Niemiec w rękach ABW! Znaleziono u niego materiały wybuchowe i amunicję - zdjęcie
01.10.20, 07:05Fot. ilustracyjne ABW.gov.pl

Niemiec w rękach ABW! Znaleziono u niego materiały wybuchowe i amunicję

6

Na polecenie prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali zatrzymania obywatela Niemiec Jurgena K. w sprawie działalności zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze terrorystycznym. Zatrzymany usłyszał zarzuty i na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany.

Ujawniono trotyl i amunicję

Na podstawie postanowienia prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku funkcjonariusze ABW przeprowadzili przeszukania miejsca zamieszkania oraz pracy Jurgena K.

W wyniku podjętych czynności, w miejscu pracy zatrzymanego ujawniono m.in dwie kostki trotylu o łącznej wadze ponad 1,2 kilograma oraz zapalnik ćwiczebny elektryczny, a także łuski ze spłonkami oraz uniwersalny granat łzawiący. W przeszukaniach uczestniczył biegły z zakresu broni, materiałów wybuchowych i amunicji, który wskazał, że zabezpieczone materiały stanowią substancję wybuchową- trotyl, na którego posiadanie wymagane jest zezwolenie. Trotyl został zabezpieczony przez patrol saperski.

W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania obywatela Niemiec ujawniono amunicję strzelecką, na posiadanie której również wymagane jest zezwolenie.

Usłyszał zarzuty

Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku przedstawił zatrzymanemu zarzuty posiadania bez wymaganego zezwolenia substancji wybuchowej w postaci trotylu, w ilości ponad 1,2 kilograma , która mogła sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach kwalifikowane z art. 171 par. 1 kodeksu karnego. Kolejny zarzut dotyczy posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji strzeleckiej kwalifikowane z art. 263 par. 2 kk.

Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 90 dni.

Śledztwo ma charakter rozwojowy prokuratorzy nie wykluczają dalszych zarzutów i zatrzymań w tej sprawie.

PK.gov.pl

Komentarze (6):

Bo to oczywiście w pełni spontaniczne2020.10.1 10:55
Niemieckie media już nazwały go największym seryjnym złodziejem w powojennej historii tego kraju. Ten mało zaszczytny tytuł przypadł 42-letniemu Polakowi, który w ciągu ostatniego 1,5 roku obrabował w Niemczech 43 supermarkety. Zabił przy tym jedną osobę
Polak2020.10.1 7:57
Może to jakiś właściciel sklepu w Niemczech którego Polacy kiedyś okradli bo niestety byliśmy kiedyś największymi złodziejami sklepowymi w Europie
Grizzly2020.10.1 8:02
Niemca okraść to grzech niewielki - nie wypłacili do tej pory reparacji wojennych!
Jarosław Karłowaty2020.10.1 7:50
o kolejnym rozbitym amerykańskim boskim dla pisowców F-35 na bolszewickiej Frondzie ani słowa, towarzysze nie bójcie się, podobno prawda ma was wyzwolić a wy nie chcecie pisać prawdy i być wolni
Grizzly2020.10.1 7:27
Adolfina rozpoczęła z nami wojnę hybrydową i wysyła hitlerowskich ludzików!
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2020.10.1 7:19
czyżby AZOG PLUGAWY=oblech i żul tusku , przysłał swoich braci ze swojeje ojczyzny???!!!