19.11.19, 21:11zdj. screen Youtube/Asme Redakcja

OBRZYDLIWE!!! Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza pedofila

"Nie ma w języku ludzi cywilizowanych odpowiednich słów na określenie kogoś, kto najpierw nazywa ofiarę księdza pedofila k..., a potem - gdy zostaje za to skazany - ujawnia jej dane. I nie ma dla tego usprawiedliwienia. Żadnego"-w taki sposób katolicki publicysta Tomasz Terlikowski skomentował sprawę Stanisława Michalkiewicza. 

Przypomnijmy, że kontrowersyjny prawicowy publicysta przegrał niedawno proces z ofiarą księdza pedofila. Dorosła już dziś kobieta pozwała Michalkiewicza za wypowiedź, w ktorej porównał ją do prostytutki. Kiedy później Michalkiewicz zauważył, że komornik zajął jego konto bankowe, opublikował na swojej stronie wpis, gdzie ujawnił dane osobowe ofiary księdza pedofila. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku poznański sąd przyznał kobiecie, która w mediach przedstawiana była jako Katarzyna, milion złotych oraz dożywotnią rentę od Towarzystwa Chrystusowego. Stanisław Michalkiewicz w obrzydliwych słowach skomentował decyzję sądu. 

"Dostać milion złotych, za to, że ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Jestem pewien, że teraz panienki, jedna przez drugą, na wyścigi będą sobie przypominać, jak to były molestowane. No to żadne k…rwy nie są tak wynagradzane na całym świecie. Nie wiem jak nasz biedny kraj to wytrzyma"-powiedział wówczas publicysta. Kobieta postanowiła podać go do sądu i sprawę wygrała. Wówczas Stanisław Michalkiewicz zamieścił na swojej stronie internetowej wpis, w którym poinformował, że nie wiedział nic ani o samym procesie, ani o wyroku, gdyż pisma sądowe wysyłano na adres, pod którym nie mieszka od ponad 10 lat. 

Michalkiewicz zorientował się w sytuacji dopiero po tym, jak pojechał do banku, aby dowiedzieć się, dlaczego nie ma dostępu do swoich pieniędzy. Przy tej okazji ujawnił tożsamość kobiety, która w dzieciństwie była ofiarą księdza pedofila. Działanie publicysty oburzyło dziennikarzy prezentujących najróżniejsze poglądy w kwestiach światopoglądowych. Postępowanie Michalkiewicza potępił m.in. katolicki publicysta, Tomasz Terlikowski. 

"Nie ma w języku ludzi cywilizowanych odpowiednich słów na określenie kogoś, kto najpierw nazywa ofiarę księdza pedofila k..., a potem - gdy zostaje za to skazany - ujawnia jej dane. I nie ma dla tego usprawiedliwienia. Żadnego"-napisał na Twitterze.

"Tomek ma rację. Nie ma w języku cywilizowanych ludzi słów na określenie drańastwa, jakiego dopuścił się pan Michalkiewicz"-odpowiedział Michał Szułdrzyński.

"Pytanie do @ArturDziambor - po tym, jak Stanisław Michalkiewicz ujawnił dane Katarzyny, ofiary księdza pedofila, nadal jest Pan dumny z jego poparcia, czy po prostu przyzna Pan, że uczynił podłość? Tylko jasno i konkretnie poproszę, bez kluczenia"-napisała z kolei redaktor Agnieszka Gozdyra. 

yenn/michalkiewicz.pl, Fronda.pl

Komentarze

Zephyr2019.11.20 14:42
Pan Michalkiewicz jest bezpardonowo atakowany więc ma prawo się bronić. Jeżeli ktoś wnosi akt oskarżenia musi się liczyć z tym, że nie jest anonimowy. Poza tym już wiele lat temu Fakt ujawnił dane tej osoby, więc pan Michalkiewicz mógł tę informację przedstawić na swoim blogu.
hela2019.11.20 13:31
Michalkiewicz to zboczony knur!
anonim2019.11.20 23:56
Hela , oj hela...
anonim2019.11.20 12:42
Fronda atakuje Michalkiewicza , ponieważ on sympatyzuje z Konfederatami , natomiast wobec Gadowskiego ma inne podejście do sprawy , gdyż Gadowski zalecał głosowanie na Pis. Wnioski: -Fronda jest pisowska -Fronda jest lewacka -Fronda nie jest za życiem
Eleusa2019.11.20 10:28
Dziwna nagonka na Pana Michalkiewicza. Nasuwa się wręcz spostrzeżenie, że Pan Michalkiewicz został odsunięty, z jakiegoś powodu, od wyrażania opinii w katolickich mediach. A przecież współpracował regularnie z Radiem Maryja - nota bene - bardzo jego zdroworozsądkowej narracji brakuje na tej antenie, jak również w TVTRWAM - "Myśląc Ojczyzna". Bez słowa wyjaśnienia wobec słuchaczy, czytelników, które to powinna wyrazić redakcja, o ile poważnie traktuje swych słuchaczy. Może należałoby wprost spytać Pana Michalkiewicza, dlaczego postąpił w kontekście powyższego tematu w taki a nie inny sposób? Rozmowa wiele wyjaśnia, a ferowanie opinii w stylu "obrzydliwe" do niczego innego nie prowadzi, jak tylko do zwiększania przepaści między poróżnionymi.
Maria Blaszczyk2019.11.20 13:17
Jego motywacje nie mają znaczenia. Żadnej korzyści z tego nie odniósł. Więc czy nim kierowała prymitywna żądza zemsty czy po prostu jest małym żałosnym... który postanowił pomóc zboczeńcowi w zniszczeniu tej kobiety - doprawdy jest bez znaczenia. Krzywdzenie ludzi nigdy nie jest w porządku. Krzywdzenie tej konkretnej osoby - wymaga całkowitego rozwodu z człowieczeństwem.
anonim2019.11.20 14:54
Lejemy na takie wasze człowieczeństwo.
Maria Blaszczyk2019.11.20 15:16
I będziecie kopać osobę, która przez półtora roku żyła w taki sposób? "„Siada przy stole i zaczyna jeść. Pytam: czy przywiózł mi ksiądz coś do jedzenia? Jestem bardzo głodna, od dwóch dni nic nie jadłam. Odpowiada: nie mam nic dla ciebie, przywiozę ci jutro wieczorem, ale tylko wtedy, jeśli będziesz grzeczna. Pytam, czy mogę się już położyć spać? Mówi: masz dużo czasu na sen, a teraz kładź się od ściany i czekaj na mnie, wykąpię się i przyjdę. Kiedy się kąpał, trzęsło mi się ze strachu całe ciało, bo wiedziałam, co mnie zaraz czeka, tak bardzo nie chciałam, żeby się obok kładł, tak bardzo chciałam, żeby ta noc już minęła, żeby było rano. Przyszedł, położył się obok i gwałcił mnie kilka godzin z przerwami.” A potem pojechał odprawić poranną mszę". Półtora roku, a Wy ją jeszcze porównacie do Ku.ew... No cóż, człowieczeństwo nie jest obowiązkowe...
Michał Jan2019.11.20 18:49
A po tym wszystkim - do szkoły.
zbychu2019.11.20 10:04
Jak dla mnie to zwykła szmata bez honoru ten typ.
anonim2019.11.20 22:11
Nie przesadzasz? Jak możesz tak pisać o tym pokrzywdzonym dwudziestosześcioletnim dziecku.
któś2019.11.20 9:53
Nie chcę tu bronić Michalkiewicza, choć uważam, że jest w tej sprawie niewinny, ale na kanwie jego sprawy nasuwa mi się pytanie: Jak to jest, że komornik jest w stanie dowiedzieć się gdzie delikwent ma konta bankowe, aby je zająć, a sąd nie jest w stanie ustalić gdzie mieszka, aby go skutecznie zawiadomić o rozprawie? Toż każdy w tym kraju może kogoś o coś oskarżyć przed sądem dostarczając wątpliwe lub sfabrykowane dowody, podając nieprawdziwy adres do korespondencji, a sąd po 2 zawiadomieniach bez odzewu uważa - zgodnie z prawem - że delikwent został zawiadomiony, przeprowadza przewód i wydaje wyrok bez obecności delikwenta, wyrok się uprawomocnia bo nieświadomy delikwent nie składa apelacji, a dowiaduje się o wszystkim, kiedy puka do niego komornik. I co wtedy pozbawiony środków "delikwent" ma zrobić? Żyjemy podobno w państwie praw, ze wskazaniem na "podobno"? PIS-ie, do roboty. To jest pole do popisu w temacie reformy sądownictwa!
Maria Blaszczyk2019.11.20 13:13
Czyli uważasz, że sądy to banda kretynów, którzy, jak ktoś przyjdzie i poprosi o wyrok, to go po prostu wydają? Nie w związku z obowiązującym prawem, tylko po prostu - prosisz i masz? Czyli wolałbyś życ w kraju, w którym do całkowitej bezkarności wystarczy twierdzić, że się nie dostało powiadomień z sądu?
Demon2019.11.20 9:30
Każdy wie, że Michalkiewicz to się uśmiecha, bo sam księdzu za milion złotych zapewniłby wszelkie rozrywki swoim ciałem ale zapomina, że nie każdy ma mentalność taniej tirówki dlatego nie rozumie dlaczego dziewczynie należą się te pieniądze.
nobody2019.11.20 8:05
Jak zwykle chodzi o PRAWDĘ, a w sądach o nią trudno. Czy to Towarzystwo Chrystusowe molestowało? Dlaczego nie odpowiada sprawca?
Maria Blaszczyk2019.11.20 13:09
Sprawca odpowiedział. Dostał śmiesznie niski wyrok, ale odsiedział go. A Towarzystwo Chrystusowe nie zostało obciążone odpowiedzialnością za "molestowanie" - choć w tej sprawie o moelstowaniu w ogóle mowy być nie może - tylko na podstawie art. 430 k.c - o odpowiedzialności zwierzchnika za podwładnego. https://www.lexlege.pl/kc/art-430/
anonim2019.11.20 14:50
To jest grubo naciągana interpretacja. Interpretacja nieznana w prawie polskim. Stąd i przyjęto kasację Teraz osoba pseudonim kasia musi wybulić 1'000'000 pln. z czym jest niejaki problem, bo prawnik dostał już swoją dolę 300'000.
Maria Blaszczyk2019.11.20 15:12
Osoba ta raczej tego nie przeżyje. Osoba ta nie ma żadnych innych środków do życia. A trudno, by taka interpretacja była znana, skoro to był pierwszy taki proces.
andrzejhahn32019.11.20 7:49
obrzydliwa to jest wasza stronniczosc frondowskie nieuki
W.G.2019.11.20 7:41
Pomijam na razie przewinienia p. Michalkiewicza, i zadam pytanie. Jak długo mendy komornicy będą mieli możliwość traktowania wolnego obywatela polskiego, jak psa...? to nie jest wynalazek pisowski lecz, lewacko-libertyński..Jaskrawy przykład pracy tych hien jest taki, że do dłużnika przychodzi komornik i zabiera sąsiadowi traktor, narzędzie jego utrzymania...i to ma być praworządność?... chyba platformowo-komunistyczna.... doigracie się psubraty...
JanP2019.11.20 7:29
Na takich butnych prymitywów, jak Michalkiewicz najlepszy jest komornik, o czym przekonał się na własnej skórze. Na przyszłość będzie ostrożniejszy w ferowaniu wyroków a jak nie, to skończy w przytułku dla bezdomnych.
Micha Franciszek Kalinowski2019.11.20 8:58
Dobry człowieku nie obrażaj pana Stanisława, bo na to nie zasługuje. Oby ciebie niezawisły sąd nie skroił w podobny sposób. Pan Stanisław się pozbiera, a i ludzie mu pomogą, bo jest tego wart. Sądy otworzyły ścieżkę, którą chętnie pomkną kiedyś kanciarze i naciągacze. Wydano 2 wyroki w 2 instancjach zaocznie, bez udziału oskarżonego w procesie. Taka czasem była praktyka w PRL. Choćby i przypadek skazania Ryszarda kuklińskiegona karę śmierci. To bardzo brzydka praktyka i nieuczciwa, bo pozbawia pozwanego (oskarżonego) prawa do obrony. Sąd nie umiał dostarczyć wezwania i pozwu, pod pretekstem błędnego adresu zamieszkania, za to bezbłędnie odnalazł konto pana Stasia w Banku! Tfu!
Demon2019.11.20 9:43
Teraz czeka to proces za ujawnienie danych osobowych :D Oby gnojek zapłacił
Michał Jan2019.11.20 17:25
Imię i nazwisko, to nie są dane osobowe chronione przez RODO. Został oskarżony przez konkretną osobę i imię wraz z nazwiskiem tej osoby podał mu bank. Ale, oczywiście, proces, jak najbardziej zaoczny, mile przez "sprawiedliwych ludowo" mile widziany.
Durczykiewicz2019.11.20 6:47
Ta pewność siebie pana Michalkiewicza tak widoczna w każdej jego wypowiedzi jednak trafiła na barierę. To dobrze. Może ten pan spuści z tonu. A co do samej sprawy, to, czy pan Michalkiewicz znał tę osobę osobiście skoro tak ją ocenił? Widział na własne oczy, co się działo między nią, a tym księdzem? Nie? To skąd taka buta i rzucanie oskarżeń? Takie myślenie jak sądzę, jest domeną właśnie pedofilów - "sama tego chciała, sama się pchała na kolana"... smutne...
Jerzy2019.11.20 6:14
Niedawno włochaty poseł z dogorywającej nowoczesnej porównał Kichawę Błońską do prostytutki i co z tego wyszło?
=^^=2019.11.20 1:29
Oj i bardzo dobrze Michalkiewicz podkładaj się dalej, tylko na to czekamy :) Za głupotę się płaci :)
Mądryprzedszkodą2019.11.20 3:04
Jak na ten moment, to zapłacić musi tzw ofiara. kasacja w toku, bańka do zwrotu I bardzo dobrze, za pazerność się płaci.
=^^=2019.11.20 9:05
Tzw ofiarą? Trzeba być wyprutym z godności by o kobiecie latami gwałconej przez księdza coś takiego napisać. Sąd może też odrzucić kasację więc bym się tak nie cieszyła. Dla swojego własnego bezpieczeństwa lepiej by było jakby towarzystwo Chrystusowe jednak zostawiło dziewczynie ten milion. Inaczej dowiedzą się co to znaczy, jak ludzie naprawdę się wkurzą.
Mietek2019.11.19 23:20
Brednie z tym ujawnieniem danych przez Michalkiewicza. Nazwiska i imiona dziewczyny i jej ojca podał 10 lat temu Fakt cytując wypowiedź ojca dla tygodnika. Te dane są jawne od tego czasu a to oznacza, że Michalkiewicz niczego nie ujawnił.
Gyd Matekson2019.11.19 23:06
Red. Michalkiewicz chciał pokazać jaka jest cienka linia między odszkodowaniem za molestowanie a wyłudzeniem takiego odszkodowania po dopuszczeniu kogoś do intymnego zbliżenia a potem przetworzenia tego przed sądem jako molestowania celem wyłudzenia tak horendalnego odszkodowania
Maria Blaszczyk2019.11.20 0:01
Otóż 13-latka nie ma nawet prawnej możliwości "dopuszczenia kogoś do intymnego zbliżenia". Dorosły, który by to zrobił - jest po prostu obrzydliwym pedofilem. I nie mówimy tu o molestowaniu, tylko o okrutnym, powodującym nieodwracalne skutki gwałceniu i katowaniu.
Ewelina2019.11.20 1:15
Mario!Bł. Nikogo nie bronię ! Żeby było jasne ! Przecież znasz tu przynajmniej jednego , co tak też robił z dziećmi? Jakoś nie czytałam od ciebie ani jednej uwagi na temat jego wyczynów! Nawet się sam tym pedalstwem chwalił w swoich wpisach ! Chyba wiemy , że chodzi mi o Kellera, "du..... g...ja"! To są bardzo straszne skutki, nieodwracalne na ciele i w umyśle dziecka!
Maria Blaszczyk2019.11.20 13:02
Ja nawet nie wiem, czy ten "Keller" istnieje. A w moim imieniu też dobrzy ludzie pisali różne rzeczy, w tym, że jestem pedofilem... A akurat nie jestem, więc nie wierz we wszystko, co przeczytasz - lub napiszesz.
anonim2019.11.20 2:58
Ty chyba czytać nie potrafisz. Kpina Michalkiewicza nie dotyczyła jakichkolwiek 13, 23 albo i 33 latek tylko kłamstw oszustek podających się fałszywie za "ofiary" w celu wyłudzenia pieniążków
Maria Blaszczyk2019.11.20 13:03
Ten wpis dotyczył konkretnej sprawy i konkretnego wyroku. A nie żadnych kłamstw. Kłamstwa i manipulacje to właśnie to, co w tej chwili uprawiasz.
Cool2019.11.20 15:15
Nie konfabuluj! ... Polański nie skatował tej 13-latki!!!
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.19 23:05
Michalkiewicz to kawał ch.uja. Pier.dolone prawackie bydlę.
ANDRZEJ2019.11.20 4:40
brawo przypunktowałaś właśnie u Terlikowskiego
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.20 6:26
Terlikowskiego nie lubię, nawet bardzo, ale tym razem to Michalkiewicz wykazał się wyjątkowym skur.wy.syństwem.
ZDEGUSTOWANY2019.11.20 6:35
Czy wszyscy "anarchosyndykaliści" to the bilne marionetki systemu czy tylko ty ofiaro?
anonim2019.11.20 10:11
Wszyscy to debile, ale ten to wyjątkowy idiota.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.20 18:21
Zamknij pysk, ty bezimienna katoszmato!
anonim2019.11.19 22:56
Wyjątkowo podłe bydlę.
kibuc2019.11.19 23:01
ze mnie - pisz pełnym zdanie pisowcu
Andrzej Malik2019.11.20 8:43
OK- kibuc to wyjątkowo podłe bydle- teraz lepiej?
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.19 23:05
To nawet nie jest istota ludzka.
Dobry2019.11.19 23:36
Czyli zupełnie jak lewak
kibuc2019.11.19 22:55
żydowskie sądy w Polin działają zgodnie z linią masonerii żydowskiej chabad lubawicz z jej szefem na Polin i pilnującego Kaczyńskiego żydem Danielsem żyd Najsztub niewinny
anonim2019.11.19 22:55
Dubel, było. Kolega @bz już o tym wcześniej PiSał: https://www.fronda.pl/a/dziwne-zachowanie-michalkiewicza-mocny-komentarz-terlikowskiego,136358.html Znowu wyszło na to, że płatne putinowsko-sorosowsko-lewackie trole czytają i śledzą "portal" Fronda.pl uważniej od jego "redaktorów".
Dobry2019.11.19 22:50
Dlaczego miał nie ujawniać? Został po bandycku napadnięty. Brawo panie Stanisławie, jesteśmy z panem.
404_nick_not_found2019.11.20 10:55
A o czym takim jak RODO nie slyszales? Nie mial prawa tego zrobic. Ta kobieta, w przeciwienstwie do Michalkiewicza jest osoba prywatna, i jej dane osobowe sa chronione. NAPADNIETY? Czlowieku, prosze Cie - otworz oczy.
Maria Blaszczyk2019.11.20 15:19
Napadnięty w ten sposób, że porównał osobę skrzywdzoną w straszliwy sposob do ku..w? No rzeczywiscie, a kto mu tę krzywdę zrobił?
anonim2019.11.20 22:08
Kto? Cwaniura która musi zwracać milion złotych polskich.
bolszewik2019.11.19 22:50
jak zwykle w j Frondzie przekazujemy informację tak jak nam bolszewikom pisowskim wygodnie: 1. o procesie Michalkiewicz nie wiedział bo "niezawisły" sąd wysyłał mu zawiadomienie o procesie na adres pod którym nie mieszka od 11 lat 2. dane osobowe pokrzywdzonej ujawnił Fakt w 2009 roku więc mógł się na to powoływać Lenin, Stalin, Gomułka , Kaczyński - jak to powiedział Duda w 2016 roku w Izraelu Polska to Polin
anonim2019.11.19 23:01
Sąd wysłał wezwania poprawnie. Michalkiewcz najwidoczniej nie dopełnił obowiązku meldunkowego, albo myślał że "jak się nie odbiera poleconych to sprawa przyschnie". I w jedno i w drugie trudno mi uwierzyć.
kibuc2019.11.19 23:05
tylko tak możesz prezesowi bez wazelin w żopu wejść, ty wiesz , że sąd wysłał poprawnie bo pisowcy frondowcy wszystko wiedzą najlepiej a najlepiej jak służyć żydom
anonim2019.11.19 23:12
Przepraszam. Oczywiście miało być: "Niezawisły sąd wysłał wezwania poprawnie."
Dobry2019.11.19 23:35
Bzdury. Sąd w postępowaniu cywilnym nie sprawdza adresów meldunku. https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1403504,doreczenia-w-postepowaniu-cywilnym-komornik-jak-listonosz.html
anonim2019.11.19 22:43
z innego zródła https://prawy.pl/105189-sad-w-sposob-skandaliczny-pozbawil-stanislawa-michalkiewicza-srodkow-do-zycia/
anonim2019.11.19 22:33
Fronda jest typowo pisowska i lewacka i jest przeciwko życiu, szkaluje Michalkiewicza , nie czyta ze zrozumieniem , daje wiadomości nieobiektywne, próbuje urabiać głupi ludek , ale my się nie damy
Michał Jan2019.11.20 8:25
Pan Terlikowski zarzucał p. Michalkiewiczowi, że wykupił mieszkanie i jeszcze miał 188 tys. na koncie. A to jest kwota "zasądzona", przekraczająca wszystkie środki, jakie St.M. Po drugie - nie ujawnił danych osoby molestowanej, ale osoby, która wytoczyła mu jawny proces i w postępowaniu bez możliwości obrony zajęła mu konta. Teraz płacze - kto sieje wiatr, zbiera burzę.
Naczelny2019.11.19 22:27
Ojoj, a gdzie frondokatolicy do obrony tej kreatury?
anonim2019.11.19 22:34
Kreaturą , kto jesteś Ty???Czy kto??
Cool2019.11.19 22:52
W obronie najpodlejszego draństwa i dewiacji ... lewacy są bezkonkurencyjni. Poproś Agnieszkę Dz. Marię B. albo Piotra N. ... lepszych obrońców tutaj nie znajdziesz!
Maria Blaszczyk2019.11.19 22:58
Póki co i ja, i Agnieszka, i Piotr wypowiedzieliśmy się jasno w tej sprawie. Pod tym drugim artykułem, z popołudnia. Więc możesz sobie sprawdzić, co myślimy na ten temat. https://www.fronda.pl/a/dziwne-zachowanie-michalkiewicza-mocny-komentarz-terlikowskiego,136358.html
Cool2019.11.20 15:00
Czytaj ze zrozumieniem! ... nie pytam, co o tym sadzisz. ... wyrażam jedynie podziw dla Twoich (waszych) zdolności wybielania i tłumaczenia, każdej dewiacji lub podłości.
Maria Blaszczyk2019.11.20 15:09
A jakąż to dewiację bronię krytykując księdza-kata i pana Michalkiewicza, dzielnie próbującego dokopać jego ofierze?
Cool2019.11.20 15:23
Wciąż nie rozumiesz tego co czytasz!
Sebastian Lorenc2019.11.20 7:38
obsesje na punkcie innych osób sie leczy. ty masz ewidentne, zwłaszcza na punkcie Agi.
Lewus2019.11.20 9:32
ty sam za nią latasz
Sebastian Lorenc2019.11.20 10:24
Bo mi się podoba. Ale niestety zajęta jest.
J.P🧶2019.11.20 19:30
👍
J.P🧶2019.11.20 8:20
Cool określ się po której stronie jesteś, tych co przybijali gwoździe czy tych którzy pomagali nieść krzyż?
Japa2019.11.20 9:14
,,Naczelny ' puścił sobie ,,bączka " . Czym oni na tej Farmie karmią naczelnych . Bo przecież nie po bananach taki smród .