Oburzające! Lekarze wycięli pacjentowi zdrową nerkę - zdjęcie
14.05.15, 18:15Szpital (fot.youtube)

Oburzające! Lekarze wycięli pacjentowi zdrową nerkę

4

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej we Wrocławiu lekarze wycięli pacjentowi zdrową nerkę.

Operację przeprowadzono na początku tygodnia. 57 – letni mężczyzna miał zdiagnozowanego guza nerki. Lekarze zdecydowali się ją wyciąć, lecz się pomylili i usunęli zdrową.

Lekarz, który przeprowadzał operację został już zawieszony. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

- Doszło do karygodnego błędu, to nie ulega wątpliwości. Nie wiemy dlaczego tak się stało. Być może rutyna, być może zmęczenie. W każdym razie procedury nie zostały zachowane - przyznaje prof. Romuald Zdrojowy, ordynator Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

To bardzo dobry, doświadczony lekarz. Bardzo przeżywa teraz to co się stało - dodaje ordynator.

Brak słów.

KZ/Tvn24.pl

Komentarze (4):

anonim2015.05.14 19:02
Bareja to był jednak prorok... "FACET Z CENTRALI Przeczytał kartę chorobową, no i zdrową nerkę mu, rozumiesz, wyciął. Zresztą pomyłkowo, jak się okazuje. DRUGI FACET Z CENTRALI Jak tak można? FACET Z CENTRALI Aaa, nie, nie, to nie lekarza wina. Lekarz wiedział, że, że lewą, tylko pielęgniarka, zamiast chorego na brzuchu, to na plecach ułożyła. No i lewa zrobiła się prawa, a prawa - lewa. DRUGI FACET Z CENTRALI No i co? FACET Z CENTRALI No i co? I musieli mu potem wyleczyć tę chorą, bo zdrowej już nie było.
anonim2015.05.14 20:08
Za dużo amfy ćpał ten lekarzyna i stąd taki błąd. Tajemnicą poliszynela jest że na studiach a później w życiu zawodowym większość lekarzy, prawników że o politykach nie wspominając ćpa na potęgę! Lecz "ćpa elegancko". Nie menelą się...
anonim2015.05.14 22:43
Przypominam, ze to koledzy piętro obok medyków którzy pozytywnie zaopiniowali sprawę prof Chazana wiec morda w kubel a jak ktoś narzeka na polska służbę zdrowia moze jeszcze dzis wypindalać na Ukrainę tam się leczyć. Zwłaszcza w przypadku ran odniesionych w walkach o wolna Ukrainę.
anonim2015.05.15 12:44
Bez wątpienia - oburzające. Jednak tego typu sytuacje występują praktycznie na całym świecie, także w wysoko rozwiniętych krajach. Tragiczny błąd ludzki, który pociągnął za sobą olbrzymie konsekwencje. Nie bardzo tylko rozumiem - dlaczego podczas operacji nie zorientowano się w pomyłce, jeszcze zanim organ został wyrzucony, przecież z miejsca chorobowego jest pobierany wycinek do histopatologicznego badania.