Niemiecki minister  Michael Roth w PE: Procedury z art. 7 wobec Polski i Węgier będą kontynuowane - zdjęcie
01.09.20, 11:26fot. yt/polskie radio/business insider

Niemiecki minister Michael Roth w PE: Procedury z art. 7 wobec Polski i Węgier będą kontynuowane

23

- Procedury z art. 7, które zostały zapoczątkowane przez Komisję Europejską i PE przeciw Polsce i Węgrom będą kontynuowane. Będziemy zwracać się do Komisji, żeby prowadziła również procedury o naruszenie prawa UE, aby chronić nasze wartości – powiedział w PE minister ds. europejskich Niemiec Michael Roth

Niemiecki polityk na posiedzeniu komisji ds. konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego przestawiał priorytety niemieckiej prezydencji w Unii Europejskiej. Uznał, że potrzebna jest w UE polityka prewencyjna w celu zapewnienia otwartego i konstruktywnego dialogu pomiędzy krajami członkowskimi oraz PE w zakresie praworządności.

Niemcy chcą, aby w tej sprawie główne znacznie fundamentalne miał raport na temat praworządności, który jest obecnie przygotowywany przez KE. Ma on obejmować wszystkie państwa członkowskie, a jego opublikowanie spodziewane jest jeszcze we wrześniu br.

Roth stwierdził, że problem nie dotyczy tylko wybranych krajów, ale wszystkich członków wspólnoty a nawet instytucji UE. 

No cóż, jak Niemcy zaczynają się brać za porządek i prawo we wszystkich krajach i instytucjach UE, to może warto rady w tej kwestii poszukać w wypowiedziach Winstona Churchilla, jak na przykład takiej: „Niemcy powinno się bombardować co 50 lat, profilaktycznie, bez podania przyczyny”.

Zwłaszcza, że dzisiaj mamy kolejną rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej wywołanej przez Niemcy, a ich mentalność nie rozwinęła się nawet o centymetr, a przecież była ostatnio maglowana sprawa ambasadora Niemiec w Polsce i to dokładnie w tym samym kontekście.

 

mp/pap/fronda.pl

Komentarze (23):

gienek2020.09.2 9:14
Niech szwaby zapłacą odszkodowania za zniszczenie Polski.
prawy2020.09.2 9:14
hitlerowskim POtomkom marzy sie zabór niemiecki jesteście smieszni i słabi nadęci ,kłamliwi,zachłanni nic nie ma to do czynienia z praworządnością lewackie móżdzki,tylko to POtraficie nic uczciwie tylko POdstępnie ale to wam sie nie uda KARA NA WAS SPADNIE W NIESPODZIEWANYM CZASIE bedzie bolało !!!!!kłamliwi zideologowani dranie przeszkadza POLSKA Śilna ,chrześcijańska bo to najbardziej wam lewakom przeszkadza z DOBREM NIKT NIE ZWYCIĘŻY a za WOJNĘ nie zapłaciliście jeszcze sromotnej ceny!!!
Pfft2020.09.1 22:07
Czemu pani Patynowska jest taka nerwowa w tym artykule? Czyżby jakieś obawy na temat tego, co raport powie o stanie praworządności w Polsce? Przecież rządzi nami partia w "prawem" i "sprawiedliwością" w nazwie, co może być nie tak?
Anonim2020.09.1 22:03
Powszechny zasiłek – po uprzednim, powszechnym wywłaszczeniu ... http://ram.neon24.pl/post/157332,powszechny-zasilek-po-uprzednim-powszechnym-wywlaszczeniu
Anonim2020.09.1 21:59
UE może uwięzić cię, zaszczepić cię, a także zastrzelić! ... http://ram.neon24.pl/post/157302,ue-moze-uwiezic-cie-zaszczepic-cie-a-takze-zastrzelic
Zatroskany2020.09.1 20:34
Pierwsze Niemcy niech się wykażą sprawiedliwością, niech zapłacą reperacje wojenne Polsce, wstydu nie mają za grosz. A chcą pouczać innych, i żyć kosztem mniejszych krajów europejskich. Inni niech też oddadzą, szczególnie ci którzy oddali nas- Polskę Stalinowi i skazali na kolejne cierpienia i zacofanie gospodarcze. Sami dostali tak ogromne pieniądze z planu " Marshalla". A za 123 lata zaborów ?...
linus2020.09.1 17:31
Nasza odpowiedź może być tylko jedna: procedury dotyczące zadośćuczynienia przez państwo niemieckie ZA KAŻDĄ stratę poniesioną przez Polskę i każdego z jej obywateli, materialną, osobową, zdrowotną, psychiczną i moralną będą kontynuowane i konsekwentnie egzekwowane do ostatniego złamanego eurofeniga. Niemcy rządzone nadal przez agresywną, butną i zaborczą mafię niczego nie zrozumiały i inaczej niczego nie zrozumieją.
ryszard2020.09.1 17:10
Przywołując znaną sentencję trenera Górskiego trzeba by powiedzieć. " W wojnie kule są okrągłe a strony są dwie." Zanim jeszcze wybuchła wojna daliśmy się ograć jak naiwne dzieci. Polska była do nieprawdopodobnego stopnia spenetrowana Niemieckim wywiadem. Wiedzieli wszystko, począwszy od dokładnego rozeznania słabości całego naszego potencjału gospodarczego i militarnego, aż po spisaną w SS-mańskich informatorach wiedzę personalną o ludziach polskiej inteligencji. Słabość do świętego spokoju i błogiej naiwności ówczesnych polityków była, jak dziś, chorobliwa. Jeszcze na parę dni przed wybuchem wojny, łudziliśmy się niesłychanie zręcznie pozorowaną życzliwością Hitlera, Göringa czy Goebbelsa. Józef Lipski jeszcze na trzy miesiące przed wybuchem wojny był zapraszany przez nich na pogawędki przy koniaku. Dzisiaj też padają ciepłe słowa (tylko słowa jak wtedy) Merkel pod naszym adresem. Niestety fakty , na które nie chcemy zwracać uwagi, przeczą tym słowom (chociażby, brunatne resentymenty w obsadzie niemieckiej ambasady w Warszawie, czy twarde oświadczenie Merkel, że oddziela sprawy polityki od spraw stosunków gospodarczych z Moskwą). A czy stopniowa "utrata" rynku przewozów rzeczy koleją przez PKP Cargo na rzecz DB Cargo nie jest dowodem skrajnej naiwności (znów korytarz?).
linus2020.09.1 17:46
O jakiej naiwności naszych polityków pleciesz, skoro Piłsudski i jego współpracownicy już w 1934 roku, tuż po dojściu Hitlera do władzy w Niemczech domagał się natychmiastowej zbrojnej interwencji mocarstw zachodnich z Polską i obalenia szaleńca. Naiwny to byli Francuzi i Brytyjczycy, że tego nie zrobili i jeszcze w 1938 wierzyli, że rzucając na pożarcie słabszych można ugłaskać niemiecką bestię. Polska w II połowie lat '30-tych adekwatnie do swoich możliwości, a nawet ponad nie, szykowała się do wojny z Hitlerem i nie miała żadnych złudzeń co do jego intencji. Krytykowanie zaś normalnych w okresie pokoju kontaktów dyplomatycznych i nazywanie ich "pogawędkami" świadczy albo o twojej złośliwości albo nieznajomości tematu.
ryszard2020.09.1 19:41
Po pierwsze, powiem ci więcej, Piłsudski już w roku 1933 (przeczuwając co się stanie) proponował zmontować koalicję przeciw Hitlerowi,tylko nikt go nie chciał słuchać. Po drugie opieram się na wspomnieniach Lipskiego. Po trzecie po 1935 skończył się kurs polityki wyznaczony przez Marszałka a w 1938 wkroczyliśmy razem z Hitlerem do Czechosłowacji. Po czwarte byliśmy tak naiwni, że mobilizację ogłosiliśmy dopiero w ostatnich dniach sierpnia !938. Po piąte zabawowe elity były tak przejęte losem Polski i Polaków, że wiejąc na Zaleszczyki we wrześniu 1939, zabrały ze sobą, tak na wszelki wypadek, szpitale polowe wraz z najlepsza kadrą, zostawiając broniącą się i krwawiącą Warszawę bez zaplecza i pomocy medycznej. Został z nami (żyłem wtedy w Warszawie) tylko wspaniały Prezydent, a właściwie Komisarz Starzyński.
greg2020.09.1 15:24
Mordercy i złodzieje wprowadzają praworządność!
Anonim2020.09.1 15:02
Jak poprosimy o pomoc amerykańskie jastrzębie, to nawet skarpetek wam nie zostawią!
Anonim2020.09.1 14:58
Praworządność Niemcy rozpoczną od siebie, prosimy o odszkodowania.
Cierpliwy2020.09.1 14:06
Kto to powiedział? " Wy macie zasady, My mamy pieniądze". Na kolana bo nie będzie kasy.
Germanofob2020.09.1 12:56
Żądania reparacji będą kontynuowane aż do skutku!!!
Anonim2020.09.1 12:10
Durni Polacy , naiwni , myślicie , że Niemcy was lubią ( nie mówię o przyjaźni - na papierze i w gazetach). Tam nic się nie zmieniło w mentalności tego Narodu w stosunku do Polaków od kilku stuleci. Obudźcie się !!!
Marian2020.09.1 11:57
Anulować zgodę na przyjęcie nowego ambasadora. Z Niemcami tylko tak należy rozmawiać.
Lewackiej Gangreny Brunatny Tylec2020.09.1 11:51
gestapo reaktywacja
jula2020.09.1 11:49
Wara od Polski.
Anonim2020.09.1 11:44
Michalkiewicz o ambasadorze Niemiec .... były szef niemieckiego wywiadu BND, fachowiec do Warszawy? ....... https://youtu.be/fa2uSHN9oLM?t=1977
Anonim2020.09.1 11:46
Rwą Polskę jak kawałek sukna, Niemcy, Ukraińcy, amerykańscy Żydzi?
Anonim2020.09.1 11:50
chazarski PiS cicho rozdaje, co nie jest jego?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.1 11:34
Łamanie prawa, zasad i podpisanych umów oraz olewanie traktatów powinno być surowo i przykładnie karane! Na szczęście PiSdowaci już chyba to zrozumieli że robią źle, patrząc na to jak się angażują w sprawy Białorusi i łamanie przez Łukaszenkę praworządności w swoim kraju!