Netanjahu o koalicji Lapida: największe oszustwo wyborcze w historii demokracji - zdjęcie
07.06.21, 09:53Fot. via кабінет міністрів україни wikimedia CC BY-SA 4.0

Netanjahu o koalicji Lapida: największe oszustwo wyborcze w historii demokracji

6

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że koalicja sformowana przez Jaira Lapida jest rezultatem największego oszustwa wyborczego w historii demokracji. Koalicja Lapida ma pozbawić Netanjahu władzy.

Jair Lapid, lider centrolewicowej partii Jesz Atid, porozumiał się z m. in. z byłym sojusznikiem Netanjahu Naftalim Bennettem i jego koalicją Jamina. To właśnie Lapid i Bennet mają po pół kadencji sprawować urząd premiera. 

Bennet wezwał Netanjahu, aby ten zaakceptował, że "ludziom wolno jest tworzyć rządy - nawet takie, na których czele nie stoi Netanjahu".

- Doświadczamy największego oszustwa wyborczego w historii kraju, według mnie w historii demokracji - powiedział w niedzielę Netanjahu do parlamentarzystów partii Likud.

Likud wygrał marcowe wybory do Knesetu, ale zdobył zbyt mało mandatów, żeby stworzyć samodzielną większość.

Netanjahu zarzucił Bennettowi oszustwo wyborcze. Ten bowiem miał w kampanii zapowiadać, że nie będzie współpracować z lewicowymi, centrowymi i arabskimi partiami. Bennett sformował jednak rząd z centrolewicową partią Lapida przy poparciu Zjednoczonej Listy Arabskiej.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Lapida.

jkg/rp.pl

Komentarze (6):

kaka2021.06.7 22:00
aJ WAJ -----TO ZYDZI TEZ OSZUKUJA???????????? AJ WAJ TO Z TO ANTYUSEMITYZMUS CZYSTEJ WODY----ZAMNAC NATANJACHA ZA ANTYSEMITYZM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mark2021.06.7 16:23
Chyba pójdzie siedzieć
Anonim2021.06.7 13:32
Coz nie popieral na koncu Trumpa i tez tak zakonczyl, nie ma zadnej demokracji ten czlowiek powinien to wiedziec sa tylko interesy, teraz wie jak czul sie Trump
Icek2021.06.7 13:03
natajakiśtam wiecznie żywy. Władza do setki
Laki2021.06.7 12:06
Drugi co ukradli mu wybory.
Czyli jednak2021.06.7 10:49
Oszust boi się rozliczeń .