Niemieckie media ,,polskimi ustami'' ponownie atakują św. Jana Pawła II - zdjęcie
20.11.20, 14:20fot. pixabay.com

Niemieckie media ,,polskimi ustami'' ponownie atakują św. Jana Pawła II

67

To już kolejna klasyczna próba manipulacji stosowana przez niemieckie media z wykorzystaniem "pro-polskich publicystów". Tym razem „Berliner Zeitung” pisze o reportażu dziennikarza Marcina Gutkowskiego w TVN24, w którym jest mowa zaniedbaniach i naruszeniach prawa moralnego, karnego i nawet kościelnego przez kardynała Stanisława Dziwisza, ale winą za to wszystko próbuje obarczyć nie kogo innego jak ... św. Jana Pawła II.

Tekst Witolda Mrożka  w „Berliner Zeiting” pisze, że kard. Dziwisz miał kryć księży pedofilów, a "Kościół katolicki w erze Jana Pawła II jeśli nie tuszował, to przynajmniej ignorował problem pedofilii, a dokładnie przypadki molestowania przez kardynała Theodore'a Edgara McCarricka".

 

Czytamy w nim też:

Jednocześnie opublikowany został raport Watykanu, który pokazuje, że Kościół katolicki w erze Jana Pawła II jeśli nie tuszował, to przynajmniej ignorował problem pedofilii, a dokładnie przypadki molestowania przez kardynała Theodore'a Edgara McCarricka.

Co nie jest też zaskakujące i wpisuje się w lewicową antypolską narrację powielaną przez niemieckie media, Mrożek określa protesty lewicy jako „spontaniczne”.

Mrożek pisze też, że „sam Watykan przyznaje, że postawa zmarłego w 2005 roku papieża wobec problemu pedofilii budzi wątpliwości”.

Dalej pojawia się już stwierdzenia, które – zgodnie z „wybraną rolą Niemiec w zbawianiu Europy”- mają pokazywać, jak czytelnik ma rozumieć i interpretować wydarzenia w Polsce oraz podejście do osoby św. Jana Pawła II. Są to na przykład stwierdzenia:

- Wielu wpływowych publicystów, nawet liberalnych, relatywizuje winę Karola Wojtyły i podkreślają zawsze jego walkę przeciwko komunizmowi.

Albo:

- Dziś rola Kościoła w obaleniu komunizmu jest kwestionowana, szczególnie przez młodsze pokolenie. Także rola papieża widziana jest w nowym świetle.

Mrożek na łamach „Berliner Zeitung” pisze również z bardzo negatywnych słowach o poszerzaniu się społeczeństwa katolickiego podczas pontyfikatu i po nim św. Jana Pawła II i określa polskie społeczeństwo pogardliwym sformułowaniem „sekularyzacji”, aby ponownie deprecjonować rolę i znaczenie Kościoła w Polsce. Ten Kościół bowiem – o czym doskonale pisał i mówił śp. kard. Stefan Wyszyński – spaja ten naród, spaja polskie społeczeństwo. To z kolei bardzo przeszkadza Niemcom w realizacji ich „misji” utworzenia IV Rzeszy z krajów Unii Europejskiej. Szczególnie przeszkadzają w tym Polska i Węgry, czyli kraje, gdzie Kościł katolicki jest silny.


mp/dw.com/fronda.pl

Komentarze (67):

Anonim2020.11.23 22:02
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26537236,wojtyla-jako-szef-nadwislanski-styl-menadzerski-plus-tropienie.html#s=BoxOpMT
Kecai2020.11.21 20:43
Niemcy nikt inny wara od jp2 oprawcy ludzkości
Czy ty jesteś2020.11.21 21:21
Kacapo-Deutsch"em ?
Anonim2020.11.21 19:41
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/apel-profesorow-o-nie-oczernianie-jana-pawla-ii/spv5r84,79cfc278
wicek2020.11.21 14:57
Ruscy chcieli zabić Jana Pawła II. Lewacy chcą z niego zrobić pedofila. Pierwsi przegrali, drudzy też padną.
M2020.11.21 13:32
Co za bełkot
ala2020.11.21 13:24
Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości czy niejasności iż wszystkie - i te ostatnio - podejmowane antypolskie działania są inspirowane, organizowane i opłacane przez szytków pełniących w Naszym Kraju rolę odwiecznych judaszy, manipulantów i przeciwników niejawnych? Nikt i nic nie zburzy mojego obrazu Ojca Świętego Jana Pawła II!
Jm2020.11.21 15:43
Ja takich wątpliwości nie mam. Dysponuję natomiast listą ponad 350 nazwisk Żydów udających Polaków, którzy pozmieniali nazwiska i w różny sposób w różnym czasie działali lub działają nadal na szkodę naszej Ojczyzny! Nie jest to żadna tajemnica gdyż lista była dostepna w internecie.
Edward2020.11.21 12:59
Zwykły łobuz z tego Mrożka, ale niemcom "gance gal" kto zacz, aby pluł na Papieża Polaka. Wczoraj czytałem list zamieszczony na Frondzie, napisany przez Jana Pawła II do księży w sprawie pedofilii. Jeśli ktoś przeoczył, to podaję link: https://www.fronda.pl/a/nieznany-list-jana-pawla-ii-w-sprawie-ksiezy-pedofilow-1,153095.html
Jezus dał przykład:2020.11.21 11:37
"Ja nie szukam chwały u ludzi" i dlatego dostał ją od Ojca w Niebie... «Moja nauka nie jest moją, lecz Tego, który Mnie posłał. Jeśli kto chce pełnić Jego wolę, pozna, czy nauka ta jest od Boga, czy też Ja mówię od siebie samego. Kto mówi we własnym imieniu, ten szuka własnej chwały. Kto zaś szuka chwały Tego, który go posłał, ten godzien jest wiary i nie ma w nim nieprawości...>> JEZUS NIGDY NIE WSKAZYWAŁ NA SIEBIE SAMEGO, TYLKO NA OJCA
comic2020.11.21 12:30
chcą w Polsce wywołać ferment przez konflikt religijny ,światopoglądowy, podobny do wojny w Hiszpanii, korzystają z doświadczeń Francji, Rosji. Różanie jest dla nas prawdziwą bronią,
comic2020.11.21 12:41
precyzja niemiecka, pragmatyzm amerykański, angielska nikczemność, chińska kultura, ruska podstęność, nie sprostają technologii przekazanej w PIŚMIE ŚWIĘTYM; Bóg tak umiłował swiat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby ten, kto w Niego uwierzy, nie zginął, i miał życie wieczne.
Anonim2020.11.21 16:37
jak zrozumiałem, przesłanie jest takie żeby nie szukać dla siebie chwały na ziemi, ani dla człowieka tylko dla Boga!
Wojtek Polak2020.11.21 9:31
Niemieccy urzędnicy oddawali przez dziesiątki lat tz "dzieci niczyje" w łapska pedało-pedofilom dzieci sprzedawane w brukseli pedało-pedofilom(Men Having Babies) i nikt z tego nie robił afery -dla czego bo lewackie oszołomy pedofilami nazywają tylko księży reszta to wedle wytyczeń who(komunistyczna zbrodnicza organizacja) "postępowi negocjatorzy satysfakcji seksu z nieletnimi". ni jaka środa bredziła nie tak dawno że "pedofile nie krzywdzą dzieci"w jakim celu? co się stało z pedofilami z zatoki świń z tęczowego music box heppy week albo z samą suchanow molestującą margota.tu terz żądam wprowadzenia odpowiedzialności zbiorowej. czy ktoś się zainteresował pedofilią w środowiskach lgbtq+z n p?a może pedofilia jest narzędziem do niszczenia kościoła rodziny i tradycji jak tylko przestanie być przydatna to lewactwo będzie wydzierać ryjki o legalizację? pedofilia jest obrzydliwym wynaturzeniem i powinna być surowo karana we wszystkich środowiskach nie tylko w śród księży! a nazistowskie Niemczury niech sobie nie wycierają ryjków Polską i JP II bo to przez nich rozpętywane jest co jakiś czas piekło na ziemi. Niemcom marzy się IV rzesza wybijemy wam te zamordystyczne zapędy z głów jak będzie trzeba to nawet razem z zębami.
Anonim2020.11.21 8:44
Niemcy budują IV Rzeszę. Tym razem bez ani jednego wystrzału z broni palnej. Przeciw chrześcijańskim państwom narodowym wschodniej Europy wystawili lewackie jaczejki. Znamy niemiecką praworządność z okupacji Polski. Nur fur Deutschland.
Anonim2020.11.21 8:42
Jan Paweł II to największy człowiek jaki urodził się na ziemi urodził. ... Stąd ten diaboliczny atak na Jego osobę.
czyli Matka Jezusa2020.11.21 11:07
była "mniejsza"? te własne porównania byś sobie darował, tylko Bóg jeden wie kto jest największy w niebie .." ten kto był najmniejszy na ziemi", a kto ? dzieci... i napewno nie za względu na zasługi bo ich dzieci nie mają..
Anonim2020.11.21 11:24
boża polityka jest inna niż ludzka
Ryszard2020.11.20 22:19
@Problem polskiego katolika — problemem jesteś, gościu, ty sam... dla siebie
Anonim2020.11.21 7:57
taaa, bardzo merytorycznie, tylko tyle potrafisz?
Ryszard2020.11.20 22:16
Pierwszym kandydatem na zbawcę ojeropy i die welt był niejaki uljanow, jednak za wcześnie zszedł... do piekieł. — więc przerzucili się na soso dżugaszwiliego, ale w obłędzie mordował kogo popadło, mocodawców tyż.. więc zastąpili go hitlerem, bo czuli do niego miętę. Ale okazało się, że też morduje pomysłodawców — obecnie, niepoprawni wyznawcy nosiciela świateł, powrócili do korzeni, do IV rzeszy — myślą, że teraz to, ho, ho — na pewno się uda, aj, jajaj.. Pan Bóg, który jest Stworzycielem i Odkupicielem — śmieje się z nich... „Przecież Ja ustanowiłem sobie Króla!” jeszcze trochę ujeżdzacze oślic będą myśleli, że wygrają — na koniec wylądują w miejscu dawno dla nich przygotowanym — w Jeziorze Ognia — to jest II śmierć...
Problem polskiego katolika2020.11.20 22:12
to wywyższenie tradycji i religii (świąt, obrzędów... itp, itd ) nad OSOBĘ SAMEGO BOGA! "wy czcicie Mnie ustami ale serce wasze daleko jest ode Mnie"
ARA2020.11.21 9:24
Gdybyś Ty tak czcił Boga, jak J.P.II to też byś został świętym... a tak pozostaje Ci jedynei szkalować świętych chyba z zazdrości.
Gdybyś choć raz przeczytał biblię2020.11.21 10:02
wiedzaiłbyś, że 'BÓG JEST BOGIEM ZAZDROSNYM O SWOJĄ CHWAŁĘ' I TO JEST ZAZDROŚĆ POZYTYWNA... którą każdy wierzący powinien uszanować, bo tylko ON -BÓG jest Stwórcą świata i tylko Jemu należy się chwała nie jakiemuś stworzeniu!!!! Zacznijcie poznawać wiarę którą wydaje się wam, zę macie
tak jest najbezpieczniej:2020.11.20 22:07
"Tylko Pana Zastępów miejcie za Świętego, niech On będzie waszą bojaźnią i On waszym lękiem!" Izajasz 8, 13... NIKT NIE MOŻE ODEBRAĆ BOGU CHWAŁY I CZCI, TO JEST PRAWDZIWY GRZECH!.. koncentracja na wielkości człowieka zamiast na wielkości Boga est obrazą dla Wielkiego Boga!
Beata Anna Maria2020.11.20 18:47
Świętość Jana Pawła II była i jest darem BOGA dla niego i jest poza zasięgiem jakiegokolwiek człowieka.
Lampka2020.11.20 19:26
Podobnie jak ten magiczny świat, w którym przez całe życie przebywał.
Anonim2020.11.20 17:46
A ostrzegałam Polaków w GW , że zapłacą za podłość wobec Wałęsy.......zbierałam policzki. Ostrzegałam KK wspierającego cicho Kaczyńskiego w jego podłości .........odpowiedziało pogardliwe milczenie . Pamięta ktoś może te moje ciągłe apele : Polacy --co Wy robicie ? No to teraz macie .
Anonim2020.11.20 17:13
Polak Jarosław Kaczyński zrzucił z piedestału Polaka Lecha Wałęsę na podstawie wątpliwych dowodów . Teraz Polak Witold Mrożek pomaga w zrzuceniu z piedestału Wojtyły na podstawie dość twardych dowodów . Tacy są Polacy . I nie ma się o co szczypać .
Jan Radziszewski2020.11.20 17:36
żydzie Niemiecki no cóż szkoda że Hitlerowcy z NSDAP nie skremowali was tak jak należy ! Zapamiętaj "Niemcy już powiedzieli swoje ostatnie słowo" I dlatego Przyszłości już dla nich NIE MA
prawda boli2020.11.20 20:39
Na postawie twardej czy miękkiej marychy anonim szczypie?
Anonim2020.11.20 16:30
Chyba ten człowiek ma problemy z czytaniem tekstu ze zrozumieniem, o raporcie myślę. A za pomówienia to się nie ponosi odpowiedzialności?
zibi2020.11.20 15:58
ZAPLACICIE ZA TE BLUZNIERSTWA SODOMA I GOMORA TO WSPOLCZESNA EUROPA I ICH MIESZKANCY
Anonim2020.11.20 17:02
Sodoma już jest, nazywa się Kościół.
HCNO32020.11.20 23:33
Wal się głąbie !
Anonim2020.11.20 15:45
To nie jest atak tylko fakty . Akurat ujawniły się w niekorzystnym dla Polski momencie i przeciwnik PiS je wykorzystał . To nie jest błahostka typu małolat z Kietrza ale poważna międzynarodowa sprawa . Trzeba ją niestety na plecy przyjąć i nie dziwić się , że Niemcy dążący do hegemonii nad Polską ją wykorzystują . A będą się tego rodzaju artykuły ukazywały coraz częściej . A że robi to obywatel Polski ? Nie pierwszy to raz i nie ostatni . Takie mamy społeczeństwo i nic tego nie zmieni . Przecież wiadomo do jakiego narodu należy Agora . Jazgot reporterów TVN już chyba każdemu pozwolił się zorientować jeżeli nie widzi on narodowościowych różnic w Polakach . Ja nie szanując Wojtyły i wielu innych nie zrobiłabym tego swojemu krajowi .
Skoro "Niemcy chcą hegemonii nad Polską"2020.11.20 15:47
to co jeszcze robisz w tym Hamburgu?
Anonim2020.11.20 19:11
Byłam tylko w Dreźnie . Jeszcze za PRL . Bardzo mi się podobał . Niemki prawie wszystkie się za mną oglądały gdyż byłam w ciąży . I nie spotkałam w nim ani jednej kobiety w takim stanie jak ja , ani jednego wózka . Dlatego tak mi się przyglądały . Przywiozłam stamtąd śliczne ciuszki dla maluszka . Celniczka nawet mnie nie sprawdzała . Była bardzo miła. Udało się przewieźć . Miłe wspomnienia . Jedno nie --w restauracji znalazłam w potrawach karalucha czy prusaka . Nie znam tego gatunkowo . Co prawda przepraszano i podano mi inne danie . Ale już nie jadłam . Później jakoś nie po drodze były mi Niemcy . Raczej tranzyt przez Czechy , Austrię . Tak , że nie trafiłeś a jesteś zbyt ograniczony na to by rozpoznać skąd się pisze .
Anonim2020.11.20 15:44
Co by robił w tym momencie Jan Paweł II, gdyby żył? Drapał by wieko od trumny hehehe
"Fe-no-me-nal-ne!"2020.11.20 15:45
j.w.
Atomówka Prawicówka2020.11.20 15:43
OLABOGA!!! PAPJERZA OBRAŻAJO!!! XoX
Tymczasem w alternatywnej rzeczywistości2020.11.20 15:43
Fronda: "Nasz święty ma coraz większe kłopoty. Łodzcy radni złożyli wniosek o pozbawienie go honorowego obywatelstwa miasta"
"przeszkadza Niemcom w realizacji ich"2020.11.20 15:40
Piłaś? Nie pisz. Chcesz pić i pisać? Pij Pepsi.
Z tego obrońcy pedofili2020.11.20 15:39
był taki "święty" jak ze mnie Cindy Crawford.
Masz racje, jesteś PISDA!2020.11.20 15:40
"był taki "święty" jak ze mnie Cindy Crawford"
Adam2020.11.20 15:36
Oni nikogo takiego nie mają. Tylko zbrodniarzy albo heretyków.
Anonim2020.11.20 15:43
Fakt. Nie ma takiego co 150 krajów objechał sobie w spokoju, kiedy podwładni dzieci dymali . Szambo subito.
harry2020.11.20 15:02
Proste: wszyscy pederaści won z Kościoła. Homoseksualizm jest sprzeczny z naukami Kościoła, pederaści w sutannach to nie księża, to oszuści, którzy wyłudzili nienależne im, w aspekcie doktrynalnym, święcenia kapłańskie. Jednoznacznie o patologicznych mechanizmach wzajemnego wspierania się i promowania pederastów w sutannach mówi raport Watykanu w sprawie arcy - pederasty McCarrika. Na niższych szczeblach kościelnej hierarchii, na przykład w lokalnych parafiach, ludzie sami wystawią pederastom walizki przed drzwi. Tęczowym będzie musiał wystarczyć niby - kościół z durszlakami na łbach.
Karol2020.11.20 15:17
Wszystko by bylo, tylko jak piszesz, to pisz o wszystkich pederastach wsrod: artystow, lekarzy, politykow, profesorow, trenerow, dyrygentow horow dzieciecych, sedziow, itd. - bo wszyscy zasluguja na potepienie, wszyscy bez wyjatku !
Anonim2020.11.20 15:30
Artyści nie mówią mi jak żyć, i co jest dobre a co złe.
Złomiarz2020.11.20 14:53
Pomniki JP2 używane sprzedam.
Anonim2020.11.20 14:54
Panie, a po ile za kilo?
Złomiarz2020.11.20 15:02
zDziwisz się pan, jak tanio.
Karol2020.11.20 15:06
Ty Zlomowiec, to sam sobie piszesz i dajesz odpowiedzi ??!!
Anonim2020.11.20 14:50
TVP i inne pisowskie gadzinówki polskimi ustami robią JPII co innego.
katolicka deratyzacja Polski2020.11.20 14:47
Niemcy koniecznie chca udowodnic,ze nic sie nie zmienili.
Anonim2020.11.20 14:54
Oczywiście. Szanują prawo, i chcą poznać prawdę, nawet jeśli stawia ona w złym świetle największy autorytet.
nota2020.11.20 15:53
ha , ha , ha niemiecki trolu , dobry kawal
ala2020.11.21 13:30
Szwab szwabem zawsze zostanie. "Bakcyl dżumy nie umiera nigdy".
Topek2020.11.20 14:43
Ważne jest by wyjaśnić czy i jaką rolę Wojtyła miał w tuszowaniu lub ukrywaniu pedofilii w kościele, jeżeli miał to pozbawić go tytułu katolickiego świętego, pomniki wszystkie wyburzyć a jeśli niemiał to dobrze dla niego i katolików szczególnie polskich .Najważniejsze wyjaśniać uczciwie przez niezależną komisję świecką z udziałem katolickich biskupów a następnie włoską prokuraturę a ostateczny wyrok powinien podjąć sąd
Katolik2020.11.20 14:49
Nie zgadzam się! Tylko Polska prokuratura pod szczególnym nadzorem Ziobry, a ostateczną decyzję powinien podjąć kardynał Dziwisz
Anonim2020.11.20 15:04
Tepek, kim ty w ogole jestes pajacu, zeby wydawac pouczenia, rozkazy i osady, poszol do budy psie !!
Anonim2020.11.20 15:33
O czym ty bredzisz? To chyba jeden z najbardziej wyważonych i sensownych komentarzy na tym syfiastym portalu, ale jak widać dla niektórych to za trudne.
Anonim2020.11.20 14:27
Nie wolno atakować Jana Pawła, bo un wicie nic nie wiedział, nic. I Dziwisz też nic nie wiedział. Ślepe i głuche obadwa byli.
Polak2020.11.20 14:35
Dobrze, już dobrze, całkowicie się z tobą zgadzamy, że nie wolno atakować Jana Pawła II.
Polak z Polski2020.11.20 15:49
Kto cię upoważnił do wypowiadania się w naszym imieniu?
Za moment2020.11.20 14:26
pojawi się tu gmina żydowska Polin ze swoimi ... güwnami.