27.08.19, 09:04(fot. flickr/Grzegorz Jakubowski/KPRP)

,,Oczy całego świata będą zwrócone na Polskę''

– Mamy możliwość, by w tę ważną rocznicę zwrócić uwagę na Polskę, na prawdę historyczną, która była relatywizowana. To będzie okazją do tego, by bronić Polski przed szkalowaniem, przed fałszowaniem historii – powiedział na antenie TVP INFO wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk

Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych przyleci do Polski 31 sierpnia wieczorem. 1 września weźmie w Warszawie udział w uroczystościach w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. 

Z kolei 2 września odbędą się  rozmowy w cztery oczy prezydentów Dudy i Trumpa. Prezydent Donald Trump spotka się również z premierem Mateuszem Morawieckim. 

- To znamienne, że 10 lat temu to przywódca Rosji Władimir Putin był głównym gościem w trakcie obchodów 70-lecia wybuchu II wojny światowej, na którego były zwrócone oczy całego świata – mówił wiceminister spraw zagranicznych

– Za kilka dni oczy całego świata będą zwrócone na Warszawę; przyjedzie tu przywódca USA, nie tylko dlatego, że uważa tę rocznicę za ważną, ale też dlatego, że dzisiaj związki naszych państw są bliskie jak nigdy dotąd – oparte na współpracy w zakresie bezpieczeństwa, energetyki i gospodarki –dodał wiceszef MSZ.

Jak podkreślił,  „mamy możliwość, by w tę ważną rocznicę zwrócić uwagę na Polskę, na prawdę historyczną, która była relatywizowana”.

– To będzie okazją do tego, by bronić Polski przed szkalowaniem, przed fałszowaniem historii – zaznaczył

bz/TVP INFO

Komentarze

man woman albo gender2019.08.27 23:58
Zwłaszcza gdy Polacy w podzięce za 447 przywitają Trumpa wuwuzelami tak licznie, że aż mu fala akustyczna tupecik zdmuchnie :)
anonim2019.08.27 11:31
BRAWO Prawo i Sprawiedliwość Mamy najlepszy rząd od 1945 roku Przez cztery lata doszło w Polsce do cudów, jakich Polska od 1945 roku nie widziała. Jednym z nich jest BUDŻET BEZ DEFICYTU, LUDZIE OD 30 lat CZEGOŚ TAKIEGO NIE BYŁO - POLSKA JEST NA + i rozwija się 4 PKB !! TO JEST WIELKI SUKCES - BRAWO PiS BRAWO RZĄD !!!!
Andrzej 2019.08.27 11:22
Brawo USA - Brawo RP. Brawo Prezydent A. Duda - Brawo Prezydent D. Tramp
anonim2019.08.27 10:05
Hej trolle, kogo dziś będziecie atakować i niszczyć z obecnego rządu Polski ? lub samorządu ? Złe myśli i emocje, które ludzie wypowiadają gromadzą się w ich ciele, pod postacią złej energii. tj, we wodzie, która stanowi większość w naszym ciele. To zło powróci do was z całą mocą, spowoduje ciężkie choroby. Nie są to bajki lecz naukowe doświadczenia, możecie to sprawdzić ! Chcecie trollować tak jak dwaj Brejzowie (ojciec i syn) wam nakazują ? możecie robić tak dalej, lecz wiedzcie, że to zło powróci do was ze zdwojoną siłą.
JS2019.08.27 9:35
Dzień dobry wszystkim trolom. Zaczęli już pracę w swoich urzędach ale w wolnym czasie dorabiają sobie na trolowaniu w necie, hejcie, obrzydzaniu. Pamiętajcie wszystkie złe myśli które kierujecie do kogoś mają tak samo negatywny wpływ na każdą komórkę w waszym ciele. Myśl niesie energię a ta oddziaływuje np. na wodę, która jest w waszych ciałach a woda strukturyzuje się w zależności od emocji. To wszystko, cało zło którym karmicie swoje myśli odbije się na waszym życiu prędzej czy później. NEGATYWNIE oczywiście. Pozdr.
Szlomo Rozencwajgier2019.08.27 9:34
Serdecznie witamy Wielmożnego Pana Prezydenta Trumpa w Polsce! Wielka to chwila dla nas. A Pan Wielmożny Panie Minister Szynkowski lub Sęk, pamiętaj Pan dopilnować żeby złożyć wieńce w Oświęcimiu i Bohaterom Getta! Resztę wizyty już wedle uznania sobie zorganizujcie, ale te dwa punkty Wielmożni Panowie Duda i Trump muszą odbyć! To ważne gesty dla światowej opinii publicznej! Wszystko jest już dogadane ale wyglądać dobrze musi!
Erertyuk2019.08.27 9:32
Taki wstyd........
Szlomo Rozencwajgier2019.08.27 10:00
Serdecznie witamy Wielmożnego Pana Prezydenta Trumpa! A ty ruska onuco paszoł won za Don! Do swoich!
anonim2019.08.27 9:13
NADCHODZI KLĘSKA TOTALNYCH i TĘCZOWYCH- NAWRACAJCIE SIĘ !! - FATIMA - CUD SŁOŃCA - NIE CHCIAŁBYM BYĆ W SKÓRZE TOTALNEJ oPOzycji 13 października 2019 r. W MIESIĄCU MARYJNYM będzie ich POgrom - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!