Nie pozwólmy traktować się jak hodowlane bydło! - zdjęcie
08.02.15, 06:49Rząd Ewy Kopacz (fot. Kprm.gov.pl)

Nie pozwólmy traktować się jak hodowlane bydło!

7

Mówi nam się, że polityka jest z natury wcielonym złem, że każdy kto się polityką zajmuje, jest złym człowiekiem, że wszystko co polityki dotyczy, musi być brudne i piętnujące. To nieprawda, oczywiście pośród polityków bywają złodzieje, kłamcy, oszuści i zdrajcy (paru od ręki mógłbym wskazać), nie jest natomiast prawdą, że tacy są wszyscy. Ta kalka, którą nam się sufluje, służy wyłącznie temu, żeby politykę, czyli działanie dla dobra wspólnego, nam obrzydzić, tak żebyśmy zostawili ją „dużym chłopcom” w ciemnych okularach, którzy „narażając się” dla nas na te wszystkie brudy, bardzo chętnie polityką się zajmą. „Nie róbmy polityki, kradnijmy, dorabiajmy się na cudzej krzywdzie, kłammy i zdradzajmy” To prawdziwe hasło środowiska politycznego, z którego wywodzi się Bronisław Komorowski.

Ja nie boję się, że zajmując się polityką się pobrudzę. Oczywiście nie jestem wolny od błędów i grzechów, ale przede wszystkim nie życzę sobie, żeby „duzi chłopcy” w ciemnych okularach zajmowali się polityką w moim imieniu. Dlatego, kiedy dostałem zaproszenie na dzisiejszą konwencję wyborczą Andrzeja Dudy, nie wahałem się ani chwili i oczywiście je przyjąłem. Mam w nosie to czy ktoś znowu nazwie mnie „pisowskim blogerem”. Poszedłbym tam nie jako „pisowiec”, którym ani byłem ani jestem, ale jako zdesperowany obywatel, który szuka drogi do podmiotowości, którą panowie w ciemnych okularach usiłują mi odebrać.

Niestety z powodów natury dość prywatnej, nie mogę być na konwencji osobiście, ale jestem tam sercem. I namawiam wszystkich żeby dostrzegli, że tu już nie idzie o partyjne podziały, tu idzie o los nasz i naszych dzieci. Czy będziemy dalej bezwładnie popadali w rolę mieszkańców kolonii, która oficjalnie jest od 25 lat niepodległym państwem, a w rzeczywistości, zgodnie z opinią byłego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, istnieje tylko teoretycznie? Czy pozwolimy dalej demontować państwo, likwidować jego faktyczne zdolności obronne, które dziś według opinii byłego podsekretarza stanu w MON, gen. Skrzypczaka byłoby w stanie bronić się przed głównym wrogiem przez trzy dni? Czy pozwolimy kraść nasze pieniądze tak jak te z OFE? Czy pozwolimy traktować się we własnym państwie jak hodowlane bydło, które przy pomocy propagandowych technik manipulacyjnych można sprowadzić do roli podludzi (tak jak ostatnio górników, których wystarczyło nazwać „kibolami”) żeby można było do nich bezkarnie strzelać? Czy pozwolimy dłużej utrzymywać ten medialny matriks, który postawiony na resortowych pieniądzach wmawia nam, że nie widzimy tego co na własne oczy widzimy? Czy po tym jak za obecnej władzy podwojony został dług publiczny (jawnie do ok biliona złotych, niejawnie pewnie ze trzy razy więcej) pozwolimy się dalej zadłużać co musi zaskutkować w najlepszym razie obarczeniem naszymi długami naszych prawnuków? Czy pozwolimy dłużej na lizanie w naszym imieniu niemieckich i rosyjskich butów? Czy pozwolimy na likwidację miejsc pracy w Polsce i tworzenie ich za granicą? Na wypychanie Polaków do Londynu, Dublina, Holandii i na niemieckie plantacje szparagów? Czy pozwolimy władzy bez końca „restrukturyzować” wyniki wyborów, tak żeby mogła się bez końca multiplikować? To na tym ma polegać owo 25 lat wolności?

Ja nie pozwolę. Czas skończyć z prezydenturą resortowych „dużych chłopców” w ciemnych okularach, których jedynym interesem jest ich własny. Czas na dobrą zmianę. Dlatego stawiam na Andrzeja Dudę.

Cezary Krysztopa (za: blogpublika.com)

Komentarze (7):

anonim2015.02.8 10:36
Dokładnie jest tak, jak Pan pisze.
anonim2015.02.8 11:18
Bez odzyskania mediów publicznych będzie ciężko. Wczoraj byłem na imprezie i nikt nie słyszał o tym, że Komorowski niedawno był przesłuchiwany przez sąd...Nikt nie słyszał o tym, że na 150 pytań sądu 100 razy odpowiedział - Nie pamiętam... To są kompetencje człowieka, który stara się o reelekcję?
anonim2015.02.8 11:56
Krzysztopa, Nowy Prorok polityczny. Jeszcze niedawno pluł na Kościoł.
anonim2015.02.8 13:34
Uwaga DRASTYCZNE!!!- czytasz na własną odpowiedzialność! POLSKA UMIERA!!! Polaku, zadasz szacunku to szanuj sie sam!!! Jednak polacy to narod bez szacunku, bez honoru,bez odwagi,i bez instynktu samozachowawczego, narod ktory jak stado bydla musi czuc nad soba szkopski lub sowiecki bicz, narod zgrillowany o szyderczym usmiechu niewolnika przeznaczonego do wywozy gnoju z bolszewickiego chlewa. Jaki narod pozwolilby na rzady swoich wlasnych ciemiezycieli, na rzady mordercow i zdrajcow nigdy nie osadzonych sprawiedliwie, z poteznymi zarobkami czy emeryturami!!!! Jaki narod pozwolilby, w swoim kraju, na pomniki swoich oprawcow??!! Jestescie zwykla,przypadkowa banda roboli, czterokrotnie tansza od najtanszego robola u szkopa czy w calej Wielkiej Germanii. Najtansza, bo niewolnicza sila robocza, ktora za miche swietego spokoju pozwala dewiantom i zboczencom deprawowac i "gwalcic" psychicznie nawet wlasne dzieci. Brzydze sie wami, gardze i rzygac mi sie chce na sama mysl o tym jak bardzo narod polski dal sie zeszmacic i oglupic "postepowej" pseudo yntelygencyji czerwonych nibyprofesorow!!!! "Wlasnie Polska juz zginela, tez i my zginiemy". Korupcja, zlodziejstwo, oszustwo,cwaniactwo,tumiwisizm,uklady TFU!!!! Nie jestescie godni nazywac sie Polakami,nie jestescie godni dziedzictwa zwanego "Polska", co wyraznie pokazal sedzia "rysik" Rysinski oraz sowiecki sędzia Chodkowski, bardzo wyraznie zarysowujac oblicze polskiego bezmiaru niesprawiedliwosci i cynizmu TFU!!! Tak, zryjcie dalej grilowana kaszane i chlejcie piwsko bawiac sie na rozowej fiescie czekoladowej pokraki."polska jest fajna":-((( Jestescie ZEREM, zwykla miernota bez zadnego znaczenia tak w kraju jak i za granica, narodem BEZ PRZYSZLOSCI!!! Jaki narod pozwolilby na zamordowanie swojego prezydenta, robiac cyrk z pogrzebow wlasnych obywateli??!!! Narod mierny ale wierny... przewodniej idei partii "PO trupie panskiej polszy, do serca jewropy". Wstyd i Hanba!!!! Polaku gdzie twoj Bog?(rozmieniony na drobne), gdzie twoj honor? (sprzedany za garsc srebrnikow) i gdzie ojczyzna twoich marzen???(spuszczona w kloace) Ps. Najdrozsi moi POLACY- tak bardzo mocno Was kocham, ze az was NIENAWIDZE i takze mnie "do zywego" rania te slowa w powyższym tekście, ale prawda jest bolesna!!! Polacy, kochani DO BRONI i odzyskiwac Polske kawalek po kawalku, budynek po budynku, miasto po miescie, firme po firmie. Niech w koncu to co Polskie, do Polakow nalezy. Smierc wrogom i zdrajcom naszej Ojczyzny!!!
anonim2015.02.8 19:25
@ a AirWolf jak zawsze swoje pitu, pitu byle tylko dużo i głupio... A tego, że TVN-y i inne Onet-y w zaprzęgu PełO ciągną, to ślepiec nie widzi
anonim2015.02.8 19:44
@KEFAS1277 O naszym poddaństwie nie decyduje naród, tylko sprzedajni politycy, którzy za zagraniczne pieniądze i obiecane kariery sprzedają naszą Ojczyznę. Winię polaków za to, ze dają się tak naiwnie zwodzić uwodzicielom. Dużą rolę w uwodzeniu wykonują media, które mają pilnować demokracji a sami uczestniczą w oszukiwaniu polaków. To są prawdziwe hieny, którymi właścicielami są zagraniczne agendy ciężko pracującymi nad formacją społeczeństwa. Wśród dziennikarzy jest dużo naiwniaków wierzących w to co robią. Są tak naiwni i ślepi że nie widzą ani okiem ani sercem, naszej rzeczywistości. My się dopiero opamiętujemy po czasie, gdy dranie w białych kołnierzykach w swojej zuchwałości przekraczają granice naszej wytrzymałości.
anonim2015.02.8 20:42
Bardzo dobrze napisany artykuł!!