje w przyszłości?
mlody2021.05.23 18:53
Dla was icek konsekwencje negatywne sa juz od 2915 kiedy dostaliscie od Polakow politycznego kopa.
olo2021.05.23 18:24
GDZIE JEST CHAMSTWO I BESZCZELNOS WSZEDZIE JEST ZYD JUDASZ
ala2021.05.23 18:13
Wszyscy w Polsce mosiek wiemy ze najdrozszy w Europie gaz zalatwila nam koalicja oszustow po psl.
AAAtomek2021.05.23 18:17
Jak się modlisz do Jezusa, też zaczynasz słowami: ty Mośku...?
franek2021.05.23 18:46
ICEK ZYD JEZUS A ZYD JUDASZ TO NIEBO ALBO PIEKLO.
Anonim2021.05.23 18:33
PO, PSL i SLD to partie bratnie PiS, różnią się kosmetycznymi kwestiami. Najbardziej komunistyczną i antypolską z nich jest PiS.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.23 17:37
niJaki nie łżyj bo węgiel i tak kupujecie od ruskich i z afryki! A jak tępe PiSdowate debile "umieją" robić interesy! pokazali już to nieraz... zamiast zgodzić się na budowę drugiej nitki jamalskiej przez polskę i inkasować pieniądze za tranzyt do niemiec oraz kupować przez to jeszcze taniej gaz, woleli się skłócić z sąsiadami a gaz o wiele droższy sprowadzać z USA i skandynawii!
Anonim2021.05.23 17:45
Polacy po prostu nie potrafią prowadzić polityki. Tu sie tylko koryto liczy na państwowym. Nie zgodzili się w imię obrony ukraińskich złodziei którzy nie płacili ruskim za paliwo i jeszcze je kradli, bo by ukropów nitka ominęła. No to będziemy dalej kupować ruskie, tyle że już z prowizja do Niemców. Brawo! Brawo!
Marian2021.05.23 17:16
Pakt Ribbentrop - Mołotow nigdy nie został unieważniony. On nadal istnieje, bo jest korzystny dla tych drapieżników.