Pamiętajcie: także św. Jan Paweł II mógł zginąć w aborcji - zdjęcie
22.10.20, 18:09Św. Jan Paweł II

Pamiętajcie: także św. Jan Paweł II mógł zginąć w aborcji

32

Gdyby Emilia Wojtyła z Kaczorowskich posłuchała lekarza, który prowadził jej ciążę, nigdy nie poznalibyśmy pięknego nauczania św. Jana Pawła II, nie mielibyśmy tak wielkiego rodaka, którego całe życie i działalność było drogą do świętości. I pamiętajmy o tym w czasach, gdy różni manipulatorzy w rodzaju R. Biedronia próbują nazywać czerń bielą. Nie ma ,,płodów'' - są tylko ludzie...

Nie przeżyje pani tego porodu, proszę dokonać aborcji”- powiedział pewnego dnia matce przyszłego świętego znany wadowicki ginekolog i położnik. Lekarz tłumaczył Emilii Wojtyle, że ciąża jest zagrożona, a matka nie ma szans jej donosić. Jeśli zaś zdecyduje się urodzić, to kosztem własnego życia.

Emilia z mężem Karolem mieli już 13-letniego syna Edmunda, zaś 3 lata wcześniej stracili córkę Olgę, która zmarła szesnaście godzin po narodzeniu. Kobieta miała ponad trzydzieści pięć lat i obawiała się, że nie będzie mogła mieć więcej dzieci. Była szczęśliwa, gdy okazało się, że jest w ciąży. Emilia nie posłuchała lekarza i urodziła Karola Wojtyłę, przyszłego papieża, a następnie- świętego, za którego wstawiennictwem dzieją się piękne cuda. Matka Jana Pawła II żyła jeszcze dziewięć lat po jego urodzeniu.

Historię opisuje dziennikarka Milena Kindziuk w swojej książce pt. "Matka Papieża". Jakiś czas temu autorka książki o Emilii Wojtyle w rozmowie z "Gościem Niedzielnym" wyjaśniła, skąd wiadomo, że lekarz doradzał aborcję matce przyszłego świętego. Dziennikarka wyjaśniła, że są trzy źródła tej informacji. Pierwsze- to relacja sąsiadki Wojtyłów i przyjaciółki Emilii. Rozmowę z sąsiadką, Janiną Kaczorową, nagrał R.A Gajczak, autor publikacji, która ukazała się w pierwszych latach pontyfikatu Jana Pawła II Sercu najbliższe. Szkice z lat młodzieńczych Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Jak powiedziała Milena Kindziuk, w Polsce to świadectwo nie zostało zapamiętane, za to było bardzo rozpowszechnione we Włoszech, co opisuje książka L. Bergonzoni, Emilia Kaczorowska in Wojtyla. La mamma di Giovanni Paolo II.

Drugim źródłem był znany wadowicki historyk, Michał Siwiec-Cielebon, który o sprawie dowiedział się od akuszerki przyjmującej na świat Karola Wojtyłę. " Od kard. Dziwisza (i nie tylko od niego) wiem, że podczas jednej z pielgrzymek do Ojczyzny papież rozmawiał z tą akuszerką. Musiał więc znać tę historię. Ale nigdy się na ten temat nie wypowiadał."-powiedziała "Gościowi Niedzielnemu" Milena Kindziuk.

Ostatnie źródło to wydana we Włoszech w 2012 r. książka, która zestawia kanonizowaną przez papieża Jana Pawła II Joannę Berettę-Mollę z jego własną matką: „Dwie matki Papieża” (R. Allegri, Le due madri di papa Wojtyla – Emilia Kaczorowska e Gianna Beretta Molla).

W 1939 Karol Wojtyła napisał o matce wiersz, który został później włączony do tomu "Renesansowy psałterz":

Emilii - Matce mojej Karol Wojtyła,

Kraków, wiosną 1939 r.

"Matka"

- Daj wieczne odpoczywanie.

- me usta szeptały bezsiłą:

Nad Twoją białą mogiłą, o, Matko - zgasłe Kochanie

- o, jak to dawno już było - jak się dziś zdaje malutkiem.

Nad Twoją białą mogiłą klęknąłem ze swoim smutkiem

jakby w górę coś wznosiło, jakby krzepiło nadzieję.

Nad Twoją białą mogiłą cisza jasna promienieje,

spokój krąży z dziwną siłą, z siłą jak śmierć - niepojętą.

Nad Twoją białą mogiłą, od lat tylu już zamkniętą, 

o, ileż lat to już było bez Ciebie - duchu skrzydlaty.

Nad Twoją białą mogiłą białe kwitną życia kwiaty -


JJ/Fronda.pl, źr. gosc.pl, janpawel2.pl

Komentarze (32):

J2020.10.24 22:14
Tusk też mógł zginąć w wyniku aborcji.
feldkuratkatz2020.10.24 10:02
I pedofile zostali by bez patrona, św. Jana Pawła, cóż za strata...
Miała wybór czy urodzić?2020.10.23 18:54
Czy MUSIAŁA urodzić?
Anonim2020.10.23 18:11
Pamiętajcie: także św. Jan Paweł II mógł zginąć w aborcji, a wyszedł Lolek-kremówka.
papiesh2020.10.23 17:20
bestia wadowicka tuszowała pedofilie w kościele
KU,RWA2020.10.23 16:47
CO ZA NIEDOPATRZENIE
Ja, Szatan2020.10.23 13:25
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, marionetek Sorosa, które w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu”, JPIII i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście moich ostatnich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Matka Lucyfera2020.10.24 10:03
Lucyferze, przyzywam Cię! Obiad na stole, wystygnie Ci.
JPIII2020.10.23 1:43
Lekarze spie...przyli sprawę. Bez papieżaka wojtyły tylu pedophilów by się nie uchowało.
Wytłumaczcie to wszystkim ofiarom2020.10.22 21:03
księży pedofili, którzy dzięki papieżowi Wojtyle mogli czuć się bezkarni przez dziesięciolecia.
Iza2020.10.22 20:37
Po latach wiemy, że gdyby usunęła ciążę, świat bez JPII byłby lepszy.
Anonim2020.10.22 20:41
Izuniu na pewno nie był by lepszy,ale dobrze ,że tobie dano żyć ,masz szczęście,możesz zrobić coś dobrego jeszcze dla świata ,zamiast pisać te głupawe komentarze,zrób coś dobrego.
Daria2020.10.22 20:24
Możecie wychwalać Emilię Wojtyłę tylko dlatego, że była bohaterką, a na bohaterstwo jest miejsce tam gdzie jest wolność. Ona miała WYBÓR. Gdyby prawo zmuszało ją do urodzenia dziecka nie byłoby zachwytów.
Suweren2020.10.22 19:59
Zaczęło się: "sposoby dezynfekcji ran po samobiczowaniu", "sztuczna dezynfekcja oddala od boga", "zachodnie ideologie dezynfekcyjne niszczą Polskiem i Polaków"...
Jan Paweł 2 to śmieć2020.10.22 19:56
Szkoda, ze zlepek komórek, który pózniej przekształcił się w człowieka o ksywce Jan Paweł 2, nie został na czas usunięty. Może wtedy udałoby się zapobiec tragedii tysięcy dzieci, które zostały zgwałcone za pontyfikatu Karola Wojtyły, gdyż właśnie wtedy było na to przyzwolenie i księża-pedofile mogli się bezkarnie penetrować odbyty nieletnim.
Anonim2020.10.22 20:45
Jak dobrze ,że taki zlepek komórek jak ty przekształcił się w człowieka ,bo masz szansę na nawrócenie.
Randka już teraz, teraz ...2020.10.22 19:28
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Ksiądz2020.10.22 19:35
Ile masz lat bo jak ponad 20 to jesteś dla mnie za stara.
Zakonnik2020.10.23 8:42
Ale to on!
Jezus2020.10.22 19:19
Ludzie tracą życia, bliskich, zdrowie, energię, czas - na kłótnię na to co nie istnieje. Religia to zło, którę spotkało ludzkość. Gdyby nie ona bylibysmy o 500 lat do przodu. Za towojego zycia się o tym nie przekonasza, ale za jakies 250 lat nie będzie żadnej religii, bo ludzkość osiągnie wiekszy stopień nauki. Dalej się mordujcie głupie małpy.
abcd2020.10.22 19:18
Tego typu argumenty, to chwyty poniżej pasa. Przecież i Lenin, i Stalin, i Hitler też mogliby zginąć w wyniku aborcji...
Ja, Szatan2020.10.22 19:12
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, marionetek Sorosa, które w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście moich ostatnich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Jezus2020.10.22 19:11
ródłem wiedzy o bogu nie może być wiara, gdyż wiara nie może być w ogóle żadnym źródłem wiedzy.
Olej - ostatni dumny zomowiec2020.10.22 18:34
Nasz prezydent Łukaszenka to rycerz Zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych i jest naszym białoruskiem szczęściem, jak codzienne słoneczko na niebie. Wystarczy, że każdego ranka ogarnie wzrokiem swój kołchoz Białoruś i wszelkie plagi znikają.
Polak2020.10.22 18:34
... niestety, miliony mieszkańców Afryki i Ameryki Południowej nie miało tyle szczęścia i jednak się urodził.
harry2020.10.22 18:30
Lubię wąsatych panów, a jeszcze jak maja PEJSY to odruchowo gniote pisiorka.
Andrzej Duda2020.10.22 18:28
Powodzenia rodacy na stadionach. Bedziecie umierac w samotności. Zamiast zająć się przygotowaniami do drugiego uderzenia pandemii wolelismy zrobic wszysto zeby utrzymac władze, sram na rodaków.
Po 11 ...2020.10.22 18:27
Pamiętajcie: Jaro Duck zginął w aborcji. A był to (potencjalnie) największy zabójca w dziejach świata. Jak dobrze, że został wyskrobany. To uratowało miliony istnień ludzkich.
Hipokryzja frondy2020.10.22 18:26
Darek, katolicka KP, chciałbym wiedziec czy wasze komentarze są poparte jakimis dowodami czy to tylko tak, żeby dopiec Patokatolom ? Tak się zastanawiam. Swoja droga artykuł na poziomie frondy, grajacy na uczuciach niemyslacych samodzielnie katopatoli. Pozdrawiam ! Murem za franciszkiem !
Torchwood2020.10.22 18:24
Pamiętajcie: także Stalin mógł zginąć w aborcji.
Darek2020.10.22 18:16
Pewnie uratowałby to przed śmiercią masę istnień i miliony dzieci przed zgwałceniem, także nie ma lepszej reklamy dla aborcji niż patron pedofili i morderców.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.22 18:14
szkoda że go nie wyskrobali! setki tysięcy dzieci uniknęłyby molestowań i gwałtów przez klechów których wojtyła chronił!