Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk otrzymał zakaz odwiedzania parafii w Albercie i Terytoriach Północno-Zachodnich w Kanadzie. Powodem ma być rzekome rozpowszechnianie przez Radio Maryja „treści antysemickich i homofobicznych”.

- „Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef kontrowersyjnej rozgłośni Radio Maryja w Polsce, otrzymał zakaz odwiedzania archidiecezji Edmonton i podlegających jej parafii. Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację treści antysemickich i homofobicznyc” – poinformowała żydowska organizacja B'nai B'rith.

Decyzję o zakazie dla o. Tadeusza Rydzyka archidiecezja miała wydać po rozmowach z przedstawicielami tej organizacji. Podobne decyzje mieli podjąć inni biskupi Alberty i Terytoriów Północno-Zachodnich.

W sprawę miał być też zaangażowany wicepremier prowincji Alberta Thomas Lukaszuk, który na Twitterze określa polskiego redemptorystę „homofobem i antysemitą”. W ub. roku wysłał on list do papieża Franciszka, domagając się „ukrócenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka”.

kak/tvp.info.pl, onet.pl, gazetagazeta.com