Objawienia św. Andrzeja Boboli w Strachocinie - zdjęcie
10.11.21, 11:58Fot. wikipedia domenapubliczna

Objawienia św. Andrzeja Boboli w Strachocinie

10

„Jestem św. Andrzej Bobola, zacznijcie mnie czcić w Strachocinie” – usłyszał od ukazującej się tu od wielu lat tajemniczej postaci, młody kapłan, rozpoczynający duszpasterską posługę w tej podkarpackiej miejscowości, w której 430 lat temu urodził się ów święty męczennik, Andrzej Bobola.

„Miałem cztery lata kapłaństwa i myślałem, że jadę tam na kilka tygodni. Będę posługiwał w dwóch kościołach, jakie tam są i uczył w szkole. Nigdy nie przypuszczałem, że może mnie spotkać coś takiego” - wspomina ks. Józef Niżnik. Młody kapłan już pierwszej nocy w Strachocinie ujrzał brodatą postać za oknem. Był przekonany, że to napad na plebanię, dlatego przez pierwszy okres swojego pobytu na niej albo starał się spać przy zapalonym świetle, albo w ogóle nocował poza tym miejscem.

Tajemnicze odwiedziny jednak nie ustawały i powtarzały się niemal regularnie nocną porą o godz. 2.10. Co więcej, ks. Niżnik dowiedział się, że postać ta ukazuje się na tym miejscu już od 1938 roku, kiedy to do Polski w sposób uroczysty przewieziona została trumna św. Andrzeja Boboli.

„To nie był sen. Wszystko działo się na jawie, a mnie ogarniał strach. Zawsze przychodził w nocy o godz. 2.10. Musiały minąć cztery lata, bym zebrał się na odwagę i zapytał „kim jesteś i jak ci pomóc?”. Jakież było moje zaskoczenie, gdy usłyszałem „Jestem św. Andrzej Bobola, zacznijcie mnie czcić w Strachocinie”. To było niesamowite odkrycie. Tyle cierpień i lęku moich poprzedników i mnie samego, żeby to odkryć. Był 16 maja 1987 roku” – wspomina ks. Niżnik, któremu dokładnie w 330 rocznicę swej męczeńskiej śmierci przedstawił się św. Andrzej Bobola.

Jezuici przekazali parafii w Strachocinie relikwie św. Andrzeja Boboli i ten sposób jezuicki misjonarz zaczął wreszcie odbierać kult w miejscu swego urodzenia. „Jestem świadkiem, jak w ciągu 30 lat wszystko się zmieniło w tej Strachocinie. Mamy ponad 1000 świadectw ludzi, którzy wyprosili sobie naprawdę wielkie łaski” - podkreśla kapłan.

„Od pewnego czasu, wielu ludzi przyjeżdża modlić się za Polskę. Przyjeżdżają też politycy, ja nikogo nie popieram i nie oceniam, ale wszystkim mówię, że z władzy jaką mają, przyjdzie się im rozliczyć przed Bogiem” - podkreśla ks. Józef Niżnik.

 

ren/wiara.pl

Komentarze (10):

Marek2021.11.10 16:15
Miałem fajną stronę nachwaletrojcyswiętej.com.pl na której kiedyś to czytałem ale ją zamknięto. Czy ktoś mógłby podać mi nowy adres na którym publikuje Mieczysława Kordas?
Otóż...!2021.11.10 21:33
Z tego co wiem, ta strona jest zamknięta. Też czytałam co ona pisała o Polsce, mieszkając w USA. Chyba nie ma nowej!
Anonim2021.11.10 15:55
mądre słowa na koniec,a ten co sie przedstawia jako święty,to przypadkiem nie utknał miedzy ziemią i astralem ,przywiązany do szczątków ?
Kubiak2021.11.10 15:49
"Zacznijcie mnie czcić....." ????? I brodata postać za oknem. Czy to jeszcze jest dziedzictwo Jezusa ?
Anonim2021.11.10 16:32
nie, to jakiś niedowartosciowany gosciu z tamtej strony .straszyc ludzi o 2.10 .nekrofita jeden .szkoda że mu nie powiedział,że jest matkom boskom
Niedowartościowany Anonimie"- Lechu!2021.11.10 21:37
Sądzisz że mamy cię uważać za wartościowego?? Przecież ty sam siebie poniżasz od ...zawsze! Teraz też bzdury piszesz! Napisz coś mądrego! Umiesz? Czy wyparował rozum?
matis892021.11.10 13:12
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
mmmm2021.12.11 22:12
hej,odezwij sie do mnie jak możezsz
Anonim2021.11.10 12:54
No właśnie, żeby rządzący o tym pamiętali, że z władzy będą się musieli rozliczyć.
Ze wszystkiego trzeba się rozliczyć!2021.11.10 21:42
Nie tylko rządzący, ale każdy człowiek! ... Z każdego słowa i czynu przyjdzie każdemu człowiekowi zdać sprawę! Z każdego bluźnierstwa, obelgi Boga, czy z krzywdy dzieciom, co zrobiłeś?... Nieprawdaż! ?Nie piszę twego imienia, bo i tak wiemy czyj to nick i kim jesteś!