Niemiecka gazeta ostro przeciw Nord Stream 2 - zdjęcie
02.02.21, 08:45Fot. iustracyjne C-M via Wikipedia, CC 3.0 / screemshot Youtube

Niemiecka gazeta ostro przeciw Nord Stream 2

4

Rząd federalny już dawno przegapił najlepszy moment na zakończenie Nord Stream 2. Niemniej musi wreszcie działać” – pisze Claudia von Salzen na łamach niemieckiego „Tagesspiegel”.

Wczoraj francuski sekretarz stanu do spraw europejskich stwierdził, że ze względu na aresztowanie Aleksieja Nawalnego w Rosji, Niemcy powinny odstąpić od budowy wspomnianego gazociągu.

Komentując te słowa, niemiecka dziennikarka podkreśliła że nie można łatwo zignorować sprzeciwu Paryża w tej kwestii. Dodano, że do tej pory zawsze odrzucano krytykę ze strony państw bałtyckich, kiedy to przeciwne budowie gazociągu była między innymi Polska.

Teraz jednak Francja również radzi Niemcom wstrzymanie rurociągu Nord Stream 2”

- czytamy na łamach niemieckiej gazety.

Przypomniano też, że trudno ignorować sprzeciw Paryża wiedząc, że Macron stawia na zbliżenie z Rosją, zaś francuska firma Engie jest również jednym z inwestorów finansowych gazociągu.

Autorka tekstu zaznaczyła też, że Nord Stream 2 jest „sprzeczny […] ze wspólną polityką energetyczną, a przede wszystkim z większymi wysiłkami na rzecz ochrony klimatu”. Dodała:

[…] rząd federalny od lat ignoruje wszystkie ostrzeżenia i obiekcje i nadal próbuje udawać, że Nord Stream 2 to projekt czysto ekonomiczny. Trzymając się projektu, odważa się iść niebezpiecznie samotnie w Europie”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (4):

XYZ2021.02.2 18:48
Jak zakończą rurę to gaz który teraz kupujemy od Rosji będziemy odbierać od zachodniej strony.
droma2021.02.2 13:22
sankcje i wola usa- brawo -zatrzymają budowę rury na 125 %, stąd porukiwanie helmutów pretekstu do wstrzymania jakoby protesty ich ludzi to spowodowało -ściema ...
Maciej Płatov2021.02.2 11:53
Moim Zdaniem NIEMCY powinny przeprowadzić ANALIZĘ.KTO JEST W STANIE POKRYĆ w 100% zaopatrzenie Niemiec na gaz i ropę. Bo nie ma Nord II ,nie ma też dostaw gazu tranzytem przez Polskę ( czyli dawne NRD ,bez Rosyjskiego gazu ,przechodzi na Bio Gaz.Potrzeba dużo groch ,by gazować >>>Bucha,cha,ha ). Czyli KTO zastąpi Rosyjski Gaz ,ropę ,i za jaką CENĘ.
Grizzly2021.02.2 8:56
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, chociaż być może znalazł się jeden sprawiedliwy w tej IV Sodomie!