Neumann tłumaczy się ze słów o Adamowiczu: To PiS chciał go dopaść! - zdjęcie
04.10.19, 16:15Zdj. Youtube/Platforma Obywatelska; Twitter/Paweł Adamowicz

Neumann tłumaczy się ze słów o Adamowiczu: To PiS chciał go dopaść!

21

Telewizja Publiczna ujawniła dziś nagrania z szefem klubu PO-KO, Sławomirem Neumannem. Rozmowa, w której polityk mówi m.in. o "twardych rzeczach" na Pawła Adamowicza, pochodzi z 2017 r. Neumann spotkał się z działaczami Platformy Obywatelskiej z Tczewa. 

Poseł nie tylko w sposób wulgarny wypowiadał się na temat sytuacji w mieście, ale mówił też o zarzutach prokuratorskich dla samorządowców związanych z PO. Sławomir Neumann zadeklarował w rozmowie, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, ale pod warunkiem, że są oni członkami partii Grzegorza Schetyny.

Dużą sensację wzbudziły wypowiedzi polityka na temat zamordowanego przez nożownika w styczniu b.r. ówczesnego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Dziś postanowił wytłumaczyć, co właściwie miał na myśli, mówiąc wtedy, że na włodarza Gdańska są "twarde rzeczy", które wystarczyłyby do "wyprowadzenia go w kajdankach". Dziś, w rozmowie z dziennikarzami, przekonywał, że... wszystkiemu winien jest PiS. 

"Mogło to doprowadzić do tego, że PiS pokazowo będzie chciało przeprowadzić zatrzymanie w urzędzie miasta, żeby wyprowadzić prezydenta Adamowicza w kajdankach, bo to by w kampanii wyborczej dobrze to wyglądało"-stwierdził dziś poseł Platformy Obywatelskiej.

"Nie tylko służby (państwa - PAP), ale cała ta machina propagandowa była przygotowana, żeby z Pawłem Adamowiczem walczyć. To szczucie na Adamowicza skończyło się tragedią"-dodał polityk, przypominając, że pomimo wielokrotnych zarzutów prokuratury byłemu prezydentowi Gdańska "nie udowodniono żadnego przestępstwa". 

"Jest osiem dni do wyborów, PiS chce odwrócić uwagę od swoich problemów, które ma"-powiedział poseł w rozmowie z dziennikarzami. Zdaniem Sławomira Neumanna, TVP już dawno traktuje go jak wroga i publikuje na jego temat wyłącznie złe materiały- tak jak i o całej Platformie Obywatelskiej. 

Neumann przeprosił mieszkańców Tczewa za ówczesnych lokalnych działaczy PO, przeprosił także wszystkich, którzy byli zniesmaczeni rozmową. Zapewnił, że obecnie w tczewskiej PO jest porządek.

"Przepraszam wyborców, wszystkich przepraszam"-podkreślił. 

Neumann stwierdził również, że nie jest dumny z wulgarnego języka, którego używa na prywatnych spotkaniach, ale "czasy są takie, że czasami trzeba przekląć". 

"W prywatnej rozmowie czasami zdarzy mi się przekląć, za co przepraszam"-podsumował. 

Innymi słowy, mamy do czynienia z typowym dla czołowych polityków Platformy Obywatelskiej pokazem buty i arogancji oraz mistrzowskim wręcz odwracaniem kota ogonem. Musimy zmartwić posła Neumanna: nie wszyscy wyborcy "g**** wiedzą"... 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (21):

cracovia opravcy2019.10.5 6:52
Neuman to raczej nie jest prawdziwe nazwisko .Prosimy podawać nazwiska rodowe Rotszildowie też.Adamowicz walcząc o autonomie Gdańska sam się postrzelił jak Frantiszek pilot czeski-szkoda chłopa ,ale z unitarności Polski nie wolno żartować -został do rozwiązania cyrk śląski
stan2019.10.4 19:58
Po Gdańsku krąży pogłoska, że śmierć Adamowicza to lipa!
anonim2019.10.4 18:04
To że Gdańsk był folwarkiem Adamowicza i żonki, wiedzą wszyscy. Robił tam co chciał, dysponował dobrami publicznymi jak chciał. W każdym normalnym kraju musiałby za to odpowiedzieć, podobnie jak żona i teściowa.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.4 18:04
Pierdziele , nie ide na wybory. Mam to gdzieś , Peo tak czy tak przerżnie, a lewica to plankton ,głos na nich to głos stracony, Szkoda mojej fatygi. Wypiję parę piw i porządnie się wyśpie
Tasman2019.10.4 17:50
W jakim matrixie żyją ci z TVPiS? O taśmach S. Neumana lokalna prasa w Tczewie pisała w 2017 roku. Nikt wtedy nawet palcem nie kiwnął.
uriah2019.10.5 15:40
tylko ci ,którzy żyja w tefałenowo-gazetowyborczym realu znaja całą prawdę cała dobę
lolek kremowka2019.10.4 17:21
Nagrania Naumanna - mają 4 lata. Taśmy ministra rolnictwa - Ardanowskiego - są świeże. Dalej PiSie syny - bądźcie konsekwentni PiSia wasza mać! Przytoczcie słowa waszego człowieka, w którego krystalicznie czyste intencje zapewne wierzycie tak jak w przypadku byłego marszałka Kuchcińskiego czy Piebiaka...
PePe2019.10.4 17:50
Loluś spuść troche z wentyla, bo się udusisz i będzie jeden głos mniej.
Toni2019.10.4 17:18
Nojman dalej kłamiesz to GW podała kim jest i jakie przekręty doprowadziły go do takiego bogactwa.
Asmo2019.10.4 17:07
Różnica między złodziejem a politykiem: Złodzieje wybierają ofiary żeby je okraść, natomiast polscy degeneraci, zwolennicy PO wybierają złodziei z PO żeby ich okradali. Zdumiewające i niewiarygodne !
KaczyKaczor2019.10.4 17:06
Tak idę na wybory pokazać moją dezaprobatę do złodziei, kłamców i zdrajców lewackich , , nie będę głosować na szambo pełowskie na żadną onuce czerwoną , dość świrowaliście w naszym kraju . Głosuję na Pis i jestem z tego dumny .
Polak Ateista Durny Gej2019.10.4 17:04
Napiszę ci o tym jak zmieniłem mój pogląd dotyczący aborcji. Długo byłem przeciwnikiem aborcj. Po przeczytaniu jednak kilkudziesięciu notek i kilkuset komentarzy na portalach społecznościowych zmieniłem radykalnie mój pogląd i odtąd jestem za aborcją. Wierzę też, że lekarze oprócz chorób płodu mogą również zdiagnozować i przewidzieć stan rozwoju mózgu płodu. Ale jeśli nawet nie potrafią, to i tak na świat przyjdzie przynajmniej kilku piszących lub komentujących mniej. Przepraszam wszystkich ! Ja zmieniłem mój pogląd dotyczący aborcji. Długo byłem przeciwnikiem aborcj. Po przeczytaniu jednak kilkudziesięciu notek i kilkuset komentarzy na portalach społecznościowych, po wielokrotnym wysłuchaniu polityków totalnej opozycji zmieniłem radykalnie mój pogląd i odtąd jestem za aborcją. Wierzę też, że lekarze oprócz chorób płodu mogą również zdiagnozować i przewidzieć stan rozwoju mózgu płodu. Ale jeśli nawet nie potrafią, to i tak na świat przyjdzie przynajmniej kilku pismaków lub pseudopolityków mniej.
Konfederata2019.10.4 17:02
WEDŁUG S. NEUMANNA TO CIEMNY ELEKTORAT PO.KO. MIMO POSTAWIONYCH AKTÓW OSKARŻENIA I TAK ICH POPRZE. Uważajcie lewaki, bo wypłynęły kolejne „taśmy prawdy” ! Nagrany został pseudopolak , kzóry wabi się Neumann (niemieckie nazwisko), a hasłem tym razem jest : Jak wyjdziesz z PO, to masz problem ..... https://niezalezna.pl/291042-tasmy-neumanna-tresc-nagran-szokuje-jedna-zasada-jest-dla-mnie-swieta-kuwa-posluchaj?fbclid=IwAR2yskJiL7mjKpnymgqviUQEwMkA4szpLbpSNQZWeFNge6_LYoAI0bx5SSQ
katolik2019.10.4 16:57
Może ukraińscy sutenerzy ujawnią taśmę z marszałkiem-lotnikiem bzykającym nieletnią Ukrainkę!
Konfederata2019.10.4 17:01
...... żal ci staryojszczany capie, że ty już nie możesz ?!!
PePe2019.10.4 17:12
Może ujawnią, jak ich w dupę pocałujesz miękka fajo. Spiesz się krótko już zostało.
Jestem z Białegostoku2019.10.4 16:53
No przecież ,,Polacy nic się nie stało" Kolejny raz ta banda pokazuje dlaczego walczy o władze. Rządzili, mogli kraść, oszukiwać, demoralizować. Skończylo się , i chwała Bogu. Idziemy na wybory.
mordechaj2019.10.4 16:47
Wypowiedź S. Naumana o P. Adamowiczu mieści się w logice jego wcześniejszych wywodów, w których informuje swojego rozmówcę, że jak będzie w PO, to będzie go bronił do upadłego, a jak nie będzie w PO to o nim zapomni. To taki sam mechanizm jak z panem Marianem Banasiem z PiS, gdzie PiS bronił go zajadle, nawet kosztem kompromitacji, nazywając go "kryształowym". Dlaczego S. Neuman tak się wypowiada o P. Adamowiczu ? To proste. P. Adamowicz wystąpił z PO i startował w Gdańsku przeciwko kandydatowi PO. Był nielojalny wobec PO. Dlatego S. Neuman go nie broni, więcej, uważa, że są twarde zarzuty przeciwko niemu. Podsumowując. Gdyby np. Marian Banaś przestał by być lojalny wobec PiS, to nie byłby "kryształowy", tylko by się "nurzał w szambie sutenerstwa" w ocenach działaczy PiS. Taką mamy politykę i takie są jej mechanizmy.
kamila2019.10.4 16:33
nazwisko neumann zawsze piszemy mala litera ...to scierwo nie powinno jec Polskiego chleba ....wszystkie pomatolskie odpadt powinny skonczyc w kryminale ....
Zephyr2019.10.4 16:27
Neumann twierdzi teraz, że tak naprawdę bronił Adamowicza. Bronił na tyle na ile potrafił, bo tamten porobił takie przekręty, że kajdanki i więzienie były tylko kwestią czasu.
PePe2019.10.4 17:16
No w 2017 bronił przecież, bo był w PO, ale w wyborach 2018 w PO już nie był i ochrona się skończyła. Gdyby go nie zabili, to może rzeczywiście neumannowe słowo stało by się ciałem i wyszedłby w kajdankach. PS Gargamel Neumann: Jak ja nienawidzę tego Tczewa!!!