Organizatorzy ,,Różańca do granic czasu'' odpowiadają na krytykę Episkopatu - zdjęcie
22.12.20, 09:01fot. materiały prasowe

Organizatorzy ,,Różańca do granic czasu'' odpowiadają na krytykę Episkopatu

39

- Prosimy o przyjęcie stanowiska księży biskupów z pokojem i pokorą – czytamy w oświadczeniu Fundacji Solo Dios Basta. Rada fundacji odnosi się w swoim oświadczeniu do stanowiska Rady Stałej KEP, w którym biskupi zalecali zachowanie dystansu odnośnie działań Fundacji.

W swoim Fundacja informuje o przyjęciu stanowiska Rady Stałej KEP zachęca do uczestnictwa w nabożeństwach dziękczynno-przebłagalnych na zakończenie Starego Roku, a także do rozpoczęcia Nowego Roku 2021 Mszą św. 1-go stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

 

Pełne oświadczenie Fundacji „Solo Dios Basta”

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

w dniu 18 grudnia Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wydała oświadczenie, w którym zaleca zachowanie dystansu odnośnie działań Fundacji Solo Dios Basta.

Z pokorą i niesłabnącą miłością do Kościoła Chrystusowego przyjmujemy stanowisko Rady.

Jesteśmy wdzięczni dobremu Bogu za wszystkie dzieła, które pozwolił zrealizować w ostatnich latach.

W 2016 roku miała miejsce Wielka Pokuta, która zgromadziła około 150 tysięcy osób. Przybyliśmy pod mury Jasnej Góry, by paść na kolana, błagać Boga i Królową Polski o wybaczenie grzechów popełnionych przez nasz Naród.

Rok później ponad milion rodaków brał udział w Różańcu Do Granic. Jednocząc się na modlitwie różańcowej, prosiliśmy Matkę Najświętszą, by otoczyła naszą Ojczyznę swoim płaszem i chroniła od wszelkiego zła, wołaliśmy też o ratunek dla świata. Wydarzenie odbiło się szerokim echem na całym świecie i stanowiło wzór dla podobnych działań w wielu krajach.

Rok później, rozważając wezwanie płynące z Objawień Matki Bożej w Fatimie podjęliśmy dzieło propagowania Nabożeństwa Pierwszej Soboty Miesiąca, Wynagradzanie za grzechy jest dzisiaj jednym z fundamentalnych działań duchowych, do którego wzywa Bóg, a które my katolicy powinniśmy czynić z wielkim zaangażowaniem.

W 2019 roku była „Polska pod Krzyżem”, wynikająca z głębokiego przekonania, że Matka Boża prowadzi nas pod krzyż, byśmy tam towarzyszyli Jezusowi w godzinie Jego męki. Staraliśmy się zaprzeć samych siebie i wziąć swój krzyż. W modlitwie mówiliśmy Jezusowi, że w naszej Ojczyźnie zawsze jest dla niego miejsce, że jest naszym Królem.

Jesienią 2020 roku, zorganizowaliśmy Różaniec Do Granic Nieba, którego celem była pokuta i przebłaganie Boga za wszystkie grzechy aborcji popełnione w historii Polski, prosiliśmy naszego Ojca w Niebie, o uzdrowienie nas ze skutków, jakie niesie ze sobą to wielkie zło.

Jako katolicy, chcąc być posłuszni słowom naszego Pana, który mówił: “szukajcie najpierw Królestwa Bożego, a wszystko inne będzie wam dodane” (Mt 6,33), jesteśmy zobowiązani szukać w życiu Woli Bożej, modląc się, czytając Pismo Święte, prowadząc życie sakramentalne, pytając Boga oraz odczytując znaki czasu.

Prosimy Ducha Świętego o światło, aby uczył nas patrzeć na nasze życie i aktualną sytuację na świecie poprzez pryzmat Bożego wezwania kierowanego do nas. Wszystkie zdarzenia, jakie mają teraz miejsce odczytujemy, jako wezwanie do nawrócenia. Pragniemy wrócić do Boga Ojca i nawet nie iść, ale biec w Jego stronę. Przez Serce Jezusa i Matki Bożej chcemy, jako biedni grzesznicy oddać się naszemu Ojcu.

Znajdujemy się w sytuacji dramatycznie trudnej i nie zmieni się ona, jeśli sami będziemy próbowali ją zrozumieć i rozwiązać. Świat bez Boga Ojca sam skazuje się na porażkę. Zawsze tak było, jest i będzie!

Podążając za treścią komunikatu Rady Stałej KEP, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach dziękczynno-przebłagalnych na zakończenie Starego Roku, a także do rozpoczęcia Nowego Roku 2021 Mszą św. 1-go stycznia, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Zmieniliśmy program Różańca Do Granic Czasu. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl.

Zachęcamy, by o północy, w pierwszych minutach Nowego Roku modlić się w domach. Niech będą poświęcone i oddane Bogu.

Czuwajmy i zawsze bądźmy gotowi, przez stan łaski uświęcającej, modlitwę na różańcu, pokutę i poświęcenie domów.

Wiele dróg się zamyka, jednak nigdy nie zamknie się droga do Serca Jezusa i Maryi. Razem z nimi, prowadzeni przez św. Józefa, w Duchu Świętym idziemy do Boga Ojca. Na krawędzi czasu, z różańcem w rękach składamy cały nasz los we Wszechmogące, Kochające i Czułe ręce naszego Stworzyciela.

Prosimy o łaskę wiary, o pokój w sercach i Mądrość Ducha Świętego.

Prosimy wszystkich Was o wielki duchowy wysiłek. Wiemy, jak jest ciężko, ale im trudniej, tym więcej wysiłku powinniśmy podjąć.

Prosimy o przyjęcie stanowiska księży biskupów z pokojem i pokorą. Wszystkie myśli, uczucia i cierpienia ofiarowujemy Jezusowi. Kościół, którego Głową jest Chrystus, mamy kochać bezwarunkowo, taka postawa wyda dobre owoce.

Niech św. Józef nas prowadzi!

Maciej Bodasiński
Lech Dokowicz
Rada Fundacji „Solo Dios Basta”


mp/solodiosbasta.pl

Komentarze (39):

Bystry.2020.12.22 21:06
Chciałbym poznać jacy to Biskupi zasiadają w Radzie Stałej Konferencji Episkopatu Polski.
ZYGA2020.12.22 17:32
Szkoda, że milczą gdy chodzi o pracę w sklepach w Niedzielę i o aborcji też jakoś cicho i o Księżach homoseksualistach też
Anonim2020.12.22 18:24
i o księżach heretykach ,ich jakoś się nie czepiają .
KEP_stajnia_augiasza (2)2020.12.22 15:12
Pan Bog mowi: Jednym z większych zwycięstw złego ducha było wmówienie biskupom i wprowadzenie w życie funkcji świeckich szafarzy Komunii Świętej. Skutkiem ich działania jest systematyczny zanik powołań i wprowadzanie w miejscach w których oni działają, pełnego Bożego przekleństwa. Rozciąga się ono na nich samych, rodzinę, parafię i diecezję. Większość z nich zdradza w pełni świadomie, z premedytacją, ci stali się synami Lucyfera, bo wielu z nich trwa w grzechu wiecznym, grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Tych kapłanów, biskupów i kardynałów nie da się już uratować dla Nieba, szkoda wysiłków. Duch Święty nie poleca, aby się za nich modlono, ofiarowywano. Oni trwają w grzechu wiecznym, grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Ten grzech już za życia posyła tak grzeszącego na dno rozpaczy, do jeziora ognia i siarki, do piekła. Niestety, w takim stanie ducha jest wielu kapłanów i aż kilkunastu Polskich Biskupów. Ci z chęcią wypełniają wszelkie dyrektywy szatana. Większość z nich zdradza w pełni świadomie, z premedytacją, ci stali się synami Lucyfera, bo wielu z nich trwa w grzechu wiecznym, grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Tych kapłanów, biskupów i kardynałów nie da się już uratować dla Nieba, szkoda wysiłków. Duch Święty nie poleca, aby się za nich modlono, ofiarowywano. Oni trwają w grzechu wiecznym, grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Ten grzech już za życia posyła tak grzeszącego na dno rozpaczy, do jeziora ognia i siarki, do piekła. Niestety, w takim stanie ducha jest wielu kapłanów i aż kilkunastu Polskich Biskupów. Ci z chęcią wypełniają wszelkie dyrektywy szatana. Czas Apokalipsy wypełnia się na waszych oczach, narody żyją w demonicznym amoku, a demon zwiódł wielu wybranych, zwłaszcza wielu kapłanów i biskupów oraz kardynałów. Informuję was (mowi Pan Bog), że nie obowiązuje rozkaz biskupa, a nawet Papieża, który nakazuje otwarte lub skryte łamania Prawa Bożego, albo siłowego łamania dobrej Tradycji Kościoła. Z woli szatana jest znieważanie Najświętszego Sakramentu przez przyjmowanie Komunii Świętej na stojąco i do ręki, a także z rąk świeckiego szafarza. Wymienione postawy są świętokradzkie. Na 138 polskich biskupów wierzy w Moją Świętą obecność w Najświętszym Sakramencie jedynie 49, pozostałych 89 utraciło swoją wiarę, a czynności swoje wykonują jedynie mechanicznie. Na 138 polskich biskupów, aż 80 grozi wieczne potępienie, pozostali ledwie zmieszczą się w czyśćcu, a 0 (zero) poszłoby bezpośrednio do Nieba. Na świecie na 1000 biskupów i kardynałów zagraża wieczne potępienie aż 983."
KEP_stajnia_augiasza (1)2020.12.22 15:11
Pan Bog mowi: "Demony obezwładniły swoim działaniem większość polskich biskupów, bo w sposób ukryty jemu służą. Wielka liczba duchowieństwa jest święcie przekonana, że tylko dla tego, że są kapłanami, biskupami mają Niebo zapewnione. Takie myślenie podsuwa im demon, a jest to jego wierutne kłamstwo, które chce jakoś uwiarygodnić, bo niewielu z nich w ogóle, albo niewiele się modlą. Tylko modlitwa i osobista ofiara blokują działanie demonów. Zdobywszy duszę kapłana i biskupa demony bronią tej zdobyczy do końca, bo stanowią sobą dla nich bardzo cenny łup. Polacy, ostrzegam was, obudźcie się, otrząśnijcie z marazmu, zacznijcie w końcu realizować Bożą Wolę, a nadejdzie ratunek. Jeżeli nic się nie zmieni, niebawem powstanie w Polsce wiele zniszczenia, wybuchnie wiele konfliktów, do akcji wkroczą znaczne grupy muzułmanów i Ukraińców i rozpoczną mordować Polaków zwłaszcza tam, gdzie było najwięcej grzechów i świętokradztw. Staną polskie elektrownie, zamkną przesył gazu ziemnego, wstrzymane będą dostawy żywności. W domach nie będzie wody, gazu, a może zabraknąć ciepła. Konsekwencją tego będą grasujący mordercy, złodzieje i szabrownicy, zaczną dla łupów mordowanie ludzi. Pośród tego zamieszania wkroczą na polską ziemię obce wam siły i zacznie się wojna. Podczas tych walk, zginie ponad 20 000 000 (dwadzieścia milionów) Polaków. W tym czasie może zginąć ponad 120 polskich biskupów, a większości z nich zagraża wieczne potępienie w piekle. Powodem tego jest fakt, że mało który z nich słucha Boga, Jego poleceń i Jemu służy. Z grona kapłanów może zostać tylko około 20% dzisiejszego stanu. Kapłani i biskupi masowo zdradzają Kościół Święty, a także Mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa. Szatan raduje się z głupoty ludzi, zwłaszcza z głupoty kapłanów i biskupów oraz kardynałów. Oni oddalają się od Boga i Jego Świętych Praw, pełnią to co złe w Oczach Bożych, liberalizują liturgię, wprowadzają do kościoła masowo liberalizm i modernizm, wprowadzają do kościoła dawno potępione przez Kościół Święty elementy do liturgii. M... wkrótce przekształci znienawidzony przez siebie Kościół Święty w jego parodię, a uczynią to rękoma chętnych do tego celu biskupami, kardynałami, a nawet zaaprobuje te zmiany Papież Franciszek. Zachęcam was o słodkie polskie dziatki, podejmijcie niezbędny trud i wysiłek, walki o waszych kapłanów, biskupów i kardynałów. Jeżeli się nie nawrócą, to mogą pójść do piekła na wieczne potępienie, a w ślad za nimi podąża wielu z was.
Anonim2020.12.22 14:50
Dziękuję za Wasze wspaniałe akcje modlitwene . Niech Bóg Wam błogosławi.Niech Bóg ma w opiece nas ,nasze rodziny i naszą Ojczyznę.
Anonim2020.12.22 14:12
A w tym samym czasie inni daleki kosmos padają...
Łukasz2020.12.22 13:59
Podziwiam za wielką pokorę wobec urażonej dumy naszych pasterzy którzy w swym komunikacie nie podali żadnych argumentów a tylko zwykle ogólniki oraz kilkakrotnie podkreślili że głównym powodem był brak konsultacji z biskupami niestety dostrzegamy coraz mocniej brak pasterza na nasze czasy wszechobecny klerykalizm i duch poprawności politycznej reprezentowany dziś przez pasterzy Kościoła świadczy o wielkim oderwaniu ich od rzeczywistości i zamknięciu się w teologicznych definicjach
Aśka2020.12.22 13:08
Dzięki Bogu za Waszą fundację i dzieła, które prowadzicie. We wszystkich wzięłam udział bezpośrednio lub poprzez media. Dziękuję za pokorę i posłuszeństwo kościołowi. W tak trudnych czasach zamętu chcę zwracać się do Boga Ojca o ratunek. Czekam na dalsze Wasze prowadzenie. Po prostu potrzebuję go! Czy tylko ja?
jou2020.12.22 12:48
PIĘKNA ODPOWIEDŹ PROWADZĄCYCH, HANIEBNA POSTAWA BISKUPÓW, KTORZY ZAMIAST OWIECZKI BRAĆ NA RĘCE - WZOREM CHRYSTUSA DOBREGO PASTERZA - BIORĄ DO RĘKI KIJ I PRZEGANIAJĄ. WSZYSTKO W TEMACIE.
Katecheta2020.12.22 12:33
"Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi" Dz 5,29
oo2020.12.22 12:32
oczywiście, poza krytyką, nie zapominajmy o wdzięczności dla tych księży, którzy trwają w Chrystusie , nie niszczą, a budują. Ciagle jest takich wielu
sylwe2020.12.22 12:20
czarne pasibrzuchy obawiają się ,że prosty lud dostrzeże zaangażowanie i ciężką pracę zwykłych ludzi i lenistwo sukienkowych
oo2020.12.22 12:02
Mnie najbardziej ciekawi czy KEP próbował dotrzeć, czy dotarł z napomnieniem do organizatorów, a dopiero pózniej, po braku reakcji, zabrał głos publicznie. Znam podobne sytuacje i niestety często widzę koloratkowe tchórzostwo, sekciarstwo ("podejrzanych" nie traktuje się jak braci), odważni są tylko w sforce za parawanem patetycznego języka
Jan2020.12.22 11:48
Wydaje mi się, że KEP zorientowała się że sama nic nie robi i dlatego chce zablokować działania fundacji. Proszę pokażcie choć jedną akcję na tak dużą skalę , którą zorganizował kościół jako kapłani czy biskupi- nie znajdziecie (ŚDM było ogłoszone przez papieża). Jak można w dobie dzisiejszej sekularyzacji zabraniać takich akcji. Wstyd ! Weźcie się kapłani do pracy bo Pan Bóg Wam nie wybaczy!
Sylwia Spurek2020.12.22 11:12
Jako Europosłanka chciałabym promować moją akcję na Waszym szlachetnym portalu. 'Brońmy życia Ryb!" Wielu z KEP już się przyłączyło, dziękuję, a to moja sentencje dla Was na Nowy Rok : "Jesteś w biedzie?.../ Pomyśl sobie: Śledzie!" Jak to romumiesz? Proszę podziel się. Ryba z Wami!
PePe2020.12.22 11:19
Droga Sylwuniu. U mnie to jest prosta sprawa, jak u was z Leninem i Partią. Mówię śledzik, a w domyśle wódka. A jak mówię wódka, to w domyśle jest śledzik. Proste jak kilo drutu w kieszeni. Wszak rybka lubi pływać.
Sylwia Spurek2020.12.22 11:28
Dziękuję PePe. Jesteś już kolejną Osobą która widzi związek między pełnym wigoru śledziem, a naszym wspaniałym bratem Włodzimierzem. Cieszę się, że KEP też coraz częściej Go cytuje, a także dba o dobrostan śledzi, jedyny temat w którym zgadzam się wicepremierem Kaczyńskim
PazernyŚwieckiDewotOkradaPazernychEspiskostarców2020.12.22 11:10
Reklamowa epistoła. A właściwie już encyklika, wydalona z kato-wysiłkiem przez świeckich chytrusów, którzy postanowili podkraść zdemenciałym klero-staruchom sporo pompatycznego blichtru, władzy nad zbaraniałą ciemnotąno i forsy.
PePe2020.12.22 11:10
Czy codzienną wieczorną modlitwę też powinienem uzgadniać z KEP? Tak się zapytam z głupia frant.
Sylwia Spurek2020.12.22 11:00
Dotychczas jedynie prawdziwi księża jak wielebny ks. Lemański czy ks. Krzysztof Charamsa popierali moje akcje. Dziękuje, że niektórzy z KEP się ocknęli i, zamiast nie produktywnego różańca, wsparli moją akcję. Dodam: "Nie chcesz na gorsze?../Pokochaj dorsze!" Dziękuję KEP. Ryba z Wami!
Palindrom2020.12.22 12:31
Jeden miłośnik "od krzyża" a drugi – talmudu.
jula2020.12.22 10:46
Posłuszni Kościołowi, Bogu niech będą dzięki.
Sylwia Spurek2020.12.22 10:43
Dodaje jeszcze link do mojej akcji. Proszę. Wejdzcie w mnie i zalajkujcie. https://www.fronda.pl/a/spurek-bronmy-zycia-ryb,154657.html
Sylwia Spurek2020.12.22 10:39
Drogi KEP. Dziękuję za Wasz wkład w moją akcje 'bronmy Życia ryb". Wiedziałam, że część z Was dostrzeże absurdalność różańca gdy w tym samym czasie można przeciż zrobić coś dla Ekosystemu. Dziekuje!. Ryba z Wami!
Jestem pod wrażeniem2020.12.22 10:27
POKORY Rady Fundacji. Każdy wie co ma robić. Nikt i nic nie zabroni nam modlitwy na różańcu. Amen.
Beata Stępień2020.12.22 10:18
Bóg zapłać wam chłopaki z fundacji za bożą robotę.Dziękuje również za pokorę którą okazaliście.Episkopat nie zabroni nam świeckim modlić się na różańcu nawet jak powie że różaniec to niepotrzebna forma modlitwy.To my teraz musimy ruszyć skostniałych biskupów bojących się wszystkiego i wszystkich.Przyłączam się do każdej akcji.Byłam pd krzyżem i na granicy i będe nadal.Pozdrawiam
Mikołaj Kenski2020.12.22 10:14
Ważny apel! Ktokolwiek ma dostęp do Konferencji Episkopatu Polski poinformujcie! Pani Spurek zaproponowała akcje "Brońmy życia ryb"(artykuł na Frondzie) Obawiam się,że ta informacja nie dotarła do KEP, a napewno bardzo chcieliby się włączyć , szczególnie w kontakście nadchodzących Świąt i, co najważniejsze dla KEP, Nowego Roku. Ta natchniona organizacja, bardzo chciałaby zrobić coś dobrego, a niestety pomysłow troszeczkę brak ( średnia wieku to 89 Nowych Roków) , a tu prosze jest.
Daniel2020.12.22 10:11
Co za brednie i jeden wielki bełkot.. dosłownie dramat.
Przeciw kretynom2020.12.22 9:36
List świeckich ludzi pełen Ducha Bożego bardziej od bredni pisanych i mówionych przez wielu hierarchów. Bez jakiegoś wielkiego wysiłku każdy boży człowiek kierując się zmysłem wiary wie co myśleć i czynić. I na pewno nie jest to to co proponują nam biskupi.( zresztą nic nie proponują) W ostatni dzień roku mam zamiar modlić się według pomysłu fundacji Solos Dios Basta.
MT (‿ˠ‿)2020.12.22 9:24
Organizatorzy kwantowego różańca do granic czasoprzestrzeni przewidują takie atrakcje jak: biczowanie różańcem, zlizywanie bitej śmietany z kolana zakonnika, zabawa w rozpoznawanie księdza pedofila (po zapachu), gonitwa za zbiegłą hostią, płonąca tęcza, rzut poświęconą kremówką w potwora Gender, zwiedzanie sierocińca z siostrą Bernadettą i wiele innych, zapraszamy!!!
ateusz2020.12.22 9:41
Jezus Schrödingera: jest jednocześnie żywy i martwy dopóki nie odsuniesz kamienia i nie sprawdzisz groty.
MT(‿ˠ‿)2020.12.22 9:48
Tu się nasuwa inne pytanie. Czemu kamień był odsunięty, skoro Jezus do chałupy z apostołami potrafił wejść przez zamknięte drzwi!?
Przeciw kretynom2020.12.22 10:16
Został odsunięty dla tych, którzy nie potrafią wejść do chałupy przez ściany. Tylko kretyn tego nie rozumie!
MT(‿ˠ‿)2020.12.22 10:18
Ale według tradycji żydowskiej nie wolno odsuwać kamienia i naruszać spokoju zmarłych.
o ...2020.12.22 10:43
... zmarłych , ale nie żywych ... ogarniasz tą subtelną różnicę, lewaku ? ...
Przeciw kretynom2020.12.22 10:44
No właśnie zmarłych! Wszystko się zgadza!
BieS2020.12.22 14:02
Ty z twoim malutkim lewackim umysłem nigdy tego nie zrozumiesz.
Maria2020.12.22 9:12
No i słusznie Episkopat ich upomniał, następnym razem będą wiedzieć, że trzeba sporządzić postacie Pachamamy i odprawiać tańce z nimi w ogrodach klasztornych, to niewątpliwie będzie "teologicznie uporządkowane", różaniec - jak wszyscy wiedzą - jest bardzo podejrzany.