ONZ i Gates przeznaczą kolejne 100 mln USD na promocję LGBT i ideologii gender - zdjęcie
09.04.21, 12:47Fot. via: Pixabay (Chickenonline, geralt)

ONZ i Gates przeznaczą kolejne 100 mln USD na promocję LGBT i ideologii gender

19

Na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych doszło do kolejnej próby przeforsowania do międzynarodowego dyskursu takich pojęć jak prawa reprodukcyjne i seksualne, edukacja seksualna czy prawo do aborcji. W Meksyku odbyła się pierwsza część przełożonego z powodu pandemii Generation Equality Forum. Celem wydarzenia było m.in. opracowanie „strategii feministycznej”. Organizatorzy zobowiązali się do przekazania co najmniej 100 mln dolarów na propagowanie ideologii gender i walkę ze „stereotypami genderowymi”. Z okazji Forum, wsparcie finansowe dla ruchów feministycznych zapowiedzieli też Bill i Melinda Gates.

Wydarzenie, pierwotnie zaplanowane na 2020 r., miało za zadanie uczcić 25. rocznicę uchwalenia Pekińskiej Platformy Działań - dokumentu wieńczącego IV Światową Konferencję Praw Kobiet w Pekinie. Forum zostało zwołane przez UN Women we współpracy z rządami Francji i Meksyku oraz przy wsparciu organizacji pozarządowych. Wydarzenie ma charakter dwuetapowy - rozpoczęło się w mieście Meksyk, a jego kulminacja będzie miała miejsce w Paryżu.

Jak wskazują organizatorzy, jednym z celów forum ma być opracowanie wielostronnej strategii feministycznej w celu propagowania i promowania przyspieszonych zmian w kierunku równości genderowej przed 2030 r. Kolejnymi rezultatami wydarzenia mają być utworzenie wspólnej „Koalicji działania” (polegającej na zawarciu partnerstw z różnymi podmiotami celem podjęcia pilnych działań na większą skalę) oraz stworzenie wielostronnego sojuszu krajów w podobnych celach.

Wydarzenie odbyło się w formie online. Konferencja składała się z wielu interaktywnych sesji, w których wzięli udział przedstawiciele rządów, organizacji pozarządowych, aktywiści LGBT oraz interesariusze sektora prywatnego. Mieli oni „świętować” siłę aktywizmu, solidarności feministycznej, a także opracować wspólne strategie na rzecz wspierania równości genderowej. Ostatecznie, organizatorzy zobowiązali się do przekazania minimum 100 mln dolarów na rzecz przyspieszenia działań na rzecz propagowania ideologii gender oraz walki z tzw. stereotypami genderowymi. Gospodarz wydarzenia - rząd Meksyku zapowiedział „rewolucyjne zmiany” w państwie poprzez wdrożenie ideologicznej agendy w celu wzmocnienia działań na rzecz zmiany kulturowej oraz „wykorzenienia” stereotypów. W wydarzeniu mieli również swój udział Bill i Melinda Gatesowie – postaci znane ze swojej szerokiej działalności na rzecz propagowania ideologicznych rozwiązań oraz finansowania aborcji. Zapowiedzieli swoje wsparcie finansowe dla ruchów feministycznych celem przyspieszenia zmian.

W ramach Forum, państwa chcące dołączyć do koalicji mają przyjąć tzw. dobrowolne „zobowiązania”. Jest to nowa formuła wpływania na obowiązujące prawo międzynarodowe. Choć zobowiązania są niewiążące, a przystąpienie do nich ma charakter dobrowolny, wpływają one w istotny sposób na język, którym posługują się międzynarodowe organizacje. Ich prawdziwym celem jest podważenie dotychczas obowiązującego konsensusu w sprawach takich jak prawa reprodukcyjne, aborcja oraz działalność na rzecz równości kobiet i mężczyzn. Tak jak celem szczytu w Nairobi było podważenie ustaleń wynikających z Konferencji w Kairze (1994), podczas której państwa stwierdziły, że aborcja nie może być uznawana za jedną z metod planowania rodziny i obowiązkiem wspólnoty na każdym szczeblu jest minimalizacja aborcji, tak zamierzeniem Generation Equality Forum jest redefinicja postanowień Konferencji w Pekinie (1995). Co istotne, podczas pekińskiej konferencji do oficjalnego języka międzynarodowego wprowadzony został termin „gender”, jednakże państwa zaznaczyły, że powinien być on interpretowany w sposób neutralny – jako kobieta i mężczyzna w kontekście kulturowym. W żadnym razie nie miał się on odwoływać do radykalnych koncepcji twierdzących, że kobiecość i męskość są wyłącznie społecznymi konstruktami powstałymi na przestrzeni dziejów w wyniku odwiecznej walki płci. W Pekinie powtórzono również przyjęte w Kairze zobowiązania dotyczące zmniejszania ilości przeprowadzanych aborcji. Pomimo licznych prób ponawianych przez 25 lat przez radykalne środowiska, państwa członkowskie ONZ nigdy nie zgodziły się na zmianę tych postulatów.

- Podczas szczytu w Nairobi po raz pierwszy zastosowano nową taktykę obchodzenia międzynarodowego konsensusu i tworzenia alternatywnych zobowiązań mających rzekomo dotyczyć tylko niektórych państw i organizacji. Jak pokazują doświadczenia ostatniego roku, ich prawdziwym celem jest wpłynięcie na oficjalny język prawa międzynarodowego, a przede wszystkim akty miękkiego prawa międzynarodowego, w których projektach – pomimo sprzeciwu tak wielu państw – nieustannie pojawiają się odwołania do kontrowersyjnych postanowień szczytu w Nairobi. Nie ma wątpliwości, że ta sama strategia zastosowana zostanie również do „zobowiązań”, które mają być przyjęte podczas Generation Equality Forum – podkreśla Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris byli obecni na kluczowych wydarzeniach organizowanych w ramach Forum w Meksyku. Jak zostało to już wskazane, forum to miało charakter przygotowawczy wobec kulminacyjnego wydarzenia planowanego na lipiec w Paryżu.

 

mp/ordoiuris.pl

Komentarze (19):

mp2021.04.9 15:37
Myślę, że państwo Gates powinni zostać ogłoszeni świętymi Kościoła katolickiego. Mało kto czyni tyle dobra, co oni.
Po 11 ... pilne2021.04.9 15:48
Zrób sobie ołtarzyk z Gates,ami i módl się do nich w każdy dzień . Katolicy nie potrzebują twoich lewckich rad .
mp2021.04.9 16:04
Państwo Gates to katolicy, dają świadectwo swojej wiary aktywnie działając na rzecz ludzkości. Myślę, że powinniśmy codziennie Bogu dziękować za nich i prosić Boga o łaski dla Melindy i Billa.
Po 11 ...pilne2021.04.9 18:52
Jakie to dobro czynią , aborcja , eutanazja i lbt........ i to są katolickie wartości , co ty piłeś , a może marksa czytasz na śniadanie .
zboczenie nie może rządzić2021.04.9 15:04
Durnota tego świata skończy się chyba dopiero z jego końcem jedni promują dewiacje inni zakazują promocji mięsa mleka i jaj czyli za jednej strony promuje się coś co jest głupie a z drugiej zakazuje tego co pożyteczne
Anonim2021.04.9 15:03
Gates ze sprzedaży szczczepionek ubogaca ideologię LGBT kosztem podatników Polskich.Co na to rząd Polski.
matis892021.04.9 13:44
Szabes dzisiaj, jak masz psa to przyjde i wyliże mu doope po każdym srraniu.
matis892021.04.9 13:44
Ponieważ jestem bez jaj, ale to mam dobry głos i śpiewam w chórze dziewczęcym w synagodze pod wezwaniem Nożykdokütasa.
matis892021.04.9 13:36
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
arap2021.04.9 13:21
tylko ludzkie łajno was wyzwoli
Po 11 ..."prof dr" Hertrich-Woleński pisze2021.04.9 13:12
CYT.: "J Е BАĆ J Е BАĆ I SIĘ NIE BAĆ .... KAŻDY KATOLEK SК U RWYSYNЕК" - -- - - jak "prof dr" Hertrich-Woleński pisze o sobie, że jest; człowiek oświecony, tolerancyjny, wypełniony współczuciem do bliźniego.
Po 11 ..."prof dr" Hertrich-Woleński pisze2021.04.9 13:09
CYT.: "KAŻDEMU KATOLOWI TRZEBA €H U JA W D V PE WŁOŻYĆ" - - - - "prof dr" Hertrich-Woleński jest dumnym absolwentem UJ-tu, "etykiem, filozofem" .... zwyklym CH U JEM!
Po 11 ...2021.04.9 12:56
Eeeeee tam $100 mln, sam jeden Tadeusz Rydzyk dostał na swoje przedsięwzięcia 325 mln zł w ciągu pięciu lat rządów PiS.
Anonim2021.04.9 13:00
W piątek w Sądzie Rejonowym w Warszawie miał rozpocząć się proces przeciwko fundacji ojca Tadeusza Rydzyka. Duchowny i dwóch pozostałych oskarżonych nie pojawili się w sądzie. Ze względu na ich nieobecność, termin procesu został przełożony.
Anonim2021.04.9 13:00
Kur.wizja co rok dostaje 2 mld na swoje pierdoły i sianie nienawiści....
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.9 12:51
Czy z tych pieniędzy część mogłaby być przekazana do polski bo w kościołach trzeba jak najszybciej stworzyć choć takie malutkie strefy wolne od Ciotopedałów Pedofilskich Bestii LGBT w Sutannach żeby dzieci się nie lękały i czuły się w tych strefach podczas mszy bezpieczne.
Mim22021.04.9 13:20
Sok z buraka to przy Tobie małe piwo.
katolik2021.04.9 12:50
czyli swiat dalej bawi sie w morderstwa Billa
Anonim2021.04.9 12:59
A prawiczki dalej mogą trzepać kapucyna (jak im stanie, co nie jest takie oczywiste).