O. Leon pokonał COVID-19. ,,Pogodziłem się z myślą o śmierci’’  - zdjęcie
27.11.20, 17:28Fot. screenshot - YouTube (Opactwo Benedyktynów w Tyńcu)

O. Leon pokonał COVID-19. ,,Pogodziłem się z myślą o śmierci’’

18

Znany kaznodzieja o. Leon Knabit wygrał walkę z COVID-19. W rozmowie z portalem wPolityce.pl opowiedział o tym, jak przechodził chorobę, o ufności w Bogu, która go nie opuszczała i o tym, co Pan Bóg chce powiedzieć człowiekowi przez koronawirusa.

Benedyktyn opowiedział o Bożej łasce, dzięki której nie czuł lęku, mimo poważnego zagrożenia, jakim w jego wieku jest zakażenie koronawirusem:

- „Na początku, kiedy sytuacja nie była wyjaśniona, liczyłem się na serio z możliwością odejścia, bo choć nie miałem objawów, to jednak mam prawie 91 lat, wiadomo, że to stopień podwyższonego ryzyka. Cała rzeczywistość poza mną, w klasztorze, przestała raptem być ważna. Niech się oni martwią moimi szpargałami. Ja ufałem i ufam, że miłosierdzie Boże daruje mi grzechy” – opowiada o początkach swojej walki z chorobą.

Dodaje, że w czasie swojego pobytu na oddziale covidowym nigdy nie poczuł się samotny:

- „Mnich nigdy nie jest sam. Zawsze jestem ja, mój Anioł Stróż i Trzy Osoby Boskie. Czyli jest nas piątka. Poza tym był smartfon i ładowarka nad głową. Było wiele telefonów do mnie, nawet z zagranicy i wiele moich do innych. Codziennie mogłem przez Facebooka przesyłać wiadomości o stanie mojego zdrowia. Pisałem też zawsze parę słów aktualnej refleksji” – mówi zakonnik.

Nie mając dostępu do Eucharystii, powierzał swój ból z tym związany Bogu, łącząc się z osobami, które latami z różnych powodów pozbawione są sakramentów. Towarzyszył mu różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia.

- „Czytałem niedawno książkę o ks. Dolindo i wziąłem bardzo na serio jego słowa, że i po śmierci będzie ludziom pomagał. Pukajcie tylko. Oddałem mu w opiekę moje leczenie i drobne sytuacje z codziennego życia w szpitalu. Nie zawiódł mnie nigdy” – dzieli się swoim doświadczeniem.

Mnich wyraził przy tym uznanie dla personelu medycznego, który przy wszystkich brakach zachowuje na najwyższym poziomie troskę o chorych.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl zakonnik odniósł się również do manifestacji Strajku Kobiet, które zbiegły się z jego pobytem w szpitalu:

- „Trzeba to było załatwić na początku pierwszej kadencji obecnego parlamentu, czego domagały się setki tysięcy obywateli. Kunktatorstwo, niezbyt zrozumiałe, odbiło się teraz na stosunkach społecznych, kiedy mamy jeszcze i chorobę towarzyszącą - czyli pandemię. Kwestia aborcji jest tylko cząstką totalnego ataku sił wrogich Bogu i religii na całym świecie” – przekonuje.

Red. Agnieszka Ponikiewska pytała o. Leona o rozterki egzystencjalne, jakie towarzyszą wielu osobom w czasie pandemii. Są to pytania o to, co Bóg chce nam powiedzieć przez koronawirusa. W ocenie benedyktyna jest to kolejne wołanie Boga o nawrócenie.

- „Ale dzisiaj, kiedy lekceważenie Boga, bezbożność, bluźnierstwa i bylejakość wielu katolików zaszła tak daleko, Pan Bóg pokazuje swoją sprawiedliwość. Pan Bóg nie da się z siebie naśmiewać! Oczywiście, jest nieskończenie miłosierny i gotów wszystko przebaczyć, ale najpierw trzeba się do Niego zwrócić” – podkreśla.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (18):

A2020.11.28 12:12
Leon a wiesz, że gdybyś dziś stanął przed obliczem, to na bank padłoby pytanie, czy wiedziałeś, że twój przeor wykorzystywał seksualnie nieletnich? Co byś odpowiedział? Przypominam, że dziwiszownie raczej niewiele by dało.
raport szwedzki - najnowsze2020.11.27 22:07
https://projektsanning.com/wp-content/uploads/2020/11/Doda-per-dag-1024x631.png w mówią że w szwecji jest druga cięzka fala jak w Polsce tylko że tam nikt nie umiera ponad normy a u nas 200% tego co normalnie... Szwecja ma szanse zamknac caly rok z zupelnie normalnymi liczbami zgonow............Wstępne dane za okres od 19.10.19 do 11.11 r. Wskazują na śmiertelność, przy średnio o 32 zgonach mniej dziennie w porównaniu ze średnią w tym samym okresie 2015-2019. Jeśli jesteśmy w okresie śmiertelności, porównując średnie zgony w latach 2015-2019 ze średnią zgonów wstępnie w 2020 roku, jak to możliwe, że politycy i władze narzucają surowsze ograniczenia? Czy nie powinno się złagodzić ograniczeń i nie pozwolić nam wrócić do normalności? Jeśli różnica między nadmierną śmiertelnością tej wiosny a powszechną śmiertelnością, jaką mamy obecnie, wynosi 93 osoby dziennie, to przynajmniej bardzo trudno mi znaleźć rozsądne wyjaśnienie, dlaczego nadal mamy ograniczenia, które teraz zostaną jeszcze bardziej zaostrzone, i mówimy o masowych szczepieniach w niektórych miejscach. Na świecie mówi się też o obowiązkowych szczepieniach. Czy w spekulacjach jest coś, czego potrzebują cyniczni politycy i inni interesariusze?"..............Należy podziwiać Szwedów że sa pod NIEUSTANNYM NACISKIEM zwolenników koronanazimu głuchych jak nazistowski rząd PIS zWstępne dane za okres od 19.10.19 do 11.11 r. Wskazują na śmiertelność, przy średnio o 32 zgonach mniej dziennie w porównaniu ze średnią w tym samym okresie 2015-2019. Jeśli jesteśmy w okresie śmiertelności, porównując średnie zgony w latach 2015-2019 ze średnią zgonów wstępnie w 2020 roku, jak to możliwe, że politycy i władze narzucają surowsze ograniczenia? Czy nie powinno się złagodzić ograniczeń i nie pozwolić nam wrócić do normalności? Jeśli różnica między nadmierną śmiertelnością tej wiosny a powszechną śmiertelnością, jaką mamy obecnie, wynosi 93 osoby dziennie, to przynajmniej bardzo trudno mi znaleźć rozsądne wyjaśnienie, dlaczego nadal mamy ograniczenia, które teraz zostaną jeszcze bardziej zaostrzone, i mówimy o masowych szczepieniach w niektórych miejscach. Na świecie mówi się też o obowiązkowych szczepieniach. Należy podziwiać Szwedów że idą własną droga mimo codziennych nacisków koronanazistów totalnie głuchych na dane ze wirus zabija tylko w teorii a restrykcje naprawde - w Polsce mamy już 40tys ofiar pisowskich lock downów................ zatem już teraz wiemy w Szwecji do 11.11 zmarło nadprogramowo jedynie okrągłe 4 tys ludzi z czego 3 tys to przewlekle chorzy starcy z DPSów
errata2020.11.27 22:11
https://projektsanning.com/wp-content/uploads/2020/11/Doda-per-dag-1024x631.png w mówią że w szwecji jest druga cięzka fala jak w Polsce tylko że tam nikt nie umiera ponad normy a u nas 200% tego co normalnie... Szwecja ma szanse zamknac caly rok z zupelnie normalnymi liczbami zgonow............Wstępne dane za okres od 19.10.19 do 11.11 r. Wskazują na śmiertelność, przy średnio o 32 zgonach mniej dziennie w porównaniu ze średnią w tym samym okresie 2015-2019. Jeśli jesteśmy w okresie śmiertelności, porównując średnie zgony w latach 2015-2019 ze średnią zgonów wstępnie w 2020 roku, jak to możliwe, że politycy i władze narzucają surowsze ograniczenia? Czy nie powinno się złagodzić ograniczeń i nie pozwolić nam wrócić do normalności? Jeśli różnica między nadmierną śmiertelnością tej wiosny a powszechną śmiertelnością, jaką mamy obecnie, wynosi 93 osoby dziennie, to przynajmniej bardzo trudno mi znaleźć rozsądne wyjaśnienie, dlaczego nadal mamy ograniczenia, które teraz zostaną jeszcze bardziej zaostrzone, i mówimy o masowych szczepieniach w niektórych miejscach. Na świecie mówi się też o obowiązkowych szczepieniach. Czy w spekulacjach jest coś, czego potrzebują cyniczni politycy i inni interesariusze?".............Należy podziwiać Szwedów że idą własną droga mimo codziennych nacisków koronanazistów totalnie głuchych na dane ze wirus zabija tylko w teorii a restrykcje naprawde - w Polsce mamy już 40tys ofiar pisowskich lock downów................ zatem już teraz wiemy w Szwecji do 11.11 zmarło nadprogramowo max 4 tys ludzi z czego 3 tys to przewlekle chorzy starcy z DPSów
StopKoronaDebilizmowi2020.11.27 20:41
https://off-guardian.org/ Sąd orzekł, że testy PCR na koronawirusa są niewiarygodne. Kwarantanny na ich podstawie stanowią ograniczenie wolności Laboratorium - zdjęcie ilustracyjne. (Zdj. pixabay.com) Reklama Portugalski sąd orzekł, że PCR nie jest wiarygodnym testem na obecność Sars-Cov-2, a zatem każda wymuszona kwarantanna na podstawie jego wyników jest niezgodna z prawem – donosi portal off-guardian.org. W orzeczeniu zasugerowano, że jakakolwiek przymusowa kwarantanna zastosowana wobec osób zdrowych, może naruszać ich prawo do wolności. Co więcej sędziowie orzekli, że pojedynczy pozytywny test PCR nie może służyć jako skuteczna diagnoza infekcji. Sprawa dotyczy czterech turystów z Niemiec, którzy zostali przebadani przez lokalny sanepid. Jeden z nich otrzymał wynik dodatni, a trzej pozostali zostali uznani za osoby z „wysoki ryzykiem infekcji” przez kontakt z zakażonym kolegą. Co ciekawe wszyscy czterej przed wyjazdem z Niemiec, mieli negatywny wynik testu na obecność wirusa, który wykonany został na mniej niż 72 godziny przed wyjazdem z kraju.
Jan Radziszewski oraz2020.11.27 20:20
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 !
Jan Radziszewski oraz2020.11.27 20:20
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄: 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 !
Jan Radziszewski2020.11.27 20:19
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄: 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀 𝐙 𝐊𝐑𝐀𝐉𝐔 𝐑𝐀𝐃 "𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐎𝐒𝐇𝐈𝐓𝟐𝟎𝟐𝟎" 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐀 𝐍𝐀 𝐄𝐔𝐓𝐀𝐍𝐀𝐙𝐉𝐄!
Jan Radziszewski2020.11.27 20:18
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐀𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐏𝐄𝐓𝐑𝐎-𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐖𝐀𝐓𝐘𝐊𝐀𝐍𝐈𝐄, 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐘𝐍𝐆𝐓𝐎𝐍𝐈𝐄, 𝐖-𝐖𝐈𝐄 𝐈 𝐖 𝐂𝐘𝐂𝐎𝐖𝐈𝐄. . . . 𝐙𝐀 𝐑𝐎𝐃𝐈𝐍𝐔! . . . 𝐙𝐀 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐔! . . .𝐔𝐑𝐀𝐀𝐀!
wklejam2020.11.27 18:19
admin 2020.11.27 18:03 Szwecja: W domach opieki aktywna eutanazja zamiast leczenia Covid-19 . Szwecja: W domach opieki aktywna eutanazja zamiast leczenia Covid-19 20 maja 2020, 12:22 Ten tekst przeczytasz w 1 minutę Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze Starzejące się społeczeństwo emeryci seniorzy ludzie Starzejące się społeczeństwo emeryci seniorzy ludzie / Shutterstock Wielu seniorom w domach opieki zamiast leczenia Covid-19 podawana jest morfina, która hamuje oddychanie - pisze w środę dziennik "Dagens Nyheter". "To aktywna eutanazja" - wskazuje prof. geriatrii Yngve Gustafson. Według eksperta podstawowe leczenie w przypadku Covid-19 powinno polegać na stosowaniu kroplówek z substancjami odżywczymi, podawaniu leków przeciwzakrzepowych, tlenu oraz antybiotyków w celu eliminacji wtórnego bakteryjnego zapalenia płuc. Zamiast tego wielu osobom starszym z zapaleniem płuc rutynowo podaje się morfinę oraz midazolam, które hamują oddychanie. To jest aktywna eutanazja, jeśli nie coś gorszego - twierdzi Yngve Gustafson. Bracie, przyjmą cie w Szwecji lewactwo przyjmuje wszystko co się da a potem was wykończy jak wykończyli starców. W Szwecji zmarło.................. POPIERAM ADMINA 2020.11.27 18:17..... czyli panie admin - gdyby Szwedzi dbali o starców to nie umarła by tam nawet ani jedna osoba. Bo 1 tys pozostałych to jak statystyczne zero... dużo pan mi wyjasnił. A teraz proszę opisać eutanazję na Polakach, którzy nie są staruszkami z DPS.
Janek Pradera2020.11.27 18:14
Założę z każdym się, Ojcze Rafale. O piwo, wódkę, krew, życie zuchwałe. Że sobie jesteś teraz w Śląskim Raju. Doradcą ogrodnika w boskim gaju.
JOHN2020.11.28 20:37
to nie jest portal z poezją śpiewaną...
jula2020.11.27 18:14
Bóg zapłać za dobre słowo.
Anonim2020.11.27 18:06
o. Leon i tak ma szczęście skoro pokonał grypopodobną chorobę, licząc się ze śmiercią. Stres obniża odporność a jak ktoś ma problemy z sercem to nierzadko umiera w oczekiwaniu na wynik testu, który często jest negatywny. W Polsce dzieją się mało śmieszne sceny jak z Kiepskich, gdy Paździocha skręcało bo wmówiono mu że ukradziony przez niego papier toaletowy był zatruty. Marek Posobkiewicz pluł krwią ale zdania nie zmienił że nieuchronny dla nikogo wirus jest podobny do grypy, z tą różnicą że czasem i naprawdę rzadko dzieje się coś co trudno wytłumaczyć.
John2020.11.28 20:38
szczęście... powiadasz... a ja Ci powiadam, żeś niewierzący...
o nazistowskich rządach w Polsce2020.11.27 17:43
nie wazne są zgony covidowe tylko ogólne ...w Szwecji do 13.11 nie działo się nic przerażającego - https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/ w Szwecji zmarło nadprogramowo ok 4,5 TYS SZWEDÓW z czego 3 tys to byli starcy pod opieką... W Polsce w stosunku do poprzednich lat zmarło dodatkowo 1,5 starców z DPS oraz 40 TYS POLAKÓW w społeczenstwie, Pisowcy to bezkarni zbrodniarze ...Jak wynika z analizy money.pl, od 31 sierpnia do 24.11 urzędy stanu cywilnego wystawiły ponad 125 tys. aktów zgonu. W ubiegłym roku było to 91 tys. aktów zgonu. Nadwyżka wynosi więc 34 tys. Przypomnijmy że ubiegły rok był także ponad normy 2015-2018 dlatego mowa o ponad 40 tysiącach Polaków.. tak działa "zamknąć wszystko i wszystkich plus"
Anonim2020.11.27 17:46
pisowska nekrofilia covidowa od poczatku miala tylko jedno zadanie - starcy musza isc na wybory by zaglosowac na nich a reszta Polakow niech zdycha z glodu i braku opieki medycznej..
Anonim2020.11.27 17:48
jakby Szwedzi byli szczepieni BCG jak Polacy zgonow dodatkowych mieli by o wiele mniej, turcja-iran najlepiej pokazuje moc BCG
Anonim2020.11.27 17:40
Gdyby to była prawdziwa zaraza taka jak dawniej bywały, to tak wiekowy człowiek na pewno by nie przeżył. Ta Plandemia została celowo wyolbrzymiona aby zaorać klasę średnią, wykończyć małe i średnie firmy i założyć globalny komunizm. Pamiętajmy, że zalecenia z Fatimy nie zostały w 100% spełnione więc błędy Rosji (Marksizm) rozlał się po całym świecie. Nawet USA stało się lewackie. To będzie najstraszniejszy i ostatni totalitaryzm w dziejach.