Monika Olejnik kpi: Prof. Chazan na prezydenta. A to dobry pomysł! - zdjęcie
18.08.14, 08:39

Monika Olejnik kpi: Prof. Chazan na prezydenta. A to dobry pomysł!

14

Zacznijmy od słów samej Olejnik, które pokazują, że kompletnie nie rozunie pro life i Kościoła. Dziennikarka kpi, że to świetny kandydat i wypomina mu wcześniejsze aborcje. „Wybaczono mu pięćset zabitych dzieci, bo tak głośno walczył o tę jedną istotę bez mózgu” - głosi Olejnik. A te słowa nie tylko pokazuja eugeniczne poglądy tej pani (dziecko miało mózg, i było człowiekiem a nie istotą bez mózgu), ale również dowodzą, że z Kościołem ma ona niewiele wspólnego. Kościół jest bowiem właśnie wspólnotą przebaczenia. Miejscem, w którym każdy grzech może zostać wybaczony, a miłosierdzie jest rozdawane za darmo. Prof. Chazan otrzymał zaś od Boga wybaczenie nie dlatego, że teraz walczył o życie, ale dlatego, że żałuje i prosił Boga o wybaczenie. Monika Olejnik zresztą też mogłaby to zrobić, i też otrzymałaby przebaczenie.

Ale nie tracąc czasu na polemizowanie z „teologią Olejnik” warto zwrócić uwagę, że sam pomysł jest bardzo dobry. Prof. Chazan rzeczywiście pokazał, że potrafi być wierny swoim poglądom, że jest w stanie poświęcić dla nich karierę, że rozumie dlaczego aborcjonizm i eugenika jest niebezpieczna dla przyszłości ludzkości. Byłby to także drugi (po Lechu Wałęsie, który ma przynajmiej tę jedną zasługę, że zablokował liberalizację ustawy aborcyjnej przez komunistów) z polskich prezydentów, który rzeczywiście broniłby życia, a nie tylko powoływałby się na katolicyzm. To dawałoby nadzieję na to, że wreszcie nadejdzie moment, gdy w Polsce zabijanie niepełnosprawnych stałoby się nieleagalne.

Nie ma też wątpliwości, że prof. Chazan pokazał, że potrafi być sprawnym organizatorem, że jest w stanie budować sprawnie działające instytucje i być otwartym na potrzeby ludzi. A jakby tego było mało, jak sam podkreśla, chronicznie nie znosi lewicy i wszystkiego, co komunistyczne. Jednym słowem idealny kandydat na prezydenta... Tyle, że niestety obawiam się, że nie ma w Polsce partii, która byłaby na tyle konserwatywno-chrześcijańska, żeby wystawić jego kandydaturę. A szkoda, bo to by byłby bardzo dobry wybór dla realnie wierzących katolików.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (14):

anonim2014.08.18 8:51
Pomysł, żeby prezydentem kraju został człowiek zupełnie nieprzygotowany do aktywności politycznej, zupełnie bez zaplecza i doświadczenia, jest skrajnie nieodpowiedzialny. To jest grzech przeciw miłości Ojczyzny, Panie Redaktorze!
anonim2014.08.18 8:53
Prof Chazan powinien raczej zostać papieżem przy jego zaangażowaniu w sprawy wiary.
anonim2014.08.18 8:59
A ja bym chciał, by Monisia oficjalnie zaprzeczyła pojawiającym się często sugestiom, iż jest to tajny współpracownik komunistycznej, zbrodniczej Służby Bezpieczeństwa o ksywie "Stokrotka".
anonim2014.08.18 9:15
Idealnym kandydatem na prezydenta prawicy byłby Tomasz Terlikowski. Ma wszystkie zalety profesora Chazana jednocześnie będąc wolnym od jego wad i złej przeszłości. Jednocześnie mógłby pełnić funkcję prymasa co pozwoliłoby na cięcia i oszczędności w administracji. Pan Kaczyński powinien poważnie rozważyć tę kandydaturę :)
anonim2014.08.18 9:57
Pan Profesor Chazan to dobry kandydat, ale jeszcze lepszym prezydentem byłby Pan Tomasz Terlikowski. Świetny mówca, niezależny politycznie i wierny prawu naturalnemu. Służący najpierw Panu Bogu, a dopiero potem nam, bo tak naprawdę to Nasz Zbawca Jezus Chrystus jest prezydentem i królem Polski. Na trudne czasy najlepszym kandydatem byłby Pan Tomasz.
anonim2014.08.18 10:22
Szanowny Panie Redaktorze, donoszę, iż jeden z polskich blogerów podjął się karkołomnego zadania udowodnienia, że jest pan kryptoaborcjonistą. Mam nadzieję, że tak zuchwały atak nie zostanie pozostawiony bez komentarza (http://agoreton.pl/2014/08/17/nawet-terlikowski-nie-wierzy-w-to-ze-aborcja-to-morderstwo/#comments). Pozdrawiam, wierna Czytelniczka! P.S. Pomysł kandydatury prof. Chazana uważam za warty rozważenia, jednak to Pan, autorytet moralny sporej części społeczeństwa, z odpowiednimi kompetencjami społecznymi i politycznymi, jest godnym pretendentem do fotela prezydenta. Z Bogiem!
anonim2014.08.18 11:13
I dlatego sensowniejszą religią wydaje mi się protestantyzm, gdzie nie ma spowiedzi, a człowiek bierze odpowiedzialność za całe swoje życie, a nie tylko od spowiedzi do spowiedzi jak w katolicyzmie. Nie powinno być tak, że największy drań pięć minut przed śmiercią się wyspowiada i będzie w Niebie, a człowiek całe życie porządny np. zabije żonę, jej kochanka a potem siebie i pójdzie do piekła. No ale Bóg jest naszym Panem i "gra" z nami na swoich zasadach.
anonim2014.08.18 11:57
Panie Tomku, zaczynam miec watpliwosci co do tego, czy Pan aby na pewno nie trolluje na wlasnym podworku...:)
anonim2014.08.18 12:14
Moim zdaniem pomysl swietny. I naprawde GODNY rozwazenia : ) Na pewno na ministra zdrowia by sie nadal, a pewnie i na prezydenta. Na pewno czlowiek wyksztalcony, odpowiedzialny, posiadajacy sumienie, co przelozy sie takze na decyzje polityczne dotyczace nie tylko zabijania nienarodzonych, ale wiele innych kwestii. A dla mnie jako osoby wierzacej, niezwykle istotne jest takze to, ze sie nawrocil. Ze nie czyni zla, ale dobro : ) I na pewno ktos kto ma taki gregoslup moralny, bedzie najlepszym politykiem. Z Bogiem : )
anonim2014.08.18 12:35
Były wielokrotny MORDERCA na prezydenta - jako przedstawiciel "realnie wierzących katolików"? Ja chyba śnię. Najlepszym miejscem dla Chazana jest zamknięty klasztor i pokuta do końca życia, a nie salony polityczne.
anonim2014.08.18 14:09
Cóż, pomysł pana Terlikowskiego wskazuje, że w rzeczywistości bardzo mało ceni życie nienarodzonych. Sądzę, że nie popierałby jako kandydata na prezydenta RP masowego mordercy ludzi dorosłych, czy dzieci - ale już narodzonych - nawet gdyby zbrodniarz odpokutował. Ale w przypadku nienarodzonych wystarczy jedynie przeprosić, udzielić kilku wywiadów o nawróceniu i już można być kandydatem na prezydenta.
anonim2014.08.18 14:25
Ja raczej bym nie chciał na prezydenta osoby, która używa swojego statutu i pozycji do wymuszania swojego światopoglądu na ludziach, którzy nie są w stanie się bronić, nawet jeśli by stał po mojej stronie
anonim2014.08.18 19:15
Przed chwilą na swoich uroczystościach kościelnych Rydzyk ogłosił prezydentem Piotrowskiego , nawet były transparenty i co Wy na to ? Kogo popieracie Terlikowskiego czy o. Rydzyka?
anonim2014.08.20 8:48
@ ScaRRed "Idealnym kandydatem na prezydenta prawicy byłby Tomasz Terlikowski. Ma wszystkie zalety profesora Chazana jednocześnie będąc wolnym od jego wad i złej przeszłości." Redaktora troszkę pogrążył wywiad GW z małżonką, która zdradziła pewne potknięcie wieku młodzieńczego Pana Tomasza. Na szczęście wszystko jest do uratowania. Zawsze można mówić, że to GW napisała ten artykuł, albo przekręciła słowa małżonki. A jak już się będzie papieżem, to przecież można przemawiając w imieniu Boga pozwolić na seks przedślubny, żeby nawet historia działała zgodnie z Prawami Boskimi.