Nerwowo w Platformie. Borowczak ostro o Thun: Zdrajców nie szanuję   - zdjęcie
17.05.21, 13:19Fot. screenshot - YouTube (Róża Thun, Telewizja Republika Kalendarz Historyczny)

Nerwowo w Platformie. Borowczak ostro o Thun: Zdrajców nie szanuję

14

Platforma Obywatelska straciła dziś kolejnego polityka. Europoseł Róża Thun zdecydowała się opuścić partię po tym, jak w Sejmie posłowie KO wstrzymali się od głosu ws. Funduszu Odbudowy. Jak wyjaśniła europoseł, wydarzenie to ostatecznie zdecydowało o jej decyzji, jednak od dawna nie zgadza się z wieloma stanowiskami Platformy. Jej odejście skomentował w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł PO Jerzy Borowczak, który nie ukrywając swojego zdenerwowania użył wobec swojej koleżanki bardzo mocnych słów.  

Europoseł Róża Thun oświadczyła dziś, że złożyła na ręce przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Małopolsce Aleksandra Miszalskiego rezygnację z członkostwa w partii. W swoim oświadczeniu wyjaśniła, że od dłuższego czasu nie zgadza się z Platformą w wielu kwestiach. Zaznaczyła przy tym, że o jej decyzji przesądził brak poparcia Koalicji Obywatelskiej dla unijnego Funduszu Odbudowy.

- „Nie zgadzam się na to, żeby słabo prowadzone rozgrywki międzypartyjne odbywały się kosztem projektów mających na celu wsparcie w kryzysie setek milionów obywateli europejskich, w tym oczywiście również polskich, oraz kosztem umacniania całej Wspólnoty”

- stwierdziła Róża Thun.

Jej decyzję w ostrych słowach skomentował w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł PO Jerzy Borowczak.

- „Pamiętam Różę z różnych wystąpień na naszych zebraniach, konwencjach, jak ona kochała Platformę Obywatelską i to, co ona robi, ile PO robi dobrego dla Polski. Wydawało mi się, że zgadza się ze wszystkim, co robimy. Prawie na każdej konferencji zabierała głos. Zna pan moje zdanie na temat zdrajców. Nie szanuję takich ludzi

- powiedział polityk.

Zapewnił przy tym, że Róża Thun nie powinna liczyć na kolejny start z listy KO do europarlamentu. Dodał, że najpewniej będzie chciała startować z listy Polski 2050.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (14):

Jacuś2021.05.18 6:20
Obydwoje warci siebie, ponadto Borowczak zdrajca "Solidarności".
Irena2021.05.17 17:25
Czekam, aż się zagryzą
Marian2021.05.17 15:11
To jest I Rozbiór Platformy.
opty2021.05.17 14:14
Platforma Obywatelska TONIE!!! Ratuj się kto może.
442021.05.17 14:39
Wystarczy, że pozrzucają mundurki przynależności do najgłupszej partii w Polsce i zaczną myśleć.
Anonim2021.05.17 13:45
Thun z przekonaniem realizuje program Polski podrzędnej i wypranej z antychrześcijaństwa. Być może ma to związek z jej małżonkiem lub związkami z masonami. Thun poprzez masonów jest bardzo mocna politycznie. A przez męża silna finansowo. Jej obecność w PO była tylko po to by bardziej zlewicować i zdepolonizować Polskę, przekonując jej PO partyjnych kolegów do jej skutecznego antypolskiego programu. Obecnie Thun zabiega o możliwość reelekcji, przez to kontynuacji jej działań. Thun ma pieniądze na finansowanie kampanii. Thun ma poparcie zagranicznych i krajowich masońskich elit. Jedyne czego nie ma to bardzo silnej politycznej osobowości, by wygrać wybory samodzielnie bez jakiejś partii. Dlatego Thun poszukuje teraz partii do których chce przywrzeć i znowu pojechać do parlamentu UE. Razem z jakąkolwiek nową partią znajdzie niestety wielu nierozgarniętych i nieświadomych wyborców, którzy na nią zagłosują.
Pokręć2021.05.17 13:44
Kiedyś o. Rydzyk miał spore nieprzyjemności, jak powiedział, że tę platformę trzeba zatopić. OK, może i zbyt ostro się wyraził, ale teraz możemy sobie popatrzeć jak sama idzie na dno i kto z niej ucieka. Trzeba sobie zakonotować kto ma choć resztki honoru i pójdzie z nią na dno a kto z niej ucieknie na inną tratwę dając tym samym publicznie i otwarcie świadectwo swojego stosunku do jakichkolwiek wyższych celów polityki.
Anonim2021.05.17 13:42
Mam zawał, udar, płynną srrraczkę i zgagę oraz apopleksję. Tyle mojego wysiłku na nic. Co robić?
Jawny2021.05.17 13:40
Teraz tylko cała Polska czeka z utęsknieniem na "mocny" komentarz mędrca Wałęsy. TW Bolku! Nie daj nam czekać! Bo tak, to nie wiemy co myśleć o tym wszystkim. Ale koniecznie dowal przy okazji Kaczorowi! Nie zapomnij. Przypomnij swoje zasługi. I wystaw stosowny rachunek, tak powyżej 10 tysięcy.
Anonim2021.05.17 13:37
A FOLKSDOJCZY ??????
katolicka deratyzacja Polski2021.05.17 13:36
Czy ten thunczyk to jest facet ?
Anonim2021.05.17 13:35
Elementarna logika mówiła od dawna, że PO musi się zawalić z hukiem. Zgraja wulgarnych ignorantów, dywersantów, mocnych w gębie, słabych w rozumie. Więc po co takie aj waj?
Jawny2021.05.17 13:34
"Zdrajców nie szanuję"? Jak to rozumieć? Przecież rodzima lewica to jedna banda zdrajców?
majtek rezerwy2021.05.17 13:30
Na Titaniku było 16 szalup, w Sejmie są tylko 4 i kilka desek. Oj nie będzie łatwo! Ratuj sie kto może.